90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Κυρ 06 Νοέμ 2016, 11:08

Εμενα μου εχει κολλησει οτι κραζει για τον απλουστατο λογο οτι παρουσιασε την εκδηλωση για τα 80 χρονια και φετος τον ειχαν γραμμενο.

Μπορει να κανω και λαθος. Μπορει οντως να ειναι εχθροι του ΠΑΟΚ αυτοι που κανανε το ντοκυμαντερ οπως λεει.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 06 Νοέμ 2016, 11:16

Ε τότε ας έγραφε "ονόματα και διευθύνσεις" για να μας πείσει!!!! Όσο τα κρατάει κρυφά παραμένει ΑΡΔ!!!! :redcard:




Edit: Δεν ξέρω αν ήταν "μέσα στο πρόγραμμα" ή όχι, αλλά οι δύο τρομπετίστες που λαλήσανε το "Ωωωω Π.Α.Ο.Κ.άραααα έχω τρέλαααα μεσ στο μυαλόόόό..." πριν την έναρξη της προβολής ήταν όλα τα λεφτά!!!!
:pano: :nairepaok:



Υ.Γ. Τα 2 βιντεάκια υπάρχουν στα δεξιά της κεντρικής με τίτλο "Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω"...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 07 Δεκ 2016, 17:20

Από αύριο στις αίθουσες της πόλης το ντοκιμαντέρ του Νικόλα Τριανταφυλλίδη
Σίγουρα, θα προβάλλεται:
στον κινηματογράφο ΒΑΚΟΥΡΑ (λόγω τοποθεσίας πρέπει κανονικά να σπεύσει σύσσωμη η Θύρα 4 :D ) στις 22.00
στον πολυκινηματογράφο ODEON στο κέντρο: αίθουσα 2 στις 22.00 και αίθουσα 6 στις 19.10
στον πολυκινηματογράφο STER ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ: αίθουσα 8 στις 20.30 και 22.40
στον πολυκινηματογράφο CINEPLEXX ONE SALONICA: αίθουσα 2 στις 19.30

* επικρατεί μία σύγχυση περί του αν θα προβληθεί και στην αίθουσα John Cassavetes, στην Αποθήκη Α᾽ του Λιμανιού. Μόλις γνωρίζω, θα κανω update

Να πούμε επίσης ότι το ντοκιμαντέρ θα προβληθεί σε ακομη 10 πόλεις της Βορείου Ελλάδος (Κομοτηνή, Ξάνθη, Αλεξανδρούπολη, Γιάννενα, Βέροια, Κατερίνη, Κοζάνη, Γιαννιτσά, Σέρρες, Καβάλα)
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό nickzark » Τετ 07 Δεκ 2016, 18:00

μεχρι ποτε θα παιζεται ξερει κανεις???εστω μια εβδομαδα????
Άβαταρ μέλους
nickzark
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 18:50

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Τετ 07 Δεκ 2016, 18:12

Στην Αθηνα λογικα δεν προκειται ετσι;

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 07 Δεκ 2016, 18:21

@kostomanolis

Δυστυχώς, όχι

@nickzark

Οι ταινίες ανανεώνονται κάθε Πέμπτη. Επομένως, θα προβάλλεται σίγουρα μέχρι την προσεχή Τετάρτη 14/12
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Τετ 07 Δεκ 2016, 18:42

goran 64 έγραψε:Ωραίος @PAOKtzis...Συγχαρητήρια φίλε...Θαρρώ ότι ήταν απαραίτητο να ανοίξει το συγκεκριμένο...

Καλοτάξιδο λοιπόν το νέο topic και ελπίζω να παραμείνει ανοιχτό για να έχω την τιμή να παραθέσω και την προσωπική μου άποψη, όποτε όμως καταφέρω (μάλλον όταν προβληθεί πλέον στις αίθουσες) να δω την ταινία-ντοκιμαντέρ για την ιστορία, παλαιότερη και ζωντανή, της μεγάλης Π.Α.Ο.Κ.άρας μας, όπως πιστεύω/αναμένω ότι θα κάνουν και πολλοί ακόμα συμφορουμίτες μας...

Πάντως έχω ήδη κάποια ακούσματα απ την πιάτσα ότι τελικά έχουν "κοπεί" αρκετά πράγματα στην ολοκλήρωση του, μετά τον θάνατο του Νίκου Τριανταφυλλίδη, τα οποία αν ζούσε θα παρέμεναν στα σίγουρα...
Μόλις μάθω και διασταυρώσω λεπτομέρειες για το "τι και γιατί" θα τις παραθέσω...


Μιαμιση ώρα ντοκυμαντερ για σινεμα δεν χωράνε όλα αυτός ειναι ο πρώτος λόγος και ο δευτερος εφυγε απο την ζωή ο δημιουργός, ο οποιος εχει αποδειξει τα αισθηματα του για τον ΠΑΟΚ. Ελπιζω η ταινία να παιχτει στην Αθηνα και πιο καταλληλο μέρος ειναι το Gagarin,στην έδρα του δημιουργού.
Επίσης θα βγει ξανά με περισσοτερα πράματα αργοτερα...

Υ.Γ Οι μαλακίες σε οσα λέει ο Βασιλοπουλος δειχνουν οτι δεν γνωρίζει τι εστι ΠΑΟΚ ,ειμαι σιγουρος οτι ο δημιουργος της ταίνιας την ουσια θα την έχει δείξει , να σου δειχνει το ντοκιμαντερ πως εχει αδικηθεί ο ΠΑΟΚ σε συγκεκριμένα παιχνιδια ή την νίκη με την Αρσεναλ ,το τραγικο περιστατικο με το αδικο χαμό των παιδιών στα Τεμπη(νομίζω οτι δεν το δείχνει στο ντοκιμαντερ),ειδικα το τελευταίο γεγονός ειναι πάνω απο κάθε νικη και ήττα στην ιστορία του ΠΑΟΚ,υποθέτω οτι ο Νίκος με τα παρακάτω του λόγια εξηγεί τι ειναι ο ΠΑΟΚ
Νίκος Τριανταφυλλίδης:“Είμαι ΠΑΟΚτσής μολονότι δεν είμαι Θεσσαλονικιός. Ο ΠΑΟΚ είναι μια ουτοπία, μια διαρκής ανταρσία που δεν ολοκληρώνεται ποτέ”. ελπίζω αυτά τα λόγια να ειναι αποτυπωμένα στην οθόνη και ειμαι σίγουρος οτι τιμάει όλους οσους αγαπήσανε,πονεσανε και "εφυγαν" για τον ΠΑΟΚ.

Ο κυριος Τριανταφυλλιδης με αυτή την ταινία βάζει ενα λιθαράκι ο ΠΑΟΚ να είναι απο τις λίγες ομάδες που έχουν απασχολήσει την τεχνη. Με λίγα λόγια ο ΠΑΟΚ γράφει ιστορία και πάλι χωρίς να πάρει κανένα τροπαίο .

https://www.youtube.com/watch?v=FlazoiMfWb8
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6875
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 07 Δεκ 2016, 19:28

Ο Βασιλόπουλος έβγαλε ξύνιλα γιατί δεν παρουσίασε την εκδήλωση της ΠΑΕ αυτό ήταν το πρόβλημα του......
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 07 Δεκ 2016, 20:57

Σε κινηματογράφους στην Αθήνα είναι ήδη βέβαιο ότι δεν θα βγει.
Τώρα, το να παιχτεί τυχόν σε κάποια ειδική προβολή-εκδήλωση στο Gagarin δεν μπορώ να το αποκλείσω, αλλά και πάλι επίφοβο μου φαίνεται…

Για το ντοκιμαντέρ τα είχαμε πει από παλιά. Έχει υλικό και πληροφορίες που πρέπει να τις δουν όλοι, γιατί η ΠΑΟΚτσήδικη γαλούχηση είναι πλέον σε μηδενικά επίπεδα, αλλά θα μπορούσε να είναι και καλύτερο, απ᾽όσο τουλάχιστον μου πιστοποιούν αρκετοί εμπλεκόμενοι.

υγ: τελικά, θα προβάλλεται και στο λιμάνι, στην αίθουσα "John Cassavetes", στην Αποθήκη Α᾽, στις 18.00

υγ 2: αναλύουμε τους λόγους για τους οποίους ο (κάθε) Βασιλόπουλος έγραψε κάτι σε κάποιο μέσο κοινωνικής δικτύωσης. Η χειραφέτηση κι η επανάσταση είναι καθ᾽οδόν παιδιά, απλώς κόλλησαν λίγο στην κίνηση, είχε ατύχημα στον περιφερειακό
Τελευταία επεξεργασία από Aureliano Buendia και Τετ 07 Δεκ 2016, 21:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τετ 07 Δεκ 2016, 21:05

Kostomanolis έγραψε:Στην Αθηνα λογικα δεν προκειται ετσι;

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ

Πάντως αν κυκλοφορήσει σε DVD σίγουρα θα το αγοράσω!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8502
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό theo86 » Τετ 07 Δεκ 2016, 22:48

Παιδια ο δημιουργός νικος τριανταφυλιδης ηταν κάποτε ενεργό μέλος του φόρουμ;
Άβαταρ μέλους
theo86
 
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 15:59

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 10 Δεκ 2016, 22:27

Μολις γύρισα απο το σινεμα.

δε θα πω πολλά, θα πω μονο οσα εγώ κατάλαβα. Κυρίως γιατί μιλάμε για μια ταινία-ντοκιμαντέρ... :roll:

πρώτα απο όλα, μην περιμένετε να δείτε όσα θα..περιμένατε να δείτε.

δλδ τα Τέμπη, το χαιμπουρι, και άλλα δεν έχουν τόσο προβολή όσο ίσως μερικοί θα ήθελαν.

ΑΛΛΆ, αν κατανόησα καλά, ο αείμνηστος σκηνοθέτης είχε στο μυαλό του μια ιδέα με την οποία συμφωνώ και επαυξάνω.

ότι ο ΠΑΟΚ είναι ο κόσμος του. Όλοι. απο τους συνδεσμίτες μεχρι αυτούς που ήρθαν τοτε απο την Ανατολή και κατοικουσαν στους μαχαλαδες της θεσαλονικης. που εκαναν τη Τούμπα μόνοι τους. απο τους ποδοσφαιριστες που γιγαντωσαν τον ΠΑΟΚ (ειδικά απο το 50 και μετα) μέχρι και τον Τσαρπανά που οτι ειχε και δεν ειχε το εδωσε στον ΠΑΟΚ. Απο τα παιδιά των συνδέσμων στη Γερμανία μεχρι το μνημείο των Τεμπών (χωρίς ομως εκτενή αναφορά στο γεγονός που ούτως ή άλλος είναι βαθιά καταχωρημένο μεσα στο μυαλό κάθε ΠΑΟΚτσή), δείχνει τους ανθρώπους που ειναι ο ΠΑΟΚ, δείχνει ότι ο ΠΑΟΚ είναι ο λαός του. ή τελοσπάντων αυτό κατάλαβα ότι είναι το νόημα που ήθελε ο σκηνοθέτης να περάσει. ότι ο ΠΑΟΚ είναι ενας λαός που έμαθε να ξεπερνάει τις δυσκολίες και να μεγαλουργεί ακομα και κατω απο τις πλεον δυσκολες συνθηκες... και για αυτο εχει παρελθον και παρόν, για αυτό θα έχει και μέλλον.

αυτό μου αρκεί για να σας πω οτι πρόκειται για μια πολυ καλή προσπάθεια που αξίζει να τη δείτε ή να περιμένετε και να πάρετε το dvd που απο οτι μας ειπαν θα περιλαμβανει εκταταμενα στιγμιοτυπα και πολλές, πολλές συνεντεύξεις...

ΜΟΝΟ ο ΠΑΟΚ μπορεί και έχει τέτοια κοινωνική και πολιτιστική αξία, πέρα απο αθλητική.

υγ: φυσικά θα ήθελα να δω περισσότερα για το συνδεσμιακό κίνημα και βασικά πρόσωπα αυτού για παράδειγμα, αλλά ξαναλέω, μιλάμε για μια ταινία ουσιαστικά που περνάει όχι απλά διδακτικά αλλά και ευχάριστα τα μηνύματα της

υγ2: στην αρχή μονο, μή φρικάρετε. :lol: :lol: :evil:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό nothu » Σάβ 10 Δεκ 2016, 22:34

Το dvd ποτε θα βγει περιπου ξερουμε;
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 10 Δεκ 2016, 22:36

οχι. λογικά με το νέο έτος...
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 13 Δεκ 2016, 14:14

οσοι δεν το έχετε δει, ΠΡΕΠΕΙ να το δείτε.. έστω να περιμένετε το dvd όταν βγει.

μπορεί να έχετε κάποιες αντιρρήσεις (ειδικά στα πρώτα ΔΥΟ λεπτά!), να πείτε ότι είχε "ελλείψεις" ή δεν έδωσε τη βαρύνουσα σημασία σε κάποια γεγονότα, αλλά το κεντρικό νόημα, ότι ο ΠΑΟΚ είχε και έχει συνέχεια πέρα απο εμάς, τους ανθρώπους που είναι ο ΠΑΟΚ, δίνει τεράστια δύναμη στο να συνεχίσουμε και να επιτελέσουμε το ύψιστο καθήκον μας: να παραδώσουμε ένα αμόλυντο, ανεξάρτητο και περήφανο ΠΑΟΚ στους απογόνους μας.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες