Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό GORDON » Παρ 19 Φεβ 2010, 08:00

Trikaliotis έγραψε: αν ήμουν διαρρήκτης και τύχαινε να μπω στο σπίτι σου να κλέψω κοσμήματα, λεφτά κτλ και έβλεπα και παραδίπλα το αρχείο σου, μάλλον θα προτιμούσα το 2ο!!!)


:lol: :lol: :lol: ...θα χρειαστείς τριαξονικό !!!

Βρε όλα τά'χω...χρόνο δεν έχω, γιατί έχω ψιλο-πήξει τελευταία...

Λίγο υπομονή και θα ανταμοιφθείς ...πλουσιοπάροχα !!!

Παρεμπιπτόντως, το πρώτο τρίποντο ήταν στη Νέα Σμύρνη σε μια νίκη μας 61-80...
Π.Α.Ο.Κ. εσύ να πας καλά, και όλα τ' άλλα.... με κεφαλαία γράμματα...
Άβαταρ μέλους
GORDON
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 10:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Παρ 19 Φεβ 2010, 17:15

Οψόμεθα λοιπόν..Όχι και τίποτα άλλο, αλλά είμαι και στο κρεβάτι του πόνου και δεν έχω και τίποτα καλύτερο να κάνω!!!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό pupazzo » Παρ 19 Φεβ 2010, 21:55

Τέλειο το τόπικ...ειδικά για μερικούς απο εμάς που ξέρουμε οτι το μπάσκετ είναι το καμάρι του συλλόγου...
Έχω και γω ωραίο αρχείο με βιντεοκασέτες, περιοδικά (τρίποντα) από τις ένδοξες στιγμές και μου αρέσει πολύ που βλέπω οτι υπάρχουν και άλλοι σαν εμένα!
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω (δεν ξέρω αν θα έπρεπε να το ζητήσω σε άλλη ενότητα...) είναι αν έχει κανένας τον τελευταίο αγώνα στο αλεξάνδρειο στα play off, την εικοσάρα με τον ολυμπιακό στο κύκνειο άσμα της ομάδας πριν αρχίσει η κατρακύλα...την περίοδο 1999-2000 . Δεν είναι retro αγώνας αλλά ήταν απολαυστικος αγώνας και δυστυχώς δεν τον έχω...
Ευχαριστώ πολυ!
pupazzo
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ 2008, 17:04

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 19 Φεβ 2010, 21:59

Δε νομίζω να είναι δύσκολο να συγκεντρωθούν όλα τα βίντεο και να ανέβουν σε τόρρεντ!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό Polis4 » Παρ 19 Φεβ 2010, 23:11

obanebane έγραψε:
Polis4 έγραψε:Μπράβο ρε παιδια για το τοπικ!!!
Μπασκετ ΠΑΟΚ - αλησμονητες στιγμές!
Θα επανελθω εκ νεου με scannarismena ρεπορταζ του Α.Νικολάκη του περιοδικου Τριποντο και για να σας φτιαξω θα ξεκινησω με πρωτο τεύχος της 13/2/1990! :opaokara:
Εικόνα




Αυτος κατω αριστερα ο ρομπερτο μπρουναμοντι δεν ειναι?


Πράγματι ο Ρομπερτο Μπρουναμοντι ειναι ο πλειμεικερ τους,αλλα παιχτουρα σαν το sugar ray richarson τον αραπη (το 2αρι τους) δεν ξαναπερασε απο το ΠΑΛΕ...
Άβαταρ μέλους
Polis4
 
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιούλ 2008, 20:52

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Παρ 19 Φεβ 2010, 23:44

pupazzo έγραψε:Τέλειο το τόπικ...ειδικά για μερικούς απο εμάς που ξέρουμε οτι το μπάσκετ είναι το καμάρι του συλλόγου...
Έχω και γω ωραίο αρχείο με βιντεοκασέτες, περιοδικά (τρίποντα) από τις ένδοξες στιγμές και μου αρέσει πολύ που βλέπω οτι υπάρχουν και άλλοι σαν εμένα!
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω (δεν ξέρω αν θα έπρεπε να το ζητήσω σε άλλη ενότητα...) είναι αν έχει κανένας τον τελευταίο αγώνα στο αλεξάνδρειο στα play off, την εικοσάρα με τον ολυμπιακό στο κύκνειο άσμα της ομάδας πριν αρχίσει η κατρακύλα...την περίοδο 1999-2000 . Δεν είναι retro αγώνας αλλά ήταν απολαυστικος αγώνας και δυστυχώς δεν τον έχω...
Ευχαριστώ πολυ!


Παιδιά καλό θα είναι όσοι έχουν οτιδήποτε ρετρό (Τρίποντο, Πρωτοσέλιδα, παλιούς αγώνες, ακόμα και προσωπικές ιστορίες) να το ποστάρουν εδώ μέσα, έτσι ώστε και το τόπικ να γίνεται πιο ενδιαφέρον, αλλά και να μη τα περιμένουμε όλα από τους "Δεινόσαυρους του Ρετρό" Gordon και Praktorino..!!!

Υ.Γ. Σε κάποιο άλλο τόπικ ένας Ισπανός φίλος μας είχε πεί πως έχει στην κατοχή του πλειάδα παλιών ίστορικών αγώνων από το μπάσκετ του ΠΑΟΚ και ήταν διατεθειμένος να τους δώσει στους admins..Τι απέγιναν όλοι αυτοί οι αγώνες? Ξέρει κάποιος να μας ενημερώσει???
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό gash04 » Παρ 19 Φεβ 2010, 23:57

Trikaliotis πολύ σωστός.

Αν υπάρχει υλικό όλοι μαζί πρέπει να κάνουμε θυσίες και κόπο έτσι ώστε να μαζευτεί υλικό και να επιβεβαιωθεί το ρητό

ΔΙΔΑΣΚΟΥΜΕ ΠΑΟΚ ΠΑΝΤΟΥ!

Ο Gordon και ο Praktorinos είναι πραγματικά οι μοναδικοί μέχρι στιγμής σε προσφορά μεγάλου βεληνεκούς.
Και κατά καιρούς διάφοροι χρήστες προσφέρουν ότι μπορούν.

Σχετικά με τον Wilson είναι Ισπανός και έχει προσφέρει τα περισσότερα torrents στο Torrentmania που δεν λειτουργεί προσωρινά μέχρι να απολυθεί ο υπεύθυνος admin απο την στρατιωτική του θητεία και πάρα πολλοί χρήστες κυρίως απο εξωτερικό κατέβαζαν να δουν κάποιον αγώνα παλιό ή νέο.
Είναι αρκετά περίεργο αλλά και φανταστικό να υπάρχει οπαδός Ισπανός της ΠΑΟΚΑΡΑΣ και να έχει τόσο υλικό όσο δεν έχει κανένας ΠΑΟΚτσής απο αγώνες της ομάδας του ΠΑΟΚ και μάλιστα να προσφέρει χωρίς κανένα ενδοιασμό το αρχείο του για όλους εμάς.

Τελευταία μπαίνει συχνά στο site με σκοπό να βρεί κάποιους αγώνες που του λείπουν για να συμπληρώνει το αρχείο του αλλά σίγουρα θα έχει και υλικό που εμείς δεν διαθέτουμε.
Βοηθάτε τον επίσης με ποστ να εγκλιματιστεί στο site έτσι ώστε να μπορέσουμε να συνεργαστούμε όλοι μαζί του.

Ο χρήστης είναι αρκετά παλιός στο site και ένα παράδειγμα απο την προσφορά του βρίσκεται εδώ
viewtopic.php?f=24&t=623
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό don pablo » Σάβ 20 Φεβ 2010, 00:15

παιδια εχει κανεις το ματσ με σεντερτελιε αν δεν κανω λαθος το95 η το 96
Άβαταρ μέλους
don pablo
 
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: Δευτ 08 Ιουν 2009, 15:53

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 20 Φεβ 2010, 00:46

Ο ρέκορντμαν και ο νικητής…

Ο Πέτζα Στογιάκοβιτς έχει το ρεκόρ πόντων σε έναν αγώνα πρωταθλήματος με τον ΠΑΟΚ στην Α1

Ο Ivica Jurkovic πέτυχε 40 πόντους με τη φανέλα του ΠΑΟΚ τον Ιανουάριο του 2004, όσους είχε πετύχει και ο Μπάνε Πρέλεβιτς -επίσης σε αγώνα πρωταθλήματος- το Μάιο του 1990. Κανένας από τους δύο όμως δεν έχει το ατομικό ρεκόρ πόντων με τη φανέλα του ΠΑΟΚ σε έναν αγώνα πρωταθλήματος (σε επίπεδο Α1) και το γεγονός αυτός είχε αποτέλεσμα, η συντριπτική πλειοψηφία όσων συμμετείχαν στο διαγωνισμό, να δώσουν λανθασμένη απάντηση.

Οι σωστές απαντήσεις ήταν μόνο τρεις (από τις 25 συνολικά) και μετά από κλήρωση, τη φανέλα της ομάδας μπάσκετ του ΠΑΟΚ κερδίζει ο κ. Νικόλαος Παπατζίκος, που απάντησε σωστά, ότι το ρεκόρ πόντων σε έναν παιχνίδι πρωταθλήματος με τη φανέλα του ΠΑΟΚ έχει ο Πρέντραγκ Στογιάκοβιτς. Στις 17 Ιανουαρίου 1998 στην Πάτρα, ο Στογιάκοβιτς πέτυχε 43 πόντους (17/19 βολές, 10/16 δίποντα, 2/5 τρίποντα) και οδήγησε τον ΠΑΟΚ σε δύσκολη νίκη στην παράταση (94-86, μετά το 72-72 στα πρώτα 40 λεπτά) επί του Απόλλωνα. Να σημειωθεί ότι στο συγκεκριμένο παιχνίδι ο Στογιάκοβιτς αγωνίστηκε και στα 45 λεπτά.

Για την ιστορία αξίζει αναφοράς και το κατόρθωμα των Πρέλεβιτς και Jurkovic, οι οποίοι πέτυχαν από 40 πόντους χωρίς μάλιστα να χρειαστεί παράταση. Τον Μάιο του 1990 (4.5.90) στο Ιβανώφειο και σε αγώνα για τα πλέι οφ, ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Ηρακλή με 124-106, με τον Πρέλεβιτς να σταματά στους 40 πόντους (2/2 βολές, 4/6 δίποντα, 10/14 τρίποντα) αγωνιζόμενος για 30 λεπτά.
Ο Ivica Jurkovic στις 11 Ιανουαρίου 2004, πέτυχε 40 πόντους (10/11 βολές, 6/10 δίποντα, 6/10 τρίποντα), στα 38 λεπτά που αγωνίστηκε, αλλά ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε από την ΑΕΚ στην Αθήνα με 92-85.

http://www3.paokbc.gr/news/news/1198
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό DC » Σάβ 20 Φεβ 2010, 02:06

Κρίμα που δεν υπάρχει ένα "PAOK Chanel". Έστω και διαδυκτιακό.
Και όλα αυτά τα αρχεία να αξιοποιηθούν και εμείς να τα απολάυσουμε (και να τα ξαναθυμηθούμε) και κάποια έσοδα για ΠΑΕ και ΚΑΕ να υπάρξουν.

PS: Δεν με αρέσει να επαναλαμβάνομαι, αλλά .... ευχαριστώ ξανά για τις αναμνήσεις.
PS vol2: Θα ήθελα να παραγγείλω και ένα αφιερωματάκι στον Μπίλι Βάρνερ. :D Με έχουν μείνει τα ζμπρωξίδια στον Σαμπόνις, σε έναν αγώνα με την Ζαλγκίρις στο Παλέ.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 20 Φεβ 2010, 02:25

τέλειο τόπικ. καλώσήρθα και καλως σας βρήκα... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Σάβ 20 Φεβ 2010, 02:41

DC έγραψε:Κρίμα που δεν υπάρχει ένα "PAOK Chanel". Έστω και διαδυκτιακό.
Και όλα αυτά τα αρχεία να αξιοποιηθούν και εμείς να τα απολάυσουμε (και να τα ξαναθυμηθούμε) και κάποια έσοδα για ΠΑΕ και ΚΑΕ να υπάρξουν.


Αδερφέ, εδώ κάτι γίνεται (http://www.paoktube.com/paoktv/), ρίξε μια ματιά, έχει καλό υλικό για να νοσταλγήσεις και να αναπολήσεις, αν και πιστεύω ότι ήγικεν η ώρα..
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό DC » Σάβ 20 Φεβ 2010, 03:15

Φχαριστώ για το λινκ. Δεν το γνώριζα.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό GORDON » Σάβ 20 Φεβ 2010, 10:54

DC έγραψε:PS vol2: Θα ήθελα να παραγγείλω και ένα αφιερωματάκι στον Μπίλι Βάρνερ. :D Με έχουν μείνει τα ζμπρωξίδια στον Σαμπόνις, σε έναν αγώνα με την Ζαλγκίρις στο Παλέ.


Αδερφέ, αφιέρωμα στον Βάρνερ έχουμε κάνει εδώ:
viewtopic.php?f=24&t=3064&start=660

Και σε εκείνο το topic θα βρεις αρκετό basket retro...

ΥΓ: Trikaliotis εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό - περαστικά εύχομαι...
Π.Α.Ο.Κ. εσύ να πας καλά, και όλα τ' άλλα.... με κεφαλαία γράμματα...
Άβαταρ μέλους
GORDON
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 10:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Σάβ 20 Φεβ 2010, 20:47

Gordon σ'ευχαριστώ πολύ, εντάξει καλά είμαι, μια μικροεπέμβαση έκανα και τώρα αναρρώνω-λιώνω στο κρεβάτι..Πάντως για να είμαστε και on topic..σήμερα, λόγω της ημέρας με τον τελικό κυπέλλου, θα μπορούσε να ποστάρει κάποιος αν έχει κάτι από κάποιον τελικό κυπέλλου του ΠΑΟΚ, ακόμα και χαμένο (π.χ με βάζελο το 1982 που λίγοι θυμούνται)
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες