Ποδοσφαιριστες που ένοιωθαν και επαιζαν σαν ΠΑΟΚτσηδες

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Ποδοσφαιριστες που ένοιωθαν και επαιζαν σαν ΠΑΟΚτσηδες

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 23 Αύγ 2018, 15:09

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/147471-dexthika-kroysi-alla-oxi-episimi-protasi-apo-ton-paok



«Δέχθηκα κρούση, αλλά όχι επίσημη πρόταση από τον ΠΑΟΚ»

Ο Κώστας Σταφυλίδης μίλησε για το ενδεχόμενο να αγωνιστεί στον ΠΑΟΚ τονίζοντας ότι υπήρξε συζήτηση αλλά όχι επίσημη πρόταση, το παιχνίδι με τη Μπενφίκα, ενώ ευχήθηκε: «Μακάρι να τους φάμε ζωντανούς» για τη ρεβάνς της Τούμπας.

Αναλυτικά όσα είπε:

Για την κατάσταση της υγείας του: «Χρειάζομαι λίγο ακόμη για να είμαι εντελώς καλά. Ξεκίνησα τρέξιμο. Χρειάζομαι μια εβδομάδα δέκα μέρες για να είμαι έτοιμος».

Για το αν υπήρξε πρόταση του ΠΑΟΚ: «Ο ΠΑΟΚ δεν μου έχει κάνει κάποια πρόταση. Κουβέντα έχει γίνει μόνο αλλά από την συζήτηση μέχρι την επίσημη πρόταση υπάρχει απόσταση. Δεν έχει γίνει επίσημη πρόταση από τον ΠΑΟΚ για μένα. Όταν έγινε η κουβέντα είπα απλά ότι μπορούμε να το προσπαθήσουμε. Όσο και να θέλω, όσο και να μη θέλω πρέπει να δώσει και τη συγκατάθεση της η ομάδα μου. Από τη στιγμή που δεν έχει γίνει επίσημη πρόταση δεν χρειάζεται να το συζητήσουμε περισσότερο. Όντως με ήθελαν, όντως μίλησαν με τον μάνατζέρ μου αλλά δεν υπήρξε κάτι επίσημο. Ισως να υπήρχαν λόγοι που δεν τους το επέτρεψαν. Δεν ξέρω».

Για τα δημοσιεύματα που υποστήριζαν ότι περιμένει την πρόκριση του ΠΑΟΚ στους ομίλους για να έρθει: «Με ενόχλησαν, με εκνεύρισαν. Αν είναι δυνατόν δηλαδή. Είπανε ότι θα έρθω μόνο εάν ο ΠΑΟΚ περάσει στους ομίλους αλλά εμένα δε με αφορά εάν ο ΠΑΟΚ περάσει ή δεν περάσει στους ομίλους για τη μεταγραφή μου. Φυσικά θα ήταν καλό αλλά ήταν κάτι που δεν το σκέφτηκα καθόλου».

Για το παιχνίδι με τη Μπενφίκα: «Δεν γινόταν να μη το δω. Θα πάθουμε καρδιά αλλά τι να κάνουμε; Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί η ομάδα το αξίζει. Μπαίνουν στο γήπεδο και σου βγάζουν μια σιγουριά ότι θα το παλέψουν μέχρι να πεθάνουν. Όταν παρακολουθώ την ομάδα σε τέτοια παιχνίδια, το ζω πραγματικά, νομίζω ότι είμαι μέσα και εγώ. Παίζουν και κουνάω και εγώ τα πόδια μου».

Για το εάν μπορεί να προκριθεί ο ΠΑΟΚ: «Περνάει. Δεν είναι εύκολο αλλά περνάει. Τέτοιες ομάδες έχουν τεράστια ποιότητα. Χρειάζεται προσοχή. Εάν ο ΠΑΟΚ κάνει στο παιχνίδι ό,τι έκανε μέχρι τώρα δε χρειάζεται κάτι περισσότερο».

Τέλος, τόνισε: «Μακάρι να τους φάμε ζωντανούς. Είναι τεράστια η ευκαιρία της ομάδας. Εάν αποκλειστούμε από κάποιο λάθος θα πάω να φουντάρω, πραγματικά».




Να, τέτοιους θέλω!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ποδοσφαιριστες που ένοιωθαν και επαιζαν σαν ΠΑΟΚτσηδες

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Πέμ 23 Αύγ 2018, 17:15

Συμφωνώ απόλυτα. Επίσης μη δίνετε σημασία στις 2 πρώτες ερωτήσεις/τοποθετήσεις γιατί παίκτης με συμβόλαιο δεν μπορεί να μιλήσει ανοικτά για μεταγραφικά θέματα. Αν έλεγε πως έχει συμφωνήσει με ΓΣ και περιμένουν το οκ της Αουγκσμπουργκ θα μας έτρεχαν οι γερμανοί στα δικαστήρια..
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Ποδοσφαιριστες που ένοιωθαν και επαιζαν σαν ΠΑΟΚτσηδες

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Πέμ 23 Αύγ 2018, 18:30

Ακριβώς έτσι Ναπολιτανε.Απο Ιανουάριο και μετά θα μπορούν και οι δύο πλευρές'ανοίξουν τα χαρτιά τους έχοντας το πάνω χέρι έναντι των Γερμανών.Άλλωστε ο Tosca ένας λόγος που προτιμήθηκε τώρα είναι οτι έχει χρησιμοποιηθεί εξίσου και ως στόπερ και μάλιστα έχει συνυπαρξει με Varela.
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Ποδοσφαιριστες που ένοιωθαν και επαιζαν σαν ΠΑΟΚτσηδες

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 17 Σεπ 2022, 15:11

Σταυρακα κουραγιο. Να πανε ολα καλα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ποδοσφαιριστες που ένοιωθαν και επαιζαν σαν ΠΑΟΚτσηδες

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 17 Σεπ 2022, 15:36

Καίσαρα κράτα γερά!Η σκέψη όλων μας μαζί σου στην πιο μεγάλη μάχη.
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Ποδοσφαιριστες που ένοιωθαν και επαιζαν σαν ΠΑΟΚτσηδες

Δημοσίευσηαπό episimos73 » Σάβ 17 Σεπ 2022, 15:43

Αυτός ναι, ΠΑΟΚ από την αρχή μέχρι το τέλος. Μακάρι να το ξεπεράσει και προπάντων στα πόδια του.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
episimos73
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 15:41

Re: Ποδοσφαιριστες που ένοιωθαν και επαιζαν σαν ΠΑΟΚτσηδες

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Πέμ 01 Ιουν 2023, 22:49

46?? Χρόνια πολλά Λινοοοο Λινοοοοο
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3087
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: Ποδοσφαιριστες που ένοιωθαν και επαιζαν σαν ΠΑΟΚτσηδες

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 02 Ιουν 2023, 12:28

Λινοοοοο
Λινοοοοο!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες