Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Ιστοριες ΠΑΟΚτσηδικης τρελας

Δημοσίευσηαπό fofanaserres » Σάβ 04 Απρ 2009, 13:28

diniko80 έγραψε:απιστευτη μαγκια ο τυπας.......

Απίστευτη μαγκιά ο τυπάς αλλά και απίστευτη πίκρα να ξες ότι σε 2 μέρες απολύεσαι και τελικα να απολυθείς μετά απο 92 μέρες....
:) :) :) :) :) :) :) :)
ΠΑΟΚ είσαι για αυτό που για άλλους είναι άπιαστο όνειρο
paokfanatico.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
fofanaserres
 
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 00:31
Τοποθεσία: Gate -4-

Re: Ιστοριες ΠΑΟΚτσηδικης τρελας

Δημοσίευσηαπό tsipaoktsi » Σάβ 04 Απρ 2009, 14:12

fofanaserres έγραψε:..Οταν παίζει η ΠΑΟΚάρα,η τηλεόραση θα δείχνει ΠΑΟΚάρα...Μετά δείτε ότι θέλετε...Εγώ θα κάθομαι στην τηλεόραση μόνο όταν παίζει η ΠΑΟΚάρα...

ASM σε παραδέχομαι , τέλος.
Κάνω ασκήσεις θάρρους και το απόγευμα αυτό που είπες στον ΚαΨιΜιτζή θα το πω στη γυναίκα, ΠΑΟΚ ΕΙΜΑΙ.
...όταν θ΄αγαπήσεις το γέλιο σου και την αναπνοή σου...
Άβαταρ μέλους
tsipaoktsi
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2007, 23:27
Τοποθεσία: athens

Re: Ιστοριες ΠΑΟΚτσηδικης τρελας

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Κυρ 05 Απρ 2009, 09:30

πηγε φανταρος ο φοφα? :)
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 16 Ιουν 2009, 22:14

Καμιά ιστορία κανείς? :)
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Τρί 16 Ιουν 2009, 22:19

Ειχα ανοιξει το topic με αφορμη κατι που θυμηθηκα απο παλια. Τη δεκαετια του 80, στο καφενειο που ειχε τοτε ο πατερας μου (γνωστος τρελοΠΑΟΚτσης της περιοχης), εφτιαξε ενα εικονοστασι του ΠΑΟΚ!

Φωτογραφια της μεγαλης ομαδας του 70 σε κορνιζα και μπροστα αμμος και αναμμενα κερακια. Και διπλα αλλα κερακια για οποιον ηθελε να αναψει ενα στην ΠΑΟΚΑΡΑ! :)
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 16 Ιουν 2009, 22:21

Θεικό!!! :)
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό Black_White_Heart » Τρί 16 Ιουν 2009, 22:50

ας πω και εγώ την δικη μου ιστοριούλα...μάιος του 2003 17 χρονων βλέπω το mats κυπέλλου με την αεκ στον σύνδεσμο της στουτγκάρδης με το που περνάμε πάω σπίτι και λέω στους δικούς μου: εγώ την κάνω ελλάδα έχουμε τελικό...οι δικοί μου έχουν τρελαθεί ... με τίποτα εμείς δεν σου δίνουμε φράγκο..καλά τους λέω εγώ θα τα βρω από αλλου..ψάχνω από εδώ ψάχνω από εκεί τίποτα δεν θέλει να μου δανείσει κανεις ... δεν είναι και λίγα τα 300 ευρώπουλα!! τελικά πως κάθεται η φάση έρχεται η νουνά μου και της λέω: βρε νουνά θέλω να δω τον ΠΑΟΚ στον τελικό με τον ακατανόμαστο, είναι ευκαιρία της λέω δεν θα ξαναγίνει κάτι τέτοιο να σηκώσουμε το κουρελό μέσα στην τούμπα με το σκουλήκι!! και μου λέει πως είσαι τόσο σίγουρος ότι θα κερδίσουμε?? μα αυτό είναι το μονο σίγουρο της λέω εγώ.μην τα "πληλογο" επειδή ήμουν τόσο σίγουρος μου δάνεισε τελικά τα λεφτά που ήθελα για αεροπορικό εισιτήριο και γήπεδο.
όλα ok μέχρι εδώ.

είχα και ένα καλο φιλαράκι από το σχολειό 3-4 χρονια μεγαλύτερος μου , που τελικά μας κανόνισε τα πάντα πήγαμε σε ένα παόκι που έχει "ταξηδιτικο" γραφείο και μας τα έκλεισε όλα πακέτο πτήση και γήπεδο
ετοιμάζω τα πράγματα μου το σάββατο το πρωί 17/5/2003 (Φανέλα "κασκολ" μαλαματίνα) και μπαίνω στο τρένο που με πάει στο αεροδρόμιο..στο αεροπλάνο συνεχίζουμε με μπύρες..και με το που φτάνουμε salonika...ταξί και πάμε να βρούμε το παλικάρι από το ταξιδιωτικό γραφείο (τρελό παόκι σας λέω) να μας δώσει τα εισιτήρια.. με το που τα πήραμε καπάκι τούμπα για εκεί δεν θα σας πω πολλά.. Ντού gool λευκός πύργος...και την κυριακή πρωί μπήκα πάλι στο αεροπλάνο για την επιστροφή...
ειλικιρινα...μια από της ωραιότερες μέρες της ζωής μου!!!!!!!!
Εδω και τωρα ισονομια στον Π.Α.Ο.Κ ρε νιαμου...
Black_White_Heart
 
Δημοσιεύσεις: 853
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:42
Τοποθεσία: Γερμανια

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό theo86 » Τρί 16 Ιουν 2009, 23:35

αν θυμαμαι καλα υπηρχαν πιο πολλες σελιδες εδω αλλα πρεπει να χαθηκαν..κριμα αν χαθηκαν γιατι θυμαμαι απιστευτες ιστοριες που διαβασα.εκτος κ αν ηταν σε αλλο τοπικ
:? :?
Άβαταρ μέλους
theo86
 
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 15:59

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό karaoke » Τρί 16 Ιουν 2009, 23:37

Αν και σχετικα μικρος ακολουθω κοντα στα 5 χρονια τωρα.το πιο τρελο οχι καφριλα που εχω ζησει ηταν σε εκδρομη οακα με βαζελο.οταν εφυγε ο κοντος.που λετε ξεκιναει πουλμαν πυγολαμπιδα απο γιαννιτσα,με ατομα απο ντυσελντορφ κοσοβο αλεξανδρεια 50 γιαννιτσωτες αλλοι 10 το συνολο.οπως παντα σχεδον ξεκινησαμε απο γιαννιτσα μονοι μας ενω η συναντηση ητανε μαλγαρα..Μεσα στο λεοφωρειο τα γνωστα δε χρειαζεται να πουμε παραπανω.Ωσπου σε καποια φαση σταματαμε καπου στην εθνικη σε ενα κωλομαγαζο να φαμε να πιουμε να κανουμε την αναγκη μας.Βγαινει που λετε εξω μια θεια,βλεπει 60 ταταρους γυμνους πατιμενους στα ξυδια και εχει φαει τρελη φρικη.χαχα
Λεει,τι ειστε?Αν ειστε παοκτσηδες να φυγετε,την τελευταια φορα μου πηρανε τα παντα..
Ε μετα τα γνωστα μαμου σε λεω με λες,ωσπου εμφανιστηκε το παλικαρακι ο προεδρος και της ειπε "κουκλα μου το μαγαζι θα το δουλεψουμε εμεις,εσυ κατσε στο ταμειο και θα σε πληρωσουνε ολοι"
και που λετε σε χρονο ρεκορ εχουμε οργανωοθει,αλλος κανει καφεδες,αλλος τοστ αλλος δινει νερα μπυρες,αλλος προσεχει μην κλεψει κανεις και ολοι αυτοι σε κατασταση αλλη...καταλαβαινετε.Ηταν απιστευτο,ποσο φιλοτιμο κουβαλαει αυτος ο λαος..
karaoke
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί 16 Ιουν 2009, 02:27

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό theo86 » Τετ 17 Ιουν 2009, 00:19

φοβερο σκηνικο !!!θα χει να το λεει η γιαγιουλα!!!
:? :?
Άβαταρ μέλους
theo86
 
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 15:59

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό Protomastoras » Τετ 17 Ιουν 2009, 01:03

Πριν 4 χρονια περίπου(λύκειο ήμουν και εκτος Θεσσαλονικης) και ετσι όπως είχα έρθει και ημουν στη γειτονια του μεγαλου μου αδερφου (ανω τουμπα)εξω απο ένα καφενειο που ήταν κυρίως άτομα μεγάλης ηλικίας αντε και 2-3 παληκάρια έβλεπαν ενα ματσ του γαυρου στο τσαμπιονσ λιγκ, με ποια ομαδα δεν θυμαμαι...και πως καθομαι 10 δευτερολεπτα απ εξω να δω τ σκορ και βαζουν γκολ οι αλλοι! έγινε πανικος μεσα!"αντε παοκαρα","ναι ρε παοκ" και τετοια φωναζαν ολοι τους!φώναζαν όμως. Λες και έπαιζε ο :? Μου κανε εντύπωση
...λα λα λα λα γ@μω το πειραια......
Άβαταρ μέλους
Protomastoras
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τρί 16 Ιουν 2009, 09:24
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τετ 17 Ιουν 2009, 10:51

theo86 έγραψε:αν θυμαμαι καλα υπηρχαν πιο πολλες σελιδες εδω αλλα πρεπει να χαθηκαν..κριμα αν χαθηκαν γιατι θυμαμαι απιστευτες ιστοριες που διαβασα.εκτος κ αν ηταν σε αλλο τοπικ
:? :?



Ναι καλά θυμάσαι δυστηχώς χάθηκαν αρκετές απίστευτες ιστορίες και καλό θα ήταν κάποια μέλη κυρίως απο τους παλιούς να τις ξαναγράψουν.
Karaoke φοβερή ιστορία αυτή με το μαγαζί! :)
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 17 Ιουν 2009, 16:32

(Για ημερομηνιες και λεπτομερειες θα σας γελασω...Οποιος θυμαται ας με το πει και μενα να...θυμηθώ!Εχω ενα προβλημα μνημης...χεχε)

Ειναι την χρονιά που εχουμε τον Σάμπρι στην ενδεκάδα και φεραμε Χ (1-1 νομιζω) μέσα στο οάκα με τον παναθηναικο...

Εχουμε παει παρέα 4 άτομα στο πάνω διάζωμα του γηπέδου, μεσα στους βαζελους...Οι 2 φιλοι μου τυχαινει να ειναι βαζελοι και καθονται 4-5 καθισματα μακρυα απο μένα και τον κολλητό μου, που καθομαστε ησυχα και ωραια, χωρις διακριτικά, κασκόλ κλπ...(ο κολλητος μου ειναι αεκ44)...

Εγώ στο δικό μας γκολ εχω πνίξει μεσα την χαρά μου και το παιζω λιγο νευριασμενος, βγαζοντας ενταση και φωναζοντας (οι αλλοι σπαγαν καρεκλες,κλωτσουσαν)...Στο δικό τους γκολ χτυπάω απλά παλαμακια για ξεκαρφωμα...(δεν ειμαι περηφανος για αυτό αλλά πραγματικά το αγαπούσα το κεφάλι μου!)...

Και ειναι ακριβως λιγο πριν την λήξη του παιχνιδιού...Ο ενας ο φιλος μου βαζελος (καθοταν λιγο μακρυα θυμηθειτε και φοραει κασκολ και μπλουζα του παναθηναικου)-δεν ξερω αν το ειπε αθελα του ή ηθελημένα ο παλιο#$%#- σηκωνεται απο την καρεκλα του και φωναζει προς το μερος μου: ''Ρε...απο σας ποιος το εβαλε το γκολ;''

Ο φιλος μου ο αεκτζης εχει αλλαξει 4 χρωματα...(θα ετρωγε τσαμπα ξυλο ο ανθρωπος) και εγώ κοιτούσα τα αστρα κάνοντας οτι δεν ακουσα...

Για αυτο το ξαναλεώ...Δεν ξαναπαω σε κερκιδα με αλλους οπαδους! Γουσταρω να φωναζω ΠΑΟΚ και οχι να καταπιεζομαι!
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Τετ 17 Ιουν 2009, 16:37

Ηταν η καταραμενη μερα της 4ης Οκτωβριου 1999... Το γκολ του ΠΑΟΚ ο Ναγκμπε
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό theo86 » Τετ 17 Ιουν 2009, 23:58

ante παιδια γραψτε τις ιστοριες σας να μαθαινουμε κ οι νεοτεροι κ οι πιο μακρια!!!
:? :?
Άβαταρ μέλους
theo86
 
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 15:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες