Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Δημοσίευσηαπό christ4 » Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:12

Οταν μπηκα στο ΝΑΟ για πρωτη φορα στη ζωη μου. Το μονο συναισθημα που ενιωσα εκεινη την στιγμη ηταν... ΔΕΟΣ
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΞΕΚΙΝΑΕΙ.... Ο ΠΑΟΚ!!!!
MUSLI ΑΛΑΝΙ ΓΑΜΑ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ....
Άβαταρ μέλους
christ4
 
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Παρ 06 Φεβ 2009, 19:07
Τοποθεσία: Πατρα

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Δημοσίευσηαπό agave » Τρί 10 Φεβ 2009, 00:32

Ενα τάκλιν που δέχτηκε ο Ολιβάρες στο 85 του αγώνα ΠΑΟΚ-Ατλέτικο 4-4. Απο την υπερπροσπάθεια μέχρι εκείνο το σημείο και την κούραση, δεν μπορούσε να σηκωθεί και προσπάθησε να βγει μπουσουλώντας εκτός αγωνιστικού χώρου για να συνεχιστεί το παιχνίδι.. Μεγάλε Πέρσι...
Άβαταρ μέλους
agave
 
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 16:39
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό PRAKTORINOS » Πέμ 12 Φεβ 2009, 17:09

d
Τελευταία επεξεργασία από PRAKTORINOS και Παρ 09 Δεκ 2011, 16:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
PRAKTORINOS
 
Δημοσιεύσεις: 2081
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 10:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, μεταξύ αράουτ και μπενάλντ.

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Δημοσίευσηαπό aparadektos » Πέμ 12 Φεβ 2009, 21:31

Δεν χρειάζεται παράθεση όταν απαντούμε στο ακριβώς προηγούμενο ποστ!
Thx, Admin Team


Επειδή είμαι φαντάρος τώρα καταλαβαίνω πόσο συγκινητική στιγμή ήταν αυτή που περίέγραψες...
Άβαταρ μέλους
aparadektos
 
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 00:04

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Δημοσίευσηαπό ehemithos 199 » Τετ 04 Μαρ 2009, 10:36

τις πιο μεγαλες συγκινησεις τις εχω ζησει στα εκτος (ειδικα στο χαιμπουρι) παρα στη τουμπα...
παντως αξεχαστο θα μου μεινει το ματς με ναπολι (λυκειοπαιδο τοτε) που ο θρυλος μαραντονα παταει το χορταρι της τουμπας και εμεις τον υποδεχομαστε...με τιμες :)
σαν φοιτητης στη σαλονικη το ματς με τη παρι σεν ζερμεν πως να το ξεχασεις...συγκινηση απο τα δακτυγονα :lol:
δε ξαναπατησα στη 4!!
παρολα αυτα τοτε τις μεγαλυτερες συγκινησεις τις ζησαμε στο αλεξανδρειο με την αρμαδα του μπανε!!
ΒΑΛΤΕ ΦΩΤΙΑ - ΚΑΨΤΕ ΚΑΛΑ!!!
Άβαταρ μέλους
ehemithos 199
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 20:42
Τοποθεσία: ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Δημοσίευσηαπό Thanos4 » Τετ 04 Μαρ 2009, 15:18

η καλυτερη στιγμη,οντας παοκτσης νεας γενιας,ηταν στο κυπελλο με τον γαυρο φετος μεχρι την επομενη φορα..........................................

:?
Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ μόνο μια χορηγία έχει ανάγκη. Την
συνεχή αγάπη του κόσμου μας, που με την οικονομική και ηθική στήριξη,
μας κάνει να βλέπουμε πολύ μικρά, όσα εμπόδια κι αν μας βάλουν.
Άβαταρ μέλους
Thanos4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Παρ 25 Απρ 2008, 15:27
Τοποθεσία: Κουφαλια

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Δημοσίευσηαπό fofanaserres » Παρ 03 Απρ 2009, 09:46

Μία από τις πιο συγκινητικές στιγμές της ζωής μου ήταν το ματς ΠΑΟΚ με το αρσεναλάκι...Εχει μπει το γκόλ τελειώνουν οι πανηγυρισμοί,και ακούγεται το ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣ,ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΔΙΚΕΦΑΛΕΕΕΕ
Και γω για τα επόμενα 10 λεπτά δεν βλέπω ματς...Εχω κάτσει κάτω,το κεφάλι μου μέσα στο πόδια και κλαίω ασταμάτητα απ την χαρά μου...Οταν σηκώθηκα και μετά έληξε το παιχνίδι μέχρι να φτάσω σπίτι τσιμπιόμουν αν ήταν αλήθεια...
Την άλλη μέρα στο σχολείο,κάτι κατακαημένα σκουλικάκια,που τριγυρνούσαν εκείνη την χρονιά σε Τρίκαλα-Σέρρες-Λύκους και τις λοιπές πόλεις της επαρχείας μας έλεγαν...και τι έγινε?Εκεί 5 θα φάτε...Και απαντούσα...Στα @@ μου...εδώ μέσα τους γ@μησ@ και γουστάρω...
Και στον επαναληπτικό,το έβλεπα σε μία καφετέρια...Στο ημίχρονο και ενώ το σκορ ήταν 1-0 ένα σκουλίκι γνωστός μου με ζάλιζε τα @@.Αρκετά μεγαλύτερος μου.Εγώ ήμουν 16-17 και αυτός 23-24..Μέχρι που πιαστήκαμε στα χέρια...του βρισα την μάνα και έφαγα μία μπουνιά που δα τον Χριστό φαντάρο.Γυρνάω και το πρώτο πράγμα που βλέπω μπροστά μου είναι μία ξύλινη καρέκλα...και του την φέρνω στο κεφάλι,και εκεί μας χώρησαν οι άλλοι.Και στο τέλος έρχεται το μπαλάκι του μεγάλου Ζήση.Και το μόνο που θυμάμαι ήταν που πιάστηκα αγκαλιά με έναν γύρω στα 40 και χοροπηδούσαμε σαν τρελοί.Ούτε που τον ήξερα τον τύπο.Και γυρνάω με δάκρυα χαράς στα μάτια μου να δω το σκουλίκινα του κάνω σκηνικό και είδη είχε εξαφανιστεί...

Ελπίζω σε ανάλογα σκηνικά με την ΠΑΟΚάρα μας και σε μεγάλες προκρίσεις του χρόνου....γιατί....Ο ΠΑΟΚ είναι ο μόνος λόγος που σε κάνει να κλαίς και να δακρύζεις...
ΠΑΟΚ είσαι για αυτό που για άλλους είναι άπιαστο όνειρο
paokfanatico.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
fofanaserres
 
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 00:31
Τοποθεσία: Gate -4-

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Δημοσίευσηαπό araya4 » Σάβ 04 Απρ 2009, 15:47

Εχουμε ζησει απιστευτες στιγμες, Ευρωπαικα μεγαλεια, Αρσενελς, Ατλετικες, Τραβνες Μαβνες, Ουντινεζες, Ουκρανεζες και ξερω γω, Ελλαδα οκ, πολλα κολπα, αλλα, αυτο που με εκανε να ζησω ο θεος, ηταν το κατι αλλο μαγκες.

ΠΑΟΚ - ξαδερφη 0-4. Σε καθε γκολ της χανουμισας και επειδη ειχαμε την ατυχια να μεινουμε απο νωρις με 10 παιχτες, ολο και πιο πολυ φωνη ! Ωσπου στο τεταρτο γκολ και μεχρι το τελος, ολο το γηπεδο και οι 25.000 που ηταν εκεινο το βραδυ, ηταν στο ποδι εν χορω ! Οποιος το εζησε, το θυμαται καλα, ας πει πως υπαρχει κατι καλυτερο και ας με διαψευσει ! Αυτο ειναι ρε το μεγαλειο του λαου μας, γι αυτο εισαι ΠΑΟΚ ! Γιατι δεν εισαι απλα μια ομαδα και αφηστε τις λακαμιες που λενε για Μπαρτσες κτλ. Εδω δε σε ενδιαφερει το αγωνιστικο κομματι καθαρα, παρα μονο να βλεπεις προσπαθεια, να ματωνει η φανελα, οπως κανεις και εσυ σαν οπαδος παντου, σε ολο τον κοσμο. Εδω δεν πουλας τρελα, εδω γεννιεσαι με αυτην.

ΠΑΟΚ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.......
araya4
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 03:21

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Δημοσίευσηαπό gash04 » Σάβ 04 Απρ 2009, 15:49

Τόνοι απο @@ ο κόσμος αυτά είναι.
Και να χάνεις ΕΚΕΙ πείσμα!
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Δημοσίευσηαπό fofanaserres » Σάβ 04 Απρ 2009, 16:38

araya4 έγραψε:Εχουμε ζησει απιστευτες στιγμες, Ευρωπαικα μεγαλεια, Αρσενελς, Ατλετικες, Τραβνες Μαβνες, Ουντινεζες, Ουκρανεζες και ξερω γω, Ελλαδα οκ, πολλα κολπα, αλλα, αυτο που με εκανε να ζησω ο θεος, ηταν το κατι αλλο μαγκες.

ΠΑΟΚ - ξαδερφη 0-4. Σε καθε γκολ της χανουμισας και επειδη ειχαμε την ατυχια να μεινουμε απο νωρις με 10 παιχτες, ολο και πιο πολυ φωνη ! Ωσπου στο τεταρτο γκολ και μεχρι το τελος, ολο το γηπεδο και οι 25.000 που ηταν εκεινο το βραδυ, ηταν στο ποδι εν χορω ! Οποιος το εζησε, το θυμαται καλα, ας πει πως υπαρχει κατι καλυτερο και ας με διαψευσει ! Αυτο ειναι ρε το μεγαλειο του λαου μας, γι αυτο εισαι ΠΑΟΚ ! Γιατι δεν εισαι απλα μια ομαδα και αφηστε τις λακαμιες που λενε για Μπαρτσες κτλ. Εδω δε σε ενδιαφερει το αγωνιστικο κομματι καθαρα, παρα μονο να βλεπεις προσπαθεια, να ματωνει η φανελα, οπως κανεις και εσυ σαν οπαδος παντου, σε ολο τον κοσμο. Εδω δεν πουλας τρελα, εδω γεννιεσαι με αυτην.

ΠΑΟΚ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.......

Ο επαναληπτικός στο κύπελλο.Ρεβάνς του 2-1 της Αθήνας...Το ματς που άκουσε μπινελίκια ο Ζαγόρ....
Ματς που όταν τελείωσε και πηγαίνοντας για τα αποδυτήρια χειροκρότησαν τον ΛΑΟ Ο τσιάρτας και ο Κασάπης...Και στην συνέντευξη τύπου,οι παίχτες της χανούμισας ένας ένας υποκλίθηκαν στον ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΟ ΜΑΣ...Και ειδικά ο τσιάρτας δήλωσε πως δεν υπάρχει ΛΑΟΣ ΣΑΝ ΤΟΥ ΠΑΟΚ πουθενά....
ΠΑΟΚ είσαι για αυτό που για άλλους είναι άπιαστο όνειρο
paokfanatico.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
fofanaserres
 
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 00:31
Τοποθεσία: Gate -4-

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Δημοσίευσηαπό araya4 » Σάβ 04 Απρ 2009, 17:12

Ετσι ακριβως φοφανα. Απλα τα εχουμε ξαναπει κι αλλες φορες γι αυτο το ματσακι και αρκεστικα σε αυτα τα λιγα. Πιστευω ακομα και να κερδιζαμε...οχι πιστευω, ειναι σιγουρο......δε θα ειχαμε ουτε τα μισα να λεγαμε για εκεινο το βραδυ. Τοσο χαραγμενο εχει μεινει στη μνημη μου !
araya4
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 03:21

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Δημοσίευσηαπό stelyk » Σάβ 04 Απρ 2009, 20:10

Τοτε ολο το γηπεδο φωναζε και κουαξ-κουαξ (ντουσαν)
:) :) :) :)
απο τις πολλες φορες που πιαστηκαμε κοροιδα αλλα αυτα τελειωσανε!!!
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Δημοσίευσηαπό LadyMarion » Τετ 22 Απρ 2009, 20:16

Η πιο συγκινητική στιγμή για μένα δεν θα μπορούσε να είναι άλλη από την πρώτη φορά που πήγα στην Τούμπα, το 1994, στο 3-0 με τον Ολυμπιακό.
Άβαταρ μέλους
LadyMarion
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ 22 Απρ 2009, 18:14
Τοποθεσία: Τούμπα...μέσα!

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Δημοσίευσηαπό Olorin » Τετ 22 Απρ 2009, 22:53

araya4 έγραψε:Εχουμε ζησει απιστευτες στιγμες, Ευρωπαικα μεγαλεια, Αρσενελς, Ατλετικες, Τραβνες Μαβνες, Ουντινεζες, Ουκρανεζες και ξερω γω, Ελλαδα οκ, πολλα κολπα, αλλα, αυτο που με εκανε να ζησω ο θεος, ηταν το κατι αλλο μαγκες.

ΠΑΟΚ - ξαδερφη 0-4. Σε καθε γκολ της χανουμισας και επειδη ειχαμε την ατυχια να μεινουμε απο νωρις με 10 παιχτες, ολο και πιο πολυ φωνη ! Ωσπου στο τεταρτο γκολ και μεχρι το τελος, ολο το γηπεδο και οι 25.000 που ηταν εκεινο το βραδυ, ηταν στο ποδι εν χορω ! Οποιος το εζησε, το θυμαται καλα, ας πει πως υπαρχει κατι καλυτερο και ας με διαψευσει ! Αυτο ειναι ρε το μεγαλειο του λαου μας, γι αυτο εισαι ΠΑΟΚ ! Γιατι δεν εισαι απλα μια ομαδα και αφηστε τις λακαμιες που λενε για Μπαρτσες κτλ. Εδω δε σε ενδιαφερει το αγωνιστικο κομματι καθαρα, παρα μονο να βλεπεις προσπαθεια, να ματωνει η φανελα, οπως κανεις και εσυ σαν οπαδος παντου, σε ολο τον κοσμο. Εδω δεν πουλας τρελα, εδω γεννιεσαι με αυτην.

ΠΑΟΚ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.......



Φιλε araya4, ημουν και εγω σε εκεινο το ματς! Νομιζω ειχαν ερθει και 500-1000 χανουμακια και μας κοιτουσαν σα χανοι.
Άβαταρ μέλους
Olorin
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: Τετ 26 Μαρ 2008, 03:35
Τοποθεσία: The Source

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 23 Απρ 2009, 00:58

συγκηνιτικες στιγμες στην τουμπα ειναι ολες ειναι σαν να μπαινεις μεσα σε ενα καθεδρικο ναο και χαζευεις απο το μεγαλειο και σε πιανει μια ριγη και μια ανατριχιλα ειναι η αισθηση τετοια που ομοια της πολυ λιγοι ανθρωποι ζουν και εμεις οι παοκτσιδες εχουμε αυτο το προνομιο.εκει που εκλαψα ομως και συγκηνηθηκα πραγματικα την μια απο χαρα και την αλλη απο λυπη ηταν εκτος τουμπας η πρωτη ηταν στο σεφ στον ημιτελικο με την μπενετον μετα το τριποντο του ραγκατσι κατερευσα ηταν μια απο τις μεγαλυτερες απογοητευσεις της ζωης μου.και εκει που πραγματικα το γλεντησα με την ψυχη μου ηταν ο τελικος κυπελου στην φιλαδελφεια με τον γαυρο εβλεπα την απογοητευση στα προσωπα των γαυρων μετα τα γκολ που μαζευαν και τρελενομουνα περισοτερο αξεχαστες στιγμες και οι δυο χαραγμενες στο μυαλο μου θα τις λεω στα παιδια μου και στα εγγονια μου αν ποτε αποκτησω μεχρι να πεθανω.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες