Πρωτάθλημα(Κ17) 2011-2012

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Τρί 15 Μάιος 2012, 16:08

καλά εννοείται με εναν αγώνα που είδαμε δε μπορούμε να ημαστε σιγουροι απλα μια απλη άποψη λέμε

για τον σαβιδη πιστεύω ότι έχει ταλέντο και μπορεί αμα δουλεψει να παιξει και στην πρώτη ομάδα πάντως
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 15 Μάιος 2012, 16:45

DC έγραψε:Στου κουφού την πόρτα το σαπούνι σου χαλάς.
Στην Ελλάδα και τον ΠΑΟΚ του ρεφενέ, έχουμε το μάτι του Βεγκέρ, τις γνώσεις του Μουρίνιο και τις απαιτήσεις της Ρεάλ.

Άποψη έχει ο καθένας αλλά με το γαμήδι το ίντερνετ, είμαστε σχεδόν υποχρεωμένοι να τις διαβάζουμε όλες. :lol:

φιλε μου καταλαβαινεις οτιακριβως τα ιδια που λες ισχυουν και για σενα?
σιγουρα ουτε το ματι του βενγκερ εχουμε ουτε και τις γνωσεις του μουρινιο,αλλα πες μου ειλικρινά χρειαζομαστε κατι απο τα παραπανω για να αντιληφθούμε την ελλειψη βασικων χαρακτηριστικων που καθοριζουν εναν παικτη ταλεντο?
δηλαδη ειναι καλυτερο να εθελοτυφλουμε και να λεμε οτι εχουμε τις ταλενταρες που σε 3-4 χρονια θα μας οδηγησουν σε τιτλους? συγνωμη αλλα εγω δεν μπορω να κοροιδευω τον εαυτο μου με ψευτικες ελπιδες, μακαρι μια μερα ο ΠΑΟΚ να απαρτίζετε αποκλειστικα και μονο απο δικα του παιδια αλλα για να γινει κατι τετοιο πρεπει να αλλαξουν πολλα στην λειτουργια του συλογου. δεν μπορω να δεχτω οτι απο ολο το οργωμα της βοριου ελλαδος αυτα ειναι τα καλυτερα αποτελεσματα που θα μπορουσαμε να εχουμε
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό elpaoki » Τρί 15 Μάιος 2012, 16:50

ο γαυρος επειδη απο τις αντιστοιχες ακαδημιες ξερω ατομα λογω σχολειου παιρνει πολλους απο βορεια ελλαδα..μαλιστα αρκετους και ειναι καλοι..(δραμα,βολο κ.α)..δεν ξερω αν ειναι επειδη εχει παντου φυτωρια αλλα καλο θα ειναι και εμεις τουλαχιστον τα πιτσιρικια που ειναι απο βορεια να πηγαινουν σε εμας...
PAOK ATHENS ΖΟΥΜΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
elpaoki
 
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Παρ 18 Φεβ 2011, 20:08

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό angelheart » Τρί 15 Μάιος 2012, 17:25

Σχόλια του τύπου "δεν βλέπω μεγάλα ταλέντα" μπορεί να μας φαίνονται λογικά εφόσον μιλάμε για παιδιά ηλικίας 17 το πολύ ετών, ειδικά δε αν την έννοια "ταλέντο" την έχουμε συσχετίσει στο μυαλό μας με παίκτες όπως ο Μέσσι ή ο Χατζηπαναγής (για να μην ξεχνάμε και τους γηγενείς). Με άλλα λόγια δλδ αν το "ταλέντο" είναι ΜΟΝΟ κάποιος μάγος της μπάλας ή το πολύ απλός γητευτής.
Μάγο ή γητευτή της μπάλας και πιτσιρικά έχω δει στη ζωή μου (εννοώ να τον δω με τα μάτια μου και όχι απ την τηλεόραση σε Mundial νέων) 4 φορές. Κανένας δεν έπαιξε Α Εθνική, ενώ 2 έπαιξαν λίγο στην Β. Κύρια αιτία, ήταν η ΤΕΡΑΣΤΙΑ ασχετίλα των προπονητών στις υποδομές τότε, ενώ δεύτερη σε σειρά η κακή εξωγηπεδική ζωή.
Στις ακαδημίες του Άγιαξ όπου κάποιοι (απλά γνωστοί μου) αξιώθηκαν και πήγαν, και μίλησαν και με τους εκεί υπεύθυνους, οι περισσότερες ιστορίες για παικταράδες/γητευτές, είναι για αυτούς που ΔΕΝ έπαιξαν. Όχι για αυτούς που τα κατάφεραν.
Σε αντιδιαστολή, τον Κώστα Πατσιαβούρα (ΑΕΛ, ΠΑΟ, Άρης, Εθνική ομάδα), όταν μικροί έπαιζαν μπάλα στο χωριό του, τα παιδιά δεν τον έπαιζαν, μιας και δεν "ήξερε μπάλα".

Θεωρώ την ακαδημία του ΠΑΟ ως την πιο επιτυχημένη στην Ελλάδα. Διαφωνίες φυσικά είναι δεκτές, αλλά από πλευράς παραγωγής παικτών μέχρι σήμερα, ο δεύτερος είναι πολύ πίσω. Γκούμας, Μπασινάς, Καραγκούνης, Χούτος, Βακουφτσής, Κοτσόλης, Κυργιάκος, Αλεξόπουλος, Ζαραδούκας (του ΟΣΦΠ), Βελλίδης (του Άρη), Τζόρβας, Νίνης και κάμποσοι ακόμα που απλά παίζουν μεταξύ Α και Β Εθνικής. Όλοι μετά το 1995 δλδ τα τελευταία 17 χρόνια. Δεν έβαλα δε, και τους τελευταίους (Καπίνο, Μαυρίας, Φουρλάνος) διότι ακόμη δεν έχουν κάνει κάτι.

Αναρωτηθείτε τώρα το εξής. Πόσοι από εμάς, αν γυρίζαμε το ρολόι πίσω στο 1995, και βλέπαμε παιχνίδι της τότε ακαδημίας του ΠΑΟ, θα λέγαμε οτι ο Γκούμας ή ο Μπασινάς θα έκαναν αυτή την καριέρα ; δεν θα λέγαμε οι περισσότεροι (και εγώ μέσα) "το πολύ μέχρι το επίπεδο του Φωτάκη. Για παραπάνω δεν τους έχω" ;

Αυτά παιδιά.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 15 Μάιος 2012, 18:36

desperando έγραψε:
DC έγραψε:Στου κουφού την πόρτα το σαπούνι σου χαλάς.
Στην Ελλάδα και τον ΠΑΟΚ του ρεφενέ, έχουμε το μάτι του Βεγκέρ, τις γνώσεις του Μουρίνιο και τις απαιτήσεις της Ρεάλ.

Άποψη έχει ο καθένας αλλά με το γαμήδι το ίντερνετ, είμαστε σχεδόν υποχρεωμένοι να τις διαβάζουμε όλες. :lol:

φιλε μου καταλαβαινεις οτιακριβως τα ιδια που λες ισχυουν και για σενα?
σιγουρα ουτε το ματι του βενγκερ εχουμε ουτε και τις γνωσεις του μουρινιο,αλλα πες μου ειλικρινά χρειαζομαστε κατι απο τα παραπανω για να αντιληφθούμε την ελλειψη βασικων χαρακτηριστικων που καθοριζουν εναν παικτη ταλεντο?
δηλαδη ειναι καλυτερο να εθελοτυφλουμε και να λεμε οτι εχουμε τις ταλενταρες που σε 3-4 χρονια θα μας οδηγησουν σε τιτλους? συγνωμη αλλα εγω δεν μπορω να κοροιδευω τον εαυτο μου με ψευτικες ελπιδες, μακαρι μια μερα ο ΠΑΟΚ να απαρτίζετε αποκλειστικα και μονο απο δικα του παιδια αλλα για να γινει κατι τετοιο πρεπει να αλλαξουν πολλα στην λειτουργια του συλογου. δεν μπορω να δεχτω οτι απο ολο το οργωμα της βοριου ελλαδος αυτα ειναι τα καλυτερα αποτελεσματα που θα μπορουσαμε να εχουμε


Φίλε, προσωπικά ναι, χρειάζομαι πολλά παραπάνω από 35 χρόνια θέασης και λίγης ερασιτεχνικής ενασχόλησης (όταν ο Λευκός πύργος ήταν στα τούβλα) για να καταλάβω κάτι που επαγγελματίες καμιά φορά δυσκολεύονται να διακρίνουν. Και θεωρώ τον εαυτό μου πολύ λιγό για να βγω και να κρίνω παίκτες και προπονητές. Είτε μιλάμε για Μπόλονι, είτε για Χάβο, είτε για Σάλπι, είτε για το μπακ της Κ17.
Για να καταλάβεις, δεν ξέρω ακόμα ποια είναι τα βασικά χαρακτηριστικά που καθορίζουν έναν παίκτη σαν ταλέντο αλλά ελπίζω να τα μοιραστείς μαζί μου.
Αν εσύ και κάποιοι άλλοι το κάνετε με τόση ευκολία μέσω της tv (όπου δεν βλέπετε τις κινήσεις όλων των παικτών, τα μαρκαρίσματα, τις καλύψεις χώρων και παικτών κλπ), ίσως θα έπρεπε να το κάνετε επάγγελμα. Χωρίς ίχνος ειρωνίας. :)
Ήδη έγραψα πολλά όμως. Κακώς. Ο αγγελόκαρδος τα είπε πολύ καλύτερα απο μένα. :oops:
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό city_boy » Τρί 15 Μάιος 2012, 19:19

Βασικα,οταν διαβαζω σχολια οπως μερικα που εχουν γραφτει εδω μεσα,αντιλαμβανομαι και γιατι αυτη η πολη εχει τετοιους δημοσιογραφους.

Πιτσιρικια της ΠΑΟΚαρας ολες τις θερμοτερες ευχες μου.
ΕΙΧΑ ΑΛΛΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ
Άβαταρ μέλους
city_boy
 
Δημοσιεύσεις: 1018
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 12:16

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Τρί 15 Μάιος 2012, 19:41

Ευτυχώς που δεν είμαι μόνος μου ... είχα αρχίσει να απογοητεύομαι !

ΥΓ. Ωρέ σιτεμένε συνονόματε ... ΚΟΡΟΪΔΕΥΕΙΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΛΛΑΓΜΕΝΕΣ ΠΑΡΟΙΜΙΕΣ ΜΟΥ ? Έχε χάρη που είσαι mod ... :lol: :lol: :lol:
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Πρωτάθλημα(Κ17) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 15 Μάιος 2012, 20:01

Είμαστε πολλοί

Είμαστε Ανεξάρτητοι

Είμαστε Έλληνες

:lol: :lol: :lol: :lol:

:opaokara: :opaokara:
:opaokara: :opaokara:

(χιούμορ κάνουμε, μη βγει καμιά ανάρχα να με την πει)
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Νέων - Κ17

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης