Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Δημοσίευσηαπό apaikto$ » Δευτ 31 Δεκ 2007, 08:15

Yiankos έγραψε:
eNzO_Paok έγραψε:filaraki kai egw sto ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-0 1995! phga gia prwth fora


Χαχα κοίτα σύμπτωση ..

Και να σε ρωτήσω επί τη ευκαιρία επειδή δεν ξέρω .. το ματς της Ελλάδας που είχε γίνει τότε προς τιμήν του Κούδα στην Τούπα πότε ήταν?


Ήταν Σεπτέμβριος του 1995 παρουσία χιλιάδων φιλάθλων στο γήπεδο της Τούμπας με αντίπαλο την ομάδα της Εθνικής Γιουγκοσλαβίας. Αγωνίστηκε για περίπου 20 λεπτά ενώ ταυτόχρονα έγινε ο μεγαλύτερος σε ηλικία Έλληνας ποδοσφαιριστής που φόρεσε τη φανέλα της Εθνικής Ελλάδας, 49 Ετών! Όταν έγινε αλλαγή(δε θυμάμαι ποιος πήρε τη θέση του) καταχειροκροτήθηκε από όλο το γήπεδο, μάλιστα μερικοί σταμάτησαν να βλέπουν το ματς και πηγαίνανε δίπλα του είτε για να φωτογραφηθούν μαζί του είτε για να του πουν μια κουβέντα είτε απλά να του σφίξουν το χέρι και να τον συγχαρούν για την προσφορά του στο άθλημα. Στο φινάλε του αγώνα έγιναν τα αποκαλυπτήρια της προτομής Του. Για την ιστορία το ματς έληξε 0-3.
Άβαταρ μέλους
apaikto$
 
Δημοσιεύσεις: 745
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 04:28

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τρί 01 Ιαν 2008, 17:44

Ο Τσιάρτας πρέπει να μπήκε αλλαγή στη θέση του Κούδα!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ

Δημοσίευσηαπό costacurtaG4 » Τρί 01 Ιαν 2008, 19:14

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΑΤΣΑΚΙ Ε? ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ... ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΡΙΝ 11-12 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ. ΦΙΛΙΚΟ ΠΑΟΚ-ΛΕΣΤΕΡ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ. ΕΙΧΑΜΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ 3-0 ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ 2 ΓΚΟΛ ΝΑ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ Ο ΒΡΥΖΑΣ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΙΔΑΝ ΤΟΝ ΖΑΓΟΡΑΚΗ ΟΙ ΑΓΓΛΟΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΗΡΑΝΕ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΧΡΟΝΟΥ...


Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
costacurtaG4
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:27
Τοποθεσία: Θ4Α

Δημοσίευσηαπό hulk4teo » Τετ 02 Ιαν 2008, 00:00

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΑΤΣ ΗΤΑΝ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΠΑΟΚ-ΑΡΣΕΝΑΛ(ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 6 ΜΟΥ).
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΠΡΗΖΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ΝΑ
ΜΕ ΠΑΕΙ ΓΗΠΕΔΟ.ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΜΟΝΟΣ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ
2 ΧΡΟΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΑ 14 ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΠΑΟΚ-ΟΦΗ.


Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
hulk4teo
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:59

Δημοσίευσηαπό TheoKrom » Τρί 08 Ιαν 2008, 11:21

To prwto mou mats pou eida tin PAOKara zwntana itan sta 9 mou stin Kavala Kavala-PAOK 1-2.Stin toumpa argisa na paw imoun 15 PAOK-Xanoumi 0-1 me to goal tou Nalitzi sto 95'!
TheoKrom
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί 18 Δεκ 2007, 20:56
Τοποθεσία: Χανιά

Δημοσίευσηαπό remalopaido » Τρί 08 Ιαν 2008, 12:05

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΣΠΑΡΤΑΚ ΤΡΝΑΒΑΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ 0-3 ΝΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΧΑΛΙΑ ΜΑΣ (ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ)


Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
remalopaido
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί 18 Δεκ 2007, 10:33

Δημοσίευσηαπό gagas » Κυρ 03 Φεβ 2008, 13:39

παιδια κ εγω αν θυμαμαι καλα το πρωτο ματς ηταν παοκ αθηναικος..
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

..

Δημοσίευσηαπό Sardelas_4 » Κυρ 03 Φεβ 2008, 13:48

Ego sto proto mats pou eixa paei itan sto PAOK-ARSENAL..MEGALES STIGMES :shock:

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
Sardelas_4
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιαν 2008, 00:30

Δημοσίευσηαπό KOSTAS » Κυρ 03 Φεβ 2008, 14:04

to proto mou mats paidia itan to paok-gavros 6-1 stis serres,stin agkalia tou mpampa mou gia na min podopatitho mazi me ton adefo mou sta 10 mou.... :x javascript:emoticon(':x')
Mad

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
KOSTAS
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ 19 Δεκ 2007, 20:15

Δημοσίευσηαπό pileacity » Κυρ 03 Φεβ 2008, 16:02

aderfia to prwto mats pou piga ston nao pisteuo itan ola ta euro kai liga leo
PAOK-kastoria 6-0...gemato to gipedo xwris kareklakia ti xronia pou ksanavgikame uefa meta tin timoria,karfitsa den epefte.apekrousi penalti tou nikola kai kapou ekei sto 87 nomizo vazei goal o proedros kai ekei egine tis p*******
Άβαταρ μέλους
pileacity
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 11:20

Δημοσίευσηαπό ΑΛΕΧΑΝΔΡΟΣ » Σάβ 09 Φεβ 2008, 10:34

1985 ΣΤΗΝ 4 ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΣΚΑΡΤΑΔΩ-ΚΩΣΤΙΚΩ-ΜΠΑΝΙΩΤΗ- ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΚΗ ΣΤΗ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ ΤΡΕΛΛΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΠΑΟΚΑΡΑ....ΟΜΑΔΑΡΑ....ΑΜΠΑΛΑΕΑ....ΚΤΛ

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team

:P
Άβαταρ μέλους
ΑΛΕΧΑΝΔΡΟΣ
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 23:32

Δημοσίευσηαπό opaoktsis4 » Σάβ 09 Φεβ 2008, 10:52

prin 5 xronia otan imoun 10-12 nomize sto Paok-Iwnikos me Bajevic 2-0. piga stin thira 1 mazi me ton patera mou
Άβαταρ μέλους
opaoktsis4
 
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 15:51

Δημοσίευσηαπό DAMANAKIS » Σάβ 09 Φεβ 2008, 12:25

Π.Α.Ο.Κ. θρηνος 4-1 το 1987 ημουν 14 και δεν ειχα παει πιο μπροστα γιατι ο πατερας μου ειναι γαυρος.πηγα με φιλους μου και απο τοτε παω συνεχως στην τουμπα αδιακοπα εκτος απο εποχες βουλινου.χαρακτηριστικο του παιχνιδιου ηταν το μπασιμο των ματ στην 4α για πρωτη φορα μετα απο δωσιμο των κλειδιων της κατω πορτας στα κιγκλιδωματα,απο τον τοτε προεδρο χαρη σαββιδη.τοτε ο μακης(μαναβης) δημιουργησε κενο χωρο στην 4α ως ενδειξη μνημειου,και το συνθημα χαρη σαββιδη εισαι μεγαλο αρχιδι εδινε κι'επαιρνε :?:
DAMANAKIS
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 18:41
Τοποθεσία: alexandria

Δημοσίευσηαπό TK in UK » Σάβ 09 Φεβ 2008, 14:55

Kai egw kapws palaios, to prwto mou mats itan aris-PAOK. To Harilaou tote eixe kerkida mono stin Papanastasiou. To upoloipo itan anaxwmata enw emeis eixame idi tin TOUMPA. Imoun poli mikros (deutera n triti dimotiko) kai me eixe paei enas theios mou (o mpampas Hraklis). Ston PAOK epeze akomi o Afentoulidis kai ston ari an thimame kala o Loukanidis (sta teleutaia tou). Eixame xasei 1-0 alla tote apofasisa oti tha ginw PAOK kathws ap'oti thimame eimaste poli kalliteroi. Suxna tote par'oti eixame kalliteri omada ta skoulikia ite apo tuxi ite vrwmika mas kerdizan. To epomeno pntws itan to kallitero. Me to gayro stin TOUMPA (thira 7) kerdisame 3-2 me mia foveri enalagi sto skor (nomizw 0-1, 1-1, 1-2, 2-2, 3-2). Auto itan to prwto tis 20-etous paradosis pou o gayros exana prin anevei sto aeroplano gia n'arthei Thessaloniki. Nomizw eixe kai kati alla simadiaka alla to mono pou thimame itan oti sto gayro epeze o Gioutsos (kai oi gauroi fonazan to empene gioutso) kai o Mpotinos. Stin TV thimame ton agwna kupellou me to Vazelo. To 1o n to 2o 3-2 enw eixan proigithei 2-0 sto imixrono (Tetarti kupelo Kuriaki prwtathlima) sto prwto o Pouskas eleipe kai otan gurise dilwse pws autos me 2-0 sto imixrono den tha to exane to mats. To ergo vevaia epanalifthike ston deutero agwna kai akoma perimenoume apantisi apo to sugxwremeno gia to pws exase to mats
Άβαταρ μέλους
TK in UK
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 21:05
Τοποθεσία: KENT, UK

Δημοσίευσηαπό LFPADRAM » Σάβ 09 Φεβ 2008, 15:57

1984-85 Tην χρονια του πρωταθληματος του ΠΑΟΚ σε αγωνα μεσα στην Δραμα με αντιπαλο την ομαδαρα τοτε ΔΟΞΑ. Το ματς ηταν πολυ κρισιμο για την εξελιξη στην κορυφη καθως ο βαζελος ακολουθουσε πολυ κοντα.Σκορ ημιχρονου 2-0 υπερ της ΔΟΞΑΣ σε ενα γηπεδο οπου τα 2/3 ειχαν κατακλυστει απο οπαδους του ΠΑΟΚ. Στο 2ο ο ΠΑΟΚ το ισοφαρισε σε 2-2 ενω ακυρωθηκε και κανονικο γκολ του Δημοπουλου νομιζω ως οφσαιντ.Ετσι και αλλιως εγω την κερκιδα κοιτουσα σε ολη την διαρκει του αγωνα και ελεγα μεσα μου οτι αυτην την ομαδα θα υποστηριζω μεχρι να πεθανω!
Άβαταρ μέλους
LFPADRAM
 
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:40
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron