PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ αλλά και γενική συζήτηση περί της ευρωπαϊκής πορείας της ομάδας στο παρελθόν

MVP

Κρέσιτς
1
0%
Έτο
3
1%
Κοντρέρας
9
2%
Μαλεζάς
12
3%
Λίνο
40
11%
Γκαρσία
110
29%
Αρίας
5
1%
Φωτάκης
4
1%
Ίβιτς
14
4%
Βιεϊρίνια
6
2%
Σαλπιγγίδης
86
23%
Αθανασιάδης.
87
23%
 
Σύνολο ψήφων : 377

Re: PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό moican4 » Παρ 16 Σεπ 2011, 14:39

σημερα ειδα ξανα ολο το παιχνιδι..
4 ριπλει δειχνει, εγω προσωπικα ακρη δεν εβγαλα.
Βρισκει την μπαλα ο Κοντρερας χαμηλα και με το αλλο τον βρισκει στο ποδι ?
Δεν εχω καταλαβει
Δεν ξερω αν ειναι κανονικο..
Να το βρω να το βαλω φωτο αλλα δεν θα βγει ακρη..
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 16 Σεπ 2011, 14:45

Τη δευτερη επαναληψη γιατι δεν την εδωσε???Ο κουντιτσινι κουνιεται και εχει βγει εξω απο την περιοχη πολυ πριν χτυπησει ο λινο την μπαλα..
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Παρ 16 Σεπ 2011, 14:52

1000 χιλιομετρα παλι για τη μαστουρα χθες.

Παιδια που να βρω το παιγχνιδι να το κατεβασω?
Σε καλη αναλυση αν υπαρχουν πολλες επιλογες.


Σαν μικρο παιδι εκανα χθες..Στο οε οε οε ΠΑΟΚ ΟΥΥΥ εμενα με επιασε υστερια. Θα μπορουσα να το φωναζω ολη μερα.
Ετρεμε το γηπεδο.
Και σε καποια φαση που φωναζαμε για αυτο ΠΑΟΚ παιξε τοπι να παραμιλαει ολη η Ευρωπη ετριζαν τα παντα.

Μπραβο.
Υπηρχε και καλη συνεννοηση μεταξυ των δυο πυρηνων της κερκιδας, ο ενας σταματουσε για να συνχρονηστει με τον αλλο και το αναποδο.

Γενικα πολλα μπραβο για την κερκιδα.

Η μπαλα η π***** δε μας ηθελε.
Ουτε ο διαιτητης. Ο γκαρσια τα πηρε στο κρανιο και αυτο μου αρκει για να ξερω πριν δω οτι δηποτε ριπλει οτι αδικηθηκαμε σε μεγαλο βαθμο. Δεν εκνευριζεται ετσι απλα αυτος ο παικτης.

Υποσημειωση.

Καποιοι που καθεστε στο πανω μισο της 4 και τον παιζετε προσεξτε το τι κανετε, και κυριως τι δεν κανετε, γιατι θα παρθουν μετρα... αυστηρα.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Παρ 16 Σεπ 2011, 14:58

Παιρνει στο ραδιοφωνο ενας χθες στο δρομο για επιστροφη.
Και λεει.
Δεν μπορω να καταλαβω ,
ειναι καλο το οτι φεραμε ισοπαλια με τα δευρα της τοτεναμ ,
καναμε μια δυο φασεις ,
επρεπε να φαμε 5 γκολ και χαιροΝΤΑΙ.
Εε χαιρομαστε..

ΧΑΧΑΧΑΧΑ 10 λεπτα γελουσα.

Μεχρι και ο καημενος ο παρουσιαστης προσπαθουσε να δειχνει οτι δεν γελασε αλλα ακουγοταν αλλαγμενη η φωνη του

ΧΑΧΑΧΑ..


Ε ΡΕ ΒΡΩΜΟΣΚΟΥΛΙΚΑ..

ΜΕ ΚΑΘΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΡΗ , ΚΑΙ 30 % ΕΚΤΩΣΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΤΣΕΣ


Συγχώνευση ποστ....!

Argonaut4
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Παρ 16 Σεπ 2011, 19:38

λοιπον ας πω κ εγω τη γνωμη μου για το χτεσινο ματς....καταρχας,η ισοπαλια μου αφηνει μια γλυκοπικρη γευση....ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο την εμφανιση,αλλα ψιλο στεναχωρημενος με το αποτελεσμα.....γιατι μπορουσαμε να νικησουμε...ημασταν καλυτεροι....αλλα,απο την αλλη σκεφτομαι οτι εχουμε φτασει σε ενα σημειο που φερνουμε χ με τη τοττεναμ στη τουμπα κ ειμαστε (εγω προσωπικα) για το αποτελεσμα....δειχνει η ομαδα οτι εχει αποκτησει ξανα μετα απο πολλα χρονια,το μεταλλο που ειχε κ εβγαζε στην ευρωπη......για καποιους που λενε οτι ο μπολονι ηταν χτες γατακι κ οτι η ομαδα επρεπε να αμυνθει πιο ψηλα κ να πιεσει πιο ψηλα....αυτο σημαινει 2 πραγματα...1ον)ανεβαινουν ολες οι γραμμες σου πιο ψηλα και αρα κ η αμυντικη σου γραμμη...πραγμα που σημαινει οτι αφηνεις μεγαλους χωρους στα μετοπισθεν σου...ειδαμε ολοι οτι υπηρχαν στιγμες που αλλαζαν πασα με μεγαλη ευκολια....αν παιζαμε πιο ψηλα θα ηταν πολυ ευκολο για αυτα τα δευτεροτριτα,οπως λενε, με μερικες γρηγορες πασες να μεταβουν απο φαση αμυνας σε φαση επιθεσης...(το λεγομενο transition )και εχοντας μπροστα παβλιουτσενκο κ ντος σαντος να δημιουργησουν κινδυνους....2ον) πιεζοντας ψηλα,δλδ στο δικο τους μισο σημαινει οτι θα σπαταλησεις περισσοτερη ενεργεια ...οι ελληνικες ομαδες σε σχεση με τις αγγλικες σε αυτον τον τομεα ειναι 2 κλασεις κατω.....εχουμε επιπλεον και γηρασμενο ροστερ οποτε,γυρω στο 60 οι παικτες μας θα παθαιναν αιμοπτυση...μια χαρα το πηγε ο μπολονι το παιχνιδι ετσι.....δν με ενδιαφερει που επαιζε η τοττεναμ με πολλες αλλαγες...μπορει μερικοι να τους λενε γατια κτλ,αλλα ολοι εχουν το τριπτυχο ταχυτητα δυναμη τεχνικη.....αν επιλεγαμε να ανοιξομε το ματς,να το παμε στον γρηγορο ρυθμο,θα παθαιναμε πανωλεθρια...ειναι αποδεδειγμενο πολλακις οτι αυτο το στυλ που παιζουμε μας βολευει καλυτερα,γιατι ετσι ειναι δομημενο το ροστερ μας και εχει συγκεκριμενες αδυναμιες....οποτε DAAT δν ειναι γατακι ο μπολονι,απλα η ομαδα αυτο μπορει να παιξει......ειπαμε οτι π;ιζουμε αυτο που μπορουμε και οχι αυτο που θελουμε.....ακαομα και ετσι τα πηγαμε μια χαρα και αν επρεπε καποιος να νικησει ειμασταν εμεις....για μερικους γκασμαδες που σχολιασαν ακομα κ γιατι εκανε 1 μονο αλλαγη,ας δουν πρωτα τι ειχε στον παγκο κ μετα ας μιλησουν....κ επιπλεον ολοι οι παικτες τα πηγανε αρκετα καλα...οποτε γιατι να εβγαζε καποιον...???τελος για καποια μπ......κια,εκει στην 4 χαμηλα,απο εκει που ειχε ξεκινησει το σκηνικο με την αεκ στο κυπελλο δν εχω αν πω κατι...νομιζω οτι ειναι κατευθυνομενοι απο καποιους που δν γουσταρπουν τον ζαγορ η δν ξερω κ γω τι αλλο......κροτιδες συνεχεια κ πυρσους κρυμενους πισω απο τα καγκελα....ειμαι σιγουρος οτι το κανουν επιτηδες..για να κανουν κακο σε ποιον ομως????τελος παντων.....
υ.γ για τον γκαρσια δν χρειαζεται αν πω τπτ.....ο ανθρωπος ειναι τεραστιος........εχω να πω ομως για τον παρεξηγημενο απο πολλους λινο οτι ειναι μεγαλος παικτης και του χρονου το καλοκαιρι που θα σταματησει θα μας λειψει πολυ........παμε τωρα στον πανιωνιο για το διπλο μονο....το ματς με την καζαν μπορει να περιμενει.....
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

Re: PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό niks » Παρ 16 Σεπ 2011, 21:26

πηγαμε να επιτεθουμε πιο μαζικα στην αρχη,ειχαμε ανεβει καπως στο γηπεδο
φαγαμε εκεινη την αντεπιθεση που εσωσε ο Παυλαρας
και το πηγαμε πιο ηρεμα το παιχνιδι μετα-και καλα καναμε
αυτο που εμεινε σε μενα στο τελος ήταν εκεινο το σφυροκοπημα των τελευταιων λεπτων

αυτοι μολις ανοιγανε 2-3 βηματα ,οι δικοι μας θελαν μηχανακι
λογικο, οι δικοι μας δεν ειναι τοσο αθλητες, ειναι περισσοτερο ποδοσφαιριστες
και οι ποδοσφαιριστες δινουν μεταλλο στην ομαδα, μεταλλο το οποιο αδιαμφησβητητα εχουμε κατα πολυ περισσοτερο απο οποιαδηποτε αλλη εγχωρια ομαδα

(αν εισαι τοσο σχολαστικος κε.διατητα ακυρωνεις και το 2ο πεναλτυ γιατι βγηκε ο δικος τους
ασε που και στο πρωτο που ποσταρε μια φωτο ο Μοικανος πιο πριν φαινεται να εχει μετακινηθει περισσοτερο ο δικος τους παρα ο δικος μας)

2 συνεχομενα ματς-2 συνεχομενα ακυρωθεντα γκολ
συμπτωση ή να αρχισουμε να ανησυχουμε;
niks
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Τρί 02 Φεβ 2010, 18:45

Re: PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό karl » Παρ 16 Σεπ 2011, 21:36

rouki έγραψε:moican4,

την επανάληψη του πέναλτυ την έδωσε, γιατί φαίνεται, τον σφύριξε κάποιος, ότι το πέναλτυ για την τότεναμ ήταν κανονικό και δεν το είχε δώσει.
:evil: :evil: :evil:


Δεν αποκλείεται να παίζει κάτι τέτοιο. Aπό τη στιγμή που δεν είναι εξώφθαλμο πράμα (όπως χτες) υπάρχει ένα πρόσθετο κίνητρο. Μάλλον εχεί να κάνει και με την παρουσία των επιπλέον διαιτητών διπλα στις εστίες. Μπορεί απλά και μονο να έκαναν μια τεχνική δοκιμη στο σύστημα ασύρματης επικοινωνίας.
Η μπάλα είναι στρογγυλή για να αλλάζει η τροπή του παιχνιδιού
Άβαταρ μέλους
karl
 
Δημοσιεύσεις: 2268
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιαν 2011, 23:32
Τοποθεσία: Αμβούργο

Re: PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Παρ 16 Σεπ 2011, 22:41

sporos123 έγραψε: τελος για καποια μπ......κια,εκει στην 4 χαμηλα,απο εκει που ειχε ξεκινησει το σκηνικο με την αεκ στο κυπελλο δν εχω αν πω κατι...νομιζω οτι ειναι κατευθυνομενοι απο καποιους που δν γουσταρπουν τον ζαγορ η δν ξερω κ γω τι αλλο......κροτιδες συνεχεια κ πυρσους κρυμενους πισω απο τα καγκελα....ειμαι σιγουρος οτι το κανουν επιτηδες..για να κανουν κακο σε ποιον ομως????τελος παντων.....



μην ντρεπεσε ονομασε γιατι πλεον μονο ετσι θα δουμε ποιοι αγαπανε την ομαδα και ποιοι αγαπανε την παρτη τους

εκει που αναψαν οι πυρσοι απο εκει εφυγε και η ρουκετα που χτηπησε τον σαχα
εκει ειναι μαζεμενα και τα ατομα που ανοικουν σε συνδεσμο με το ονομα μακεδονες ....
ξερετε αυτοι που βγαλαν ανακοινωση και ονομασαν αυτην την διοικηση του ΠΑΟΚ .....η ποιο μιζερη διοικηση.....

θα πεσει το προστημο και του χρονου αυτοι που εγειναν αιτια να χαθουν χρηματα της ομαδος απο την ουεφα του χρονου θα φωναζουν.....γιατι δεν κανεις μεταγραφες θοδωρακη και αντε τον πουλο γιατι εισται η ποιο μιζερη διοικηση......
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5996
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό sakisxxx » Παρ 16 Σεπ 2011, 22:46

Επειδη χθες δουλευα οταν παιζαμε,μπορει κανεις να μου στειελει κανενα λινκ,να το κατεβασω... :?: :?: :?:
Άβαταρ μέλους
sakisxxx
 
Δημοσιεύσεις: 711
Εγγραφή: Τρί 11 Μαρ 2008, 02:57
Τοποθεσία: ΟΡΥΧΕΙΟ ΝΟΤΙΟΥ

Re: PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 16 Σεπ 2011, 22:52

Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 16 Σεπ 2011, 22:57

Εγώ ξέρω οτι κάνουν κάποιοι αρδ ένα βασικό λάθος.. Λένε τόσο καιρό οτι η ομάδα ξεπέρασε τη διοίκηση γι αυτό δημιουργήθηκαν τόσα προβλήματα, γιατί δεν ξέρανε να διαχειριστούν την τόσο μεγάλη άνοδο.

Πρέπει όμως να χαμπαριάσουμε, οτι άλλοι είναι αυτοί που έχουν μείνει ΑΙΩΝΕΣ πίσω απο την εξέλιξη του ανθρώπου. Οτι ακόμα περπατάνε βάζοντας και χέρια για να στηρίζονται.. Καταβαραθρώνοντας πολλές φορές και την ομάδα.

Σσσσ όμως... Πώς αλλιώς θα μείνει αυτή η πόλη στον μεσαίωνα και τη ΧΟΛΕΡΑ της;
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13126
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό sakisxxx » Παρ 16 Σεπ 2011, 23:03

Ευχαριστω πολυ MANIAKOS... :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
sakisxxx
 
Δημοσιεύσεις: 711
Εγγραφή: Τρί 11 Μαρ 2008, 02:57
Τοποθεσία: ΟΡΥΧΕΙΟ ΝΟΤΙΟΥ

Re: PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 16 Σεπ 2011, 23:08

Εγώ ρέιν, βλέπω ότι η ομάδα με όλα της τα προβλήματα (πολλοί τραυματισμοί και φέτος), τον 1ο της στόχο τον πέτυχε. Μπήκαμε στους ομίλους και εξασφαλίσαμε 3 Ευρωπαϊκούς αγώνες στην Τούμπα. Και αυτό το κάναμε με την συγκεκριμένη διοίκηση και την συγκεκριμένη ομάδα. Τα υπόλοιπα είναι συμφέροντα.
Τον Μάη θα δούμε και για τους άλλους δύο στόχους.

abg12d34 έγραψε:
sporos123 έγραψε: τελος για καποια μπ......κια,εκει στην 4 χαμηλα,απο εκει που ειχε ξεκινησει το σκηνικο με την αεκ στο κυπελλο δν εχω αν πω κατι...νομιζω οτι ειναι κατευθυνομενοι απο καποιους που δν γουσταρπουν τον ζαγορ η δν ξερω κ γω τι αλλο......κροτιδες συνεχεια κ πυρσους κρυμενους πισω απο τα καγκελα....ειμαι σιγουρος οτι το κανουν επιτηδες..για να κανουν κακο σε ποιον ομως????τελος παντων.....



μην ντρεπεσε ονομασε γιατι πλεον μονο ετσι θα δουμε ποιοι αγαπανε την ομαδα και ποιοι αγαπανε την παρτη τους

εκει που αναψαν οι πυρσοι απο εκει εφυγε και η ρουκετα που χτηπησε τον σαχα
εκει ειναι μαζεμενα και τα ατομα που ανοικουν σε συνδεσμο με το ονομα μακεδονες ....
ξερετε αυτοι που βγαλαν ανακοινωση και ονομασαν αυτην την διοικηση του ΠΑΟΚ .....η ποιο μιζερη διοικηση.....

θα πεσει το προστημο και του χρονου αυτοι που εγειναν αιτια να χαθουν χρηματα της ομαδος απο την ουεφα του χρονου θα φωναζουν.....γιατι δεν κανεις μεταγραφες θοδωρακη και αντε τον πουλο γιατι εισται η ποιο μιζερη διοικηση......

Αυτοί φίλε έχουν κηδεία σε κάθε νίκη μας. Αντιζαγοράκης είσαι ...
Δεν είδες την ανακοίνωση που έβγαλαν μετά την χθεσινή εμφάνιση; Όχι; Ούτε εγώ. :)
Άμα χάναμε ... εκεί να έβλεπες.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Karelias » Παρ 16 Σεπ 2011, 23:41

Να δω πότε θα βγάλουν ανακοινωση ορισμένοι
για τις κροτίδες και τις άλλες παπαριές στα ευρωπαϊκά ματς.
Αλλά τι να ψάχνουμε τώρα....
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: PAOK - Tottenham Hotspur 0-0 MVP,σχόλια και Παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 16 Σεπ 2011, 23:56

γιατι ρε καρελια αφου οι αλλοι φταινε παντα εμεις ποτε.... :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο UEFA Europa League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης