Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 03 Ιούλ 2018, 12:46

Αναλυτικά το ρόστερ των Κυπελλούχων έχει ως εξής:

Πασαδόροι: Ντίμα Φιλίποφ, Θάνος Τερζής

Ακραιοι: Χαβιέ Χιμένεθ (Κούβα), Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς, Κώστας Καπετανίδης, Ζένια Γκόρτσιανουκ

Κεντρικοί: Αλεξάντερ Όκολιτς, Τάσος Γάτσης, Γιάννης Τακουρίδης, Ιβάν Μάρκεζ

Λίμπερο: Δημήτρης Κωνσταντινίδης, Νικήτας Εφραιμίδης

Διαγώνιοι: Μίταρ Τζούριτς, Αλέξανδρος Μπούτος
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό mrpink » Τετ 04 Ιούλ 2018, 12:25

panta έγραψε:Εγω το ειχα παραγγείλει νομίζω απο το tickethour το πληρώνεις ιντερνετικά αλλα για να το παραλάβεις πρέπει να πας παλατακι. Του μπάσκετ μας τα είχαν στήλει σπιτι. Αλλα αν θες μονο για στήρηξη δεν σε ενοχλεί να μην το παραλαβεις.
Δεν ξερω αν άλλαξε κάτι γιατι περσι δεν κατάφερα να πάρω (γι αυτο δεν πηραμε πρωταθλημα). Φέτος ομως θα παρω πάλι.

Η διαδικασία είναι ίδια! Το tickethour έχει μετονομαστεί σε ticketmaster. Η διάθεση θα ξεκινήσει την Τρίτη που μας έρχεται!! Όσο για την παραλαβή, η οποία, όπως πολύ σωστά λες, δεν μας ενοχλεί και να μην γίνει, πρέπει να συνεννοηθούμε εκ νέου με τηλέφωνο ή e-mail...

Σχετικά με την παρένθεση στην προτελευταία σου πρόταση... Λες να μην πήραμε πρωτάθλημα, επειδή πήρα εγώ διαρκείας;
Ανακαλώ
Άβαταρ μέλους
mrpink
 
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 11:13

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Descartes » Πέμ 05 Ιούλ 2018, 13:11

ΟΣΟΙ ΕΤΟΙΜΑΖOMAΣΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΗΣ ΥΠΕΡΟΧΗΣ SEASON ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΕ, ΝΑ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΔΕΚΑΔΕΣ ΤEΡΑΣΤΙΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ VOLLEY!!!!!

Aπο τον Καλμαζίδη, στον Κράβαρικ, στον Konstantinov, στον Grbic, στον Clayton Stanley, στον Ernando Gomez, στον Βασίλη Κουρνέτα, στον Alexander Shafranovich, στον Rolando Cepeda, στον David Lee, στον Dante Amaral, στον Tzoύριτς.

ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΙΚΗΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΤΟΥ Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΑΕΡΙΝΟΣ

DANTE AMARAL



:pano: :pano: :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό panta » Παρ 06 Ιούλ 2018, 07:57

mrpink έγραψε:
panta έγραψε:Εγω το ειχα παραγγείλει νομίζω απο το tickethour το πληρώνεις ιντερνετικά αλλα για να το παραλάβεις πρέπει να πας παλατακι. Του μπάσκετ μας τα είχαν στήλει σπιτι. Αλλα αν θες μονο για στήρηξη δεν σε ενοχλεί να μην το παραλαβεις.
Δεν ξερω αν άλλαξε κάτι γιατι περσι δεν κατάφερα να πάρω (γι αυτο δεν πηραμε πρωταθλημα). Φέτος ομως θα παρω πάλι.

Η διαδικασία είναι ίδια! Το tickethour έχει μετονομαστεί σε ticketmaster. Η διάθεση θα ξεκινήσει την Τρίτη που μας έρχεται!! Όσο για την παραλαβή, η οποία, όπως πολύ σωστά λες, δεν μας ενοχλεί και να μην γίνει, πρέπει να συνεννοηθούμε εκ νέου με τηλέφωνο ή e-mail...

Σχετικά με την παρένθεση στην προτελευταία σου πρόταση... Λες να μην πήραμε πρωτάθλημα, επειδή πήρα εγώ διαρκείας;


θα δείξει φέτος που θα πάρουμε και οι δύο ;)
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4057
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 07:45

Την Τρίτη ξεκινάει η διάθεση εισιτηρίων διαρκείας!

Από την Τρίτη 10 Ιουλίου 2018, ξεκινά η διάθεση των εισιτηρίων διαρκείας της αγωνιστικής περιόδου 2018-19.

Μαζί ξανά στην κορυφή!

Καλούμε όλους τους φιλάθλους μας να στηρίξουν την προσπάθεια της ομάδας και να ζήσουμε μεγάλες στιγμές σε Ελλάδα και Ευρώπη!

Πιο αναλυτικά, οι τιμές των εισιτηρίων διαρκείας για την φετινή αγωνιστική περίοδο έχουν διαμορφωθεί ως εξής:

Θύρες 3, 8, 13, 18: 50€
Θύρα 13 (Διαζώματα 108-109-110-111): 100€
VIP1 και VIP5: 200€
VIP2: 300€
VIP4: 350€
VIP3: 400€
VIP LOUNGE: 600€

Για τους κατόχους κάρτας ανεργίας το κόστος του εισιτηρίου διαρκείας θα είναι στα 30€ για την κατηγορία White
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τετ 18 Ιούλ 2018, 10:48

League Cup 2018-19: Στον Α’ όμιλο ο ΠΑΟΚ

Α΄ομιλος: ΠΑΟΚ, Ηρακλής, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΑΕ Κομοτηνής
Β΄όμιλος: Ολυμπιακός Φοίνικας Σύρου, ΑΟΠ Κηφισιάς, ΓΑΣ Παμβοχαϊκός
Γ΄ομιλος: Παναθηναϊκός, ΑΕΚ, ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3481
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 18 Ιούλ 2018, 14:44

Ο πρώτος του Α' Ομίλου θα παίξει με τον πρώτο του Β' Ομίλου...μαντέψτε σε τίνος την έδρα... :twisted:


ΤΕΛΕΙΩΣΤΕ ΤΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τετ 18 Ιούλ 2018, 14:54

ζαντε
αυτα βγηκαν με κληρωση ...

τωρα εαν τα ....μπαλακια...ηταν...παγωμενα.. ειναι ενα θεμα που πρεπει να το

ερευνησουμε
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 18 Ιούλ 2018, 16:51

Στο ελληνικό volley τα τελευταία χρόνια οι κληρώσεις βολεύουν ΠΑΝΤΑ τον γαύρο ή καμιά επαρχιακή ομάδα τύπου Φοίνκα Σύρου.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Descartes » Τρί 31 Ιούλ 2018, 08:44

Ο Μυθικός Βασίλης Κουρνέτας ξεκινά την καριέρα του ως Προπονητής στον ΑΣ ΠΕΡΑ.

Eύχομαι ολόψυχα να τον δώ μια μέρα Προπονητή του ΠΑΟΚ.

Προπονητής ο Κουρνέτας!

Το πήρε απόφαση! Ανακοινώθηκε από τον ΑΣ Πέρα! #PAOK #PAOK24

30-07-2018, 21:15 ΒΟΛΕΫ
ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪ́ΔΗΣ

Προπονητής ο Κουρνέτας!

Ήταν θέμα χρόνου να το πάρει απόφαση και τελικά έγινε πράξη! Ο Βασιλής Κουρνέτας, σε ρόλο προπονητή!

Ο Κουρνέτας, ο οποίος πρόσφερε πολλά στο τμήμα του ΤΑΠ ΠΑΟΚ, κατακτώντας με την ομάδα το πρώτο νταμπλ στην ιστορία της και την επόμενη χρονιά ακόμα ένα πρωτάθλημα, αποφάσισε να συνεχίσει την καριέρα του ως προπονητής!

Συγκεκριμένα ανέλαβε την τεχνική ηγεσία στον Αθλητικό Σύλλογο Πέρα, μαζί με τον Σωτήρη Τσέργα.

Η σχετικά ανακοίνωση:

Ο Αθλητικός Σύλλογος Πέρα βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει με χαρά και τιμή την συνεργασία του με δύο μεγάλες προσωπικότητες στο χώρο του ελληνικού βόλεϊ, τον Βασίλη Κουρνέτα και τον Σωτήρη Τσέργα.

Ο Βασίλης Κουρνέτας, πολυνίκης πρωταθλητής, 267 φορές διεθνής με την εθνική ομάδα και Ολυμπιονίκης μαζί με τον Σωτήρη Τσέργα, επίσης πολυνίκη πανελληνίων πρωταθλημάτων και 67 φορές διεθνή, πρόκειται να αναλάβουν από κοινού την τεχνική ηγεσία των αγωνιστικών τμημάτων, αλλά και την ανάπτυξη των υποδομών του τμήματος βόλεϊ του Α.Σ.ΠΕΡΑ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Α.Σ. ΠΕΡΑ ακολουθώντας τα χνάρια της ιστορίας του, από την ίδρυσή του στην Κωνσταντινούπολη (Πέρα, 1923) με τις διακρίσεις και τα πρωταθλήματα, όσο και κατά την μετέπειτα πορεία του στην Αθήνα (1973), συνεχίζει να συνάπτει δυναμικές συνεργασίες με σημαντικά ονόματα του αθλητικού χώρου, όπως στο μπάσκετ, στο τένις, στην κολύμβηση, τόσο σε επίπεδο στελεχών, όσο και προπονητών, οι οποίοι πληρούν όλα τα επιστημονικά και αθλητικά κριτήρια.

Η οικογένεια του Α.Σ.ΠΕΡΑ τους καλωσορίζει και τους εύχεται καλή επιτυχία.

http://www.paok24.com/volei/119665/prop ... -kournetas


:pano: :pano: :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Παρ 03 Αύγ 2018, 08:59

Ετσι συνεχίστε να προκαλείται τον Τζουριτς και η π@@τσα που θα φάτε θα σας βγει απ τη μύτη
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 22 Αύγ 2018, 12:49

Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 26 Αύγ 2018, 10:47

Φορτωνουν οι μηχανές, αρχίζει το Θηρίο να σηκώνεται. Φέτος ΑΝΙΚΗΤΟΙ.

Ετοιμαστείτε για μια ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΕΖΟΝ.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Descartes » Δευτ 03 Σεπ 2018, 14:32

ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΜΕΤΑΛΛΙΟ O ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ!

EΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΦΕΤΟΣ!


Έρχεται «χάλκινος» στη Θεσσαλονίκη Ενσωματώνεται και ο Χιμένεθ

03-09-2018, 13:09

ΒΟΛΕΫ Ραφαηλ Γκαϊδατζης ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΑΡΘΡΟΥ
ΡΑΦΑΗΛ ΓΚΑΪΔΑΤΖΗΣ

Έρχεται «χάλκινος» στη Θεσσαλονίκη

Ολοκληρώθηκε η παρουσία του Κουβανού παίκτη στους Παναμερικανικούς Αγώνες.

Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο πανηγύρισε με τη φανέλα της εθνικής Κούβας ο ακραίος του ΠΑΟΚ, Χαβιέ Χιμένεθ, στους Παναμερικανικούς Αγώνες του 2018.

Η εθνική Κούβας στον ημιτελικό ηττήθηκε με 3-1 σετ από την Αργεντινή και στο μικρό τελικό αγωνίστηκε κόντρα στο Πουέρτο Ρίκο το οποίο κέρδισε με 3-1 σετ.

Ο Κουβανός ακραίος αναμένεται τις επόμενες ημέρες στη Θεσσαλονίκη προκειμένου να ενσωματωθεί στις προπονήσεις του Δικεφάλου του Βορρά.

Στο απουσιολόγιο του Στάνκου θα παραμείνει ο Αλεξάνταρ Όκολιτς ο οποίος θα δώσει το παρών με την εθνική Σερβίας στο παγκόσμιο πρωτάθλημα, με τις αναμετρήσεις των ομίλων να ξεκινάνε στις 12 Σεπτεμβρίου.

http://www.paok24.com/volei/121378/erxe ... essaloniki



:pano: :pano: :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό jimbo43 » Τετ 05 Σεπ 2018, 20:51

Descartes έγραψε:ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΜΕΤΑΛΛΙΟ O ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ!

EΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΦΕΤΟΣ!


Έρχεται «χάλκινος» στη Θεσσαλονίκη Ενσωματώνεται και ο Χιμένεθ




:pano: :pano: :pano: :pano:


Δε θέλω να μας χαλάσω το πάρτυ, αλλά σύμφωνα μ' αυτό

http://www.norceca.net/2018%20Events/XIII%20Senior%20Men%C2%B4s%20Panamerican%20Cup/P-2-3/Calendar-NORCECA%20-Men-PaAmerican.htm

ο Javier Ernesto Jimenez Scull δεν αγωνίστηκε καθόλου... το οποίο δεν είναι απαραίτητα κακό... :?
Άβαταρ μέλους
jimbo43
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες