Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τρί 14 Μάιος 2013, 08:55

Περα απο τα ωραια , αυτη η ομαδα - και οχι μονο- εχει επιτακτικη αναγκη απο εναν προπονητη εγνωσμενης αξιας και με κινητρο , ωστε να προωθηθουν με τον καλυτερο δυνατο τροπο στην α' ομαδα....

Καλοι και οι Καμαραδες και ολοι τους αλλα να εχεις διπλα σου παικτες και εσυ να ψαχνεις και να αγοραζεις Κουμαλο και τα λοιπα ειναι κριμα...Ειδικα αυτες τις εποχες ....

Η ελευση σοβαρου προπονητη κρινεται ως επιτακτικη για το μελλον και του συλλογου και των παιδιων αυτων....


Υ.Γ. Κουλουρη το νου σου...Μην αρχισεις τα tattoo γιατι ξερεις τι σε περιμενει στο τοπικ .... :lol: :lol: :lol:


Υ.Γ. 2 Εβλεπα τους παικτες του γαυρου εχθες και σκεφτομουνα ....Κοιτα ποιοι ειναι οι αυριανοι καρπαζοεισπρακτορες στην Ευρωπη.... Κοιτα με ποιους θα γελαει ο κοσμος σε μερικα χρονια ....
Τελευταία επεξεργασία από shark4 και Τρί 14 Μάιος 2013, 09:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 14 Μάιος 2013, 08:58

tad έγραψε:Και τέλος κάτι για την κερκίδα ....

το να στηρίζει ο κόσμος την ομάδα σε όλα τα επίπεδα είναι πολύ σημαντικό και βασικό χαρακτηριστικό του ΠΑΟΚτσή.
το να πηγαίνουν όμως κάποιοι και πάλι αντί να φωνάζουν συνθήματα υπερ του ΠΑΟΚ να βρίζουν ασύστολα έχει καταντήσει αηδία ....
δεν πάμε πουθενά έτσι ... και ελπίζω ο πόντιος να συνεχίσει την οργάνωση της ομάδας έτσι ώστε όλοι μαζί να δημιουργήσουμε τέτοια δυναμική που τα μειονεκτήματά μας να τα αφήσουμε πίσω και να γίνουν μειοψηφία ...

Φώναξε για τον ΠΑΟΚ ρε μάγκα και άσε ήσυχη την μάνα του γαύρου και του βάζελου ...
εδώ ο κόσμος καίγεται και εμείς ακόμα θα διαχωρίζουμε τον κόσμο ????
Ο ΠΑΟΚ είναι η καθημερινή χαρά μας και η Κυριακάτικη γιορτή μας ... σταματήστε να τον βρωμίζετε !


Συμφωνώ απόλυτα.
Αν φωνές σαν τη δική σου, τη δική μου και άλλων που σίγουρα θα συμφωνούν, μπουν στον χώρο των συνδέσμων, θα αλλάξουν πολλά προς το καλύτερο πιστεύω..

Αλλά αυτό είναι μια άλλη συζήτηση, για άλλο topic..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό angelheart » Τρί 14 Μάιος 2013, 09:09

Tad respect. Είσαι ωραίος και ξέρω από αυτά που γράφεις κατά καιρούς οτι με το θέμα δεν είσαι περιστασιακός. Ας βάλω και εγώ τον οβολό μου στη κουβέντα.

Ο ΘΖ μας πήγε μέχρι εκεί που μπορούσε. Στο θέμα αυτό ΔΕΝ μπορεί παραπάνω. Δεν το είπα ούτε με κακία ούτε για να βγάλω αρνητισμό ούτε τίποτα. Απλά, όπως σε ΟΛΑ τα πράγματα, έτσι και σε αυτά υπάρχουν όρια. Μπράβο του (το ΤΟΝΙΖΩ ΑΥΤΟ) που φτάσαμε να παίζουμε τελικό έστω και σε υποβαθμισμένο πρωτάθλημα.

Επειδή το άθλημα λέγεται ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ, μπορεί να τύχει να είσαι καλύτερος και να χάσεις, ειδικά αν το παιχνίδι πάει στο 1-0. Αν λοιπόν χτες χάναμε με 1-0 δεν θα έλεγα κουβέντα διαφορετική από αυτά που είπα πιο πάνω. Το να κοντράρεις σε αυτά τα επίπεδα τον ΟΣΦΠ (πλέον) και τον ΠΑΟ (έστω αυτόν τον ΠΑΟ) σημαίνει οτι και εσύ κάτι κάνεις σωστά. Αλλιώς θα μαζέψεις ταρίφα.

Το γεγονός ότι οι παίκτες (μας) έχουν αδυναμίες, κάποιες από τις οποίες είναι ΧΤΥΠΗΤΕΣ, δεν σημαίνει οτι δεν γίνεται καλή δουλειά. Σημαίνει όμως οτι κάπου στη διαδρομή κάτι στραβώνει. Μπορεί όχι με όλους, αλλά με 2, 3 ή 5 παίκτες. Δεν έχει σημασία. Πρέπει να βρεις αν (να το ξαναπώ, ΑΝ) μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό. Και αυτό το κάτι θέλει συνήθως ΤΕΧΝΟΓΝΩΣΙΑ και ΛΕΦΤΑ (με αυτή τη σειρά, όχι με την ανάποδη). Αν υποθέσουμε οτι η ακαδημία του Άγιαξ και της Μπαρτσελόνα είναι του επιπέδου 10, το να φτάσεις στο 8 είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ επίτευγμα. Και το να ανέβεις από το 5 στο 6, είναι ΠΟΛΥ μεγάλο βήμα. Αν ήταν τόσο εύκολο όσο νομίζουν κάποιοι, ο ΟΣΦΠ θα ήταν ήδη εκεί. Δεν είναι όμως.

Τέλος για το θέμα της κερκίδας ας μη μιλήσω καλύτερα. ΟΚ, τίτλος και νίκη επί του ΟΣΦΠ είναι, αλλά ρε παιδιά, κάποια πράγματα δεν έχουν καν νόημα.

ΥΓ : να πω απλά (γιατί οι περισσότεροι δεν θα το ξέρουν) οτι ο Βέργος είναι ένας από τους λίγους (μόλις 5) Έλληνες ποδοσφαιριστές που έχει περάσει από τη La Massia.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό tad » Τρί 14 Μάιος 2013, 09:46

Χωρίς να θέλω να υποτημίσω το παλικαράκι τον Βέργο ο οποίος φαίνεται ότι το έχει
ο δικός μας (το όνομά του δεν το λέω αλλά όλοι το γνωρίζετε) είναι άλλη κλάση ... !!!!!!!!!!!

Και η κλάση του δεν έχει να κάνει κυρίως με τα φυσικά του χαρακτηριστικά αλλά με αυτό που έχει μέσα του σε ηγετικά προσόντα, τσαμπουκά και όρεξη για αυτό που κάνει ....

Μόνο μην πάρουν τα μυαλά του αέρα ... !!!!

Η μεγάλη ομάδα θέλει προπονητή και οι ακαδημίες μας έναν άνθρωπο επικεφαλής από το εξωτερικό για να πάει το επίπεδό μας από το 5-6 στο 8.
Απλά τα πράγματα και ελπίζω ο πόντιος και οι σύμβουλοί του να το υλοποιήσουν άμεσα !
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό zissos » Τρί 14 Μάιος 2013, 09:50

Εγώ παρατήρησα ότι τα γαβρούλια κλαίγανε με μαύρο δάκρυ επειδή χάσανε μια κούπα Κ-17. Τις προάλλες μετά το 0-1 της Κ-20 στο Ρέντη, λέγανε μεταξύ τους "καλά από αυτούς χάσαμε?". Επίσης σε δηλώσεις τόσο του προπονητή τους όσο και κάποιων παιχτών, κανείς δεν αναφέρθηκε στον ΠΑΟΚ, ούτε για να δώσει συγχαρητήρια, ούτε για να τονίσει κάτι οτιδήποτε και το μόνο που κάνανε ήταν αυτοκριτική (χάσαμε από δικά μας λάθη, μπορούσαμε καλύτερα κλπ).
Αυτό δείχνει ότι στον Ολυμπιακό καλλιεργούν στα παιδάκια την νοοτροπία την γάβρικη, ότι μόνο αυτοί υπάρχουν, ότι οι κούπες πρέπει να τους ανήκουν όλες και ότι είναι ανώτεροι σε όλα τα επίπεδα. Και όντως έχουν παίχτες με πολύ καλά στοιχεία και τρομερά φυσικά προσόντα. Όπως έχουμε και εμείς, όπως έχει και ο βάζελος, σύμφωνα με αυτά που είδαμε προχτές.
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1991
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τρί 14 Μάιος 2013, 09:57

tad έγραψε:Η μεγάλη ομάδα θέλει προπονητή και οι ακαδημίες μας έναν άνθρωπο επικεφαλής από το εξωτερικό για να πάει το επίπεδό μας από το 5-6 στο 8.



+1926.

Το πλεον σημαντικο...Χωρις σοβαρη στηριξη και προγραμματισμο, χαλαρα μπορουν να "χαθουν" αυτα τα παιδια ....
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 14 Μάιος 2013, 10:12

Ξένο προπονητή ακαδημιών θέλει. Ακαδημιών όμως, γιατί ο προπονητής μεγάλων ομάδων (όπως μερικοί θέλουν τον Boloni) θα το δει σαν αγγαρεία..

Στην Ελλάδα το 95% των προπονητών μικρών παιδιών είναι ορχεοξύστες.. Για το χαρτζιλικάκι και για το "αγροτικό" του πάνε, μπας και πάρουν κανέναν τίτλο, πάρουν καμιά μεγαλύτερη ομάδα, μετά πάνε Β' εθνική και ούτω καθ' εξής...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τρί 14 Μάιος 2013, 10:26

tad...τους καρκινους και τη νοοτροπια τους,θα τους βριζω οπου σταθω και οπου βρεθω,οχι μονο στο γηπεδο!

Απο προχθες ηθελα να γραψω καποια πραγματα αλλα δεν ηθελα να "χαλασω" την χαρα ολων απο την κατακτηση ενος τιτλου.

Για μενα,το μοναδικο κερδος απο ενα τετοιο τιτλο ειναι η νοοτροπια που αποκταται απο τους νικητες.Απο κει και περα ειμαι καθετα αντιθετος με αυτο που συμβαινει στο ποδοσφαιρο μας.

Η Κ20 ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ!Αν καποιος ειναι 19 και δεν εχει δειξει πως μπορει να παιξει στην πρωτη ομαδα ειναι τελειωμενη περιπτωση για μενα,οσον αφορα τον ΠΑΟΚ.

Επισης,σχεδον το ιδιο θεωρω οτι συμβαινει και με εναν 16χρονο,εαν αυτος δεν ξεχωριζει σαν τη μυγα μες το γαλα,απο τους συνομηλικους του.Απλα,αυτος εχει λιγο χρονο ακομα για να ξεπεταχτει.

Τον αγωνα,δεν τον ειδα αλλα εαν οσα γραφτηκαν εδω μεσα,ισχυουν,πολυ φοβαμαι πως απο τα παιδια που βρισκονται σημερα στην Κ17,ενας η δυο το πολυ εχουν πιθανοτητες να παιξουν στην πρωτη ομαδα.

Και φυσικα ελπιζω να κανω λαθος και η ιδια ομαδα να φερει και το πρωταθλημα στους μεγαλους!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 14 Μάιος 2013, 11:00

zissos έγραψε:Αυτό δείχνει ότι στον Ολυμπιακό καλλιεργούν στα παιδάκια την νοοτροπία την γάβρικη, ότι μόνο αυτοί υπάρχουν, ότι οι κούπες πρέπει να τους ανήκουν όλες και ότι είναι ανώτεροι σε όλα τα επίπεδα. Και όντως έχουν παίχτες με πολύ καλά στοιχεία και τρομερά φυσικά προσόντα. Όπως έχουμε και εμείς, όπως έχει και ο βάζελος, σύμφωνα με αυτά που είδαμε προχτές.

Είναι η Αμερικανική νοοτροπία που εμφυσσούν και τα πανεπιστήμιά τους στους φοιτητές:. Είσαι ο ένας και ο μοναδικός και πρέπει να προσπαθήσεις και να αποδείξεις σε όλους ότι παραμένεις ο ένας και ο μοναδικός.
Θεωρώ ότι αυτή η νοοτροπία που αυξάνει τον εγωισμό όσο τίποτε άλλο είναι καταστρεπτική για τον άνθρωπο και κατ' επέκταση για την ίδια την κοινωνία, γιατί δεν οδηγεί τον αθλητή (ή φοιτητή) στην αυτογνωσία (το γνωθι σαυτόν), στην εύρεση των σημείων που υστερεί και την συνεχή βελτίωσή του, αλλά στο μακιαβελισμό που ερμηνεύεται ότι εγώ θέλω να είμαι πάντα το Νο 1 ανεξαρτήτως του πώς θα το πετύχω.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89370
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 14 Μάιος 2013, 11:03

Απαγορεύεται να θέλεις να είσαι πρώτος σε ό,τι κάνεις;
Πρωταθλητισμό θα κάνουν τα παιδιά..βασικά κάνουν ήδη. Εκτός αν αρχίσουν τα tattoos και τις γκομενίτσες (καλά, αυτό ήδη θα το 'χουν αρχίσει)!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό PAOKSaLoNiCa » Τρί 14 Μάιος 2013, 11:12

Μπράβο στα παιδιά !!

Εντάξει να υποβάλλω και εγώ την δικιά μου γνώμη όντας ο πιο κοντά ηλικιακά σε αυτά τα παιδιά (με τους περισσότερους έχουμε ίδια ηλικία)

Επειδή τα περισσότερα παιδιά τα ξέρω και προσωπικά δεν είδα κάτι διαφορετικό από αυτό που περίμενα, δηλαδή έναν Σοϊμέζογλου να του λείπει το μπόι αλλά όχι και η σπιρτάδα και τα ριφλέξ και να σημειώσω ότι το προηγούμενο βράδυ είχε πυρετό αλλά καθώς και το πρωί δεν ήταν καλά. Κουλούρης killer πραγματικά μεγάλο ταλέντο! Πόζογλου ντάξει ο Επανωμίτης ξέρει καντάρια μπάλα (μόνο ρακέτες δεν ξέρει :roll: ) η τεχνική του κατάρτιση είναι ίση με πολλούς από την πρώτη ομάδα. Δεληγιαννίδης ο πολυδιαφημισμένος φίλτατος με δικαίωσε, χωρίς να θέλω να κράξω, το παιδί όσες ατομικές και να κάνει το καλοκαίρι δεν ξέρω αν θα μπορέσει να γίνει παίκτης πρώτης ομάδας, μακάρι να βελτιωθεί. Βασσαίτης και Τσελεπίδης πολύ δυνατοί αμυντικοί τους εύχομαι τα καλύτερα όπως επίσης και στον Κασαπίδη, και τέλος, ΤΟΥΜΑ ΕΙΣΑΙ ΨΥΧΑΡΑ. :opaokara: :opaokara:
Ο κόσμος σκηνή, ο βίος πάροδος. Ήλθες, είδες, απήλθες.
Άβαταρ μέλους
PAOKSaLoNiCa
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 16:30

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 14 Μάιος 2013, 11:15

RoMaN έγραψε:Απαγορεύεται να θέλεις να είσαι πρώτος σε ό,τι κάνεις;
Πρωταθλητισμό θα κάνουν τα παιδιά..βασικά κάνουν ήδη. Εκτός αν αρχίσουν τα tattoos και τις γκομενίτσες (καλά, αυτό ήδη θα το 'χουν αρχίσει)!

Επιτρέπεται (και επιβάλλεται) να θέλεις να βελτιώνεσαι συνεχώς, είναι όμως ακραία επικίνδυνο να γίνει σκοπός της ζωής σου να γίνεις το Νο 1 και μόνον αυτό. Ο αθλητισμός πρέπει να συνδυάζει την σωματική με την νοητική και την πνευματική εξέλιξη. Οτιδήποτε λιγότερο το θεωρώ αποτυχία (αθλητισμός χωρίς ήθος = μη αθλητισμός)
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89370
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό tad » Τρί 14 Μάιος 2013, 11:28

Όλη η ουσία είναι σε αυτό που γράφει ο αδερφός Αποστόλης ....

Όσο αφορά τα παιδιά να συμφωνήσω με τον πιτσιρικά παραπάνω και να αναφέρω ακόμα δύο παιδιά που δεν είναι τόσο διαφημισμένα και μου έκαναν πολύ καλή εντύπωση ...

Κυρίως ο Παντεκίδης ο αριστερός μπακ ο οποίος πιστεύω ότι ήταν ο καλύτερος με τον Βάζελο μαζί με τον Κουλούρη και ο οποίος έχει φοβερά προσόντα ...

επίσης ο Τσολακίδης που αντικατέστησε τον Δεληγιαννίδη όπως μπήκε με τον Βάζελο έτσι και με τον γαύρο μόλις μπήκε έκανε διαφορά ... ταχύτατος, σήκωμα κεφάλι κατευθείαν και καλές συνεργασίες ...

Ο Δεληγιαννίδης πιστεύω ότι απλά ότι τον έχουν μπερδέψει το κεφάλι όλοι όσοι είναι γύρω του ... από την ακαδημία 16 χρονών στην 1η ομάδα του ΠΑΟΚ για να κάνει τι ?
αφήστε ρε το παιδί να δουλέψει και να βελτιωθεί με ηρεμία και αγάπη σε αυτό που κάνει ...
προσόντα έχει απίστευτα, αφήστε τον γιατί θα τον κάψετε και αυτόν .... !!!
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό angelheart » Τρί 14 Μάιος 2013, 11:41

mpafos4 έγραψε:Η Κ20 ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ!Αν καποιος ειναι 19 και δεν εχει δειξει πως μπορει να παιξει στην πρωτη ομαδα ειναι τελειωμενη περιπτωση για μενα,οσον αφορα τον ΠΑΟΚ.

Επισης,σχεδον το ιδιο θεωρω οτι συμβαινει και με εναν 16χρονο,εαν αυτος δεν ξεχωριζει σαν τη μυγα μες το γαλα,απο τους συνομηλικους του.Απλα,αυτος εχει λιγο χρονο ακομα για να ξεπεταχτει.

Τον αγωνα,δεν τον ειδα αλλα εαν οσα γραφτηκαν εδω μεσα,ισχυουν,πολυ φοβαμαι πως απο τα παιδια που βρισκονται σημερα στην Κ17,ενας η δυο το πολυ εχουν πιθανοτητες να παιξουν στην πρωτη ομαδα.

Και φυσικα ελπιζω να κανω λαθος και η ιδια ομαδα να φερει και το πρωταθλημα στους μεγαλους!


K20 ΔΕΝ υπάρχει. Αν ήταν Κ20 θα έπρεπε να μιλούσαμε για ηλικίες γέννησης (2013-20=)1993 κτλ. Για τραβάτε και ρίξτε μια ματιά στις ηλικίες γεννήσεως πρώτα. Έχει 4 χρόνια (ΧΡΟ-ΝΙΑ) τώρα που ουσιαστικά έχουμε Κ18.

Το αν οι παίκτες θα εξελιχτούν κτλ κτλ ΔΕΝ έχει καμία σχέση με την ομάδα Κ-οτιδήποτε. Σχέση έχει με το πόσο μας ενδιαφέρει. Ο ΟΣΦΠ που χρόνια τώρα έχει τα καλύτερα τμήματα και χώνει χοντρά εκεί, παίκτη ουσιαστικά δεν έβγαλε. Ο Φετφατζίδης είναι επιχείρημα υπέρ αυτών που λέω.

(Με αφορμή το σχόλιο του μπάφου) καλό θα ήταν να μη σχολιάζουμε πράγματα που δεν τα γνωρίζουμε. Αυτό ισχύει και για εδώ αλλά και για εντός της ΠΑΕ.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 14 Μάιος 2013, 11:45

eorptol έγραψε:Δυο Τρεις παίκτες ΠΡΕΠΕΙ να βγάλεις για την μεγάλη ομάδα απο κάθε φουρνιά

Διορθώθηκε
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Νέων - Κ17

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης