Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό kotsos » Παρ 11 Φεβ 2011, 23:42

Aureliano Buendia έγραψε:1) καταρχάς βεβαιωθείτε ότι μιλάμε όλοι για το ίδιο παιχνίδι. αλγεινή εντύπωση προκαλεί το γεγονός πως ενώ επρόκειτο για ένα κοσμοιστορικό για εσάς συμβάν, το πρώτο σας ματς του ΠΑΟΚ δηλαδής, στην περιγραφή της εξέλιξης του σκορ μας τα είπατε άρτζι μπούρζι και λουλάς για να μιλήσω σε μία λαϊκή γλώσσα την οποία και κατανοείτε.


Στη θέση σας, το πάθημα θα μου γινόταν μάθημα και δε θα έγραφα ανακρίβειες. Σας υπενθυμίζω (μπορείτε να ανατρέξετε σε παλαιότερες σελίδες του συγκεκριμένου τόπικ) πως το πρώτο μου παιχνίδι ήταν στα μέσα της δεκαετίας του 90, σε μία εντός έδρας ήττα από τον οφη. Μάλιστα, σύμφωνα με τα λεγόμενά σας, παρακολουθούσατε το παιχνίδι απο εστιατόριο της περιοχής αεροδρομίου. Αλήθεια, πότε έγινε η μετάβασή σας από οπαδό του εστιατορίου σε οπαδό του καναπέ?
Aureliano Buendia έγραψε:2)Κάποιοι από εμάς μαλλον δεν πτοούνται από 2-3 ψιχάλες και δεν βιάζονται να βαφτίσουν μία βροχούλα θεομηνία ούτε όταν ακούνε μία μακρινή βροντή αναφωνούν έντρομοι "Oh dear Lord, it is about to rain cats and dogs", πώς τα λετε εσείς εκεί στα Εδιμβούργα.

Συνηθίζω να μη κουβαλάω ομπρέλα μαζί μου όπως εσείς ώστε οι υπόλοιποι περευρισκόμενοι να μπορούν να παρακολουθούν το ματς ανενόχλητοι.
Aureliano Buendia έγραψε:3)εικάζω πως μάλλον έβρεξε πολύ πριν από το παιχνίδι και οι δύσμοιροι φίλοι σου, έρμαια των αγχωτικών ψυχαναγκαστικών σου εμμονών με την πρόληψη, τη συνέπεια, τον προγραμματισμό και τη σύνεση, πλήρωσαν το μάρμαρο καθότι μάλλον τους ανάγκασες να προσέλθουν στο γήπεδο πριν απο τους καντινιέρηδες και τους μαξιλαράδες.


Το γεγονός ότι παρά τις ευρωπαϊκές σας εμπειρίες καθυστερείτε συνεχώς ακόμα και στα πλέον κρίσιμα ραντεβού δε σημαίνει πως και όλοι οι υπόλοιποι πρέπει να σας μιμούνται. Ούτως ή άλλως η ατμόσφαιρα πρίν το παιχνίδι αποτελεί μέρος ολόκληρης της μυσταγωγίας. Εκτός εάν προτιμάτε να αναχωρείτε από την οικία σας 3/4 πριν από την έναρξη του παιχνιδιού "για να μην περιμένετε τζάμπα".

Τα τρίβια του συγκεκριμένου αγώνα τα επιβεβαίωσαν οι αρμόδιοι όπως ακριβώς τα ανέφερα. Αντιλαμβάνομαι τον πανικό σας και σας συμβουλεύω την επόμενη φορά, πριν αμφισβητήσετε τα λεγόμενά μου, να ρωτήσετε και να μάθετε.
ok yes, ok no, από την πόρτα σου περνόου
Άβαταρ μέλους
kotsos
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 11 Νοέμ 2008, 21:18
Τοποθεσία: Εκεί που για τέρας λένε, μα τέρας δε βλέπω

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό DC » Σάβ 12 Φεβ 2011, 00:05

Πάντως, εξετάστε το ενδεχόμενο να μην έβρεχε αλλά να είχε αλλεργικό παροξυσμό ο Τσακ Νόρις.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Jordi_ 04 » Σάβ 12 Φεβ 2011, 01:21

ΜΕ παναχαικη στο γηπεδο της καλαμαριας...
Κυπελλο ηταν 2-0 κερδισαμε εαν θυμαμαι καλα..
Το σιγουρο ειναι οτι ηταν απο τα τελευταια ματς του Βρυζα πριν παει ιταλια...
ΝΟΗΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΣΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.
Άβαταρ μέλους
Jordi_ 04
 
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Παρ 14 Μάιος 2010, 10:43

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 12 Φεβ 2011, 01:23

Όχι από τα τελευταία, το τελευταίο.
Ήμουν κι εγώ εκεί.
Είχε κανει και το 2-0 με κεφαλιά από προφανή θέση off side.
Το πρώτο ο Γιαννάκης Οκκάς στο πρώτο λεπτό του παιχνιδιού.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό nyxteridas » Δευτ 14 Φεβ 2011, 07:56

Effrem1 έγραψε:Εγώ πρώτη φορά δεν θυμάμαι καθόλου πότε είδα από την Τιβί τον ΠΑΟΚ..πρέπει να ήμουν κοντά 8-9-10 χρονών..θυμάμαι κάτι μάτς με Παναχαϊκη το 3-3 και έντονα τα κύπελλα αλλά πρώτη φορά πήγα στον ναο σε ενα ματς ΠΑΟΚ-Εργοτέλης 0-2..την πρώτη χρονια του τέλη στην Α' Εθνική τότε...νμζ Ογκουνσότο σκοραρε κ τα δύο ή μπορεί να ΄΄εβαλε ενα ο Γκονιοτάκης που βγαίνοντας έκανε καραγκιοζιλικια και τον βρίζανε όλοι...με τον μπαμπα μου που μετά από χρόνιο πρήξιμο με πήγε Τουμπα..δεν τν αφήναν οι δουλειές...μετά πήγα σε ένα ΠΑΟΚ νιονιος..1-0..από κει και πέρα πηγαινα σε αρκετα παιχνίδια για να φτάσω σε σημείο να μην χανω ούτε σημαντική προπόνηση τα τελευταία 5-6 χρόνια.. :opaokara: :opaokara:


Το ματς με την Παναχαϊκή πρέπει να ήταν το 2000- 2001, όπου είχαμε προηγηθεί με 3-0 και τελικά η Πατρινοί το γύρισαν με Κομίνχες, ο οποίος νομίζω ότι κι έχασε προς το τέλος μεγάλη ευκαιρία για το 4-3. Αυτό που θύμαμαι είναι ότι το άκουγα ραδιοφωνικά από το Μετρόπολις με τον Κόλκα που έκανε την μετάδωση τότε να λέει στο 0-3 "δεν μπορεί να χάσει αυτό το ματς ο ΠΑΟΚ"

τελικά ήταν το 2002
http://webcache.googleusercontent.com/s ... .google.gr

κάτω κάτω έχει review του ματς
Τελευταία επεξεργασία από nyxteridas και Δευτ 14 Φεβ 2011, 08:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
nyxteridas
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Παρ 11 Απρ 2008, 15:13

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό nyxteridas » Δευτ 14 Φεβ 2011, 08:01

PRAKTORINOS έγραψε:

[b]Αν
η ρεβάνς (6/2/2002) ήταν ο παρθενικός σου αγώνας,
τι να πω,
φάγαμε τέσσερα, δεν βάλαμε κανένα,
και αποκλειστήκαμε παρά τα "Ντούσαν-Ντούσαν".


Από τις πιο ντροπιαστικές στιγμές (και δεν μιλάω μόνο για το σκορ) που έζησα στο γήπεδο, γελούσαν τα χανούμια που δεν πιστεύαν τι ζούσαν
Άβαταρ μέλους
nyxteridas
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Παρ 11 Απρ 2008, 15:13

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Papadoc » Δευτ 14 Φεβ 2011, 08:43

ΠΑΟΚ ΕΘΝΙΚΌΣ για το κύπελλο. Πρέπει να ήταν 1971 δεν θυμάμαι καλά. Ήμουν δεν ήμουν 7 χρόνο και το είδα όλο το mats καβαλα στην πλάτη του πατέρα μου που ήταν όρθιος. Ήμασταν στην 4 και το θύμαμα το γήπεδο πίτα. Κερδίσαμε 1-0
Άβαταρ μέλους
Papadoc
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ 12 Αύγ 2010, 23:48
Τοποθεσία: San Francisco

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Dark_Shadow » Παρ 11 Μαρ 2011, 23:50

Στο ποδόσφαιρο πρώτη φορά Τούμπα ήταν στο ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 0-1 το 2007-2008 στη Θύρα 6
ενώ στο μπάσκετ το 2004-2005 είχα μπει στο Ιβανώφειο για να δω την ομάδα μετά το σερί 5 ή 6-0 που είχε κάνει νικώντας άρη ολυμπιακό κτλ.Στο παλατάκι ήταν με τον Ηρακλή πάλι ένα γύρο μετά.Στο μεταξύ έχω κάνει παράδοση με το Μαρούσι.Κάθε φορά που πάω κερδίζουμε :D :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
Dark_Shadow
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Κυρ 14 Φεβ 2010, 15:17
Τοποθεσία: Νεάπολη

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 12 Μαρ 2011, 00:40

Με 4-0 είχαμε ξεκινήσει νομίζω και το σερί σταμάτησε στο...απόρθητο κάστρο - Ιβανώφειο.
Αν θυμάμαι μάλιστα καλά το 4-0 έγινε με συνοπτικές διαδικασίες 4-4...
Είχαμε πάει με 2 φίλους να μπούμε undercover σε εκείνο το παιχνίδι.
Μας πήραν πρέφα οι γριούλες, οι οποίες γάβγισαν γάβγισαν αλλά δεν δάγκωσαν φυσικά.
Ήμουν αρκετά γκαντέμης πάντως διότι όταν είχαμε απομακρυνθεί πολύ κιολάς εκσφενδονίστηκε αριστοτεχνικά ένας φραπές από κάποιον ερασιτέχνη σφαιροβόλο μάλλον, ο οποίος κατέληξε στην κουκούλα μου.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Dark_Shadow » Σάβ 12 Μαρ 2011, 02:09

Σωστός 4-0 ήταν το σερί. http://www.galanissportsdata.com/basket ... ay.asp?d=5

Εγώ είχα πάει με τον πατέρα μου ως μικρό και ανυποψίαστο παιδάκι(έβραζα μέσα μου!!!)
Παίζει να ταν και το χειρότερο παιχνίδι του βασιλειάδη τότε. :|
Άβαταρ μέλους
Dark_Shadow
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Κυρ 14 Φεβ 2010, 15:17
Τοποθεσία: Νεάπολη

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό nickzark » Κυρ 13 Μαρ 2011, 07:56

Πρεπει να ηταν στο Παλε με Πανιωνιο.Η επιστροφη του Ιβκοβιτς σαν αντιπαλος.Η πρωτη φυσικα.Μετα ακολουθησαν και αλλες (στην τβ παλι μπασκετ, καπου στα τελη του 80.Εκει ειναι που δεν θυμαμαι)
Άβαταρ μέλους
nickzark
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 18:50

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό adamroxas » Κυρ 13 Μαρ 2011, 09:34

Στην Τουμπα πρωτη φορα στην πρωτη χρονια Σαντος, στο χειροτερο μας ισως ματς ΠΑΟΚ - αεκ 0-4
Και στο μπασκετ περσι με την αρχη της νεας χρονιας ΠΑΟΚ Πανιωνιος στο οποιο ματς νικησαμε αλλα δεν ενθυμουμαι το σκορ :opaokara:
"Δεν πιστεύω τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Άβαταρ μέλους
adamroxas
 
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: Τρί 08 Δεκ 2009, 12:26

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό cristiano4 » Κυρ 13 Μαρ 2011, 09:42

προπερσι ηταν με νιονιο μπασκετ η πρεμιερα και ειχαμε χασει νομιζω αδερφε στην πυλαια
Άβαταρ μέλους
cristiano4
 
Δημοσιεύσεις: 1272
Εγγραφή: Δευτ 10 Νοέμ 2008, 15:21
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Κυρ 13 Μαρ 2011, 12:36

Νομίζω εννοεί στην αρχή της ημερολογιακής χρονιάς, δηλαδή αρχές του 2010 ο φίλος adamroxas.
Κι εγώ ήμουν σε αυτό το παιχνίδι με τον Πανιώνιο.
Αν θυμάμαι καλά, δεν έπαιζε ο Μονρό και είχαμε κερδίσει με 75-70.
Μία από τις ελάχιστες καλές εμφανίσεις του Μιλισάβλιεβιτς.
Επί Δρόσου η πρεμιέρα του πρωταθλήματος ήταν όντως μία εντός έδρας ήττα από τον Πανιώνιο.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Κυρ 13 Μαρ 2011, 13:03

Εμενα παιδες ηταν ΠAOK-Παο το 2008-09 στα πλαυ οφ 0-1 που χασαμε με γκολ του καραγκουνη στο 80κατι. Μπασκετ ντρεπομαι που θα το πει δεν εχω παει ποτε-λογο αθηνας. Εχω και πανεπιστημιο-οποτε μου ειναι δυσκολο-χωρις χοντρα φραγκα να ερχομε Θεσσαλονικη. Τωρα απο μπασκετ-ποδοσφαιρο απο τηλεοραση δεν θυμαμε! Θυμαμε ομως οταν ειχα παει εκδρομη Αγλεξανδρουπολη με τον ξαδερφο μου οικογενειακα-που μου κανει ο ξαδερφος μου ρε ξερεις ποιον πηρε ο ΠAOK? του λεω ποιον ρε μαλακα? μου λεει τον Μυσλιβομιτσ απο την Αταλαντα της Ιταλιας. Και του λεω και? καλος ειναι? και μου λεει μια χαρα επιθετικος ειναι ρε 7 γκολ με γεματη χρονια στην Ιταλια. Και αμεσως μετα περασαμε απεξω απο μια καφετερια με κατι μεγαλους σε ηλικια Παοκτσηδες-και του κανω ωπ παιζει φιλικο η Παοκαρα. Μου λεει παμε να το δουμε! Του λεω μεσα! Αραξαμε με κατι καρντασια, και λεγαμε για την πορεια φετος της ομαδας. Το φιλικο λοιπον δεν θυμαμε με ποια ομαδα ηταν-πρεπει να ηταν ή με Πορτο ή με Παρτίζαν. Το τι οικογενειακο κλιμα επικρατησε δεν λεγεται! Αυτο ηταν που με εκανε ΠΑΟΚ! :nairepaok:
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες