90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Πέμ 26 Οκτ 2017, 23:26

Πολύ συγκινητικό! Με έβλεπε η μικρή βουρκωμένο σε μερικά σημεία και ερχόταν και μου έλεγε .... δεν πειράζει, όλα καλά και με χάιδευε! (ότι της κάνω αν την βλέπω κλαμένη)
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Πέμ 26 Οκτ 2017, 23:26

kayde έγραψε:Το εβλεπα στη δουλεια μεχρι πριν λιγο στο ΕΡΤ ΛΑΙΒ ιντερνετ,και σταματησαν την προβολη "λογω δικαιωματων" :evil: :evil: :evil: .
Οσο προλαβα και ειδα,πολυ καλο,και θα γινει καποια στιγμη η αγορα για να το δω ολοκληρο.


μια από τα ίδια. Άντε να πάρουμε το DVD τώρα, δεν έχει και αγώνα το ΣΚ...
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Πέμ 26 Οκτ 2017, 23:33

Αφήστε ρε και για εμένα!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 26 Οκτ 2017, 23:34

Spiros_S έγραψε:Εξαιρετικό.
Μου έκανε εντύπωση η μεγάλη συγκίνηση του Ορφανού. Δεν το περίμενα, να πω την αλήθεια. Από τους πιο παλιούς ναι, από τον Ορφανό όχι και τόσο.
Επίσης, μου έκανε εντύπωση (γιατί δεν την ήξερα) η ιστορία με τον μεταφερόμενο διαιτητή του γκέυ. Μια ζωή σαπίλα και βόθρος.

Μεγαλύτερη εντύπωση μου έκανε το τέλος. Αυτά τα λόγια.

Αγορά οπωσδήποτε, γιατί η Ελπίδα είδε μαζί μου μόνο το μισό και ο Αλέξανδρος πρέπει να το δει μεγαλώνοντας.

Έχεις τρομερό δίκαιο αδερφέ μου Σπύρο...Όσο τα ξαναφέρνω στον νου μου, τόσο διαπιστώνω το μέγεθος τους...
Δεν χωράει ο ανθρώπινος νους αδερφέ, ότι το είπε ο Νότης ο Τσίντογλου, από αγάπη και μόνο για τον Π.Α.Ο.Κ.:
"Τα βλέπουμε τώρα και λέμε...Να ταν τα νιάτα δυο φορές...Όχι για τίποτε άλλο, αλλά να...Μόνο για να μπορούσα να ξαναπαίξω στον Π.Α.Ο.Κ.!!!!!!!! Το ήθελα αυτό το πράγμα...Το ήθελα πολύ...................."!!!!!!!!
(Με τα μάτια βουρκωμένα μάλιστα και τα χείλια του τρεμάμενα, όχι πια απ τα γηρατειά, μα απ την συγκίνηση)... :shock:
Respect γι αυτήν την απόσταση πάθους-συναισθήματος των τότε γιγάντων για τον μπιζίμ Π.Α.Ο.Κ. απ τους νέους!

:pano:

Edit: Ομάδες με τέτοια Ιστορία σαν του Π.Α.Ο.Κ., οφείλουν να χτίζουν τις νέες γενιές τους πάνω στα θεμέλια αυτής...
Γι αυτό, όλοι όσοι απαρτίζουν τον οργανισμό Π.Α.Ο.Κ., ποδοσφαιριστές, προπονητές, διοικητικοί υπάλληλοι μα και παράγοντες, έως και τον πιο μακρινό οπαδό μας, όλοι πρέπει να δουν αυτήν την ταινία, να μάθουν λίγη Ιστορία!!!!
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Παρ 27 Οκτ 2017, 09:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Πέμ 26 Οκτ 2017, 23:38

Δίκιο έχεις Γρηγόρη.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 26 Οκτ 2017, 23:48

Με έμεινε η ατάκα για τις μεγάλες φανέλες..και στο τέλος του Τσινόπουλου..."μακάρι να ήμουν νέος, να έπαιζα στον Π.Α.Ο.Κ."...

Α ρε γαμώτο, τι έχουν μερικοί νέοι σήμερα και δεν το εκτιμούν...δεν έχουν καταλάβει ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ. Οι καλύτεροι παίχτες έπρεπε να ήταν, μόνο και μόνο επειδή φορούν αυτή τη φανέλα...κι αν δεν μπορούν να γίνουν, τότε να παλεύουν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα...

Α ρε Π.Α.Ο.Κ....
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 27 Οκτ 2017, 08:01

Να λέει ο δομαζος και ο οικονομοπουλος ότι τους κερδίσαμε δύο φορές μέσα μια εβδομάδα 3-2 χάνοντας 0-2 κσι τις δύο φορές, μιλάμε για την ομάδα του γουεμπλει απίστευτο και 0-2 μέχρι το 80'.....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 27 Οκτ 2017, 08:11

Δεν το χωράει ο νους μου, ειλικρινά... Μπορούσε ο Π.Α.Ο.Κ. να κάνει τέτοια πράγματα;; ΑΥΤΟ είναι πνεύμα νικιτή! Σήμερα είμαστε στο ψάξιμο...όχι φέτος, τα τελευταία χρόνια γενικώς..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Παρ 27 Οκτ 2017, 08:25

Και οι αντίπαλοι παίκτες να λένε:
"Είστε πιο δυνατοί στο γήπεδο, αλλά εμείς είμαστε πιο δυνατοί αλλού".
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 27 Οκτ 2017, 08:27

Δημόσια;;;; :o

Α ρε, πόσα δεν έδειξε χθες...πόσα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Παρ 27 Οκτ 2017, 08:30

Απλά τότε ήταν άθλημα το ποδόσφαιρο και λίγο μπίζνα.... 'τώρα ε'ιναι μπίζνα και λίγο.... άθλημα!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Παρ 27 Οκτ 2017, 08:32

Ζαντός έγραψε:Δεν το χωράει ο νους μου, ειλικρινά... Μπορούσε ο Π.Α.Ο.Κ. να κάνει τέτοια πράγματα;; ΑΥΤΟ είναι πνεύμα νικιτή! Σήμερα είμαστε στο ψάξιμο...όχι φέτος, τα τελευταία χρόνια γενικώς..

Κι όμως!!!! Εγώ τότε έγινα ΠΑΟΚ Ζαντε 5 χρονών είμουν το 70 !!!!! Γιαυτό λέω γεννήθηκα
ΠΑΟΚ
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 27 Οκτ 2017, 08:42

Αυτά πρέπει να γίνουν όλα μια μεγάλη κουβέντα σε στυλ εκπομπής και να μένουν... Αλλά ξεφεύγουμε από το topic λίγο..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Παρ 27 Οκτ 2017, 08:47

Ζαντός έγραψε:Δημόσια;;;; :o

Α ρε, πόσα δεν έδειξε χθες...πόσα...


Όχι δημόσια. Μέσα στο παιχνίδι. Οι αντίπαλοι στους δικούς μας.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 27 Οκτ 2017, 08:54

Τα στιγμιότυπα που έδειξε από την μεγάλη μας νίκη με 0-4 στο τηγάνι ήταν ελλειπή, γιατί θυμάμαι ότι η τηλεόραση τότε είχε δείξει, μετά το 0-2 του Κούδα την κερκίδα μας, αφού το γκολ αυτό (και τα δύο επόμενα) μπήκε στο πέταλο που είχαν πάρει οι οπαδοί μας. Θυμάμαι και το σχόλιο του Γ. Διακογιάννη, ότι ο ΠΑΟΚ, μετά το 0-2 "έκανε ό,τι ήθελε στο γήπεδο".
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες