Πρωτάθλημα (Κ17) 2015 - 2016

Re: Πρωτάθλημα (Κ17) 2015 - 2016

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 16 Μάιος 2016, 10:16

Μπράβο στους μικρούς!
Το αν θα γίνουν παίκτες που θα στελεχώσουν την ανδρική ομάδα εξαρτάται από τους ίδιους. Αυτό όμως που είναι ακατανόητο είναι ότι κάποιοι ενοχλούνται που δίνουμε τα εύσημα σ' αυτούς που τα αξίζουν.
Κύριοι, το μπράβο είναι για ό,τι έχουν κάνει μέχρι τώρα οι έφηβοι της Κ17 και όχι γι' αυτά που θα κάνουν ή δεν θα κάνουν. Προφήτες δεν είμαστε για να το προβλέψουμε, μπορούμε μόνο να ελπίζουμε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Πρωτάθλημα (Κ17) 2015 - 2016

Δημοσίευσηαπό DC » Δευτ 16 Μάιος 2016, 10:20

Σωστή επισήμανση. ;)
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Πρωτάθλημα (Κ17) 2015 - 2016

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 16 Μάιος 2016, 10:24

ΑποστόληςΑ έγραψε:Μπράβο στους μικρούς!
Το αν θα γίνουν παίκτες που θα στελεχώσουν την ανδρική ομάδα εξαρτάται από τους ίδιους. Αυτό όμως που είναι ακατανόητο είναι ότι κάποιοι ενοχλούνται που δίνουμε τα εύσημα σ' αυτούς που τα αξίζουν.
Κύριοι, το μπράβο είναι για ό,τι έχουν κάνει μέχρι τώρα οι έφηβοι της Κ17 και όχι γι' αυτά που θα κάνουν ή δεν θα κάνουν. Προφήτες δεν είμαστε για να το προβλέψουμε, μπορούμε μόνο να ελπίζουμε.


Πέρα από το ότι δεν εξαρτάται μόνο από τους ίδιους, Αποστόλη αν πήγαινε σε μένα το ποστ, θα σε παρακαλούσα να ξαναδιαβάσεις την τοποθέτησή μου. Αν όχι, θεώρησε αυτό το ποστ μία άσκοπη παράθεση ;)
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Πρωτάθλημα (Κ17) 2015 - 2016

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 16 Μάιος 2016, 10:52

Aureliano Buendia έγραψε:Επειδή η παρεξήγηση πέφτει σύννεφο εδώ μέσα, ας ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα:
α)μπράβο, εννοείται, στα παλικαράκια. Μακάρι να προκόψουν με τον ασπρόμαυρο δικέφαλο στο στήθος
β)χαίρομαι, εννοείται, όταν βλέπω τον Πάμπλο να γουστάρει και να συνεισφέρει στον ΠΑΟΚ
γ)θα ήταν όμορφο, εννοείται, να βγάλουμε κάποτε τον νέο Κούδα ή τον νέο Σαράφη. Μην σου πω και τον νέο Τουρσουνίδη να βγάλουμε, πάλι όμορφα θα είναι, εδώ που έχουμε φτάσει.

Αλλά επιτρέψτε μου, να μένω λίγο έκπληκτος από τον τόσο ενθουσιασμό όλων εδώ μέσα για το πρωτάθλημα της Κ17, για πάρα πολλούς λόγους:
α)τρέφονται, όπως παρατηρώ, πάρα πολλές ψευδαισθήσεις, περί του πόσοι παίκτες από τα τσικό θα φτάσουν στη μεγάλη ομάδα. Τα στατιστικά στοιχεία δεν λένε ψέματα
β)χρήσιμο θα ήταν να ρίξει κανείς μια ματιά στο ποιοι παίκτες από τις προηγούμενες ομάδες νέων έπαιξαν/παίζουν στην πρώτη ομάδα. Ονόματα ας μην πούμε τώρα, αλλά δεν νομίζω πως κανείς από αυτούς τους παίκτες ενθουσιάζει κανέναν μας.
γ)ακούγεται υπέροχο και τόσο λογικοφανές και αναντίρρητα σωστό το μότο "να στηριζόμαστε στις ακαδημίες, στα δικά μας παιδιά, μόνο έτσι χτίζονται οι ομάδες". Η πραγματικότητα απέχει πάρα πολύ από αυτούς τους ευσεβείς πόθους με μπόλικους τρόπους. Απλώς επιγραμματικά να πω ότι το να μην κινούμαστε σε τροχιά τίτλων αλλά να παίζουν "τα δικά μας παιδιά" δεν μου λέει απολύτως τπτ. Ίσα ίσα το φοβάμαι ως τάση χαμήλωσης των προσδοκιών και δικαιολόγησης τυχόν κακών πορειών.
δ)οι ομάδες σε ευρωπαϊκό επίπεδο που επενδύουν τρελά και με απίστευτα κονδύλια σε ακαδημίες είναι κυρίως οι ομάδες που αντιμετωπίζουν την πώληση των νέων καλών τους παικτών ως μέσο οικονομικής υγείας της εταιρίας. "Να γίνουμε κι εμείς έτσι", θα αντιτάξει κάποιος και παρά την κάπως corporate για τα γούστα μου αντίληψη, να το συζητήσουμε. Οι ομάδες που πουλάνε ακριβά παίκτες ακαδημιών είναι από χώρες - εκτροφεία ταλέντων και ποδοσφαιρικού επαγγελματισμού, ενώ οι ίδιες οι ακαδημίες τους έχουν αποκτήσει ισχυρό brand name που αυτομάτως απογειώνει τις τιμές των παικτών. Δεν μπορώ να φανταστώ ποτέ να συμβαίνει κάτι ανάλογο στην Ελλάδα.
ε)όπως προανέφερα, το παοκτσηδηλίκι χωρίς αξία δεν μου λέει απολύτως τπτ, αλλά μην παίρνετε κι όρκο για τους αιώνιους όρκους αγάπης του κάθε πιτσιρικά που έχει από πίσω μάνατζερ προτού καλά καλά τελειώσει το γυμνάσιο και κατά πάσα πιθανότητα κάποιο μπαμπά που νομίζει ότι ο γιόκας του είναι ο Μέσι

υγ: πλιζ μην μου αναφέρετε ως παράδειγμα τη Μπάρτσα και τη Μασία. Είναι σαν βάζουμε στο ίδιο ζύγι ένα πεκινουά κι ένα τζάγκουρ.
υγ2: προφανώς δεν υπονοώ πως η σωστή μέθοδος είναι το αλόγιστο ξόδεμα. Το έξυπνο, λελογισμένο ξόδεμα, με ανελέητο scouting, είναι όμως μία καλή μέθοδος.


nailed it
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Πρωτάθλημα (Κ17) 2015 - 2016

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Δευτ 16 Μάιος 2016, 11:00

για εμενα μεγαλυτερο προταθλημα θα ειναι αν 3 απο αυτους καθιερωθει στην πρωτη ομαδα ,επισης μεγαλο κερδος η συμμετοχη στο τσου λου του χρονου.
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Πρωτάθλημα (Κ17) 2015 - 2016

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 16 Μάιος 2016, 11:59

Aureliano Buendia έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Μπράβο στους μικρούς!
Το αν θα γίνουν παίκτες που θα στελεχώσουν την ανδρική ομάδα εξαρτάται από τους ίδιους. Αυτό όμως που είναι ακατανόητο είναι ότι κάποιοι ενοχλούνται που δίνουμε τα εύσημα σ' αυτούς που τα αξίζουν.
Κύριοι, το μπράβο είναι για ό,τι έχουν κάνει μέχρι τώρα οι έφηβοι της Κ17 και όχι γι' αυτά που θα κάνουν ή δεν θα κάνουν. Προφήτες δεν είμαστε για να το προβλέψουμε, μπορούμε μόνο να ελπίζουμε.


Πέρα από το ότι δεν εξαρτάται μόνο από τους ίδιους, Αποστόλη αν πήγαινε σε μένα το ποστ, θα σε παρακαλούσα να ξαναδιαβάσεις την τοποθέτησή μου. Αν όχι, θεώρησε αυτό το ποστ μία άσκοπη παράθεση ;)

Δεν είναι κάτι προσωπικό, αλλιώς θα έβαζα παράθεση. Μετά το δικό σου ποστ γράφηκαν και άλλα που η αίσθησή μου είναι ότι έβγαλαν κάποια αντίδραση για το μπράβο στους μικρούς.
Μπορεί να κάνω και λάθος στην εκτίμησή μου (όχι σπάνιο φαινόμενο), αλλά νομίζω ότι πάλι υπερέβαλαν κάποιοι.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Πρωτάθλημα (Κ17) 2015 - 2016

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 16 Μάιος 2016, 12:01

Και ένας από αυτούς εης να μπορέσει να καθιερωθεί θα είναι μεγάλη επιτυχία. Έστω και σαν αναπληρωματίκος!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Πρωτάθλημα (Κ17) 2015 - 2016

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Δευτ 16 Μάιος 2016, 12:08

Μαυρο Χιονι έγραψε:Και ένας από αυτούς εης να μπορέσει να καθιερωθεί θα είναι μεγάλη επιτυχία. Έστω και σαν αναπληρωματίκος!


εννοω συνολικα απο αυτους τους παικτες σε ολη την καριερα τους.
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Πρωτάθλημα (Κ17) 2015 - 2016

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Τρί 04 Οκτ 2016, 12:15

Στο φετινό Future Talents Cup, η Κ17 συμμετέχει στο Α’ γκρουπ μαζί με τις Brabant United (Ολλανδία), HNK Rijeka (Κροατία), Wisla Krakow SA (Πολωνία), SK Sturm Graz (Αυστρία), Ferencvaros (Ουγγαρία), Slovan Bratislava (Σλοβακία), NK Maribor (Σλοβενία).

Το πρόγραμμα αγώνων του ΠΑΟΚ έχει ως εξής:
ΠΑΟΚ – Ferencvaros 04.10.16 12.30

HNK Rijeka – ΠΑΟΚ 05.10.16 09.30

Brabant United – ΠΑΟΚ 06.10.16 09.30

ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΑΣ +1,00

ONLINE STREAM
https://www.facebook.com/ftcup.eu/photo ... =3&theater

https://www.youtube.com/watch?v=UZ0Q1jZa8Xk
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Νέων - Κ17

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης