Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 29 Δεκ 2009, 00:14

Χαχαχα..στο νήμα ο Stelios80 κέρδισε τον Kordelio Paok! Και ναί λοιπόν, είναι ο Τιτανοτεράστιος Τόνυ Άκινς, τον οποίο δε ξέρω από που τον ανακάλυψαν, πάντως πρόλαβε να πετύχει και 2 πόντους αν θυμάμαι καλά..!!!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 29 Δεκ 2009, 00:26

άλλη ερώτηση για να σιγουρευτούμε. ο hammonnds που παίζει τώρα περιστέρι (και παίζει να ναι μέσα στοςυ 2-3 καλύτερους άσσους της Α1 μαζεί με green της αεk) είναι ο ίδιος που έπαιζε στην efes pielsen πέρυσι και πριν πέρασε (και δεν ακούμπησε) και από εμάς?????
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό montolivo4 » Τρί 29 Δεκ 2009, 00:37

Avent,Racca,Perry Carter[ :shock: ],Grgat,Horvath,Mance,Zujovic,Gilespie,M.H.Jordan........ :oops: :oops: :oops:
Άβαταρ μέλους
montolivo4
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2008, 17:54

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 29 Δεκ 2009, 00:47

Έλα ρε συ Montolivo ο Χόρχε Ράκα δε νομίζω ότι ήταν τόσο κακός..Για όλους τους άλλους συμφωνώ, όπως επίσης να μη ξεχάσουμε και τον τρισμέγιστο Χάνσελ έναν απίθανο μαύρο (άγγλο νομίζω) πλέυ μέικερ που είχε φέρει ο Μπάλντουιν, αλλά δε μπορούσε να πάρει τα πόδια του και έπαιξε κάνα δυο παιχνίδια μόνο!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 29 Δεκ 2009, 00:50

palok έγραψε:άλλη ερώτηση για να σιγουρευτούμε. ο hammonnds που παίζει τώρα περιστέρι (και παίζει να ναι μέσα στοςυ 2-3 καλύτερους άσσους της Α1 μαζεί με green της αεk) είναι ο ίδιος που έπαιζε στην efes pielsen πέρυσι και πριν πέρασε (και δεν ακούμπησε) και από εμάς?????


Palok είχαμε εμείς ποτέ παίχτη Hammonds??? Δε κατέω πράμα..
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό JohnnyCash » Τρί 29 Δεκ 2009, 00:53

Ρε σεις οτι και να λέτε 5άρι βάσικός ο Τσέκος ο αληταράς!τι να λέμε απο τον άνθρωπο που έβαζε καλάθι και φωνάζαμε γκολ! :pano: :pano:
ΠΑΟΚ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΚΛΑΙΜΕ
Άβαταρ μέλους
JohnnyCash
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τετ 25 Νοέμ 2009, 02:20

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 29 Δεκ 2009, 00:54

τόσο έξω έχω πέσει??? κάτσε να το googlαρω
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό montolivo4 » Τρί 29 Δεκ 2009, 01:04

Μαλλον δεν θυμαμαι καλα για τον Racca...Θυμηθηκα το παλικαρι τον Okunski η καπως ετσι πριν 7-8 χρονια νομιζω...Ο Χανσελ θυμαμαι παλιοτερα ητανε καλος,σταματησε για εναν χρονο εγινε προεδρος σε κατι στην Αγγλια[σχετικα με τον αθλητισμο]και τον πηρε το μοναδικο αστερι ο Baldwin που ειχε φερει και τον Lee Humphrey[θεε και κυριε] για τον οποιο γραφανε διθυραμβους...
Άβαταρ μέλους
montolivo4
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2008, 17:54

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 29 Δεκ 2009, 01:05

JohnnyCash έγραψε:Ρε σεις οτι και να λέτε 5άρι βάσικός ο Τσέκος ο αληταράς!τι να λέμε απο τον άνθρωπο που έβαζε καλάθι και φωνάζαμε γκολ! :pano: :pano:


Johnny στο σκοράρισμα πιστεύω τον έχει ξεπεράσει προ πολλού ο Καλαϊτζίδης..Έχει ήδη 1,2 πόντους μ.ο!!!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 29 Δεκ 2009, 01:06

λοιπόν απ οτι είδα, δεν θα ξαναμιλήσω!!! ο hammonds έπαιζε στην efes αλλά ποτέ σε εμάς!!! τον μπέρδεψα με έναν άλλον καλό άσσο αριστερόχειρα που πέρασε και δεν ακούμπησε από εμάς. ¨Όνομα δεν θυμάμαι!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 29 Δεκ 2009, 01:12

montolivo4 έγραψε:Μαλλον δεν θυμαμαι καλα για τον Racca...Θυμηθηκα το παλικαρι τον Okunski η καπως ετσι πριν 7-8 χρονια νομιζω...Ο Χανσελ θυμαμαι παλιοτερα ητανε καλος,σταματησε για εναν χρονο εγινε προεδρος σε κατι στην Αγγλια[σχετικα με τον αθλητισμο]και τον πηρε το μοναδικο αστερι ο Baldwin που ειχε φερει και τον Lee Humphrey[θεε και κυριε] για τον οποιο γραφανε διθυραμβους...


Ναί ναί..ακριβώς όπως τα λες είναι! Lee Humphrey..αλλό παλτό κι εκείνο..είχε έρθει έχοντας το ρεκόρ 3πόντων στο κολλέγιο του! Καλά εκείνη τη χρονιά είχαμε παίχτες που γεμίζουν άνετα 10 σελίδες στο συγκεκριμένο topic..Τι να πρωτοθυμηθώ..Χάνσελ, Χάμφρεϊ, Τσιάκος, Θρασύβουλας Σφέικος (!),Σόντερς, Ρρρρρρέντα Ρρρρρρραλίμι (που θα έλεγε κι ο Μίνος!)..Όλοι τους ένας κι ένας ήταν!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 19 Ιαν 2010, 23:27

Ε λοιπόν ήρθε η ώρα να βγάλω τη χολή μου..

Καυκής, Καλαϊτζίδης, Τσιάρας, Ντρόμπνιακ (?), Χέλιγουελ
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 19 Ιαν 2010, 23:43

o Τσιάκος εκείνη την εποχή νομίζω οτι τα τίμησε και με το παραπάνω τα λεφτά του. στο τελευταίο ματς με τον άρη για την παραμονή έπαιζε σαν σκύλος. ο σόντερς δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο φυσικά αλλά και αυτός δεν ήταν οτι το χειρότερο πέρασε από την ομάδα μας. για τους φετινούς εγώ δεν θα πω ακόμα τίποτα (drobnjiak κλπ.). απλά από καυκή περίμενα πολλά σε τσαμπουκά δύναμη και μία σταθερότητα, όχι κάτι παραπάνω. από τον τσιάρα άστο δεν το συζητάω καν, νομίζω δεν έχω ξαναπέσει τόσο έξω για μπασκετμπολίστα...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 19 Ιαν 2010, 23:53

Το θέμα ρε Palok είναι πως όταν είσαι ένας μέτριος καλαθοσφαιριστής (όπως ο Τσιάκος), όταν παίζεις με ψυχή αυτόματα ανεβαίνεις από το 5 στο 7, σε αντίθεση με κάποιον που έχει ικανότητες όπως ο Ντρόμπνιακ, άλλα με την αδιαφορία του μπορεί κάλλιστα από το 8 που είναι να πέσει στο 5 και να φαίνεται χειρότερος κι από τον Τσιάκο..!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 19 Ιαν 2010, 23:59

αυτή είναι μία τεράστα συζήτηση που την έκανα με τα φιλαράκια μου όταν είμαστε φοιτητές και φτιάχναμε τις ιδανικές ομάδες!!! τι προτιμάς να έχεις στην ομάδα σου? τον τσιάκο ή τον τσιάρα? 2 γράμματα διαφορά. διαλέγεις και παίρνεις... ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron