Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό nyxteridas » Σάβ 11 Ιουν 2011, 00:54

PRAKTORINOS έγραψε:Βρείτε τις διαφορές.

Εικόνα

Εικόνα


Οι διαφορές ναούμε είναι ότι ναούμε τα παλιά τα χρόνια που να φορέσεις κόκκινα παπούτσια κωθτάκη μου
Άβαταρ μέλους
nyxteridas
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Παρ 11 Απρ 2008, 15:13

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 16 Ιουν 2011, 20:20

Η τρομερή μπουνιά του Τζον Κόρφα

Το βίντεο που ακολουθεί δεν είναι δική μας ανακάλυψη αλλά ενός φιλάθλου του ΠΑΟΚ και γι’ αυτό το λόγο δημοσιεύουμε και την περιγραφή που υπάρχει για το παιχνίδι του «Δικεφάλλου του Βορρά» με τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι…
Στις 13/1/1988 στη «Χάλα Πιονίρ» του Βελιγραδίου ο ΠΑΟΚ κατεβαίνει αποφασισμένος για νίκη, προκειμένου να μείνει στο παιχνίδι της πρόκρισης απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα...

Στο 10ο λεπτό, ο Ραντ δίνει back door πάσα στον Πέτγουει που καρφώνει εντυπωσιακά, κάνοντας θρύψαλλα το ταμπλό και κόβοντας το χέρι του... Το ματς διακόπτεται για 25 λεπτά προκειμένου να αντικατασταθεί το ταμπλό, και ο Πέτγουέι φεύγει για το νοσοκομείο για τις πρώτες βοήθειες.

Εν τω μεταξύ τα αίματα έχουν ανάψει για τα καλά. Στο 21' ο Κόρφας αρπάζεται με τον Γιάνκοβιτς, και σχεδόν αμέσως όλοι οι παίκτες αρχίζουν τα γρονθοκοπήματα (από πλευράς ΠΑΟΚ πρωταγωνιστές οι Μπακόπουλος, Κόρφας και Καρατζουλίδης και από τους Σέρβους οι Γιάνκοβιτς και Μιλίσεβιτς).

Ο Πέτγουει θα επιστρέψει στο 32' του αγώνα και θα συνεχίσει να αγωνίζεται με τα αίματα να στάζουν από το μπανταρισμένο, λαβωμένο χέρι του... η ομάδα του ΠΑΟΚ το παλεύει, και το σκορ μετά από 40' είναι ισόπαλο 83-83.

Ο Ραντ κλείνει το ματς με 32 πόντους (3 τρίποντα), αλλά είναι και αυτός που είκοσι δεύτερα πριν τη λήξη της παράτασης (με το σκορ στο 91-88 υπέρ των Σέρβων) αστοχεί δύο φορές σε τρίποντο. Τελικά οι Θεσσαλονικείς έχασαν με 93-88 και μαζί ένα μεγάλο μέρος των ελπίδων μας για πρόκριση...

Πρέπει να πούμε ότι η διαιτησία σε όλο το ματς ήταν απαράδεκτη -- ιδιαίτερα αυτή του Ιταλού Πίντο (ένα χρόνο μετά ο Νιούμαν στο ίδιο γήπεδο θα βγάλει το άχτι του σε έναν άλλο συμπατριώτη του, τον Γκρόσι)..."

ΠΗΓΗ PAOKMANIA FOROUM Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro TRIKALIOTIS
http://www.superbasket.gr/permalink/141558.html

κουφάλα trikaliotis μετά τη ράδιο αρβύλα και την μπουγάτσα θα γίνεις το πιο διάσημο προιόν της σαλονίκης :mrgreen: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό GORDON » Πέμ 16 Ιουν 2011, 20:30

Μπράβο ρε, ωραία !

Και για το κείμενο που κλέψανε από τον Γκόρντονα κουβέντα έτσι; :evil:

http://www.paokmania.gr/stiles/archives ... -rant.html

Αλλά χαλάλι του Trikalioti... :opaokara:
Π.Α.Ο.Κ. εσύ να πας καλά, και όλα τ' άλλα.... με κεφαλαία γράμματα...
Άβαταρ μέλους
GORDON
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 10:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 16 Ιουν 2011, 20:33

xaxaxa. επίτηδες το βαλα με τεράστιο font για να σου τη σπάσω!!!!

PS: ζήλια και σε σένα praktorinos!!!!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Πέμ 16 Ιουν 2011, 20:55

Χαχαχα..Ή καλύτερα Μουαρ-χαρ-χαρ, που λέγανε και στα παιδικά! Οι κόποι τόσων χρόνων ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΚΑΙΩΝΟΝΤΑΙ :lol: IN YOUR FACE GORDONOPRAKTORINOI :mrgreen: , είμαι επιτέλους διάσημος! :opaokara:

Έχω υπερβεί και τα 15' δημοσιότητας που έλεγε και ο Άντυ Γουόρχολ..αφού αν υποθέσουμε πως τα γραπτά μένουν, περνάω αυτόματα στην ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ!!! (κανένα εικονίδιο με ανθρωπάκι που να αυτομουτζώνεται δεν υπάρχει??? :lol: )
Τελευταία επεξεργασία από Trikaliotis και Πέμ 16 Ιουν 2011, 21:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό tatanka » Πέμ 16 Ιουν 2011, 21:01

Το 7αρι με τα κόκκινα που πλησιάζει τον Κόρφα μετά την μπουνιά ποιός είναι?
Ω Μπάνε Μπάνε!!!!!!!!
tatanka
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Πέμ 16 Ιουν 2011, 21:16

Trikaliotis έγραψε:Λοιπόν, βρήκα ποιό ματς είναι..Παραθέτω από το αφιέρωμα του Γκόρντονα για τον Ραντ:

"Στις 13 Γενάρη του '88 στη «Χάλα Πιονίρ» του Βελιγραδίου ο ΠΑΟΚ κατεβαίνει αποφασισμένος για νίκη, προκειμένου να μείνει στο παιχνίδι της πρόκρισης... Στο 10ο λεπτό, ο Ραντ δίνει back door πάσα στον Πέτγουει που καρφώνει εντυπωσιακά, κάνοντας θρύψαλλα το ταμπλό και κόβοντας το χέρι του... Το ματς διακόπτεται για 25 λεπτά προκειμένου να αντικατασταθεί το ταμπλό, και ο Πέτγουέι φεύγει για το νοσοκομείο για τις πρώτες βοήθειες.

Εν τω μεταξύ τα αίματα έχουν ανάψει για τα καλά. Στο 21' ο Κόρφας αρπάζεται με τον Γιάνκοβιτς, και σχεδόν αμέσως όλοι οι παίκτες αρχίζουν τα γρονθοκοπήματα (από πλευράς μας πρωταγωνιστές οι Μπακόπουλος, Κόρφας και Καρατζουλίδης και από τους Σέρβους οι Γιάνκοβιτς και Μιλίσεβιτς).

Ο Πέτγουει θα επιστρέψει στο 32' του αγώνα και θα συνεχίσει να αγωνίζεται με τα αίματα να στάζουν από το μπανταρισμένο, λαβωμένο χέρι του... η ομάδα το παλεύει, και το σκορ μετά από 40' είναι ισόπαλο 83-83. Ο Ραντ κλείνει το ματς με 32 πόντους (3 τρίποντα), αλλά είναι και αυτός που είκοσι δεύτερα πριν τη λήξη της παράτασης (με το σκορ στο 91-88 υπέρ των Σέρβων) αστοχεί δύο φορές σε τρίποντο. Τελικά χάνουμε με 93-88 και μαζί ένα μεγάλο μέρος των ελπίδων μας για πρόκριση...

Πρέπει να πούμε ότι η διαιτησία σε όλο το ματς ήταν απαράδεκτη – ιδιαίτερα αυτή του Ιταλού Πίντο (ένα χρόνο μετά ο Νιούμαν στο ίδιο γήπεδο θα βγάλει το άχτι του σε έναν άλλο συμπατριώτη του, τον Γκρόσι)...
"


Από ποστάρισμα μου στη σελίδα 32, για να μη λέτε ότι δεν αποδίδω τα του Καίσαρα..Πνευματικά δικαιώματα κειμένου, copyright Gordon. Βέβαια, η δικιά σου η αναγνώριση ποταπέ ιστορικέ του ΠΑΟΚ, γίνεται απλά εντός των τειχών του PAOKMANIA (δηλ. μεταξύ συγγενών και φίλων :lol: ), σε αντίθεση με εμένα που έχει περάσει ήδη τα ελληνικά σύνορα! :mrgreen: :lol: (Ούτε εικονίδιο με καλάμι δε βλέπω.. :D )
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό PRAKTORINOS » Παρ 17 Ιουν 2011, 07:59

Trikaliotis έγραψε:Χαχαχα..Ή καλύτερα Μουαρ-χαρ-χαρ, που λέγανε και στα παιδικά! Οι κόποι τόσων χρόνων ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΚΑΙΩΝΟΝΤΑΙ :lol: IN YOUR FACE GORDONOPRAKTORINOI :mrgreen: , είμαι επιτέλους διάσημος! :opaokara:

Χαλάλι σου , μπρε ! (Ίβκοβιτς accent)
Tο είχες ανάγκη αυτό το διαλειμματάκι διασημότητας.


Σου απονέμω με ΠΑΟΚτσήδικη υπερηφάνεια το κάτωθι βραβείο:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PRAKTORINOS
 
Δημοσιεύσεις: 2081
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 10:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, μεταξύ αράουτ και μπενάλντ.

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Παρ 17 Ιουν 2011, 08:17

Χαχαχα..Το έχω αυτό το άλμπουμ της Panini, σεζόν 1989-90! Ωραίο μουστάκι είχε ο Αντωνάκης πάντως!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό GORDON » Παρ 17 Ιουν 2011, 09:55

Είμαι ακόμη πολύ θυμωμένος από τη χτεσινή προδοσία του Trikaliotis (με τη συνεισφορά του palok) αλλά άμα είναι για την "αγριόγατα της Αριζόνα", ας συνεισφέρω κι εγώ το κάτιτις μου...

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Π.Α.Ο.Κ. εσύ να πας καλά, και όλα τ' άλλα.... με κεφαλαία γράμματα...
Άβαταρ μέλους
GORDON
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 10:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό Hideguti » Παρ 17 Ιουν 2011, 10:11

Σελοτέιπ Κουντουράκης.
Μεγαλο παικτρονιο. :lol:
"Η ιστορία επαναλαμβάνεται, την πρώτη φορά ως τραγωδία, την δεύτερη ως φάρσα."
Άβαταρ μέλους
Hideguti
 
Δημοσιεύσεις: 1512
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:44
Τοποθεσία: Πόλη του Νομάρχη

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 17 Ιουν 2011, 10:40

:mrgreen:

PS: ο τελευταίος της φωτογραφίας ακόμα δεν είχε συλληφθεί? :?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό PRAKTORINOS » Παρ 17 Ιουν 2011, 10:41

Ο γιος του Κουντουράκη είναι συμμαθητής με τον δικό μου.
Σε άλλο τμήμα.
Είπα στον δικό μου να του χώσει κανα μπουκέτο στο διάλειμμα , έτσι απλά χωρίς λόγο.

palok έγραψε: :mrgreen: PS: ο τελευταίος της φωτογραφίας ακόμα δεν είχε συλληφθεί? :?

Ηταν λίγο πριν από την πρώτη του (παρθενική) σύλληψη για πλαστές πιστωτικες κάρτες.
Θα ακολουθούσαν κι άλλες.
Άβαταρ μέλους
PRAKTORINOS
 
Δημοσιεύσεις: 2081
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 10:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, μεταξύ αράουτ και μπενάλντ.

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 17 Ιουν 2011, 10:44

PRAKTORINOS έγραψε:Είπα στον δικό μου να του χώσει κανα μπουκέτο στο διάλειμμα , έτσι απλά χωρίς λόγο.


xaxaxaxaxaxa. Κλαίω.... :mrgreen: :opaokara: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Σάβ 18 Ιουν 2011, 13:51

Η ήττα μας στον μικρό τελικό της σεζόν 1998-99 από τα ντοπαρισμένα παιδιά του Ρούλη..Τζάμπα τα πανηγύρια βρε κακομοίρηδες!

[youtube]rmfznRgzszE&feature=related[/youtube]
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες