Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό paok1976 » Δευτ 28 Νοέμ 2011, 19:12

ΠΑΟΚ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 5-0 17η Αγ 1992-93 10/1/1993
το 5ο γκολ του τζονυ Αναστασιαδη ειναι ολα τα λεφτα οπως επισης και το πρωτο γκολ του νεαποκτηθεντα Ζαγορακη
Άβαταρ μέλους
paok1976
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 00:07

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Δευτ 28 Νοέμ 2011, 19:40

guardian4 έγραψε:Ναι αδερφε μου!
Οντως τοτε ητανε.

Θυμασαι τι κερκιδα ειχαμε?? χεχεχε


Κερκιδάρα. 32.000 εν χορώ το ΠΑΟΚ ΟΛΕ και τα χανούμια,όχι παραπάνω απο 200,αποσβολωμένα και με το στόμα ανοιχτό να κάνουν χάζι ενώ κερδίζουν στην απόρθητη Τούμπα με 4 γκολ.
Απίστευτα μεγαλεία του λαού μας.Βέβαια,διηγώντας τα να κλαις.... :evil:
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 28 Νοέμ 2011, 19:56

Ολα σωστα αλλα...32000 ΔΕΝ ημασταν... Το οολυ 20000. Και ναι ουτε κ εγω ημουν ,καθοτι κατοικος εξωτερικου,αλλα μου ειχε κανει κακιστη εντυπωση γιατι το ματς ηταν κομβικο και ειχαμε ομαδα.
Στα θετικα σημεια : Το Ντουσαν Ντουσαν π ακουστηκε προς στηιξη του κοουτς αλλα και η πρωτοφανης στηριξη της ομαδας, κοντρα στη συνηθη γκρινια, γιατι ολοι αναγμωριζαν οτι ημασταν καλη ομαδα...
Send by me using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Δευτ 28 Νοέμ 2011, 20:28

Έχεις δίκιο rainmaker για το 32,μπερδεύτηκα γιατί όλο κι όλο τόσο χωρούσε το γήπεδο τότε αφού ήταν μετά την μείωση χωρητικότητας όταν μπήκαν τα καρεκλάκια.Γύρω στις 23-24 χιλιάδες είμασταν,αφού οι 7 και 8 ήταν κλειστές κι αφού παραπάνω δεν γινόταν να είμαστε.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Δευτ 28 Νοέμ 2011, 20:40

Μάλιστα,(άσχετο αλλά εμπειρία που θέλω να μοιραστώ!) είχα κάνει κοπάνα μαζί με άλλα 7-8 παιδιά στο συγκεκριμένο ματς (γιατί είμασταν απογευματινοί και για πρώτη φορά ΔΕΝ έκλεισε το σχολείο 4 ώρες πριν,αφού πήγαινα ακριβώς πίσω απ' την 5),και μπήκαμε γύρω στο 60' γιατί τότε άνοιγαν οι πόρτες για να φύγει όποιος επιθυμούσε.
Αθάνατο τζαμπατζηλίκι εκείνη την εποχή στο τελευταίο μισάωρο των παιχνιδιών !! Απ΄τα 13 μέχρι τα 17 ζήτημα να είδα 10 απ΄τα 100 ματς ολόκληρα στο γήπεδο! Μόνο αν σηκωνόταν ο πατέρας Κυριακή πρωί με όρεξη έβλεπα και τα 90' !! :lol: :lol: :lol:

Άσε που η Τούμπα έδειχνε πιο γεμάτη μετά το 70' !Πιτσιρίκια να δεις! :P

Σόρρυ για το οφ τόπικ !
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό paok1976 » Τρί 29 Νοέμ 2011, 13:28

ΠΑΟΚ ΑΓΙΑΞ 4-2 ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΙΛΙΚΟ ΚΑΥΤΑΤΖΟΓΛΕΙΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 1988
(Δυστυχώς λείπουν ΤΑ 2 πρώτα γκολ)
Άβαταρ μέλους
paok1976
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 00:07

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό george g4 » Δευτ 05 Δεκ 2011, 14:25

[youtube]L7wx59uVE_U&feature=g-all[/youtube]
Άβαταρ μέλους
george g4
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2009, 13:14

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό free4 » Κυρ 18 Δεκ 2011, 03:25

paok1976 έγραψε:ΠΑΟΚ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 5-0 17η Αγ 1992-93 10/1/1993
το 5ο γκολ του τζονυ Αναστασιαδη ειναι ολα τα λεφτα οπως επισης και το πρωτο γκολ του νεαποκτηθεντα Ζαγορακη



Επικαιρο σημερα!!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Πέμ 05 Ιαν 2012, 00:51

Ρετρό κιόλας?

Η τελευταία φάση του Πάμπλο με τη φανέλα του ΠΑΟΚ, ίσως και κρισιμότερη στο μεγαλύτερο διπλό του Ευρωπαίου ΠΑΟΚ... :cry: :cry: :cry:

Εικόνα
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό paok1976 » Σάβ 07 Ιαν 2012, 16:50

Άβαταρ μέλους
paok1976
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 00:07

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό PaOkArAsIrAkLiO » Σάβ 07 Ιαν 2012, 17:26

Οι εκδρομές δεν σταματάνε και τα μυαλά μας πάντα θα πονάνε...
Φρίουλι ξαναρχόμαστε!!! :pano: :pano:
Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι Π.Α.Ο.Κ. και πρέπει να παίζει σαν Π.Α.Ο.Κ.
Βαριά βαριά του Π.Α.Ο.Κ. η φανέλα...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PaOkArAsIrAkLiO
 
Δημοσιεύσεις: 2003
Εγγραφή: Σάβ 23 Ιαν 2010, 18:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό paok1976 » Κυρ 08 Ιαν 2012, 01:31

παραθέτω ορισμένα ματς από SKODA ΞΑΝΘΗ ΠΑΟΚ



Άβαταρ μέλους
paok1976
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 00:07

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό paok1976 » Τρί 17 Ιαν 2012, 23:14

Άβαταρ μέλους
paok1976
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 00:07

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Iznogoud » Πέμ 19 Ιαν 2012, 19:31

Μιας και παρατηρώ γύρω μου, πως ο πολύς ο κόσμος έχει στείλει ήδη την ομάδα στον τελικό,
για να μην αναφέρω πως αρκετοί μας έχουν στέψει ήδη, δεν ξέρω αν αυτό το ματσάκι με τον Ατρόμητο
(και αν ακολουθήσει συνέχεια) φέρνουν μνήμες μιας από τις μεγαλύτερες κηδείες που έχω παραστεί
μόνο σε μένα, ή και κάποιος φίλος ακόμα νιώθει το ίδιο σφίξιμο..
Ας ψυχοπλακωθούμε all together!
Ήταν 13 Μαρτίου του 1996, και μόλις 24 ώρες πριν πενθούσαμε για την τελευταία (ως σήμερα)
ευκαιρία για το Τρίτο Ευρωπάϊκο, θα ' ρθει στον Πύργο το Λευκό (θα'ρχόνταν
από μακριά, θα'ρθει απ'τη Βιτόρια..) αλλά αυτό δεν επηρεάζει περίπου 20.000 λαού να βρεθούν
στο γήπεδο της Τούμπας. Βλέπετε, το αγαπημένο παιδί του συλλόγου, το ποδοσφαιρικό είχε μια
πρωτοφανή ευκαιρία να βρεθεί στον τελικό του ΟΑΚΑ (κόντρα στην ανίκητη πάντως ΑΕΚ της εποχής)
υπερασπιζόμενοι απλώς το 1-1 που είχε αποσπάσει 14 βράδια πριν στη Ριζούπολη.
Εικόνα
Η αλήθεια είναι πάντως πως αυτό το 1-1 είχαμε φτύσει αίμα για να το πάρουμε
Εικόνα
αλλά ενώ τη μαύρη βραδιά μπορούσε να τη δει μέχρι και ο Ray Charles να έρχεται, εμείς
αρνούμενοι πεισματικά πως στο ποδόσφαιρο παίζει κι ο άλλος, βλέπαμε μόνο πρόκριση.
Ο Απόλλων είχε μια καλή φουρνιά παικτών, με Βελέντζα, Ερακ, Μπάρνιακ και Κόλα, και
φυσικά τον άνθρωπο που ο Αλαμάνος έβλεπε σαν όρθιο (λέμε τώρα..) δεκαχίλιαρο, τον Ντέμη.
Εμείς, δεν προλάβαμε να ενισχυθούμε στις μεταγραφές του Γενάρη, αφού ο Μπάτμαν είχε πάρει την
ομάδα λίγες ώρες μετά το κλείσιμο της θυρίδας, και οι δικοί μας οι παίκτες αν φορούσαν τη φανέλα
του Απόλλων πχ, θα έσπαγαν κάθε αρνητικό ρεκόρ Α' Εθνικής σε περιπτώσεις υποβιβασμένων ομάδων.
(Θα είχαν πέσει από τον πρώτο γύρο, μπορεί να μην είχαν μαζέψει βαθμό, παίζει να μην σκοράριζαν
κι όλας σε όλη τη σεζόν..) Και να πεις ότι είχαμε και κάναν προπονητή της προκοπής που το όνομα του
να δικαιολογούσε όλη αυτή την υπερβολική σιγουριά για την πρόκριση.. Ο κυρ Μιχάλης ο Μπέλλης
ήταν, που αν υπήρχε τότε Paokmania, στο τόπικ "Ομοιότητες Προσώπων" το πρώτο ποστ θα ήταν φωτό
δική του, και του Χατζηχρήστου.
Τέλος πάντων, η ατμόσφαιρα μύριζε από νωρίς τσίκνα, βλέπεις στα βρώμικα τότε δεν βάζανε σως,
και σιγά σιγά, το γήπεδο άρχισε να γεμίζει. Μέχρι που έπιασε μια πληρότητα που επί Βουλινού
είχε χρόνια να ζήσει.
Η ομάδα μπήκε δυνατά στο ματς, και μέχρι να συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο μου έχει φύγει πια
όλο το άγχος.. Ένα χλιαρό σουτάκι του Βιερίνια της εποχής, του Γιώργαρου του Τουρσουνίδη, και μια
σέντρα σουτ του Γιουκόυδη, είναι φάσεις που κάναμε σε 8 παιχνίδια στο σύνολο, και τώρα τα έχουμε κάνει
στο ίδιο ματς.
Τέλος!
Από το 15' και μετά, μέσα σε 5 λεπτά ο Απόλλωνας κάνει φάσεις κανονικές, και στο 24' γίνεται το 0-1,
από φάουλ του Κόλα (διπλό χτύπημα). Η Τούμπα παγώνει για τα καλά. Κι εγώ δεν είμαι και πολύ στα καλά μου.
Μέχρι που το χέρι του Αλέξη, δίνει την ευκαιρία στην ομάδα να ισοφαρίσει. 1-1 στο 40', χαμός, πανηγύρια,
τηλεοράσεις (που λέει κι ο Μανόλο). Στο 15λεπτο της ανάπαυλας η συζήτηση περιλαμβάνει από παράταση και
πέναλτι, μέχρι το Pulp Fiction και ποιός το έχει δει. Ταινιάρα.
Άλλαξε αυτή η ταινία τον ρου του σινεμά, κι αυτό το ματσάκι άλλαξε την αντίληψη που έχω
για τα "άχαστα" παιχνίδια της Τούμπας.
Στο Β' ημίχρόνιο πια, και μπροστά μας στην 4, ο Τουρσούν βγάζει μια παράλληλη σέντρα, και δεν βρίσκεται
ένα βρωμόποδο (ή έστω κι ένα καθαροπλυμένο, θα έκανε τη δουλειά) να την σπρώξει μέσα.
Δύο λεπτά μετά, στο 50' ο Ταγαρουχίδης παίρνει μόνος του κεφαλιά η οποία με φεύγει όξω.
Αρχίζω και σκέφτομαι "τι μ@λ@κας ήμουν που αγχωνόμουν τόσο", το ματς είναι δικό μας..
Δεν φτάνει μόνο αυτό, τα λέω και παραέξω.
-Καλά μ@λ@κας είσαι; Χάνεται ρε αυτό το ματς; ΠΑΟΚ είσαι με λέει ο δικός μου.
"Ναι" σκέφτηκα. "Τι σχέση έχει ο ΠΑΟΚ με τον Απόλ..."
ΜΗΝ ΤΗΝ ΓΥΡΝΑΣ ΕΤΣΙ ΡΕ ΓΙΟΥΚΟΥΔΗ!!!
1-2.
Ο κοντός.
Περνάει σκάρτα ένα δεκάλεπτο όταν το τσουτσέκι αυτό περνάει όποιον βρει μπροστά του και κάνει το 1-3.
Την κάνω. Κάποιοι δίπλα μου χειροκροτάνε.
"Ρε δεν γ@μιέστε που θα χειροκροτήσω αντίπαλο; Εδώ τους δικούς μας δεν χειρόκροτάμε"
Εικόνα
Από κέινη τη μέρα και μετά, δεν θεωρώ κανένα μα κανένα παιχνίδι κερδισμένο πριν την ώρα του.
ΟΚ, η ομάδα μας δεν είχε καμία σχέση με την τωρινή, αλλά καλά είναι όλα τα ματς και τα κύπελλα
να τα πανηγυρίζουμε μετά. Όπως οι μεγάλες ομάδες.
Εικόνα
Και όχι πριν.. Όπως τα καρναβάλια.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Iznogoud
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 11:54

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Πέμ 19 Ιαν 2012, 20:04

Λουλούδι το ποστ. Από τις πιο μεγάλες πίκρες της-του 90'.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες