Πρώην ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Που να 'ναι τώρα? Παίχτες που πέρασαν από την ομάδα ..

Δημοσίευσηαπό passaris4 » Πέμ 27 Αύγ 2009, 12:22

Ο Δημήτηρης Ναλιτζής διετέλεσε βοηθός προπονητή του Εθνικού από τον Αύγουστο ως το Δεκέμβριο του 2008.Πήρε απόφαση να ξαναφορέσει τα ποδοσφαιρικά του και από τον Ιανουάριο 2009 έπαιζε στον Φωστήρα.Είχε προβλήματα με την διοίκηση όμως.

:evil:
Άβαταρ μέλους
passaris4
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:29

Re: Που να 'ναι τώρα? Παίχτες που πέρασαν από την ομάδα ..

Δημοσίευσηαπό DimisK » Πέμ 27 Αύγ 2009, 15:10

arisk έγραψε:Cult τους χαρακτήρισα ρε παιδιά... Όχι άμπαλους...!! Καμία σχέση, δεν είχα κακή πρόθεση...
Ο Κολομπούρδας ήταν ο αγαπημένος μου παίκτης τότε, ταλεντάρα!! Απλά τους επέλεξα λόγω ονόματος τον Κολομπούρδα, λόγω φάτσας τον Γκιτσιούδη, τον Φουτσίνι και τον Καρασαβίδη... Βασίστηκα στο fun του πράγματος, όχι στην ποδοσφαιρική αξία...



Ο Αμαφούλε που είναι; Αίσχος!!!!!!!!! :) :) :)
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Που να 'ναι τώρα? Παίχτες που πέρασαν από την ομάδα ..

Δημοσίευσηαπό DimisK » Πέμ 27 Αύγ 2009, 15:13

PRAKTORINOS έγραψε:
arisk έγραψε:Διαβάζοντας το topic (...) μου ήρθε έμπνευση... Η πιο cult ομάδα του πάτησε το χορτάρι της Τούμπας...!!
Ωπα, τώρα, μισό λεπτό!
Διάλεξες για τερματοφύλακα αυτής της cult (όπως λες) ομάδας τον Γιάννη Γκιτσιούδη;
Μού φαίνεται απίστευτο, αυτόν βρήκες; Αποκλείεται να τον έχεις δει να αγωνίζεται ή έστω να γνωρίζεις την πορεία του στον ΠΑΟΚ.



Αρη, αντί για τον Γκιτσιούδη - θα συμφωνήσω με τον free - βάλε τον Μάινταν. Σήμερα πρέπει να είναι...αρχηγός της Τροχαίας Βαρσοβίας!!! :) :) :) :) :)
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Που να 'ναι τώρα? Παίχτες που πέρασαν από την ομάδα ..

Δημοσίευσηαπό Hideguti » Πέμ 27 Αύγ 2009, 15:26

Ο Thankgod (που εφυγε) Amaefule συνεχιζει την διαδρομη του, στον αφιλοξενο για αυτον χωρο του ποδοσφαιρου, στους Sharks FC της Νιγηριας. Για ποιον λογο συμβαινει αυτο δεν το γνωριζω.

Η προσωπικη μου αδυναμια ομως ηταν ο αδελφος του, Nαπολεων Αμαφουλε, τα ιχνη του οποιου εχουν χαθει. Με πιανει ιερο ριγος οταν θυμαμαι το μοναδικο (νομιζω) παιχνιδι που ειχε αγωνιστει, εναντια στο Αιγαλεω (αν δεν κανω λαθος για το Κυπελλο πρεπει να ηταν). Καποια στιγμη λοιπον ο Μεγας Ναπολεων βγαινει τετ α τετ (μου σηκωθηκε η τριχα τωρα) και στελνει την μπαλα εκτος γηπεδου, περιπου στο σημειο οπου ειχε στηθει ο θρονος του Ξερξη στο ορος Αιγαλεω για να βλεπει απεναντι την Ναυμαχια της Σαλαμινας.

ΥΓ: Για οποιον ενδιαφερεται, ο ξαδελφος τους, Γαλιλαιος Αμαφουλε, συνεχιζει να εργαζεται ως ντι τζει σε γνωστη ντισκο του Λάγκος. Η μητερα τους, Αρίθα Φράνκλιν Αμαφούλε, και ο πατερας τους, Αννίβας Αμαφούλε, σας στελνουν χαιρετισματα.
Τελευταία επεξεργασία από Hideguti και Πέμ 27 Αύγ 2009, 15:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"Η ιστορία επαναλαμβάνεται, την πρώτη φορά ως τραγωδία, την δεύτερη ως φάρσα."
Άβαταρ μέλους
Hideguti
 
Δημοσιεύσεις: 1512
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:44
Τοποθεσία: Πόλη του Νομάρχη

Re: Που να 'ναι τώρα? Παίχτες που πέρασαν από την ομάδα ..

Δημοσίευσηαπό arisk » Πέμ 27 Αύγ 2009, 15:36

Όντως...!! Ξέχασα τους αδελφούς Αμαεφούλε...!!
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

Re: Που να 'ναι τώρα? Παίχτες που πέρασαν από την ομάδα ..

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 27 Αύγ 2009, 23:54

Hideguti έγραψε:
Η προσωπικη μου αδυναμια ομως ηταν ο αδελφος του, Nαπολεων Αμαφουλε, τα ιχνη του οποιου εχουν χαθει. Με πιανει ιερο ριγος οταν θυμαμαι το μοναδικο (νομιζω) παιχνιδι που ειχε αγωνιστει, εναντια στο Αιγαλεω (αν δεν κανω λαθος για το Κυπελλο πρεπει να ηταν). Καποια στιγμη λοιπον ο Μεγας Ναπολεων βγαινει τετ α τετ (μου σηκωθηκε η τριχα τωρα) και στελνει την μπαλα εκτος γηπεδου, περιπου στο σημειο οπου ειχε στηθει ο θρονος του Ξερξη στο ορος Αιγαλεω για να βλεπει απεναντι την Ναυμαχια της Σαλαμινας.


αχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα τα σπας!!!!!! :) :) :) :) :) :)
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Που να 'ναι τώρα? Παίχτες που πέρασαν από την ομάδα ..

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τρί 13 Οκτ 2009, 12:38

Την προσεχή Κυριακή 18 Οκτωβρίου, στην Κύπρο και συγκεκριμένα στο Δασάκι της Αχνας, ο Γιώτης Εγκωμίτης, θα πει αντίο στα γήπεδα σαν ποδοσφαιριστής, με το αποχαιρετιστήριο παιχνίδι του που θα γίνει εκεί και με την συμμετοχή δεκάδων φίλων του συμπαικτών του και αντιπάλων στα χρόνια της ποδοσφαιρικής του δράσης.
Ο Γιώτης θα ασχοληθεί με την προπονητική και αμέσως μετά το παιχνίδι αυτό θα μεταβεί στην Ιταλία για να παρακολουθήσει μαθήματα προπονητικής σε ειδικό σεμινάριο που διοργανώνει η ΟΥΕΦΑ.
Ο Γιώτης Εγκωμίτης έχει έναν γιό τριών ετών, τον Θόδωρο που γεννήθηκε στην Θεσσαλονίκη και είναι θερμός φίλος του ΠΑΟΚ, αφού άλλωστε να καταλαβαίνει και να θυμάται αμυδρά τις πρώτες ποδοσφαιρικές εικόνες του πατέρα του στην Ελλάδα.
Είναι μάλιστα χαρακτηριστικό πως ο πρώην μέσος του ΠΑΟΚ, πριν λίγο καιρό δέχτηκε πρόταση συνεργασίας από τον ΠΑΟ, να ηγηθεί στην Μεγαλόνησο του τμήματος σκάουτινγκ για λογαριασμό των «πρασίνων» αλλά ο ίδιος ευγενικά αρνήθηκε λέγοντας: «Ευχαριστώ δεν μπορώ να δεχτώ αυτή την τιμητική πρόταση που μου κάνετε γιατί εγώ είμαι ΠΑΟΚ».
Οι άνθρωποι της ΚΟΠ που επιμελούνται του φιλικού αγώνα της 18ης Οκτωβρίου, είχαν προγραμματίσει να γίνει το παιχνίδι αυτό στην Λάρνακα, αλλά ο Εγκωμίτης αξίωσε να αλλάξει η έδρα και να τελεστεί στην Αχνα, την ομάδα όπου ξεκίνησε και έκλεισε την μεγάλη ποδοσφαιρική διαδρομή του.

http://www.metropolisradio.gr/8526

respect στον τεραστιο ΓΙΩΤΗ ΕΓΚΩΜΙΤΗ εναν ποδοσφαιριστη που εγινε πραγματικος ΠΑΟΚΤΣΗΣ...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Που να 'ναι τώρα? Παίχτες που πέρασαν από την ομάδα ..

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τρί 13 Οκτ 2009, 12:47

arisk έγραψε:Διαβάζοντας το topic θυμήθηκα αξέχαστες στιγμές και ιστορίες απείρου κάλους... Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που γράφουν εδω, μου φτιάξετε το κέφι...!!

Έτσι μου ήρθε έμπνευση... Η πιο cult ομάδα του πάτησε το χορτάρι της Τούμπας...!!

Ιδού οι επιλογές...

------------------------Ζαφειριου-------------------------------
Φουτσίνι----------------Τσαουσιλα----
----------------------------Πια-----------------------------------
------------------------------------------------------------------
-----------------Κουιν-------------Νουνιεζ---------------------

Τεχνικό δίδυμο: Ραλφ "Σκιέρ" Φρίνγκερ - Σταύρος Σαράφης

Αναπληρωματικοί: Σαμοτούλσκι - Ραμπουτλα - Κολομπουρδας - Φουτσίνι - Βελής - Φαν Χαμ - Ταχα - Μαχαιρίδης - Μαριφαλιεφ - Χιονας - Καρασαβιδης - Τόργκελε


Ελπίζω να μην ξεχνάω καμιά βεντέτα...!!


Υ.Γ. Έβαλα 12 αναπληρωματικούς... Τι μόνο ο Αλέφαντος θα φτιάχνει ενδεκάδα με 12 παίκτες...?? :)
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Που να 'ναι τώρα? Παίχτες που πέρασαν από την ομάδα ..

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τρί 13 Οκτ 2009, 12:48

τόσο αναντικατάστατος ο φουτσίνι?
γι'αυτο πάντα παίζαμε ή με 12[αν του έβγαινε το ματς] ή με 10...ποτέ με 11... :opaokara: :opaokara:
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Που να 'ναι τώρα? Παίχτες που πέρασαν από την ομάδα ..

Δημοσίευσηαπό PRAKTORINOS » Τρί 29 Δεκ 2009, 14:11

elgrego83 έγραψε:Κάνοντας μια μικρή περιπλάνηση στο ιντερνέτι έπεσα πάνω σ'έναν Άγγλο επιθετικό ο οποίος πέρασε και απο τον ΠΑΟΚ απο το 1988 μέχρι το 1990. Το όνομά του: Mike Small
Ειλικρινά πρώτη φορά ακούω γι' αυτό τον παίκτη. Διάβασα ότι σε 31 συμμετοχές στην ομάδα μας πρόλαβε και κάρφωσε 9 γκολ...... καθώς και το ότι τον αποκτήσαμε απο την ολλανδική Βίτεσε........
Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας με διαφωτίσει........

ABOLEYTOI έγραψε:Μαύρος, ψηλός, καλό κεφάλι (;), τα λίγα που θυμάμαι, από τον φίλο μας τον Σμολ. Θετική η παρουσία του.
brigate4 έγραψε:Ωραίος απ τους λίγους μαύρους τότε.Αφού έφαγε κυνηγητό απ τον Βουλινό κ μερικούς συνδεσμίτες χωρίς λόγο, έφυγε κ πήγε στη West Ham νομίζω.
Τελευταία επεξεργασία από PRAKTORINOS και Τετ 15 Φεβ 2012, 14:41, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
PRAKTORINOS
 
Δημοσιεύσεις: 2081
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 10:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, μεταξύ αράουτ και μπενάλντ.

Re: Που να 'ναι τώρα? Παίχτες που πέρασαν από την ομάδα ..

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 29 Δεκ 2009, 14:16

Τι μου θύμισες!
Είχα την ευκαιρία να τον δω ζωντανά, μέσα στη Λειβαδιά, όπου μάλιστα πέτυχε και γκολ (ισοφάρισε το παιχνίδι σε 1-1), αλλά δυστυχώς, λίγο μετά δεχθήκαμε και άλλο γκολ και χάσαμε από την τοπική ομάδα, στην οποία έπαιζε (αρχηγός) ο Λεμονής. Δεν ήταν άσχημος παίκτης και πιστεύω ότι κακώς τον διώξαμε τότε, γιατί είχε κάνει καλές εμφανίσεις.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89370
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Που να 'ναι τώρα? Παίχτες που πέρασαν από την ομάδα ..

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 29 Δεκ 2009, 15:20

Έχουμε μιλήσει για τον Πόλ Μπάνον στο παρόν τόπικ?
Που είναι αυτό το παιδί?
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Που να 'ναι τώρα? Παίχτες που πέρασαν από την ομάδα ..

Δημοσίευσηαπό PRAKTORINOS » Τρί 29 Δεκ 2009, 16:07

Οχι στο παρόν.
Αλλού και για πολύ λίγο.

viewtopic.php?f=22&t=100&p=245742&hilit=BANNON#p245742

viewtopic.php?f=24&t=3071&p=158582&hilit=BANNON#p158582

Πρέπει να επανέλθουμε στον Ιρλανδό.
Για πολύ λίγο ακόμα.
Άβαταρ μέλους
PRAKTORINOS
 
Δημοσιεύσεις: 2081
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 10:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, μεταξύ αράουτ και μπενάλντ.

Re: Που να 'ναι τώρα? Παίχτες που πέρασαν από την ομάδα ..

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Τρί 29 Δεκ 2009, 22:28

Xαρακτηριστική η λευκή φανέλα και το κοντό σορτσάκι πάνω στον Σμολ.Αυτό θα πει ''σαν τη μύγα μεσ' το γάλα'' για εκείνη την εποχή .Και δίπλα του ο ξανθομάλλης κοντούλης Όσβαλτ :shock: (αν και δε πρέπει να παίξαν μαζί)
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Που να 'ναι τώρα? Παίχτες που πέρασαν από την ομάδα ..

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τρί 29 Δεκ 2009, 23:34

Εγώ θυμάμαι ένα goal που δεν έβαλε ο Smol, νομίζω τελικά πήγε δοκάρι η μπάλα, ενώ χάναμε με 1-0 στο καραϊσκάκη. Tελικά χάσαμε 4-0; και είχαμε φάει και πολύ ξύλο εκείνη τη χρονια στο Καραϊσκάκη....
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες