Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Σάβ 15 Δεκ 2018, 18:50

Nα παει να μαθει αλλου και τα ξαναλεμε στο μελλον αν ειναι, δεν θα μαθει εδω.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό potamda » Σάβ 15 Δεκ 2018, 18:57

Hool4igan δεν ξέρω αν παρατήρησες τα νεύρα του Σάφρα μέσα στον αγώνα. Σίγουρα καταλαβαίνει πολλά και θα έχει μιλήσει.
Λογικά ο Στάνκου χαιρετάει άμεσα, το άφησε να εννοηθεί και η γνωστή δημοσιογράφος που καλύπτει το βόλλει του ΠΑΟΚ (ξεχνάω όνομα!) και σίγουρα ξέρει πολλά από μέσα!
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5118
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 15 Δεκ 2018, 19:01

thanos-xanthi έγραψε:ο Ρουμανος το μαξιλαρι του και να φευγει
χωρις προπονητη, και χωρις διαγωνιο δε παμε πουθενα


:mrgreen:
Dimg4
 

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Σάβ 15 Δεκ 2018, 19:11

τριτη σερι χρονια με κακο προγραμματισμο.
επισης πρεπει να γινει κατι με τους ξενους. δεν γινεται να καθονται δυο ξενοι στο παγκο.
ή θα γινουν αποδεσμευσεις να μεινουμε με σαφρ οκολιτσ
ή αποδεσμευση στον τζουριτσ κραταμε μαρκεζ ή χιμενεθ για διαγωνιο και φευγει ενας απο το υς δυο και φερνουμε ενα ξενο λιμπερο
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1724
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό jimbo43 » Σάβ 15 Δεκ 2018, 19:25

PAOK_NORTH_ARMY έγραψε:Σήμερα δεν είμαστε κακοί. Απλά είναι σε καταπληκτική μέρα η υποδοχή του γαύρου και γενικά η υποδοχή του είναι το δυνατό του σημείο καθώς τον παρακολούθησα και στους ευρωπαϊκούς του αγώνες αφού οι ελληνικοί αγώνες δε προσφέρονται για συμπεράσματα. Συγκινητικός ο Σαφράνοβιτς.


Βλέπω τα στατιστικά του αγώνα http://hvl-web.dataproject.com/MatchStatistics.aspx?mID=2617&ID=30&CID=1065&PID=43&type=LegList και τρελαίνομαι...

20-61 οι τρεις καλύτεροί τους... και χάσαμε 0-3.

:evil:
Άβαταρ μέλους
jimbo43
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Σάβ 15 Δεκ 2018, 19:37

Το παρατήρησα αλλά και να μη το παρατηρούσα ΑΔΕΡΦΕ δεν είπα τυχαία το όνομα... Τότε με τον Ελγκέτα αυτός το ξεκίνησε και καλά έκανε δηλαδή... Ξέρεις δεν μ'αρέσει όταν οι παίκτες χώνονται και κρίνουν καταστάσεις, αλλά όταν μιλάμε για έναν ηγέτη και όταν αυτός ο άγνωστος για πολλούς που δεν παρακολουθούν το άθλημα, πριν χρόνια ήρθε και αγάπησε τον ΠΑΟΚ, είναι λογικό να μην αντέχει όταν βλέπει διάφορες περίεργες καταστάσεις... Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ δεν είναι ο Τσαλόπουλος το αναφέρω και πάλι... Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ δεν είναι ένα όνομα... Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ότι ασχολούνται όλο και όλο 5 άτομα με το τμήμα και ανάθεμα αν γνωρίζουν τα βασικά του αθλήματος... Φταίει ο Στάνκου που ήρθε; Γι'αυτόν ήταν ευκαιρία να μάθει περισσότερα, ευκαιρία καριέρας αν θέλεις... Τον βρίζω εγώ προσωπικά καθαρά προπονητικά γιατί είναι ΑΣΧΕΤΟΣ... Στο μέλλον δεν ξέρω τι εξέλιξη μπορεί να έχει αλλά δεν με ενδιαφέρει κιόλας... Το τώρα με νοιάζει... τώρα τον έχω προπονητή... Ο Τσαλόπουλος είναι αυτός που θα δεχθεί τα πυρά και είναι λογικό... Ο Τσαλόπουλος θα πρέπει να βρει έστω έναν που να ΓΝΩΡΙΖΕΙ από το άθλημα και δεν μιλάω για προπονητή... Είναι απίστευτο σαν οργανισμός ΠΑΟΚ ενώ γνωρίζουμε το πρόβλημα, να το αφήνουμε έτσι και απλά να κάνουμε τον σταυρό μας... Το μοναδικό παράπονό μου προς τον Τσαλόπουλο είναι ότι ΜΟΝΟ στις χαρές εμφανίζεται... Όταν έδιωξαν τον Κάλμα και υπήρχαν αντιδράσεις, ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ, και το πότε ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ, το ξέρουμε όλοι... Ίσως τα παραλέω με τον Τσαλόπουλο αλλά όταν σκέφτομαι τον Ανδρέου απλά με πιάνει ρίγος και εκτός από αυτό δεν μου έρχεται και στο μυαλό κάτι καλύτερο...
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Descartes » Σάβ 15 Δεκ 2018, 19:42

Ντροπη για Ομάδα, προπονητη και Κοσμο που δεν πήγε.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Σάβ 15 Δεκ 2018, 19:51

«Αυτή είναι η ζωή του προπονητή»

Προβληματισμένος παρουσιάστηκε στις δηλώσεις που παραχώρησε στη συνέντευξη Τύπου μετά τη νέα ήττα του ΠΑΟΚ από τον Ολυμπιακό ο προπονητής του Δικεφάλου, Σέρτζιου Στάνκου, λέγοντας αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα για πολλά θέματα.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο Ρουμάνος τεχνικός:

«Δεν νομίζω ότι έχω να πω πολλά πράγματα. Σε αυτό το σημείο ο Ολυμπιακός παίζει καλύτερα από εμάς. Κατάφερε να μας κερδίσει δύο φορές σε μικρό διάστημα. Πρέπει να δεχτούμε πως είναι καλύτεροι από εμάς. Υπάρχουν δυο σημεία στο σημερινό ματς. Παίξαμε με πείσμα και κάλο βόλεϊ σε κάποια σημεία. Είμαι απογοητευμένος από το τελευταίο σετ, καθώς δεν μου άρεσε ο τρόπος με τον οποίο χάσαμε».

Για τις αλλαγές των Ντίμα Φιλίποφ-Δημήτρη Τζούριτς στους Θάνο Τερζή και Ιβάν Μάρκεζ: «Είναι απλή η απάντησή μου. Ήταν θέμα τακτικής, όπως ακριβώς παίζει και Ολυμπιακός».

Για τις διαμαρτυρίες του κόσμου προς τον ίδιον: «Πρώτα από όλα δεν καταλαβαίνω ελληνικά ό,τι και να λένε. Γνωρίζω κάποιες λέξεις που έχουν να κάνουν με έμενα, αλλά μέχρι εκεί. Όλες είναι αποφάσεις δικές μου. Ο καθένας έχει τη δική του γνώμη έξω από το γήπεδο».

Για την αντίδραση που πρέπει να βγάλει η ομάδα σε μια χρονιά που ξεκίνησε με μεγάλες φιλοδοξίες: «Σχετικά με το μπάτζετ πρέπει να ρωτήσετε τη διοίκηση. Είναι γεγονός ότι χάσαμε το League Cup και σήμερα από τον Ολυμπιακό, αλλά και οι τελικοί του πρωταθλήματος θα είναι πάλι το ίδιο ζευγάρι».

Για πιθανόν αλλαγές στο έμψυχο δυναμικό: «Αυτό είναι το τελευταίο πράγμα που σκέφτομαι. Συγκεντρωνόμαστε τώρα για το ματς με την ΑΕΚ την άλλη εβδομάδα»

Για τη μη χρησιμοποίηση του Χαβιέρ Χιμένεθ και για τον τραυματισμό που είχε ο Ζένια Γκόρτσανιουκ: «Από την αρχή της προετοιμασίας ο Ζένια πηγαίνει πολύ καλά. Είμαστε ευχαριστημένοι από την απόδοση του Χιμένεθ και η απόφαση για το ποιος θα παίξει γίνεται μετά από απόφαση που παίρνεται στην προπόνηση».

Για το «βαρύ» κλίμα που είναι στραμμένο πάνω του: «Η ζωή του προπονητή είναι αυτή. Όλοι είναι καλοί μέχρι να έρθει το κακό αποτέλεσμα. Όποια είναι η απόφαση της διοίκησης θα τη δεχτώ. Το πρωτάθλημα και το Κύπελλο Ελλάδας είναι εφικτοί στόχοι»

Για το ερχόμενο ματς με την ΑΕΚ: «Θα είναι ένα δύσκολο παιχνίδι μετά από τις δύο συνεχόμενες ήττες. Ευελπιστούμε ότι θα είμαστε έτοιμοι για να πάρουμε τους τρεις πόντους της νίκης»

Πηγή: inPAOK
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Σάβ 15 Δεκ 2018, 19:59

και αυτος να φυγει θελειπολλη δουλεια για να βελτιωθει η υποδοχη
ουσιαστικα ο ολυμπιακος εκει στηριζεται


δεν ξερω στην πορεια τι θα γινει,πιθανον να παρουμε πολλα αποα τζουριτς,αλλα σαφως με τον παλιο γκομεζ ή τον σεπεδα ακομα και τον περσινο τον βουλγαρο θα ημαστανπιστευω τωρα φαβορι και με εναν ακομα εξαιρετικο παιχτη στην υποδοχη

αλλη ομαδα,δεν θα μπορουσε ο ολυμπιακος πιστευω να μας κοντραρει με το υλικο που εχει
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Descartes » Σάβ 15 Δεκ 2018, 20:05

KAΛΑ ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ?

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕ? ΤΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ? ΤΙ ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ? ΤΙ ΝΟΟΤΡΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ?

ΦΕΡΤΕ ΡΕ ΕΝΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ!!!!!!!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Banksy » Σάβ 15 Δεκ 2018, 20:15

Εγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι και τις δύο φορές ο Καλμαζίδης έφυγε λόγω Κατσαρή και όχι Τσαλόπουλου; Και δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσει στον ΠΑΟΚ, όσο υπάρχει Κατσαρής.
Άμεσα αλλαγή προπονητή σε πρώτη φάση. Το πείραμα με τον ρουμάνο απέτυχε.
Άβαταρ μέλους
Banksy
 
Δημοσιεύσεις: 1277
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 20:34

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 15 Δεκ 2018, 21:46

Η ομάδα έχει πολύ καλούς παίκτες. Προπονητής όμως δεν υπάρχει. Για μένα είναι θέμα χρόνου η απομάκρυνση του. Απομένει μόνο να βρεθεί ο επόμενος
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9869
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Σάβ 15 Δεκ 2018, 22:11

giwrgos04dex έγραψε:τριτη σερι χρονια με κακο προγραμματισμο.
επισης πρεπει να γινει κατι με τους ξενους. δεν γινεται να καθονται δυο ξενοι στο παγκο.
ή θα γινουν αποδεσμευσεις να μεινουμε με σαφρ οκολιτσ
ή αποδεσμευση στον τζουριτσ κραταμε μαρκεζ ή χιμενεθ για διαγωνιο και φευγει ενας απο το υς δυο και φερνουμε ενα ξενο λιμπερο


Ακριβως αυτο....

ΥΓ. Λ Ι Μ Π Ε Ρ Οοοοοο. !!!!!!! !!!!!!!!

ΥΓ....Τζουριτς..καποτε πριν τραυματιστει ηταν βουνο....δυστυχως τωρα ειναι αλλος παικτης...
....sorry...αλλα ετσι δεν πας πουθενα..
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Κυρ 16 Δεκ 2018, 14:02

η υποδοχη βελτιωνει ολο το παιχνιδι,χωρις αυτην τπτ σωστο δεν βγαινει κακα τα ψεμματα απο εκει ξεκιναν ολα.Με αυτην ολοι καλυτεροι γινονται,πασαδοροι,κεντρικοι,διαγωνιοι.
ο ΠΑΟΚ δεν εχει καλη υποδοχη,οσους προπονητες να αλλαξει αν δεν την βελτιωσει αυτην δεν γινεται τπτ.

ο ολυμπιακος εμφανεστατα υπερεχει στην υποδοχη,γι αυτο μας νικαει παντου φετος.
τωρα αν μαζι με αυτην ανεβει ο τζουριτς γινομαστε το μεγαλο φαβορι
αλλα χωρις διαγωνιο και ιδιως υποδοχη δεν πας για τπτ,καμια ελπιδα
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό kayde » Σάβ 22 Δεκ 2018, 17:24

Για να δουμε σημερα,θα αναστησουμε τους πεθαμενους?
Edit 0-1
20-25
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2097
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες