Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Πέμ 10 Απρ 2008, 19:37

Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Δημοσίευσηαπό Platon » Πέμ 10 Απρ 2008, 19:55

Εγώ παίδες το 1986, το Μάιο κατεβαίνω αεροπορικώς από την Γερμανία για την Θεσσαλονίκη. 18 χρονων ήμουν τότε, πρώτη μου χρονια στη Γερμανία. Στο αεροδρόμιο με περίμενε ο θείος μου.
Εγώ όμως ήθελα να πάω στη Τούμπα που παίζαμε με την Παναχαϊκή αν θυμάμαι καλά. Γνώριζα ότι αν με παραλάβει ο μπάρμπας μου αποκλειόταν να δω τον αγώνα. Λοιπόν την κοπανάω ανάμεσα από τους ξένους, πριν με δει ο θείος που λέγαμε και φεύγω γραμμή με τις βαλίτσες, με ένα Taxi για την Τούμπα.
Ρωτάω τον ταξιτζή αν γουστάρει να δει κι αυτός το παιχνίδι αν του αγοράσω εισιτήριο, μου λέει ναι(τον ρώτησα γιατί δεν ήξερα που να αφήσω τις βαλίτσες μου). Λοιπόν βλέπουμε το mats (1-0 με γκολ του Ορφανού στα τελευταία λεπτά) και έπειτα πάλι με το taxi για το σπίτι του θείου μου στο Κορδελιό.

Αυτός τα είχε δει όλα, με έψαχνε παντού στο αεροδρόμιο, οι δικοί μου στη Γερμανία τα είχανε παίξει για καλά, να μη τα πολυλογώ χαμός. Με ξεσκίσανε στο τέλος όταν μάθανε τι έγινε. Αλλα εγώ το γούσταρα. Και σήμερα σαν το θυμάμαι πεθαίνω στα γέλια...
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

ΠΑΟΚ από νότια Ελλάδα και εξωτερικό και ιστορίες γέλιου...

Δημοσίευσηαπό savic » Πέμ 24 Απρ 2008, 15:21

Θεωρώ ότι εμείς που μένουμε νότια Ελλάδα, αλλά και αυτοί που μένουν στο εξωτερικό έχουμε να διηγηθούμε πολλά... Γράψτε ιστορίες που αξίζει να αναφερθούν. Για να μαθαίνουν και τα αδέρφια μας οι Βορειοελλαδίτες τις ''μάχες'' που δίνουμε καθημερινά για τον ΠΑΟΚ.
savic
 
Δημοσιεύσεις: 1259
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 15:31

Δημοσίευσηαπό savic » Πέμ 24 Απρ 2008, 15:23

Μεγάλωσα στην Καλλιθέα στην Αθήνα και από μικρός στο γυμνάσιο έδινα τις μάχες μου για τον ΠΑΟΚ. Αν και στην Καλλιθέα έχω συναντήσει αρκετούς ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ όταν πήγαινα σχολείο ήμουν ο μοναδικός ΠΑΟΚΤΣΗΣ στην τάξη. Θυμάμαι σεζόν 1993-94 στο μπάσκετ που κέρδισα στοίχημα 5000δρχ με γαύρους από την τάξη, ότι θα κερδίσουμε στην κανονική περίοδο (πράγμα που φυσικά έγινε και έχω κρατήσει 100δρχ από εκείνα τα χρήματα ενθύμιο γράφωντας πάνω στο 100ρικο τη βασική πεντάδα:ΣΑΒΙΤΣ,ΜΠΕΡΙ,ΓΑΛΑΚΤΕΡΟΣ,ΜΠΡΕΛΕΒΙΤΣ,ΚΟΡΦΑΣ...) Όταν χάσανε στο ΤΕΛΑΒΙΒ από ΜΠΑΝΤΑΛΟΝΑ με το τρίποντο ΧΟΝΤΡΟΥ CORNEY TOMPSON τους τραγουδούσα σε ρυθμο ΒΑΣΙΛΗ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ: ένα γουρούνι χοντρό παλιογούρουνο, με κάτι μπούτια χοντρά σαν κεφτές, έβαλε μέσα στον κώλο σας τρίποντο και έτσι το κύπελλο χάσατε χτες...
savic
 
Δημοσιεύσεις: 1259
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 15:31

Δημοσίευσηαπό savic » Πέμ 24 Απρ 2008, 15:37

Θυμάμαι έναν τελικό κυπέλλου με το σκουλήκι στο ΜΠΑΣΚΕΤ κάπου στο 1988 ή 1989 που έγινε στο ΣΕΦ στον Πειραιά που αν και χάσαμε η εξέδρα ήταν ΦΩΤΙΑ (είχαμε για ξένο τον ΚΟΥΚ που είχε παίξει χάλια). Ήμουν μέσα μαζί με τον αδερφό μου (πηγαίναμε δημοτικο και μας συνόδευε ένας φίλος του πατέρα μου). Ακόμα θυμάμαι το φανταστικό λαό,ημουν ΠΑΟΚ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ αλλά ''βαφτίστηκα'' εκείνη τη μέρα...ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ είχαν μπει στο πέταλο και 200 γαύροι και προσπάθησαν να συμμαχίσουν με τα σκουλήκια παροτρύνωντάς τα να φωνάξουν το σύνθημα: γ..... ο ΠΑΟΚ και η Θεσσαλονίκη. Είναι γνωστό ότι τα σκουλήκια αλλάζουν το συνθημα λέγωντας γ..... και η Τουρκία (τα ασπώνδυλα...).ΤΟΤΕ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΕΝΩΘΗΚΑΝ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΚΑΙ ΣΚΟΥΛΗΚΙΑ ΚΑΙ ΦΩΝΑΞΑΝ ΓΑΜΙΕΤΑΙ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ... ΟΙ γάυροι αποχώρησαν και βουβοί και χεσμένοι... ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ...
ΠΑΟΚ = ΙΔΕΑ...
[/b]
savic
 
Δημοσιεύσεις: 1259
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 15:31

Δημοσίευσηαπό LFPADRAM » Κυρ 18 Μάιος 2008, 21:36

Σημερα αγορασα την εφημεριδα "Εξεδρα των σπορ" για πρωτη φορα (και γενικα εφημεριδα μετα απο αρκετο καιρο-παραλια) και νομιζω οτι σταθηκα τυχερος! Στο ενθετο της εφημεριδας ειχε συνεντευξη απο τον Θεοδωρο Μανικα ο οποιος ειναι πολυασχολος δημοσιογραφος ενω για χρονια ηταν στην οργανωση των συναυλιων του Χατζηδακη. Το γεγονος που εφερε αυτην την συνεντευξη ηταν το οτι ειναι ο επικεφαλης της οργανωσης και της εκτελεσης του πλανου του εορτασμου των 100 χρονων του βαζελου. Ο ανθρωπος εχει γυρισει σε ολο τον κοσμο, σε πολλα γηπεδα αλλα και κοινωνικες εκδηλωσεις οπως θα καταλαβετε παρακατω. Η παρακατω ειναι αυτουσια η απαντηση του στην ερωτηση που του εγινε "Το πιο τρελο που σου εχει συμβει στα γηπεδα?" << Ηταν ενα ματς ολυμπιακος-ΠΑΟΚ το 1983. Ημουν στην πλευρα που βλεπει προς Καστελλα πανω πανω στη θυρα οπου ειναι οι ΠΑΟΚτσηδες. Ειναι ενας τυπος "κοκκαλο" ο οποιος κοιταζει τα καραβια.Καποια στιγμη γυριζει και μου λεει: "Φιλαρακο ποσο ειναι το σκορ?".Του απανταω 1-1 και μονολογει "ελα ρε ΠΑΟΚΑΡΑ τρελανε μας..." Φευγουμε και περνουν τρεις μηνες. Εχω ανεβει στην θεσσαλονικη γιατι ειμαι στο τιμ εργασιας της περιοδειας του Διονυση Σαββοπουλου. Ειμαστε στο θεατρο "Ολυμπιον" και βλεπω τους σεκιουριτι να βγαζουν εξω ενα ατομο.Αυτος με κλασσικη ΠΑΟΚτσηδικη συμπεριφορα φρεναρει με βλεπει και μου λεει "Φιλαρακο τι γινεται,καλα εισαι?" Ρωταω εγω ποιος ειναι αυτος και τι εχει κανει και μου απαντουν οτι ανεβηκε στα ηχεια και γιαυτο τον βγαζουν εξω." Με θυμασαι ρε φιλε στο Καραισκακη που η ΠΑΟΚΑΡΑ επαιζε εγω κοιταζα τα καραβια κι εσυ μου ειπες το σκορ??" μου λεει ο τυπος!!Απο τοτε εχω σεβασμο για την θυρα 4. Ειναι το πιο κουφο που μου εχει συμβει. Το πιο τρελο εξωποδοσφαιρικο εχει παλι σχεση με τον ΠΑΟΚ. Γενοβα 2001 με το G8 και τις διαδηλωσεις. Ο κοσμος τρεχει να γλυτωσει απο τους μπατσους,ξαφνικα μπροστα τους υπαρχει ενας κιτρινος τοιχος με μαυρο φρεσκο μελανι που γραφει : ΜΠΑΤΑΤΟΥΔΗ ΠΟΥ..ΡΑ ΦΕΡΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.ΘΥΡΑ-4". Αυτο για μενα ειναι το αλας της ζωης,η παρανοια του ποδοσφαιρου>>.
Αυτο ηταν το κειμενο μαγκες και αυτη ειναι η διαφορα του ΠΑΟΚτση απο ολους τους αλλους. Εμεις δεν χρειαζομαστε να προπαγανδιζουμε για να εχουμε το σεβασμο ανθρωπων που εχουν γυρισει ολο τον κοσμο και ειναι οπαδοι αλλων ομαδων. Συγνωμη αν σας κουρασα εμενα με αγγιξε το κειμενο.
Άβαταρ μέλους
LFPADRAM
 
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:40
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Κυρ 18 Μάιος 2008, 23:19

LFPADRAM έγραψε:Γενοβα 2001 με το G8 και τις διαδηλωσεις. Ο κοσμος τρεχει να γλυτωσει απο τους μπατσους,ξαφνικα μπροστα τους υπαρχει ενας κιτρινος τοιχος με μαυρο φρεσκο μελανι που γραφει : ΜΠΑΤΑΤΟΥΔΗ ΠΟΥ..ΡΑ ΦΕΡΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.ΘΥΡΑ-4".


Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :)
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό goudas4 » Δευτ 19 Μάιος 2008, 01:46

Apisteuti istoria tsipaoktsi...Auta einai gousta...

Prin 2 kalokairia eimai stin Preveza...Ksekinaw mia mera me to podilato kai forwntas mia mplouza tou PAOK na paw ston sindesmo mas ekei...
Ftanw exw apo ton sindesmo, afinw to podilato kai mpainw ston sindesmo...Syneiditopoiw omws oti 3 atoma me koitane me poly entono kai tautoxrona aporimeno yfos...
Ksafnika vlepw ton toixo sto vathos tou sindesmou na grafei "opoios polemaei tin original, polemaei tin aek" kai pathainw tin plaka mou...
O sindesmos mas eixe kapoio kairo pou eixe kleisei kai sto idio meros eixe molis anoixei tou xanoumiou!!!
Pantws eutuxws i Preveza einai entelws eparxiaki poli opote den me peiraxan ta xanoumia pou itan ston sindesmo...Isa-isa enas ap'autous vgainontas egw apo ton sindesmo me eipe "kleisate file mallon mperdeutikes!!!"...

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΛΕΝΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΑΟΚΑΡΑ...
goudas4
 
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2007, 00:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό LFPADRAM » Κυρ 25 Μάιος 2008, 20:11

Ψηλε και Αρετη να σας ζησει η Κατερινουλα και να την χαιρεστε!! :P :P
Άβαταρ μέλους
LFPADRAM
 
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:40
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό areti » Δευτ 26 Μάιος 2008, 22:27

Paidia sas eyxaristoume olous gia tis eyxes sas h mia agiografia pantos tha einai sigoura i anastash ... PAOK ANESTH REEEEEE!!!!!!!
areti
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 11:43
Τοποθεσία: Γαλάτσι

Δημοσίευσηαπό DILAZIO4 » Σάβ 05 Ιούλ 2008, 04:39

an den kanw la8os einai noemvris tou 99 paizoume me to skouliki sto sapio milo .se 2 evdomades pantrevome lew tin vasso 8a paw sto mats me leei prosexe giati avrio pame na paroume to koustoumi sou gia to gamo kai to nufiko . egw lew ela mwre xalara den prokeite na mpleksw . pame pou lete poreia sto dromo xavale exw stampari 2 asfalites mesa stin poreia alla se kapoia fasi toys exasa eksw apo tin ena pou lete ena paoktsaki prospa8ei na perasei ena purso kai ton leei o ksaderfos mou petaton mesa kai meta parton . o pitsirikas prospa8ei den mporei kai tote o ksaderfos mou leei dwse 8a ton petaksw egw .e apotelesma o pursos perase mesa prin na mpoume sto gipedo lew pame gia katourima pisw apo to gerano tou super sport ekei pou les enas tupos tsalakwnei to ksaderfaki mou tou tin peftw egw lew re ti egine kserw egw skane muti kamia 3.4 asfalites ton pirane mesa na min ta lew polla den piga spiti to vradi akurw8ike to rantevou gia to koustoumi trexame sta autofora eftuxos den akurw8ike o gamos giati poios tin akouge ustera mas kostise i upo8esi kamia 700.000 draxmes xaxaxa alla mou exei meinei PAOK EISAI
Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ

PAOK IN MY HEART THE POWER I GOT

ΑΡΕ ΜΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΛΟΥΣΙΟ
Άβαταρ μέλους
DILAZIO4
 
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 02:16
Τοποθεσία: WINDSOR CANADA KRIA VRISI

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 05 Ιούλ 2008, 05:16

XAXAXAXAXAX ΡΕ DIL XAXAXXAXAXA

Δηλαδή και μπλεγμένος και κρεμασμένος ε; Να χαίρεσαι το μικρό σου αδερφέ!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό holy martyr » Τετ 09 Ιούλ 2008, 14:33

φετος το καλοκαιρι πηγα διακοπες με τα δυο μου αδερφια και τους γονεις μου (ειμαι ακομα 14 χρονων οποτε δεν μπορω να το αποφυγω) και ετσι οπως περπατουσαμε στην πλατεια της σαντορινης εγω με φανελα ζαγορακη ο αδερφος μου με φανελα σερτζιο και ο μικρος με μια σκετη του παοκ παιρναμε εξω απο ενα γυραδικο και φωναζει ενας ομοιδεατης μας αντε παοκαρα αρχισαμε να φωναζουμε και εμεις μετα ηρθαν και κατι αλλοι παρτιζανοι για κανενα μισαωρο εγινε χαμος
Άβαταρ μέλους
holy martyr
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ 18 Μάιος 2008, 14:03
Τοποθεσία: giannitsa

Δημοσίευσηαπό trelopaoki89 » Πέμ 10 Ιούλ 2008, 00:37

o πατερας μου αρωστο παοκι ειχε κατεβει στη μπασταρδουπολη για δουλειες το 1992 τοτε ετυχε να παιζει ο ΠΑΟΚ αγωνα playoff me ton gay στο σεφ και αποφασιζει αφου ειναι εκει να παει με το συναιτερο αλλο τρελοπαοκι (που ειναι ακριβως ιδιο στυλ με λαζοπουλο οταν κανει τον θεσσαλονικιο αλλα βριζει πιο πολυ) και ενα γαυρο αθηναιο.με λεει το γηπεδο κοχλαζε απο τουσ gayrous και τελικα χασαμε 78-75(βεβαια στον τελικο τουσ κερδισαμε εκει μεσα μονο μια φορα και πειραμε πρωταθλημα σ'ενα περιεργο συστημα που δεν ηταν οπως σημερα).το ματς τελειωνει.εκει που αρχιζουν να κατεβαινουν τα διαζωματα αρχιζει ο συναιτερος τα ρε μαλλλακα και σε μια στιγμη τους ακουει ενας γυρναει αποτομα και αρχιζει να τους βριζει βουλγαρους μανες σπιτια κτλ και τους ακολουθει μεχρι την εξοδο.ευτυχως ομως γι'αυτους οι αλλοι δεν εδωσαν σημασια και ετσι φυγαν ζωντανοι απο κει μεσα.τωρα στα 47 αρκειται στο να βριζει απο τον καναπε.
trelopaoki89
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τετ 12 Δεκ 2007, 00:05

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 09 Αύγ 2008, 14:48

Η πρώτη και συνάμα η τελευταία φορά που συμμαχίσαμε..

ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες