Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 10:53

BlackBlockAttack,
τα αυτονόητα λέει ο Τυχάλας, για κάθε ΣΟΒΑΡΟ σύλλογο, όποιου ομαδικού αθλήματος μάλιστα, όχι μόνο του volley!
Μέγα φάουλ οι συγκεκριμένες δηλώσεις του αντιπροέδρου, το ξαναείπαμε...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 11:13

Ακούγεται ότι ενδιαφέρεται για τον πελεκουδα ο γαύρος μιας και δεν θα μείνει εκεί ο γερμανός μπεμε και το παιχνίδι αγριεύει αφού στο κόλπο μπαίνει και ο τρακης που αναλαμβάνει το βόλεϊ του βαζελου και υπάρχει και εκεί ενδιαφέρον για Κουμεντακη-Τακουριδη. Είναι αυτονόητο και εκ των ουκ άνευ για μένα πως πρέπει να κρατήσουμε τον ελληνικό κορμό που έχουμε κάνει και μας έχουν δώσει τρόπαια και χαρακτήρα νικητή τα τελευταία χρόνια.Λογικα θα χουμε εξελίξεις εύχομαι να συνεισφέρει και ο Ιβάν πάλι ταυτόχρονα με ενίσχυση σε ξένους. Ίδωμεν...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Σάβ 26 Μάιος 2018, 12:14

painkiller4 έγραψε:Ακούγεται ότι ενδιαφέρεται για τον πελεκουδα ο γαύρος μιας και δεν θα μείνει εκεί ο γερμανός μπεμε και το παιχνίδι αγριεύει αφού στο κόλπο μπαίνει και ο τρακης που αναλαμβάνει το βόλεϊ του βαζελου και υπάρχει και εκεί ενδιαφέρον για Κουμεντακη-Τακουριδη. Είναι αυτονόητο και εκ των ουκ άνευ για μένα πως πρέπει να κρατήσουμε τον ελληνικό κορμό που έχουμε κάνει και μας έχουν δώσει τρόπαια και χαρακτήρα νικητή τα τελευταία χρόνια.Λογικα θα χουμε εξελίξεις εύχομαι να συνεισφέρει και ο Ιβάν πάλι ταυτόχρονα με ενίσχυση σε ξένους. Ίδωμεν...


Κι εμείς να βοηθήσουμε με τα διαρκειας ;)
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 12:24

Προσωπικά περιμένω, σαν σοβαρή ομάδα, να γίνει μια οριστική-τελική αποτίμηση της σεζόν που πέρασε, μέσα από μια συνέντευξη τύπου, απ τον ρεαλιστικά επικεφαλής του τμήματος κύριο Τσαλόπουλο, που συμπαθώ ιδιαίτερα...

Όπως και ένας "προϋπολογισμός" της σεζόν που έρχεται, καθορίζοντας τους στόχους και τα μέσα να επιτευχθούν...
Να έχει ο κόσμος μπροστά του έναν μπούσουλα, δηλαδή, άσχετα που προσωπικά θα ανανεώσω το διαρκείας φέτος!

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό nikospaok66 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 16:12

Καλά ρε παιδιά ήμαστε σοβαροί? Είναι προπονητής ο Ουζουνίδης? Ήμαρτον ρε παιδιά. Χωρίς το Χιμένεθ η ΑΕΚ θα ήταν τίποτα. Έχετε χάσει κάθε ποδοσφαιρική λογική? Ο άνθρωπος είναι τραγικός. Ρε τι ακούμε.
Άβαταρ μέλους
nikospaok66
 
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ 23 Ιαν 2015, 21:15
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τρί 29 Μάιος 2018, 00:30

Απάντηση του Γκόμεζ σε άρθρο του volleynews που ανέφερε ότι όταν ο παίκτης αποχώρησε τον Χειμώνα πήρε όλα τα χρήματα του συμβολαίου του:

“Γεια σου φίλε μου, ελπίζω να είσαι καλά. Πάντα είχα ένα σεβασμό στο πρόσωπο σου και τη δουλειά σου, επειδή πιστεύω ότι είσαι ένας καλός επαγγελματίας. Μόλις διάβασα το ρεπορτάζ σου για τον Αγκάμεζ, όπου γράφεις ότι πήρα όλα τα λεφτά από τον ΠΑΟΚ και δεν τους είπα ευχαριστώ., αλλά αυτό δεν είναι αλήθεια. Πρώτον δεν μου έδωσαν όλα τα χρήματα του συμβολαίου, μου έκοψαν το 55% και μου είπαν αν δεν μου αρέσει να πάω στα δικαστήρια. Δεν ήθελα να το κάνω και υπέγραψα τα χαρτιά γιατί αισθανόμουν άσχημα για όλη την κατάσταση και ήθελαν να κλείσω το κεφάλαιο ΠΑΟΚ. Και είμαι σίγουρος ότι μετά από αυτό ο μάνατζερ του ΠΑΟΚ δεν περίμενε να τους πω “ευχαριστώ” όταν έφυγα από την Ελλάδα.

Ο πρώτος λόγος ήταν τα λεφτά και ο δεύτερος είχε να κάνει με την άδεια παραμονής μου στην Ελλάδα. Δεν έκαναν το παραμικρό και ήμουν παράνομος στη χώρα γιατί ουδείς από τη διοίκηση του ΠΑΟΚ έκανε το παραμικρό να με βοηθήσει. Δεν είπα τίποτα γιατί δεν ήθελα πόλεμο με τον ΠΑΟΚ. Είπα “ευχαριστώ” μόνο στους ανθρώπους της Χαλκιδας επειδή με βοήθησαν για την άδεια παραμονής και εργασίας στην Ελλάδα τόσο εμένα, όσο και την οικογένεια μου.

Είμαι πραγματικά επαγγελματίας σε σχέση με τη δουλειά μου και πιστεύω ότι το ξέρεις καλά, αλλά οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ δεν ήταν επαγγελματίες με εμένα.

Δεν ήθελα να μιλήσω νωρίτερα για αυτά που προανέφερα, αλλά δεν δέχομαι αυτά που λένε για μένα”


Πολύ λάθος χειρισμοί αν ισχύουν.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3481
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 29 Μάιος 2018, 00:31

Και πολλοί λάθος χειρισμοί.......
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό george188 » Τρί 29 Μάιος 2018, 00:38

Ας περιμένουμε και την εκδοχή του ΤΑΠ..Γιατί η ίδια διοίκηση τον στήριξε και πέρυσι και φέτος μέχρι τον Γενάρη αν και τραυματίας
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2672
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 29 Μάιος 2018, 00:46

Εύχομαι μόνο το volley να μην έπαθε χάντμπολ...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 29 Μάιος 2018, 07:12

Λοιπόν έτσι όπως γράφεται από όλους ήδη έχουν κλείσει ο Χιμενεζ με τον Φιλιποφ. Λογικά θα έχουμε πάλι τον ίδιο αριθμό ξένων δηλαδή 4.
Και κατα τα φαινόμενα πλησιάζουμε κοντά στην πρόσληψη του Μουστακιδη για τον πάγκο της ομάδας. Αναμένουμε τις προσεχείς ημέρες για περαιτέρω εξελίξεις.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 29 Μάιος 2018, 07:32

Μ αυτά που διαβάζουμε όμως, ειδικά αν έρθει ο δηλωμένος οπαδός του πουστόγ@υρου, δεν πάει καλά το έργο.. :oops:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό george188 » Τρί 29 Μάιος 2018, 11:25

Nτάξει goran και ο κουρνέτας δηλωμένος οπαδός του γαυρου ήταν αλλά τίμησε τη φανέλα μέχρι τέλους . Τη δουλειά του θα κάνει ο μουστακίδης :nairepaok:
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2672
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό jimbo43 » Τρί 29 Μάιος 2018, 11:47

Hermann έγραψε:Απάντηση του Γκόμεζ σε άρθρο του volleynews που ανέφερε ότι όταν ο παίκτης αποχώρησε τον Χειμώνα πήρε όλα τα χρήματα του συμβολαίου του:

Πολύ λάθος χειρισμοί αν ισχύουν.


Όντως... πολύ δυσάρεστα (...) όλα αυτά, αλλά consider the source του άρθρου: κάποιος "Σ. ΛΕΜΟΝΙΔΗΣ" :twisted: του φωτός :twisted: , με σχετική αρθογραφία όπως:

Κεραυνοί, καταγγελίες Γκόμεζ κατά ΠΑΟΚ
Η αλήθεια για τον Αγκάμεζ(vid)
"Ξεκατινιάζονται" στον ΠΑΟΚ, λόγω σιχαμένου
Να ποιός προπονητής θα αντικαθιστούσε τον Ρίτσι στον ΠΑΟΚ
Πανικός στον ΠΑΟΚ- Η Θύρα 4 θέλει πίσω τον Χιμένεθ
"Βράζει" ο ΠΑΟΚ, ο Γκιόν ζήτησε να φύγει
"Εμφύλιο" στον ΠΑΟΚ, προκάλεσε ο σιχαμένος

και όλα αυτά τις τελευταίες 20 μέρες, έτσι;
Οπότε ας περιμένουμε λίγο να δούμε τί πραγματικά έγινε.
Άβαταρ μέλους
jimbo43
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 29 Μάιος 2018, 11:47

Για τον προκλητικότατο Φιλίπποφ λέω, που σαν χαρακτήρας μακάρι να μοιαζε στο μικρό δαχτυλάκι τον Κουρνέτα!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 29 Μάιος 2018, 12:09

Τον τσαμπουκά που έδειξε ο Ντίμα στο Παλατάκι, θα ήθελα να τον βλέπω και από παίκτες του Π.Α.Ο.Κ. σε εκτός έδρας αγώνες. Καλώς εννοούμενος τσαμπουκάς..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες