Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό GORDON » Πέμ 10 Μαρ 2011, 21:58

+80 πόντοι στον Νοβίτο από μένα στο Retro Game... έτσι, χωρίς ιδιαίτερο λόγο... :mrgreen:

ΥΓ: άστε τον Πράκτορα να λέει... ψήνεται λαίμαι... ;)
Π.Α.Ο.Κ. εσύ να πας καλά, και όλα τ' άλλα.... με κεφαλαία γράμματα...
Άβαταρ μέλους
GORDON
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 10:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Παρ 11 Μαρ 2011, 02:14

DC έγραψε:
Aureliano Buendia έγραψε:Προσωπικά, εγώ έχω ιδεοληπτική εμμονή με την έννοια της ανάμνησης, της αναπόλησης, του χρόνου που έχει περάσει και ξαναζωντανεύει εφήμερα, τόσο γενικά όσο και ειδικότερα με μία τόσο έντονη απόλαυση της ζωής μου, όπως ο ΠΑΟΚ.

:shock:
Τι είπις τώρα ρα;


Πάντως, αυτό με το βιβλίο με άρεσε.
Να έχουμε εξεταστέα ύλη ρε αδερφέ. Μη ψάχνουμε στα κουτουρού στο retro game. :D


Σε έφτιαξα, ε? :D
Μην ψαρώνεις. Αν υπάρξει το βιβλίο, ξάφνου τα θέματα θα απαιτούν κριτική σκέψη και θα εχθρεύονται την παπαγαλία.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 11 Μαρ 2011, 08:34

Πάντως, πέραν του βιβλίου, που θα γίνει best seller με την καμία, οι συγγραφείς του θα βγάλουν τα τρελά φράγκα και θα βάλουν στην τότε ΑΜΚ 35 εκατομύρια, πέραν όλων αυτών, μια παράκληση.
Ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο και χρονοβόρο, αλλά αν μπορείτε, ξαναποστάρετε τις φώτο που έχει φάει το internet,αυτό το μηχάνημα του διαβόλου.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Παρ 11 Μαρ 2011, 23:13

Με αγάπη και μεράκι θα το ξαναγεμίσουμε :pano: αλλά καλύτερα να υπήρχαν σε ένα βιβλίο ας πούμε 500 σελίδων :)
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Παρ 11 Μαρ 2011, 23:38

Κοράκι προς παίκτες του ΠΑΟΚ:
Λοιπόν παλικάρια, ξέρουμε ότι τη τριάρα την έχουν απ το αεροδρόμιο.
Γι' αυτό θα πάρουμε μέτρα. Τους βλέπετε αυτούς απέναντί σας?
Δεν τους ακουμπάτε.
Δεν προηγήστε πριν απ΄το μισάωρο.Αν ζητήσετε πέναλτι ακόμα κι αν έχετε δίκιο θα σας βγάλω κάρτα.
Κούδα, αν ο αντίπαλός σου ξεράσει θα περιμένεις να σηκωθεί αφού θα τον ξαναπεράσεις.
Κάθετη δεν θα βγάλεις γιατί θα δώσω οφ σάιντ.
Δεν σηκώνεστε για κεφαλιά ειδικά σε κόρνερ που ίσως σας δώσω για να μη με φάνε ζωντανό.
Σαράφη άκουσες?

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από brigate4 και Σάβ 12 Μαρ 2011, 14:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 11 Μαρ 2011, 23:50

Στα γρήγορα.
Αναστασιάδης, Σαράφης, Κούδας, Φουντουκίδης, Ντροπαλός, Τερζανίδης και (μάλλον) Κερμανίδης.
Κανά πονταλάκι σκόντο;

Σκάλωμα αυτό το ρετρό γκέιμ ρπμ.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό DC » Σάβ 12 Μαρ 2011, 12:40

Εγώ σπάω το κεφάλι μου να βρω ποιος είναι ο Ιωσηφίδης. 1ος από αριστερά ο Κερμανίδης δεν είναι; :?
Ο Αναστασιάδης είναι ο 1ος από δεξιά, που φαίνεται μόνο το μισό του πρόσωπο. Μήπως τελικά ο Ντροπαλός είναι ο Γκουερίνο; Έπαιξε σε εκείνον τον αγώνα;
:D

Edit: Όντως, τρελλή αντίθεση τα σκυμένα κεφάλια των γάβρων και το βλέμα "καλώς τις γκόμενες-πάλι θα ζμπρώξουμε σήμερα" των παικτών μας.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Σάβ 12 Μαρ 2011, 14:14

Εγώ νομίζω πως πρώτος απ΄τα δεξιά είναι ο Ιωσηφίδης.
Δείτε πάντως αυτοπεποίθηση οι δικοί μας και τις φάτσες των γαύρων :twisted:
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 14 Μαρ 2011, 09:40

PRAKTORINOS έγραψε:DC, σπάζω το κεφάλι μου να καταλάβω ποιος είναι ο... ντροπαλός.
Με δεδομένο ότι ο πρώτος από αριστερά είναι ο Ιωσηφίδης
οι επιλογές από το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι:
Αναστασιάδης, Πέλλιος ή Ασλανίδης.


Δε μου κάνει για την "Αμαλία" κι επειδη τον βλέπω αρκετά ψηλό σε σχέση με τον Κούδα μάλλον ο Φιλώτας ?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό GORDON » Δευτ 14 Μαρ 2011, 18:39

Χιμένεθ: «Στην Τούμπα θέλω άντρες !»
http://www.paokmania.gr/stiles/mme/1369 ... ntres.html

Τον θυμάμαι τον Χιμένεθ σαν ποδοσφαιριστή. Τον είδα live στην Τούμπα αρχές Οκτώβρη του 1991, στον επαναληπτικό του 0-0 που αποσπάσαμε στο Σάντσεθ Πιθχουάν της Σεβίλλης για το Κύπελλο ΟΥΕΦΑ – στη φωτό κάτω (που αμφιβάλλω αν την έχει κι ο ίδιος… :mrgreen: ) μονομαχεί με τον Ιμπραήμ Χασάν υπό το βλέμμα του Μήτογλου

Εικόνα

Δεν θυμάμαι πολύ αντριλίκι από τους φιλοξενούμενους εκείνο το βράδυ στην Τούμπα - είχαν όμως πολύ φαρδιά οπίσθια... Θυμάμαι μόνο δέκα Ισπανούς και τον Τόνι Πόλστερ γύρω από την εστία τους να δέχονται έναν ανηλεή βομβαρδισμό επί 120 λεπτά… Θυμάμαι το τετ α τετ του Τουρσουνίδη που απέκρουσε ενστικτωδώς ο Ουνθούε, το σουτ του Λαγωνίδη που απέκρουσε πάνω στη γραμμή ο Μπενκοετσέα, το σουτ του Μαγκντί που έφυγε χιλιοστά άουτ, ένα σωρό χαμένες ευκαιρίες, το δοκάρι του Σκαρτάδου στο 89’ και πάνω απ’όλα το γκολ του Μαγκντί που ακυρώθηκε στο 93’ από τον Μπο Κάρλσον – ένας Θεός ξέρει γιατί …

Και θυμάμαι τους ασπροντυμένους ισπανούς να φεύγουν μετά από την καταραμένη διαδικασία των πέναλτι πανηγυρίζοντας λες και κατέκτησαν το Παγκόσμιο Κύπελλο… να δραπετεύουν κυριολεκτικά από ένα γήπεδο – φωτιά, γεμάτο με 45.000 λαού που ούρλιαζε και μια ομάδα που με λίγη τύχη θα τους είχε καταπιεί…

It’s payback time… με το λαό να κάνει το γήπεδο καζάνι, τους παίκτες έτοιμους να φάνε σίδερα και …λίγη τύχη... Λίγη π@υτάνα τύχη, που τόσο μας έλειψε εκείνο το βράδι του ’91…
Π.Α.Ο.Κ. εσύ να πας καλά, και όλα τ' άλλα.... με κεφαλαία γράμματα...
Άβαταρ μέλους
GORDON
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 10:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 14 Μαρ 2011, 19:38

Εξαιρετικό ποστάρισμα...
PAYBACK TIME!
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 14 Μαρ 2011, 20:16

Ο man of the match Βίκτορ Βιτόλο, αφού πήρε το βραβείο του από τον παλαίμαχο ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ Παναγιώτη Σιδηρόπουλο, μίλησε για το παιχνίδι και για το γεγονός ότι αφιέρωσε το γκολ στον γιατρό του ΠΑΟΚ: «Είμαι πολύ χαρούμενος και ευγνώμων γι΄ αυτό το βραβείο, όλος ο κόσμος ξέρει ότι είμαι εδώ για να δουλεύω διαρκώς. Είναι ευτυχισμένος για το αποτέλεσμα».


Ο Σιδηρόπουλος είναι το δεξί μπακ στα τέλη της δεκαετίας του 90 με την χωρίστρα δεκαετίας 1970 αλά ιταλού εκτελεστή;
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 15 Μαρ 2011, 08:13

GORDON έγραψε:Χιμένεθ: «Στην Τούμπα θέλω άντρες !»
http://www.paokmania.gr/stiles/mme/1369 ... ntres.html

Τον θυμάμαι τον Χιμένεθ σαν ποδοσφαιριστή. Τον είδα live στην Τούμπα αρχές Οκτώβρη του 1991, στον επαναληπτικό του 0-0 που αποσπάσαμε στο Σάντσεθ Πιθχουάν της Σεβίλλης για το Κύπελλο ΟΥΕΦΑ – στη φωτό κάτω (που αμφιβάλλω αν την έχει κι ο ίδιος… :mrgreen: ) μονομαχεί με τον Ιμπραήμ Χασάν υπό το βλέμμα του Μήτογλου

Εικόνα

Δεν θυμάμαι πολύ αντριλίκι από τους φιλοξενούμενους εκείνο το βράδυ στην Τούμπα - είχαν όμως πολύ φαρδιά οπίσθια... Θυμάμαι μόνο δέκα Ισπανούς και τον Τόνι Πόλστερ γύρω από την εστία τους να δέχονται έναν ανηλεή βομβαρδισμό επί 120 λεπτά… Θυμάμαι το τετ α τετ του Τουρσουνίδη που απέκρουσε ενστικτωδώς ο Ουνθούε, το σουτ του Λαγωνίδη που απέκρουσε πάνω στη γραμμή ο Μπενκοετσέα, το σουτ του Μαγκντί που έφυγε χιλιοστά άουτ, ένα σωρό χαμένες ευκαιρίες, το δοκάρι του Σκαρτάδου στο 89’ και πάνω απ’όλα το γκολ του Μαγκντί που ακυρώθηκε στο 93’ από τον Μπο Κάρλσον – ένας Θεός ξέρει γιατί …

Και θυμάμαι τους ασπροντυμένους ισπανούς να φεύγουν μετά από την καταραμένη διαδικασία των πέναλτι πανηγυρίζοντας λες και κατέκτησαν το Παγκόσμιο Κύπελλο… να δραπετεύουν κυριολεκτικά από ένα γήπεδο – φωτιά, γεμάτο με 45.000 λαού που ούρλιαζε και μια ομάδα που με λίγη τύχη θα τους είχε καταπιεί…

It’s payback time… με το λαό να κάνει το γήπεδο καζάνι, τους παίκτες έτοιμους να φάνε σίδερα και …λίγη τύχη... Λίγη π@υτάνα τύχη, που τόσο μας έλειψε εκείνο το βράδι του ’91…



Πω τι μου θύμησες...
Ήμουν μέσα σε αυτό το ματς, γ@μώ τα πεναλτί μου μέσα!
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τρί 15 Μαρ 2011, 09:42

Μεταγραφή ως ελεύθερος από τον Ιωνικό αν θυμάμαι καλά...
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό GORDON » Τρί 15 Μαρ 2011, 10:55

Αν και αμυντικός, ο Σιδηρόπουλος είχε πετύχει ένα καθοριστικό γκολ στο Βύρωνα: το Φλεβάρη του 1997 μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο και ισοφάρισε στο 56’ σε 2-2 τον Αθηναϊκό, σε ένα ματς που χάναμε 0-2 στο μισάωρο και τελικά κερδίσαμε 2-3…

Στη φωτογραφία κάτω πανηγυρίζει το τέρμα που πέτυχε μαζί με το Θοδωρή Ζαγοράκη και τον ρουμάνο Πίρβου…

Εικόνα
Π.Α.Ο.Κ. εσύ να πας καλά, και όλα τ' άλλα.... με κεφαλαία γράμματα...
Άβαταρ μέλους
GORDON
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 10:35

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες