ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 05 Οκτ 2011, 20:34

ειναι ο ξανθος αυστραλος που πηγε και απο μακεδονικο μηπως? καλος παικτης...αν ειναι αυτος που θυμαμαι...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τετ 05 Οκτ 2011, 21:05

MANIAKOS έγραψε:ειναι ο ξανθος αυστραλος που πηγε και απο μακεδονικο μηπως? καλος παικτης...αν ειναι αυτος που θυμαμαι...


Αυτός είναι μόνο που είχε πάει καμιά πενταετία μετά....βρωμόχερο........
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 05 Οκτ 2011, 22:25

ρεσπέκτ στους 2 που είπαν μονολεκτικά ¨Γκρέγκορι¨ ! για μένα βαρύνει η γνώμη του Ο. ιδιαίτερα.

ναι μπράβο αυτόν τον Χιλ εννοώ,,, απίστευτο βρωμόχερο!
είχε έρθει κι επίσκεψη στην κερκίδα μας όταν έπαιζε ο φίλος του ο Ματ.

[και κάτι προσωπικό (να μείνει μεταξύ των 500 εδώ στην φυλακή- για όποιον διαβάζει Αρκά)
ο Σ.Χιλ είναι η αιτία που δεν ξαναπήρα την γυναίκα μου στην Πυλαία...παίζαμε με το Μακεδονικό περίπου το 2002 και είχα μια μικρή Nikon από τις πρώτες ψηφιακές τότε 3ΜP και είμασταν στο γήπεδο 70 άτομα νομίζω... όποτε ερχόταν στο πλαι να πάρει τη μπάλα από άουτ έλεγε δυνατά αχ τι ομορφούλης είναι βγάλτον φωτογραφία κτλ... έ αντίπαλος ήταν , σπάσαν τα νεύρα μου και την μπάναρα από το γήπεδο...και παρόλο που ο κολλητός τα παίρνει 2 - 2 τα διαρκείας κάθε χρόνο και τον έβαλαν και στο site φωτογραφία φέτος, κι ένα διαρκείας κάθεται...δεν την φέρνω μέχρι να τη συγχωρήσω για κείνο το απόγευμα...να σας ανεβάσω φώτο του Χιλ ιστορική; χα χα]

τέλος το Offtopic . μμ Λιαδέλης, περίεργη περίπτωση, ναι έπαιξε καλά σε μας ένα χρόνο αλλά εν γένει Γκάληζε πολύ και δεν μου άρεσε το μπάσκετ του. Αυτό το δυνατό πάτημα αντιμετωπίζεται εύκολα, το έκανε ένας ανοήτος στο Ποσειδώνιο, ώσπου παρατήρησα ότι πετάγονταν τα πόδια του μπροστά όταν έπεφτε πίσω για το αράουτ (όσοι και καλά έχουν άλμα σουτάρουν από κοντά με αράουτ , γιατί;)...κολλώντας κοντά του τράκερνε τα πόδια του χαλούσε η ισορροπία του και δεν σταύρωνε σουτ, γκρίνιαζε και για φάουλ που δεν έπαιρνε αφού ήμουν κολώνα..πιστεύω ότι και ο Λιαδέλης κάπως έτσι θα περιοριζόταν αφού δεν είχε μακρυνό σουτ...
αλλά ήταν καλός στον αιφνιδιασμό με το άλμα του ε;...

Γιαννούλης,.. ..μ θα έπρεπε να είναι στις καρδιές μας αλλά το χάλασε αφού έφυγε. Όσο τον είχαμε όμως έπαιζε με τσαγανό και καρδιά, τέτοιο που λέγαμε ότι με την τεχνική και το ύψος του Ρεντζιά και το παθασμένο παίξιμο του Γιαννούλη θα είχαμε τον τέλειο σέντερ... (συμπέρασμα της παρέας των πιτσιρικάδων που ξημερονοβραδιαζόμασταν στο σημερινό Κατσανειο που τότε ήταν ανοικτό...)

ΥΓ Να συμπληρώσω λοιπόν στους συμπαθητικούς μου τον Γιαννούλη και τον Λουκά, και στους αγαπημένους τον Μπιλ Εντουαρντς...(εδώ σε σχέση με τον Γκρέγκορι δυσκολεύομαι να διαλέξω τριάρι...γιατί στο 4 καλός και ώριμος και μεστός ο Μπάρλοου-τι κρίμα έφυγε από iced earth- αλλά ο Κλιφ είναι η μεγαλύτερη μου τρέλα...α κι εκείνος ο Μπόνερ που μάζευε τα πόδια στο άλμα άψογος ήταν αλλά εκτός δεκαετίας μιλάω σόρυ παρασύρθηκα...)

ΥΓ2 υπάρχει περίπτωση να περιγράψουμε παίκτες που δεν θυμόμαστε για τους αναγνώστες μας;
εγώ αυτά τα Μπελ Ράκα κτλ. πολύ θα ήθελα να τα εξευρευνήσω...

κι ένα κουίζ μιας και είναι το θέμα μου: μαύρος , ψηλός , Αμερικάνος : Κάτατζ ή Γκάρατζ... ποιός τον θυμάται να σουτάρει προσωπικές; ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτό που έκανε...
(δεν κερδίζει κάτι η απάντηση την μπάλα με τις υπογραφές της ομάδας δεν την δίνω παρά μόνο για φωτογραφίες...)
Τελευταία επεξεργασία από KalamarGiannis και Τετ 05 Οκτ 2011, 22:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τετ 05 Οκτ 2011, 22:38

Έλα ρε ομορφούλης ο ξανθομπάμπουρας....άκου εκεί......ανέβασε τη φωτό πάντως...πλάκα θα έχει.....όσο για το Λιαδέλη καλός ήταν για το μπάσκετ που παιζόταν εκείνη την εποχή.....άμπαλος όμως για τα τωρινά δεδομένα και με γενικό IQ κάτω της βάσης...όποιος τον έχει ακούσει να μιλάει θα καταλάβει τι εννοώ....τώρα να ρίξω ένα όνομα που δεν έχει πέσει μαι και νομίζω πως πρόλαβε τον πρώτο χρόνο το παλατάκι και μάλιστα είχε κάνει και μια εμφάνιση απίστευτη με το βάζελο με σχεδόν 100% σε 2π κ 3π....Αχιλλέας Μαματζιόλας......

Αν κάνω λάθος και δεν πρόλαβε το νέο γήπεδο σχωρνάτε με.....

:pano:
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 05 Οκτ 2011, 22:41

όλοι γνωρίζουν το ματς εκείνο του Αχιλλέα , ήταν στο Αλεξάνδρειο όμως , 29 πόντοι χωρίς να χάσει σουτ , αλλά δεν θυμάμαι τον αντίπαλο...
επίσης ένα τέτοιο χωρίς άστοχο σουτ και 20+ πόντους έκανε και ο Καλαμπόκης το 06, το θυμάμαι καλά αυτό το είχα απολαύσει...

μου είχαν πει οι κακές γλώσσες ότι ο Λιαδέλης μίλησε στα 6 του, ήταν παιδί δυσλεκτικό ή κάτι τέτοιο...

πως την ανεβάζω; την βρήκα! 21/02/2004 , χαμός , έχουν Σιγάλα Μπουντούρη,εμείς Κωστάκη, Μούλα Ραντόγιεβιτς κτλ.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό montolivo4 » Τετ 05 Οκτ 2011, 22:58

http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Blair

ο οποιος επαιξε Παλατακι την 1η χρονια,της ευρωλιγκας δηλαδη,ψηλος 5αρι και πολυ καλος

και ο Χορχε Ρακα ο Αργεντινος την ιδια χρονια με πολυ καλο σουτ,και μβπ νομιζω στο διπλο στην Μπαρτσα με Λιαδελλη...Επισης εκεινη την χρονια ειχαμε νομιζω Νταινενκο,αλλα τραυματια.Εκεινες τις χρονιες,2000-2004 ημουνα μικρος,επαιζα ακαδημιες μπασκετ,και θυμαμαι χαρα με το καινουργιο γηπεδο,βλεπαμε τα ματς απο μεσα παντα.Κολντεμπελα για 2 χρονια στο παλατακι σιγουρα,και το 2001 θυμαμαι ματς ΠΑΟΚ-γρια με Κολντεμπελα-Κορωνιο-Λημνιατη στον 1 τριπλετα,να νικαμε 2 ποντους με χαμενο τριποντο Χατζηβρετα στο τελος και γριες μεσα στο γηπεδο,οργανωμενα και με τον νομο :shock: :shock: ....Πραγματικα αλλες εποχες...

Καποιοι ανεφεραν Νορμαν Νολαν...Ναι επαιξε σε εμας,οπως και εργοτερα στο Μαρουσι,καλος θυμαμαι,20 ποντους μεσο ορο κοντα.Αλλα απο τα μεγαλυτερα παλτα εκεινης της χρονιας(2001-2002)ο Περρυ Καρτερ ο οποιος ητανε τραγελαφικος.Αντρε Γουλριτζ μετριος,κοντος και αδυναμος ,σκατ@ με λιγα λογια...Εναν Μοραλες επισης θυμαμαι,μετριος προς το καλο(??),δεν ειμαι σιγουρος.Παντως επειδη οπως προειπα,εκεινες τις χρονιες δεν εχανα ματς,και θυμαμαι ενα στολιδι αδειο σε καθε ματς...Δηλαδη εκεινο το ΠΑΟΚ-Μπαρτσελονα για ευρωλιγκα,οπου χασαμε νομιζω 90-100(???),ειχε δεν ειχε 1,500-2,000 ατομα... :| :|
Άβαταρ μέλους
montolivo4
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2008, 17:54

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 05 Οκτ 2011, 23:02

KalamarGiannis έγραψε:ρεσπέκτ στους 2 που είπαν μονολεκτικά ¨Γκρέγκορι¨ ! για μένα βαρύνει η γνώμη του Ο. ιδιαίτερα.

ναι μπράβο αυτόν τον Χιλ εννοώ,,, απίστευτο βρωμόχερο!
είχε έρθει κι επίσκεψη στην κερκίδα μας όταν έπαιζε ο φίλος του ο Ματ.

[και κάτι προσωπικό (να μείνει μεταξύ των 500 εδώ στην φυλακή- για όποιον διαβάζει Αρκά)
ο Σ.Χιλ είναι η αιτία που δεν ξαναπήρα την γυναίκα μου στην Πυλαία...παίζαμε με το Μακεδονικό περίπου το 2002 και είχα μια μικρή Nikon από τις πρώτες ψηφιακές τότε 3ΜP και είμασταν στο γήπεδο 70 άτομα νομίζω... όποτε ερχόταν στο πλαι να πάρει τη μπάλα από άουτ έλεγε δυνατά αχ τι ομορφούλης είναι βγάλτον φωτογραφία κτλ... έ αντίπαλος ήταν , σπάσαν τα νεύρα μου και την μπάναρα από το γήπεδο...και παρόλο που ο κολλητός τα παίρνει 2 - 2 τα διαρκείας κάθε χρόνο και τον έβαλαν και στο site φωτογραφία φέτος, κι ένα διαρκείας κάθεται...δεν την φέρνω μέχρι να τη συγχωρήσω για κείνο το απόγευμα...να σας ανεβάσω φώτο του Χιλ ιστορική; χα χα]

τέλος το Offtopic . μμ Λιαδέλης, περίεργη περίπτωση, ναι έπαιξε καλά σε μας ένα χρόνο αλλά εν γένει Γκάληζε πολύ και δεν μου άρεσε το μπάσκετ του. Αυτό το δυνατό πάτημα αντιμετωπίζεται εύκολα, το έκανε ένας ανοήτος στο Ποσειδώνιο, ώσπου παρατήρησα ότι πετάγονταν τα πόδια του μπροστά όταν έπεφτε πίσω για το αράουτ (όσοι και καλά έχουν άλμα σουτάρουν από κοντά με αράουτ , γιατί;)...κολλώντας κοντά του τράκερνε τα πόδια του χαλούσε η ισορροπία του και δεν σταύρωνε σουτ, γκρίνιαζε και για φάουλ που δεν έπαιρνε αφού ήμουν κολώνα..πιστεύω ότι και ο Λιαδέλης κάπως έτσι θα περιοριζόταν αφού δεν είχε μακρυνό σουτ...
αλλά ήταν καλός στον αιφνιδιασμό με το άλμα του ε;...

Γιαννούλης,.. ..μ θα έπρεπε να είναι στις καρδιές μας αλλά το χάλασε αφού έφυγε. Όσο τον είχαμε όμως έπαιζε με τσαγανό και καρδιά, τέτοιο που λέγαμε ότι με την τεχνική και το ύψος του Ρεντζιά και το παθασμένο παίξιμο του Γιαννούλη θα είχαμε τον τέλειο σέντερ... (συμπέρασμα της παρέας των πιτσιρικάδων που ξημερονοβραδιαζόμασταν στο σημερινό Κατσανειο που τότε ήταν ανοικτό...)

ΥΓ Να συμπληρώσω λοιπόν στους συμπαθητικούς μου τον Γιαννούλη και τον Λουκά, και στους αγαπημένους τον Μπιλ Εντουαρντς...(εδώ σε σχέση με τον Γκρέγκορι δυσκολεύομαι να διαλέξω τριάρι...γιατί στο 4 καλός και ώριμος και μεστός ο Μπάρλοου-τι κρίμα έφυγε από iced earth- αλλά ο Κλιφ είναι η μεγαλύτερη μου τρέλα...α κι εκείνος ο Μπόνερ που μάζευε τα πόδια στο άλμα άψογος ήταν αλλά εκτός δεκαετίας μιλάω σόρυ παρασύρθηκα...)

ΥΓ2 υπάρχει περίπτωση να περιγράψουμε παίκτες που δεν θυμόμαστε για τους αναγνώστες μας;
εγώ αυτά τα Μπελ Ράκα κτλ. πολύ θα ήθελα να τα εξευρευνήσω...

κι ένα κουίζ μιας και είναι το θέμα μου: μαύρος , ψηλός , Αμερικάνος : Κάτατζ ή Γκάρατζ... ποιός τον θυμάται να σουτάρει προσωπικές; ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτό που έκανε...
(δεν κερδίζει κάτι η απάντηση την μπάλα με τις υπογραφές της ομάδας δεν την δίνω παρά μόνο για φωτογραφίες...)

για ρακα και μπλερ δες το βιντεακι απο το διπλο στην μπαρτσα το 2000-2001 και θα θυμηθείς, ο ρακα αν θυμαμαι καλα ηταν μαζι με τον σκονοκινη το αγριογουρουνο που ηταν στον βαζελο τα 3αρια της εθνικης αργεντινης.
για τον λιαδελη που λες ηταν ο σπανουλης της τοτε εποχης
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό nninik » Τετ 05 Οκτ 2011, 23:14

o Ρακα εκτος του διπλου στη μπαρσελονα, εχει κανει τρομερο παιγνιδι, κ στο διπλο
στο παλαι εκεινη τη χρονια.. αργεντινος, "χεράς" (οπως ελεγαν οι μπαρμπαδες στα
καφενεια- που ΝΑΙ, εβλεπαν μπασκετ τοτε..) κοψιά Οσκάρ Σμιντ (θεοι του μπασκετ συγχωρεστε με
για τη βεβηλη παρομοιωση..).. μολις βαρεσε κανονι ο μπατμαν, εφυγε αργεντινη κ δεν ξαναηρθε,,
πολυ καλος σουτερ παντως.. στυλ Ρον Ροουαν..
ο Μπλαιρ, με τη μυτη του Γιασεμακη, κ το μαλλι του Τσιλντρες, ηρθε σαν κατι σαν νεος Σακλφορντ
(θεοι του μπασκετ, θα υιοθετησω ενα αφρικανακι για τις σημερινες βλασφημιες..).. το ειχε
το ρημπαουντ, αλλα το σκοραρισμα δεν ηταν το φορτε του.. θυμαμαι το ΠΑΟΚ-Βερονα, στην
νεοσυστατη ευρωλιγκα της ουλεμπ, να θυμιζει Φρανκ Μπιτερ στα ποσοστα στις βολες (λιγοι
θα το πιασουν αυτο..).. καλος παικτης παντως..
υγ: οσο για τον Χουαναν Μοραλες.. οχι κ μετριος προς το καλο φιλαρακι..
ο Κικι, τον "μεγαλο" Ρατζα τον ειχε κανει γιο-γιο στους τελικους του 1998..
ο Ισπανος, ηταν ΠΟΛΥ μεγαλος παικτης, κ τιμη μας (κ τιμη του βεβαια..) που φορεσε τη φανελα..
αδιαφορω για οτι κι αν λενε,γιατι δεν ξερουνε πως νιωθουμε για σενα...
Άβαταρ μέλους
nninik
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 19:03
Τοποθεσία: χαλκιδικη

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 05 Οκτ 2011, 23:28

Nαι είδα το βιντάκι και κατάλαβα... τον Μπλερ τον θυμήθηκα από το μαλλί, αυτός ήταν βασικός ή ο Γάλλος;
όσο για τον Ράκα , πράγματι πολυβόλο στο συγκεκριμένο ματς...τρομερό σουτ.εμπιστοσύνη.το δες- το γραψες.

Ο Σάκλεφορτν ποιά χρονιά ήταν ; ρετρό το κάναμε.. χα χα
πριν ή μετά τον Μακρέι; πριν ή μετά τον Φάντεμπεργκ ; (για τον οποίο σε ματς με την ΑΕΚ το 95 πέταξα το κράνος από τη σκοπιά στην Εγνατία και το μάζευαν οι περαστικοί...)
ποιός ήταν καλύτερος;

άραγε το μωρό του ελαφιού χωράει στην ίδια πεντάδα (ως SF) με τον Κλιφ;
Τελευταία επεξεργασία από KalamarGiannis και Τετ 05 Οκτ 2011, 23:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό nninik » Τετ 05 Οκτ 2011, 23:30

για γαλλο ποιον λες; το κρεας τον Βαϊς;
αδιαφορω για οτι κι αν λενε,γιατι δεν ξερουνε πως νιωθουμε για σενα...
Άβαταρ μέλους
nninik
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 19:03
Τοποθεσία: χαλκιδικη

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό georgedoulk » Τετ 05 Οκτ 2011, 23:30

Πω ρε τί αναμνήσεις!

Αχιλλέας Μαματζιόλας!
Ο "Κύριος 100%"!
Φορώντας την φανέλα με το 7 στην πλάτη, ο Μπάνε επαιζε νομίζω Ιταλία, έριξε 29 πόντους στον τέταρτο (?) ημιτελικό απέναντι στον βαζελο με προσωπικο αντιπαλο τον Μπαϊρον Σκοτ. Σε εκείνο το ματς δεν είχε χασει ούτε βολή! Αν θυμαμαι καλά ισοφαρίσαμε τη σειρά και πήγαμε να παίξουμε το τελευταίο ματς για προκριση στους Τελικούς στο ΟΑΚΑ.

Προπονητής Ο ΜΕΓΑΣ ΣΚΟΤ ΣΚΑΪΛΣ, ο Πέτζα τραυματίας και ξένοι οι Ματ Μπόνερ και Ντεϊλ Ντεμπς.
Τα θυμάμαι και δακρύζω...
έρχεται η στιγμή για ν' αποφασίσεις
με ποιους θα πας και ποιους θ' αφήσεις.
Άβαταρ μέλους
georgedoulk
 
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: Κυρ 15 Φεβ 2009, 02:22

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό nninik » Τετ 05 Οκτ 2011, 23:32

κ τον στειλαμε στη γριά μολις τελειωσε η χρονια για να παρουμε το κατσικι τον Κακιουση..
αδιαφορω για οτι κι αν λενε,γιατι δεν ξερουνε πως νιωθουμε για σενα...
Άβαταρ μέλους
nninik
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 19:03
Τοποθεσία: χαλκιδικη

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 05 Οκτ 2011, 23:35

ε είναι για να δακρύζει κάθε ΠΑΟΚτσήδικη μπασκετική ψυχή,,.. τότε μόνο με τα κοράκια μπορούσαν να μας νικήσουν οι βρικόλακες...
θυμάστε ότι μετά το περίφημο τρίποντο που κούφανε το ΟΑΚΑ ο Πέτζα έβαλε άλλο ένα ολόιδιο από την άλλη μπασκέτα στο τέλος του ημιχρόνου με τον βάζελο στους τελικούς στην Αθήνα;

ναι Βαις τον ελέγανε, κρίμα το μπόι σου καλέ ήταν (εξ ου και ο Καλλές τώρα νέος ταλαντούχος...)

ο Μοράλες ήταν ο Γκετσέφσκι της εποχής! χα χα κατά το Λιαδέλης = Σπανούλης του τότε...πετυχημένο...
αν και τον kill bill τον έχω σε πολύ μεγαλύτερη εκτίμηση...όπως είπε κι ο Κόμπι μπορούσε να σταθεί στο ΝΒΑ...
Τελευταία επεξεργασία από KalamarGiannis και Τετ 05 Οκτ 2011, 23:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό nninik » Τετ 05 Οκτ 2011, 23:36

KalamarGiannis έγραψε:Nαι είδα το βιντάκι και κατάλαβα... τον Μπλερ τον θυμήθηκα από το μαλλί, αυτός ήταν βασικός ή ο Γάλλος;
όσο για τον Ράκα , πράγματι πολυβόλο στο συγκεκριμένο ματς...τρομερό σουτ.εμπιστοσύνη.το δες- το γραψες.

Ο Σάκλεφορτν ποιά χρονιά ήταν ; ρετρό το κάναμε.. χα χα
πριν ή μετά τον Μακρέι; πριν ή μετά τον Φάντεμπεργκ ; (για τον οποίο σε ματς με την ΑΕΚ το 95 πέταξα το κράνος από τη σκοπιά στην Εγνατία και το μάζευαν οι περαστικοί...)
ποιός ήταν καλύτερος;

άραγε το μωρό του ελαφιού χωράει στην ίδια πεντάδα (ως SF) με τον Κλιφ;

ο σερ Τσαρλς ηταν διδυμο με τον αειμηνστο Κονραντ ΜακΡεϊ την περιοδο 1997-98.
Αντικατεστησε μεσουσης της χρονιας τον Ραφαελ Αντισον. Αρα, φυσικα, μετα τον
Φαντερμπεργκ, ο οποιος ειχε αντικαταστησει το 1995-96 τον Τρεβορ Ραφιν μονο για την Α1
κανοντας διδυμο με τον Ντιν Χηθ Γκαρετ.
Το μωρο του ελαφιου, επαιζε απο 1 μεχρι 5..
χωραει παντου..
αδιαφορω για οτι κι αν λενε,γιατι δεν ξερουνε πως νιωθουμε για σενα...
Άβαταρ μέλους
nninik
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 19:03
Τοποθεσία: χαλκιδικη

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 05 Οκτ 2011, 23:39

ο Γκάρετ είχε εκείνο το τατού που έφερνε μια γύρα γιρλάντα το μπράτσο; ω ρε τον μπερδεύω με τον Μακρεί τώρα το συνειδητοποίησα...ο Γκάρετ ήταν κάπως άτσαλος κι έκανε ένα καλό παιχνίδι μέσα στο βάζελο που κερδίσαμε...μετά μας εγκατέλειψε ξαφνικά μια μέρα-όπως γίνονται όλα στη ζωή...ξαφνικά.

ως σύγχρονο 3αρι ορίζεται όμως ο Τζόουνς;
διότι είχε τρομερά άναρχο παιχνίδι , ντου και αιφνιδιασμό μέχρι να πέσουν όλοι κάτω...και πατάω και σουτάρω από όπου θέλω εγώ ασχέτως τι κάνει η άμυνα...ο ρε μαζί με Κλιφ τι πανικός στις άμυνες...

(μήπως εξαντλήσαμε το Παλατάκι και τη 10ετία και πήγαμε στα καλύτερα του Παλαί; πειράζει; θέλουμε άλλο νήμα; ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ...)
Τελευταία επεξεργασία από KalamarGiannis και Τετ 05 Οκτ 2011, 23:44, έχει επεξεργασθεί 5 φορά/ες συνολικά
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες