Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 20:51

Το Paokmania πάντως έχει αποσύρει το μπάννερ για τα διαρκείας του volley από τη κεντρική.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 21:26

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
iasoiako έγραψε:Μιζες παιρνανε απο τους Κουβανους.
Βγηκε ο μανατζερ τους και εβρυζε τον προπονητη. Ο Τσαλοπουλος κατεστρεψε το τμημα.



Αυτή είναι βαριά κατηγορία. Και ανυποστήρικτη...

Δηλαδή όσοι μιλούν για απειθαρχία των συγκεκριμένων Κουβανών, είναι αδαείς;


Κοιτα φιλε 20000 ευρω χαθηκαν-σταλθηκαν σε μανατζερ αγνωστων στοιχειων για τους κουβανους. Τα ατομα που τα εστειλαν τι δηλωσαν για δες


Χάθηκαν λεφτά που στάλθηκαν για τους Κουβανούς!!

Άν-κάτω έχουν γίνει τα θέματα με τους δυο Κουβανούς και την ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ, αφού βγαίνουν στρη δημοσιότητα σοβαρά θέματα, αλλά και οικονομικής φύσεως, δεδομένου ότι ο ΠΑΟΚ ήταν σωστός, αλλά…


για να αντικαταστήσει τον Άλμπο, πρέπει πρώτα να τον αποκτήσει και για να τα καταφέρει πρέπει να πληρώσει άλλες 10.000 ευρώ, αφού οι 20.000 που στάλθηκαν για τους δυο Κουβανούς, χάθηκαν μεταξύ Πουέρτο Ρίκο και Κούβας!! Φαίνεται ότι ο μάνατζερ που έφερε τους δυο Κουβανούς, δεν είχε την άδεια της ομοσπονδίας της χώρας τους, διαφορετικά δεν εξηγείται η υπόθεση…

Ήδη βγήκαν στην αγορά και διάφοροι μάνατζερ έκαναν τις προτάσεις τους, με πρώτο και καλύτερο τον Αργεντίνο Πέπε Γκονζάλες που έπαιξε στο παρελθόν στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης και τον Παβναθηναϊκό. Ήταν στην Αλ Λαίν , πρωταθλήτρια Ντουμπάι, με προπονητή τον Γιάννη Καλμαζίδη και συμπαίκτη τον Χαντ. Η Αλ Λαίν όμως έχασε το Λιγκ Καπ και ο πρόεδρος έδιωξε προπονητή(πήραν τον Βούκοβιτς) και ξένους παίκτες και ο Αργεντίνος θέλει να επιστρέψει στην Ελλάδα.

Ο ΠΑΟΚ όμως για να προχωρήσει σε απόκτηση ξένου παίκτη, χωρίς να αποκτήσει τον Άλμπο πρέπει να έχει έγγραφες διαβεβαιώσεις από την ΕΣΑΠ γιατί κάηκε στο χυλό, φυσάει και το γιαούρτι. Δύσκολα όμως κάποιος έγκριτος νομικός θα γνωμοδοτήσει κατά της προκήρυξης, που είναι σαφής και αναφέρει ότι μπορεί να αντικατασταθεί ξένος παίκτης, μόνο αν αποκτηθεί με transfer. Και συν τοις άλλοις, αν οποιοσδήποτε γνωμοδοτήσει κατά της προκήρυξης, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Φοίνικας Σύρου καιροφυλακτούν, θα προσφύγουν στα δικαστήρια, θα προσβάλουν την απόφαση και θα κινηθούν κατά της γνωμοδότησης και του δικηγόρου. Κάτι που σημαίνει ότι δεν θα ολοκληρωθεί η μεταγραφή ως τις 15 Δεκεμβρίου, ημερομηνία που ο ΠΑΟΚ έχει δικαίωμα να αποκτήσει ακόμη και 4 νέους παίκτες.

Σίγουρα πάντως θα αποκτηθεί στις γιορτές και ξένος κεντρικός, ενώ παίζεται και η θέση του Ρώσου Ίλινιχ, που δεν έχει σχέση με τον παίκτη που ξέραμε πριν από 3-4 χρόνια. Δεν είναι τυχαίο ότι στο τρίτο σετ αντικαταστάθηκε από τον Σωτήρη Σωτηρίου που τελείωσε και το ματς.




Ε λοιπον εγω αδαης δεν ειμαι. Αυτα λεφτα δεν χαθηκανννν.





ΕΤΣΙ βάζουμε άρθρα από αρδοσάιτ. Είναι κανόνας του φόρουμ...
Μπαρκαρούτσος
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 22:16

EDIT για να μη φάω ban. Δεν έχει νόημα πια.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 22:58

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 23:06

μιλα ρε τι θα γινει?

παντως πεπε θελω καλη επιλογη..
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 22 Νοέμ 2019, 00:55

marley 4 έγραψε:μιλα ρε τι θα γινει?

παντως πεπε θελω καλη επιλογη..


Έγραψα και έκανα EDIT.

Τα προηγούμενα χρόνια έφαγα 3 φορές ban για σχόλια για τον ΑΣ και αναγκάστηκα να κάνω άλλο λογαριασμό. Αυτός θα είναι και ο τελευταίος μου λογαριασμός, δεν πρόκειται να ξανασχοληθω. Θα πηγαίνω στο γήπεδο και μέχρι εκεί.

Ο ΠΑΟΚ είναι σε πόλεμο με την ΕΟ και τους συμμαχους τους και τα κατακαθια του βόλεϊ χαρίζουν τίτλους στο βοθρολιμανο. Είναι στημένοι και λαμογια. Να παραιτηθουνε.Ολοι. Φάνηκε τότε με τον Α. Μαυροματη(Δικηγόρο της ΠΑΕ ΠΑΟΚ) που τον φάγανε από την Ομοσπονδία βόλεϊ για να μπει ο Καεαμπετσος και στη Λιγκα ο Ταρνατωρος.

Έτσι κατέστρεψαν και το μπάσκετ με τον παντελωνατο που η ομάδα είχε καθαρό ΑΦΜ και καινούργιο γήπεδο.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Νοέμ 2019, 06:14

Δεληκώστας:

Δεν φοβάμαι τίποτα. Και με τη δουλειά και με την ενίσχυση που θα έρθει θα γίνουμε ανταγωνιστικοί. Εφόσον διοίκηση, προπονητές και παίκτες είναι "ένα» δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα και έχω να πληροφορήσω τους φίλους του ΠΑΟΚ πως σύντομα η ομάδα θα γίνει ανταγωνιστική. Εχω διαβεβαιώσεις για απόκτηση διαγωνίου και κεντρικού".
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Παρ 22 Νοέμ 2019, 09:10

Διαβεβαιωσεις εχει.
Το πλανο το ιδιο με τα 4 τελευταια χρονια. Ο Τσαλοπουλος τον Ιανουαριο θα φερει δυο παικτες θα κανει δηλωση οτι μονο αυτος ξερει βολλευ, θα διωξει τον προπονητη στα πλευοφ και θα χασει 3 -1 στους τελικους
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 22 Νοέμ 2019, 10:41

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Δεληκώστας:

Δεν φοβάμαι τίποτα. Και με τη δουλειά και με την ενίσχυση που θα έρθει θα γίνουμε ανταγωνιστικοί. Εφόσον διοίκηση, προπονητές και παίκτες είναι "ένα» δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα και έχω να πληροφορήσω τους φίλους του ΠΑΟΚ πως σύντομα η ομάδα θα γίνει ανταγωνιστική. Εχω διαβεβαιώσεις για απόκτηση διαγωνίου και κεντρικού".


Οι φίλοι του ΠΑΟΚ έχουν να τον πληροφορήσουν οτι προπονητάρες τύπου Καλμαζίδη που έφεραν τίτλους στον ΠΑΟΚ άντεξαν με το ζόρι μια ολόκληρη σεζόν, ενώ ο μ.ο. παραμονής στον ΠΑΟΚ ως προπονητής είναι 2-3 μήνες.

Αυτά για την ενίσχυση τα ακούμε κάθε χρόνο. Ξέρουμε τι θα γίνει όπως έγραψε και ο iasoiakos απο επάνω, θα έρθουν 2 ξένοι το Δεκέμβριο-Ιανουάριο, θα κάνουν προετοιμασία για κανένα μήνα τρώγοντας Ποπ Κορν στις κερκίδες κατα τη διάρκεια των παιχνιδιών, και θα ξεκινήσουν να παίζουν Φεβρουάριο με στόχο τα Play Off. Aυτό ΔΕΝ είναι ομάδα, ΟΥΤΕ έχει καμία ελπίδα απέναντι στον εχθρό ο οποίος έχει τον ίδιο κορμό και τον ίδιο προπονητή για τρίτη σερί χρονιά.


Μπαρκαρούτσος έγραψε:


Kλασσικές τριτοκοσμικές βλαχομαγκιές απο τον αλβανο. Όταν στο 0-3 της πρεμιέρας έγραψα οτι χάνουμε απο έναν γαύρο μέτριο (πολύ κατώτερο των προηγουμένων χρόνων) με κορυφαίο έναν "αλβανό βολεϊμπολίστα", εμφανίστηκαν (βασικά δεν γράφουν ποτέ για το βόλεϊ) αιφνής κάνα δυό μίζεροι και με ρώτησαν αν είμαι "φασίστας". Δεν απάντησα όχι για να αποφύγω την ερώτηση βασικά ΣΤΑ ΑΡΧ^ΔΙΑ ΜΟΥ. Απλά βαριέμαι να απαντάω και να εξηγώ.

Έχω γράψει δεκάδες φορές σε αυτό το φόρουμ, οτι αντιπαθώ τους Βαλκάνιους αθλητές. Τους θεωρώ τεμπέλιδες (δεν είναι τυχαίο οτι δεν έχουν αθλητικά σώματα, δεν δουλεύουν στις προπονήσεις), ερειστικούς, φιλάργυρους, βαθιά καταθληπτικούς και συμπλεγματικούς και γενικά προκαλούν προβλήματα. Έχω γράψει οτι στον ΠΑΟΚ ταιριάζουν οι Αμερικάνοι, Βόρειοι και Νότιοι και οι Ίβηρες (Ισπανοί και Πορτογάλοι), που φαίρνουν ενθουσιασμό, σκληρή δουλειά και ακομπλεξάριστο ταλέντο. Είναι πιο ωραίες προσωπικότητες και ταιριάζουν πιο πολύ με τον εκρηκτικό κόσμο μας.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Νοέμ 2019, 14:08

Και ο κόσμος μας είναι Βαλκάνιος...

Γενικά, για τους Έλληνες θεωρώ ότι είμαστε μια μίξη, Βαλκάνιοι και Τούρκοι. Σε νοοτροπία, τρόπο συμπεριφοράς κτλ..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 22 Νοέμ 2019, 23:45

Παϊσιάδης: «Έχει βρεθεί διαγώνιος παίκτης για την ομάδα, θα έρθει έως την προσεχή Πέμπτη και θα είναι στο επόμενο παιχνίδι κανονικά, ενώ τον Δεκέμβριο θα πάρουμε και άλλους παίκτες, με πιο απαραίτητο τον κεντρικό».
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 23 Νοέμ 2019, 00:35

Το μέλος της διοίκησης του ΤΑΠ ΠΑΟΚ, Κώστας Παϊσιάδης μίλησε σε ραδιοφωνικό σταθμό της Θεσσαλονίκης και φυσικά αναφέρθηκε στο θέμα των δύο Κουβανών, που πλέον αποτελούν παρελθόν από τον Δικέφαλο.

Μάλιστα, μίλησε και για τη μεταγραφή του διαγωνίου, σημειώνοντας πως βρέθηκε παίκτης που θα είναι στη Θεσσαλονίκη ως την Πέμπτη.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Οι Κουβανοί έφυγαν από την ομάδα, επειδή υπέπεσαν σε σοβαρό πειθαρχικό παράπτωμα, πέραν των ορίων. Έξω από το γήπεδο ήταν η εκπρόσωπος των αθλητών και μιλούσε σε έντονο ύφος με φιλάθλους του ΠΑΟΚ για τους Κουβανούς παίκτες. Πλησίασε ο κ. Τσαλόπουλος, επενέβη και τελείωσε εκεί το θέμα, αλλά αμέσως μετά μπήκαμε στα γραφεία για να κάνουμε μια έκτακτη σύσκεψη και εντελώς ξαφνικά εισέβαλαν στην αίθουσα οι δυο Κουβανοί, απειλώντας και βρίζοντας, εξαιτίας της προηγούμενης έντασης με φιλάθλους, χωρίς λογική. Αυτό ήταν το αποκορύφωμα και φυσικά δεν θα μπορούσαμε να μείνουμε με σταυρωμένα χέρια. Αποφασίσαμε να λύσουμε τα συμβόλαια, γιατί η ομάδα πρέπει να είναι ήρεμη και η απειθαρχία έχει όρια».

Όσον αφορά το μπάτζετ του τμήματος βόλεϊ ανέφερε:

«Το τμήμα βόλεϊ έχει μπάτζετ 1 εκ. ευρώ και τα λεφτά τα βάζουν ο κ. Κατσαρής και ο κ. Τσαλόπουλος, έχουμε 400 διαρκείας και σε αυτό το χαμηλό νούμερο έπαιξαν ρόλο και τα μπερδέματα με τους Κουβανούς. Αποδείξαμε ότι τα λεφτά τα είχαμε στείλει στον Άγιο Δομίνικο για τους Κουβανούς, παρά τα όσα έλεγαν οι εχθροί του ΠΑΟΚ και μάλιστα τα λεφτά εστάλησαν δυο φορές, εκεί που εκδίδονται τα δελτία τους».

Όσον αφορά τη μεταγραφή διαγωνίου σημείωσε:

«Έχει βρεθεί διαγώνιος παίκτης για την ομάδα, θα έρθει έως την προσεχή Πέμπτη και θα είναι στο επόμενο παιχνίδι κανονικά, ενώ τον Δεκέμβριο θα πάρουμε και άλλους παίκτες, με πιο απαραίτητο τον κεντρικό».




Δεν τον ρώτησαν για τον κόουτς Fillipov. Είχε άδικο; Ήταν μ@λ@κ@ς ο Βούλγαρος;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Σάβ 23 Νοέμ 2019, 04:53

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Και ο κόσμος μας είναι Βαλκάνιος...

Γενικά, για τους Έλληνες θεωρώ ότι είμαστε μια μίξη, Βαλκάνιοι και Τούρκοι. Σε νοοτροπία, τρόπο συμπεριφοράς κτλ..
Οι Έλληνες δεν είναι Βαλκάνιοι, είναι Έλληνες και όχι συνονθύλευμα φυλών οπως οι περισσότερες χώρες

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 23 Νοέμ 2019, 10:43

Βαλκάνιος είναι γεωγραφικός και όχι φυλετικός προσδιορισμός.
Ειμαστε επίσης μεσογειακός λαός κι ας μην έχουμε σχέση με τους Ισπανούς
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Σάβ 23 Νοέμ 2019, 10:45

Kostomanolis έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:Και ο κόσμος μας είναι Βαλκάνιος...

Γενικά, για τους Έλληνες θεωρώ ότι είμαστε μια μίξη, Βαλκάνιοι και Τούρκοι. Σε νοοτροπία, τρόπο συμπεριφοράς κτλ..
Οι Έλληνες δεν είναι Βαλκάνιοι, είναι Έλληνες και όχι συνονθύλευμα φυλών οπως οι περισσότερες χώρες

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ειματε πάντως συνονθύλευμα περισσότερο οθωμανικής και λιγότερο δυτικοευρωπαϊκής νοοτροπιας.
Κι αυτό μας κρατάει πισω
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες