Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τετ 20 Ιαν 2010, 00:05

Τσιάκο βέβαια..! Και Τσέκο μη σου πω!!!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 20 Ιαν 2010, 00:37

Trikaliotis έγραψε:Ε λοιπόν ήρθε η ώρα να βγάλω τη χολή μου..

Καυκής, Καλαϊτζίδης, Τσιάρας, Ντρόμπνιακ (?), Χέλιγουελ


Μιλήσαμε για σαρδέλες και πετάχτηκε ο πρώτος..
Σβήσε τον Πέτζα και συμφωνώ στους άλλους!
Αν κι εχω μια ενσταση για Καλαιτζιδη!!!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τετ 20 Ιαν 2010, 00:50

Ένσταση για τον Καλαϊτζίδη..? Γιατί επειδή έσπασε το φράγμα των 10 πόντων στην καριέρα του στον ΠΑΟΚ??? :lol:
Το κωμικό με αυτόν είναι ότι ούτε ελεύθερη βολή δε μπορεί να κερδίσει (καλύτερα θα μου πείς!).

Ααααχ αναπολώ τον Σωτηράκη τον Νικολαϊδη που τότε τον είχαμε σαν 3ο πλέυ-μέικερ και μπροστά σε αυτούς θα φάνταζε Jason Kidd σήμερα..Δεν έχανε βολή, σκύλιαζε στην άμυνα και τα έβαζε και τα 3ποντάκια του..!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 20 Ιαν 2010, 15:05

'ασε που τα είχε με μια αεροσυνοδό απίστευτο κομμάτι, όταν έπαιζε μαρούσι και πήραν ευρωπαικό...
παίζει αυτός ή γέρασε;

Παιδιά μη τους διώξουμε κι όλους ο Καλαιτζίδης χρειάζεται για αμυντικούς ρόλους όπως κι ο Καυκής.ένας να φύγει ένας να μείνει...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 20 Ιαν 2010, 15:32

Ο Νικολαίδης ήταν απο τους τελευταίους παίκτες που, δίχως να είναι πρώτα βιολιά, ήσουν σίγουρος πως μπορούν να σου δώσουν κάτι, να προσφέρουν σημαντικά, και ίσως με κάποιες αναλαμπές να βάλουν πλάτη για κρίσιμες νίκες.
Απο το 2000 και μετά, το μπάσκετ γενικότερα και οχι μόνο στον ΠΑΟΚ, βλέπουμε άπειρους γελοίους μισθοφόρους που ξεφτυλίζουν κάθε έννοια επαγγελματισμού και σταθερότητας.
Και ειλικρινά, απο το 2000 μέχρι σήμερα, όποιον και να μου προτείνει κανείς, ευχαρίστως τον δέχομαι για μέλος της χειρότερης πεντάδας..Οχι μόνο απο πλευράς ποιότητας, αλλά σίγουρα απο πλευράς προσφοράς σε ομάδα.Άντε να δεχτώ να εξαιρέσω δυό τρεις.Είναι κρίμα ένα άθλημα με το μεράκι του οποίου μεγάλωσα, να βαριέμαι τόσο πολύ πλέον να το παρακολουθήσω, εξαιτίας μισθοφόρων, άχρηστων, γιαλαντζί ανταγωνισμών των γαυροβάζελων,διαιτητών, ουλεμπ-μούλεμπ και γιουρολίγδας.
Ίσως ναναι αυστηρό, αλλά είδαν πολλά τα μάτια μας. Θέλω ξανά εποχές παλέ. Θέλω μαματζιόλα γαμω το στανιό μου!
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13137
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 20 Ιαν 2010, 19:31

+1000
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό die8nhs » Τετ 03 Φεβ 2010, 16:52

Από παλτά πολλά
Αλλά σε σχέση με την αξία τους και τον ρόλο τους θα διάλεγα τους εξής:

Σεργκέι Μπαζάρεβιτς άσσος
Γιώργος Καλαιτζίδης δυάρι
Στέφαν Μπεκ τριάρι
Ματ Μπούλαρντ τεσσάρι
Φρεντερίκ Βάις πεντάρι

Αναπληρωματικοί

Λευτέρης Κακιούσης άσσος
Γιώργος Μασλαρινός δυάρι
Κώστας Χρήστου τριάρι
Ιβάν Γκργκατ τεσσαρι
Κώστας Μάγλος πεντάρι
Άβαταρ μέλους
die8nhs
 
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 02:03

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τετ 03 Φεβ 2010, 16:56

για τον κακιούση έχω κάποιες ενστάσεις...και για τον μπαζάρεβιτς

νομίζω πάλι πως το παλτό της ομάδας μας την δεκαετία του 90' είναι κάποιος που παίζει άνετα σε ομάδα κάτω απο 4 θέση... :oops:
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τετ 03 Φεβ 2010, 17:02

ξέρετε οτι δεν μιλάω άσχημα για παίχτη του ΠΑΟΚ,αλλά ο χέλιγουελ ρε παιδιά.... :opaokara:
είναι πραγματικά για άλλο άθλημα..ή για κάτι άλλο τελοσπάντων..

το παράξενο είναι οτι έχει παίξει και σε άλλη ελληνική ομάδα...δεν ήρθε απο κανα κολλέγιο όπως ο τζορνταν [παναθεμά τον :lol: ]...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 03 Φεβ 2010, 17:23

Εγώ δεν βλέπω διαφορές ανάμεσα στον Τσέκο και στον χέλιγουελ. Παρ' όλα αυτά, υπάρχει μία. Ο πρώτος έπαιξε τα χρυσά χρόνια της ομάδας και μάλλον αποτελούσε ντροπή για τον σύλλογο (εκείνη την εποχή). Ο άλλος είναι μια λύση ανάγκης λόγω των οικονομικών προβλημάτων. Κι όμως, ο πρώτος έγινε και σύνθημα. :geek:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 03 Φεβ 2010, 17:56

έχουμε τόσους πολλούς από τα προηγούμενα χρόνια που θα πρότεινα να μην συζητάμε για τωρινούς παίκτες της ομάδας μας. εντάξει όχι οτι θα πληγωθεί ο heli Που τον είπαμε άμπαλο, αλλά βλέπω τον gash να κάνει απεργία πείνας μέχρι να μετανοήσουμε...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Πέμ 04 Φεβ 2010, 01:25

die8nhs έγραψε:Από παλτά πολλά
Αλλά σε σχέση με την αξία τους και τον ρόλο τους θα διάλεγα τους εξής:

Σεργκέι Μπαζάρεβιτς άσσος
Γιώργος Καλαιτζίδης δυάρι
Στέφαν Μπεκ τριάρι
Ματ Μπούλαρντ τεσσάρι
Φρεντερίκ Βάις πεντάρι

Αναπληρωματικοί

Λευτέρης Κακιούσης άσσος
Γιώργος Μασλαρινός δυάρι
Κώστας Χρήστου τριάρι
Ιβάν Γκργκατ τεσσαρι
Κώστας Μάγλος πεντάρι


Κοιτάξτε παλτό δε μπορείς να πείς τον Ματ Μπούλαρντ, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Όπως επίσης και τον Μασλαρινό. Το θέμα είναι για ποια δουλειά παίρνεις τον κάθε παίχτη και ποιες οι απαιτήσεις σου από αυτόν. Π.χ τον Χέλιγουελ ξέρεις ότι τον πήρες για συγκεκριμένα πράγματα μέσα στο παιχνίδι, άσχετα αν δε μπορεί να κάνει ούτε αυτα!

Π.χ μπορεί κάποιος να χαρακτηρίσει παλτό και τον Τρέισι Μάρευ που ήρθε από τον Παναθηναϊκό με μεγάλη καριέρα από το ΝΒΑ, είχαμε όλοι μεγάλες απαιτήσεις από αυτόν, αλλά σε εμάς πέρασε και δεν ακούμπησε. Οπως και ο Μπαζάρεβιτς, που έκανε όμως ένα μεγάλο παιχνίδι στον ημιτελικό με τον γαύρο. Για όλους τους άλλους (εκτός ίσως από τον Γκργκατ) θα συμφωνήσω μαζί σου και μάλιστα μαζί με τον Μάγλο θα πρόσθετα και τον άλλον πορτιέρη που είχαμε πέρυσι..τον Μαρμαρινό!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 04 Φεβ 2010, 01:55

kostasff έγραψε:Εγώ δεν βλέπω διαφορές ανάμεσα στον Τσέκο και στον χέλιγουελ. Παρ' όλα αυτά, υπάρχει μία. Ο πρώτος έπαιξε τα χρυσά χρόνια της ομάδας και μάλλον αποτελούσε ντροπή για τον σύλλογο (εκείνη την εποχή). Ο άλλος είναι μια λύση ανάγκης λόγω των οικονομικών προβλημάτων. Κι όμως, ο πρώτος έγινε και σύνθημα. :geek:


Πρωτη φορα βλεπω αυτο το θεμα που ηταν θαμενο?
Κωστα τον αδικεις αφανταστα το χρησταρα ειδικα με το χελιγουελ δεν ειχε καμια σχεση θα συμφωνησω με αυτον που ειπε οτι ο χελιγουελ ειναι για αλλο αθλημα.
Να σου θυμισω ενα παιχνιδι με το βαζελο με τραυματια τον σαβιτς αν δεν κανω λαθος η τον μπερι σε τελικους πρωταθληματος ειχαμε κανει το 2-2 και μετεπειτα χασαμε το πρωταθλημα στην αθηνα που ειχε κανει οργια και μας εδωσε τη νικη.
Δεν ηταν τοσο κακος και ειχε μια μικρη εστω :lol: επαφη με το καλαθι σε αντιθεση με αυτο το ορθιο δεντρο που παιζει σημερα στην ομαδα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Πέμ 04 Φεβ 2010, 01:59

Η μόνη επαφή που έχει ο Τσέκος είναι με το ποτήρι του.. Τα υποβρύχια μπύρα-jack τα καταπίνει σαν καραμέλες.
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 04 Φεβ 2010, 02:00

sidpanos έγραψε:για τον κακιούση έχω κάποιες ενστάσεις...και για τον μπαζάρεβιτς

νομίζω πάλι πως το παλτό της ομάδας μας την δεκαετία του 90' είναι κάποιος που παίζει άνετα σε ομάδα κάτω απο 4 θέση... :oops:


Σε ομαδα κατω απο τη δευτερη θεση θα σου ελεγα εγω ανετα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες