Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 01:27

Ήδη έχουμε τις πρώτες κινήσεις στα μεταγραφικά και όχι μόνο...

Καλή σεζόν και με τίτλους!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Hermann » Κυρ 10 Ιουν 2018, 02:03

Περιμένουμε Φιλίποφ και Χιμένες(;). Καλή χρονιά να έχουμε, με σοβαρό στήσιμο και παιχταράδες. Η ομάδα χρειάζεται φοβερό διαγώνιο, ακραίο και έναν σοβαρό κεντρικό να πλαισιώσει τον Τακουρίδη(Ρανζέλ ίσως;). Ελπίζω σε αλλαγή και του libero.

Αυτά.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3475
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Κυρ 10 Ιουν 2018, 08:49

Καλή χρονιά να έχουμε
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3478
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 10 Ιουν 2018, 08:57

Καλή χρονιά στην ομάδα και καλά μυαλά στην διοίκηση (της διοίκησης, αφού διαχωρίζω τον Τσαλόπουλο) μας...
Ας το πάρουν λίγο αλλιώς φέτος, απ ότι τα προηγούμενα δύο χρόνια, ώστε να έχουμε πιθανότητες επιτυχιών...
Σε Ελλάδα και σε Ευρώπη φυσικά...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Κυρ 10 Ιουν 2018, 09:02

Για Φιλιποφ μακάρι να τελειώσει σύντομα θετικά το θέμα. Δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι Σεπεδα και Ουριαρτε αλλά θα το έψαχνα. Μία τετράδα Κουβανων με Σεπεδα Χιμένεθ Ουριαρτε και δώρο από Ιβάν τον Ρόμπερτ Λαντυ
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό k8ou » Κυρ 10 Ιουν 2018, 11:05

Καλή χρονιά να έχουμε με επιτυχίες σε όλους τους στόχους.

Παιδιά ας αποφύγουμε την παρελθοντολαγνία, ο Σεπέδα δυστυχώς έχει να παίξει 2,5 χρόνια. Παίχτες σα τον Χιμένεθ βρίσκεις, ομάδα να φτιάξεις όμως είναι το δύσκολο. Δε με νοιάζουν τα ονόματα, θέλω παίχτες νικητές που θα με ανεβάσουν επίπεδο, όπως πριν απο 4 χρόνια ο Γκόμεζ, ο Σαφρα & ο Κουρνέτας.
k8ou
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 19:16

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό danirifle » Κυρ 10 Ιουν 2018, 11:19

φοβάμαι ότι αν φέτος δεν κάνουμε μεγάλο ντου με παιχταράδες (γιατί ομάδα αυτός ο προπονητής δύσκολα να μας κάνει), τέλος οι τίτλοι για το βόλει
από τη στιγμή που μπουκάρει το ποκ, δύσκολα τα πράγματα (όπως παλιότερα με το μπάσκετ)
κομβικότατη η χρονιά
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10082
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 10 Ιουν 2018, 11:29

Ακριβώς το ίδιο και εγώ πιστεύω πως είναι κομβικής σημασίας για το βόλεϊ η επόμενη χρονιά θα κριθεί από τον φετινό σχεδιασμό του καλοκαιριού και ελπίζω να πάνε σε παίκτες εγνωσμένου κύρους κυρίως να κρατήσει το ίδιο αλλά και να ανεβάσει το επίπεδο που είναι τώρα η ομάδα. Η επόμενη χρονιά θα είναι ανταγωνιστική αφού μπαίνει όλο το ποκ στο κόλπο και δεν ξέρω αν προλαβαίνεις να διορθώσεις στα μέσα της χρονιάς τυχόν λάθη.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 11:46

Πάντως σίγουρα πάμε σε πολύ ανταγωνιστική χρονιά. Θα δούμε τρομερό πρωτάθλημα με παιχταράδες, τεράστιο καλό για το ελληνικό volley, θα έρθουν ευρωπαίικα μάτια φιλάθλων προς τα εδώ!

Για να πάρεις ένα τέτοιο πρωτάθλημα, πρέπει να κάνεις τη διαφορά.
Ο αθλητισμός έχει αποδείξει ότι ακόμα και του 6-7 να είναι οι παίκτες σου, αν έχεις προπονητή του 8+, τότε μπορείς να κάνεις ΠΟΛΛΑ.

Αν όμως έχεις προπονητή του 5 και οι παίκτες σου είναι του 8, τότε πιο εύκολα θα πάνε οι παίκτες στο 7, παρά ο προπονητής στο 7.

Σε κάθε περίπτωση, ΠΡΕΠΕΙ να πάρουμε παικταράδες, να γίνει μια υπέρβαση που δεν έγινε τα τελευταία 2 χρόνια.

Για να επιτευχθεί αυτό, θέλει λεφτά. Χορηγοί και εισιτήρια διαρκείας. Εδώ σε θέλω καρδιά μου.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 10 Ιουν 2018, 15:29

Με Ανδρεόπουλο προπονητή, το γιό του ακραίο και την ομάδα που φτιάχνει ο βάζελος αργά και σταθερά, θα κάνει σίγουρα πρωταθλητισμό.

Εμείς φαίνεται οτι κοιμόμαστε όρθιοι. Ούτε μια ανακοίνωση σωστή δεν μπορούνε να βγάλουν. Δύσκολα τα πράγματα. Οι ποιοτικοί Έλληνες είναι συγκεκριμένοι.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Δευτ 11 Ιουν 2018, 13:04

επειδη βλεπω το κραξιμο στην διοικηση να μεγαλωνει υστερα και απο την απωλεια του κουμεντακη
να επαναλαβω την γνωμη μου και να προσθεσω λιγα πραγματα

καταρχας πριν την δηλωση τσαλοπουλου οτι ειμαστε κοντα σε κουμεντακη-πελεκουδα το ειχαμε σιγουρο αρκετοι και το γραψαμε και εδω οτι ραφα παει γαυρο μετα την δηλωση ειπαμε οτι καλως να μεινει
επαναλαμβανω προτιμω κουμεντακη απο χιμενεθ τους λογους τους εχω εξηγησειοπως παραλληλα οτι δεν καιγομαι για κανεναν του ροστερ πλην σαφρα

περιμενα ( και ηθελα) οτι ο πελεκουδας θα ειναι 3ος κεντρικος μας

παθαμε μεγαλη ζημια δηλαδη? ΟΧΙ

το προβλημα ειναι οτι η διοικηση δεν εχει πλανο δεν ξερουν τι θελουν και τι κανουν
διαβαζω για κουβανους
αν παμε με 2 ακραιους κουβανους κλαφτα...
με βαρβατο κεντρικο συν τακουριδη ειμαστε κομπλε
δεν θελω επισης ουτε οσορια ρανγκελ ρογιας γκαρα
η ουριαρτε
ουτε 3αδα κουβανων

να φτιαχτει η πισω ζωνη εστω με προσθηκη ριζοπουλου
διαγωνιο παιχταρα αλλα με χαρακτηρα ηγετη

δεν εχει χαθει τιποτα για εμας περα απο το επικινωνιακο κομματι και τους χαμενους ποντους αξιοπιστιας της διοικησης
και δεν εχουν κερδισει κανενα απολυτως πλεονεκτημα οι αλλοι
μολις κλεισουν τα ροστερ θα μπορουμε να σχολιασουμε και να κανουμε εκτιμησεις
ψυχραιμια δεν εγινε τιποτα....
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Δευτ 11 Ιουν 2018, 13:49

καλβο λοιπον

δωστε ενα κλικ στα λιγουρια του bbc :mrgreen:
https://www.bbc.com/news/world-europe-40454532

λοιπον κανουμε χαρη στην κουβανικη ομοσπονδοια
κανουμε χαρη σε μανατζερ
μας κανουν χαρη με φθηνο κοστος παιχτων τωρα και στο μελλον
και θεωρω δεδομενο οτι θα ριξουμε χρημα στον διαγωνιο

δεν θα μου κανει εκπληξη αν ερθει και 2ος απο το φιλανδικο στορυ του 16

μεγαλα ρισκα η διικηση
αν δεν εχεις χρημα ρε κατσαρη κατι που τα λεγαμε πριν χρονια οταν εσκαγαν οι μπομπες
πηγαινε σε safe επιλογες δηλαδη σε χαλουσε ο φθηνος γιορντανοφ μαμω τα μανατζεριλικια μου μαμω...
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Δευτ 11 Ιουν 2018, 13:54

Dariel Albo διαγωνιος που ειχε κλεισει στον βαζελο πριν το σκηνικο αλλα δεν ηρθε ποτε...Ειχε ξεμπλεξει πιο γρηγορα απο ολους αυτος, νομιζω οτι δεν του απαγγελθηκαν κατηγοριες καν....
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ » Δευτ 11 Ιουν 2018, 14:03

Και φέτος που μαζεύει η χαβουζα τους Έλληνες θα ορίσουν να παίζουν 3 ξένοι σε κάθε ομάδα. Στάνταρ.
''...Νυν Υπέρ πάντων ο αγών.''
Άβαταρ μέλους
ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ
 
Δημοσιεύσεις: 1551
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:41
Τοποθεσία: valia calda

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 11 Ιουν 2018, 14:05

Όπως δείχνουν οι έως τώρα κινήσεις των τριών του ΠΟΚ, για κάτι τέτοιο πάμε, σχεδόν σίγουρα μάλιστα...
Αλλίμονο μας αν το ξέρουν ήδη αυτοί και όχι εμείς, που έχουμε και παράγοντα μας αντιπρόεδρο της ομοσπονδίας...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: abc_o_ karpouzas και 4 επισκέπτες