10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Re: Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 06 Νοέμ 2010, 01:27

Θα εχουμε προβλημα αυριο με το αμερικανακι το πουλεν του ολι και του θωμα, ειναι οδοστροτηρας ο τυπος να δειτε που θα παρει πολλες προσπαθειες μεσα στη ρακετα για να φθειρει τους δυο ψηλους μας, ο μαρσαλ πολυ σοφτ μου φαινεται για να μπορεσει να τον ακολουθησει, ελπιζω να του μοιρασει κανα δυο ταπιδια ο λαζος στην αρχη για να του κοψει τον αερα και να παρει προσπαθειες απο εξω.
Ειναι ο ορισμος του ολαραουντ ο τυπος.

Υ.Γ Προβλεπω αυριο ο καλες να παιζει τουλαχιστον 10+ λεπτα δε γινεται αλλιως, ελπιζω να παιξει με ψυχη και παθος για να μπορεσει να ανταποκριθει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 06 Νοέμ 2010, 11:54

εντάξει μάγκες μην πιανόμαστε με το σημερινό ματσάκι. η ομάδα δεν χτίζεται με βάση το σήμερα ούτε καν μ ε βάση τον ρούλη. ο ρούλης έχει συγκεκριμένα όπλα μέχρι το 4 και ανυπαρξία στην άμυνα. Τέλος. ας κοιτάξουμε εμείς τη δική μας πλευρά που πράγματι με 2 παίκτες (έναν ό,τι να ναι ψηλό-ημίψηλο που να μπορεί απλά να παίζει 5-10 λεπτά) και κάτι καλούτσικο στο 2 γινόμαστε super. Και για Α1 και κυρίως για ευρώπη!!!!

PS: τον sims τον είχαμε πάρει όταν ξέραμε οτι θα φύγει ο λάζος ε? ή κάνω λάθος. αν είναι όντως έτσι, δεν υφίσταται και αυτός ο προβληματισμός μου γιατί αλλάξαμε ρότα σε αγωνιστικό προφίλ για τον 3ο αμερικανό.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Σάβ 06 Νοέμ 2010, 16:20

Ακόμα δεν ήρθε αυτός??? :evil: :twisted:
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Κυρ 07 Νοέμ 2010, 10:09

Βοηθησε πολυ...
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Re: Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 07 Νοέμ 2010, 10:59

έπρεπε να μπει πιο πριν. όταν έκανε πάρτυ ο ταπούτος. ρίσκο? ναι. ε και που δεν ρισκάραμε, τι καταλάβαμε?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 08 Νοέμ 2010, 02:20

Εκ του αποτελέσματος ναι. Έχεις δίκιο.
Από την άλλη, αν έπαιζε περισσότερο και είχε έναν τραυματισμό (καθόλου απίθανο για έναν ανέτοιμο παίκτη σε αγώνα τέτοιου επιπέδου) θα λέγαμε άλλα. Άβυσσος η ψυχή του Παοκτσή. Προσωπικά, με αυτό που είδα θα ήθελα την μεγαλύτερη συμμετοχή του.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 08 Νοέμ 2010, 09:39

ειλικρινά δεν κάνω τον μετά χριστόν προφήτη. πιστεύω οτι έναν παίκτη (αν έχεις αποφασίσει να τον βάλεις μέσα άσχετα αν έφτασε στις 17:00 στη σαλόνικα) πρέπει να τον ρίξεις στα βαθιά. ειδικά όταν ο ταπούτος μοιάζει με μείγμα kukoc-pedja και ολίγον από wade. αγωνιστικά μίλησα καθαρά και έχοντας υπόψιν μου ανάλογες περιπτώσεις στο παρελθόν τύπου kenny ;) . εννοείται οτι και ο σούλης ξέρει καλύτερα και ο παίκτης με σπασμένο πόδι πριν 5 μήνες θα ήταν επιρρεπής σε κάποιο τραυματισμό
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 16 Νοέμ 2010, 11:34

περιμένω τέτοιες φάσεις (το παλικάρι έχει απίστευτα προσόντα που σε γενικές γραμμές ΔΕΝ τα έδειξε πέρυσι στον κολοσσό)

[youtube]ucU6V3bweX4&feature=related[/youtube]
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 16 Νοέμ 2010, 11:46

Εγω παντως βλεποντας τον με την αεκ ως πρωτο συμπερασμα που μπορω να βγαλω ειναι οτι ειναι πιο σοφτ απο τον σιμς.Στα μπλοκ αουτ μου φανηκε τρομερα αναιμικος και ανημπορος να σπρωξει και απλα οτι εκανε το εκανε με τα χερια και το αλμα.Φαινεται να εχει καλο σουτ απο μεση αποσταση και γενικα μου φερνει πιο πολυ σε 3 παρα σε 4 γεγονος που σε συνδιασμο με την ελειψη 4ρτου ψηλου φοβαμαι οτι θα κοστισει.Μην παρεξηγηθω δεν τον θεωρω κακο παικτη απλα φοβαμαι οτι δεν ηταν αυτο που ψαχναμε και γενικα εχω την εντυπωση οτι οι περισσοτεροι των παικτων που εχουμε ενω ατομικα μπορει να ειναι καλοι μοιαζει να μην εχουν στοιχεια που να μπορουν να συνδιαστουν ομαδικα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 16 Νοέμ 2010, 12:03

το να τον συγκρίνουμε αυτή τη στιγμή με τον sims δεν έχει νόημα. και σε σχέση με τον mcrae είναι χειρότερος και από barlow-levingstone-berry. so what? στο απίθανο φετινό πρωτάθλημα της Α1 οφείλει να διακριθεί. θα παίξει αντίπαλος με αντίστοιχους αμερικανούς ίδιων δυνατοτήτων (τον tucker δεν τον βάζω μέσα γιατί είναι 3 που παίζει στην άμυνα 4). κι ο thompson του ίκαρου είναι πολύ καλή περίπτωση. όλους τους υπόλοιπους τους έχει για πλάκα.

σε γενικές γραμμές πάντως σε αυτό που λες οτι σε άμυνα-rebounds δεν θα είμαστε τόσο καλοί όσο πέρυσι μάλλον ισχύει, αλλά και τόσο γρήγορα πόδια σε συνδυασμό με εξαιρετικό σούτ στο 3-4 δεν το χαμε πέρσι ούτε στον ύπνο μας!!!! Αν μπορούσαμε θα παίρναμε pete michael-velickovic...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 16 Νοέμ 2010, 13:21

Και πέρυσι ξεκινήσαμε τραγικά στα ριμπάουντ. Δεν υπήρχε βέβαια Λάζος αλλά είχαμε Ντρο :mrgreen:
Η ομάδα θέλει τον χρόνο της. Τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό kk74 » Τρί 16 Νοέμ 2010, 18:45

η αποψη μου για τον παικτη μας ειναι οτι θα παει πολυ καλα και θα βοηθησει και στο τελος θα πουμε οτι ηταν αυτο που θελαμε.και ο σιμς ηταν καλος αλλα νομιζω πως και ο ντοζιερ θα καλυψει αυτο που θελει η ομαδα.βλεπω μαλιστα πως και ο σουλης θελει βασικο τον θοδωρα οποτε ο ντοζιερ μπορει να παιζει οπου υπαρχει αναγκη και στο 4 και στο 5 για λιγο και γιατι οχι και στο 3 για λιγα λεπτα!ειναι καλο να εχουμε παικτες που παιζουν σε πολλες θεσεις.αυτος που με στεναχωρει λιγο τον τελευταιο καιρο ειναι ο γκρει και αυτο οχι οτι δεν ειναι καλος παικτης αλλα ειναι σαν να εχει μπερδευτει!θα τους δουμε ολου σημερα στα δυσκολα!!
kk74
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Τρί 19 Ιαν 2010, 19:09

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 16 Νοέμ 2010, 18:52

Αυτή είναι η διαφωνία μου. Ο Θόδωρας βασικός. Τέλος πάντων.
Μιας και το ανέφερες (παίκτες που παίζουν πολλές θέσεις). Μπάνε είπε στην συνέντευξή του το αυτονόητο. Ο Φάνης ήταν ο πιο ολοκληρωμένος παίκτης. Έπαιζε 1 ως 5. Το θέμα είναι πως το είπε με έναν τρόπο που έδειχνε σεβασμό. Γεια σου ρε Μπάνε. Του χρόνου θα πάρω τα εκλογικά μου δικαιώματα και θα ανηφορίσω για να σε ψηφίσω (έκανα και ρίμα :mrgreen: )
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 16 Νοέμ 2010, 19:03

εγώ νόμιζα οτι όλοι που πήρανε τηλέφωνο στην εκπομπή ήσουνα εσύ με αλλαγμένες φωνές... :mrgreen: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 16 Νοέμ 2010, 19:07

Κρύβε λόγια 8-)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης