Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό danirifle » Κυρ 03 Ιουν 2018, 08:02

γιατί ρε παιδιά να αφήνουμε τον κουμεντάκη στα χέρια του γαύρου?
και μάλιστα τόσο "ελαφρά τη καρδία"?

μήπως την έχουμε δει λίγο αφ'υψηλού
και στην τελική πώς γίνεται ο γαύρος να δίνει παραπάνω λεφτά σε παίχτες, όταν ο ιβαν έχει πει ότι βοηθάει το βόλει?
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10173
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Κυρ 03 Ιουν 2018, 08:20

δημοσιως δεν χρειαζεται αυτοκριτικη
να καταλαβουν το μεγαλο λαθος που εκαναν πριν αρχισουμε απο νοεμβριο να ψαχνουμε προπονητη και 4 παιχτες να σωσουμε την χρονια με μειονεκτημα εδρας γιατι φετος θα ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα

και το εκρηκτικο μειγμα που ετοιμαζουν στα αποδυτηρια μπορει να εχει μεγαλες συνεπειες...


@DANI
ειναι επιλογη τους
βασικα δεν τον ηθελαν ουτε τον γεναρη ο ριτσι επεμενε
ο γαυρος δινει χρημα γιατι μαρινακης τα σκαει
οκ και ο ιβαν θα βοηθησει οταν του ζητηθει αλλα δεν τα σκαει
η αλλη μεγαλη διαφορα ειναι οτι εκεινοι κινουνται σε νορμαλ πλαισιο προπονητη-παιχτες στοχους
για αυτο και βγαινουν 1 στην κανονικη περιοδο κανουν κατι στην ευρωπη

εμεις αλλαζουμε προπονητες παιχτες και τρεχουμε να προλαβουμε
θα μου πεις πηραμε 3 κουπες ε για αυτο τους βγαινει η αλλαζονεια
με μια διαφορα φετος δεν θα ημαστε οι 2 μας....
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Κυρ 03 Ιουν 2018, 08:28

Ευχαριστούμε marley για την ενημέρωση

Φοβάμαι ότι με τέτοια λογική χάνουμε πολύ τεχνογνωσία σε ελάχιστο χρόνο..
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 03 Ιουν 2018, 08:30

Ζαντός έγραψε:Εύχομαι μόνο το volley να μην έπαθε χάντμπολ...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 03 Ιουν 2018, 08:36

ΑΙΣΧΟΣ

Λίμπερμαν Αγκάμεζ: Eίχα συμφωνήσει με τον ΠΑΟΚ, ΔΕΝ με ήθελε ο Ρίτσι.


Αγκάμεζ: «Όνειρό μου να γυρίσω στον Παναθηναϊκό»!

Ο Λίμπερμαν Αγκάμεζ σε μια σπάνια εξομολόγηση, δηλώνει ότι ονειρεύεται την επιστροφή του στον Παναθηναϊκό, θυμάται με πίκρα τι συνέβη στον Ολυμπιακό και αποκαλύπτει ότι είχε συμφωνήσει με τον ΠΑΟΚ αλλά τον έκοψε ο Ρίτσι! Και μια απίθανη ιστορία από το Ιράν...

Η συνέντευξη δημοσιεύεται στο «Έθνος της Κυριακής» και παραχωρήθηκε στον Κώστα Ασημακόπουλο.

Η αρχή σε μια γκαρσονιέρα...

Το 2004 και σε ηλικία 19 ετών ήρθε από την Κολομβία οικονομικός μετανάστης. Μαζί με άλλους δύο συμπατριώτες του στριμώχνονταν σε μία γκαρσονιέρα στη Νίκαια. Το πρώτο διάστημα ήταν εφιαλτικό. Η επικοινωνία ήταν δύσκολη και μόλις που εξασφάλιζε τα προς το ζειν αλλά σε κάθε αγώνα της Νίκαιας ο «ρόμποκοπ» από το Κάλι σημείωνε 40 πόντους και η φήμη του εξαπλώθηκε γρήγορα. Ακολούθησε το σύντομο πέρασμα από το Παγκράτι και το 2006 πήρε τη θέση του Ερνάντο Γκόμεζ στον Παναθηναϊκό.

«Εκλαψα που το χάσαμε»

Ο Αγκάμεζ έφυγε στο εξωτερικό και σε μία επταετία απογείωσε το κασέ του με την Αρκάς Σμύρνης και την Σκάιγουόκερς στη Νότιο Κορέα. Με προσωπική παρέμβαση Βαγγέλη Μαρινάκη το 2017 φόρεσε τη φανέλα του Ολυμπιακού πικραίνοντας τον κόσμο του Παναθηναϊκού που είχε συνδυάσει τον «Λίμπε» με τις καλές εποχές. Η σεζόν 2016-17 κυλούσε ιδανικά για τον Αγκαμπέζ και τον Ολυμπιακό με την κατάκτηση του Λιγκ Καπ και του Κυπέλλου στη Θεσσαλονίκη αλλά η απώλεια του πρωταθλήματος στο Ρέντη στον πέμπτο και τελευταίο τελικό από τον ΠΑΟΚ στοίχειωσε το όνειρο του Κολομβιανού για ένα πρωτάθλημα στην Ελλάδα και έβαλε τέλος στην παραμονή του στο λιμάνι. «Eκλαψα που χάσαμε το πρωτάθλημα με τον Ολυμπιακό. Το ήθελα πολύ, κυρίως για να το αφιερώσω στην κόρη μου. Εκανα μεγάλη προσπάθεια. Ο Ολυμπιακός μου έδειχνε πως με ήθελε να μείνω. Εγώ απέρριπτα προτάσεις. Μία από αυτές ήταν πολύ καλή από την Ρωσία, αλλά στο τέλος ο Ολυμπιακός δε μου έκανε πρόταση. Με πείραξε ο τρόπος που με αντιμετώπισε ο Ολυμπιακός. Δεν πιστεύω πως έκαναν και καλύτερη επιλογή με τον Οϊβάνεν αλλά αυτό που με πείραξε ήταν πως δεν μπου είπαν ξεκάθαρα πως δεν θα συνεργαστούμε. Εμεινα χωρίς ομάδα και τελευταία στιγμή πήγα στην Πεϊκάν στο Ιράν».

«Με αποδοκίμαζαν οι συμπαίκτες μου»

Η δίμηνη παραμονή του Αγκάμεζ στο Ιράν (τον Σεπτέμβριο και τον Οκτώβριου του 2017) ήταν μία εφιαλτική εμπειρία. Μόλις οι μουσουλμάνοι συμπαίκτες του είδαν στην πλάτη του το μεγάλο τατουάζ με την Παναγία και τους σταυρούς στα χέρια τον χαρακτήρισαν ανεπιθύμητο. Πρωτεργάτης των κινητοποιήσεων εναντίον του ήταν ο αστέρας του ιρανικού βόλεϊ και πασαδόρος της Πεϊκάν, Μαρούφ. Ο Αγκάμεζ ποτέ δε μίλησε για όσα «απίστευτα» έζησε στο Ιράν και ακόμα και τώρα με το ζόρι είπε δύο κουβέντες: «Ηταν πολύ δύσκολα. Νόμιζα πως ζούσα όνειρο. Πήγαινα στο σερβίς και με αποδοκίμαζαν ακόμα και οι συμπαίκτες μου…», λέει ο Αγκάμεζ μη μπορώντας να πιστέψει αυτά που πέρασε. Για καλή τους τύχη ο ίδιος και η οικογένεια του κυριολεκτικά φυγαδεύτηκαν από την Τεχεράνη μία ημέρα που υπήρχε αργία λόγω θρησκευτικής εορτής...

Η πικραμένη ιστορία της ελληνοποίησης

Επέστρεψε στο σπίτι του στον Αλιμο που έχει αγοράσει εξασφαλίζοντας βίζα επενδυτή στην Ελλάδα. Αλλωστε μία άλλη πικραμένη ιστορία είναι ότι ενώ μπορούσε να πάρει την ελληνική υπηκοότητα η ΕΟΠΕ το 2010 απέφυγε να πάρει τις σχετικές πρωτοβουλίες επενδύοντας πάνω στον Δημήτρη Τζούριτς ο οποίος τότε αποφάσιζε να γυρίσει διαγώνιος. Ανεξάρτητα από τον Τζούριτς η ελληνοποίηση του Αγκάμεζ ήταν ένα μεγάλο λάθος που δεν έγινε από την τότε ηγεσία της ομοσπονδίας βόλεϊ...

Η άρνηση Ρίτσι στον ΠΑΟΚ

Τα Χριστούγεννα του 2017 ο Αγκάμεζ δέχτηκε την πρόταση του ΠΑΟΚ για να πάρει τη θέση του Ερνάντο Γκόμεζ όπως το… 2006 αλλά όλοι λογάριαζαν χωρίς τον προπονητή Ντανιέλε Ρίτσι. «Όλα ήταν συμφωνημένα με την διοίκηση του ΠΑΟΚ. Ημουν σε καλή κατάσταση και έτοιμος να αγωνιστώ αλλά δεν ενέκρινε τη μεταγραφή ο Ρίτσι. Δεν ξέρω γιατί. Ηθελα πολύ να παίξω. Δε μπορώ να ξέρω εάν θα κέρδιζε ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα με μένα, αλλά ξέρω πως θα έκανα μεγάλη προσπάθεια», είπε ο Αγκάμεζ επιβεβαιώνοντας τον αντιπρόεδρο του ΑΣ ΠΑΟΚ Δημοκράτη Παπαδόπουλο.


Χορηγός ο Ρονάλντο

Μετά από τρεις απογοητεύσεις (Ολυμπιακό, Πεϊκάν, ΠΑΟΚ) και για να μη χάσει τη σεζόν πήγε στη πορτογαλική Σπόρτινγκ Λισσαβώνας που έχει χορηγό τον Ρονάλντο και κατέκτησε το πρωτάθλημα. Πριν ένα μήνα επιλέχθηκε πρώτος στα τράιαλς της Νοτίου Κορέας και έκλεισε αυτοκρατορικό συμβόλαιο στην Γουόρι. Στα τέλη Ιουνίου περιμένει την γέννηση του υιού του από την αγαπημένη του Τζούλι ενώ ήδη έχουν την Μαρία Αγγελική που είναι δύο ετών.

«Αδέλφια μου οι Ελληνες»

Στα 33 του χρόνια κάνει τον απολογισμό του, ενώ πάνω στην συζήτηση για το χρέος του Παναθηναϊκού απέναντι του ύψους 140.000 Ευρώ από το συμβόλαιο του 2010 μας είπε πως θα κάνει μία μεγάλη εξομολογογηση στο «Εθνος της Κυριακής»: «Η Ελλάδα είναι η πατρίδα μου. Εδώ θα μείνω όταν σταματήσω την καριέρα μου. Εδώ θα μεγαλώσουν τα παιδιά μου. Στην Ελλάδα κέρδισα τα πάντα. Οι Ελληνες με αγκάλιασαν σαν αδελφό τους. Νιώθω ασφάλεια και ευτυχία. Είμαι υποχρεωμένος σε αυτή τη χώρα. Σαν επαγγελματίας είμαι ευγνώμων που αγωνίστηκα στον Ολυμπιακό. Το όνειρο όμως είναι να γυρίσω στον Παναθηναϊκό. Είναι η ομάδα που έκλαψα και ανδρώθηκα. Μαθαίνω πως γίνεται προσπάθεια να οργανωθεί πάλι ο Ερασιτέχνης Παναθηναϊκός. Είναι το πιο ωραίο νέο που έχω ακούσει. Το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Μακάρι όταν γυρίσω να αγωνιστώ στον Παναθηναϊκό για τον τελευταίο αγώνα της καριέρας μου», είπε με συγκίνηση ο Αγκάμεζ αποφεύγοντας να αναφερθεί στο χρέος που έχει απέναντι του ο Παναθηναϊκός...

http://www.sdna.gr/volei/article/473374 ... ia-tatoyaz


ΑΣΕ μας ρε Ρίτσι.... Ευχαριστούμε για το Κύπελλο, ευχαριστούμε για το ωραίο βόλλει μέχρι τον τελικό των Play Off στο οποίο είμασταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

Ωστόσο, η μη απόκτηση του Αγκάμεζ αποτελεί ΕΓΚΛΗΜΑ για την Ιστορία του ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Κυρ 03 Ιουν 2018, 09:02

αδερφε
κανενα εγκλημα

1 δες τι εκανε ο αγκαμεζ φετος
2 τα ειπε δημοσιως η διοικηση
3 πηραμε καλο διαγωνιο
4 αν χαναμε με αγκαμεζ θα λεγαμε γιατι πηρες τον λουζερ....
5 οταν εχεις ενας προπονητη επιπεδου ριτσι θα δεχθεις τις επιλογες του ειδικα οταν παρακαλουσες να σωσει ην χρονια

το στορυ θυμιζει το καλοκαιρι μετα την 1 κουπα μονο που εχει μεγαλυτερο level αλλαζονειας
δεν υπαρχει ο μηνας του μελιτος δεν ειναι 2 ομαδες αλλα 3 μπορει και 4
δεν υπαρχει καλμαζιδης να γυρισει μετα απο παρακαλια
δεν εχεις γκομεζ κουρνετα και μαλλον σαφρα

μεγαλο ρισκο
μεγαλη διακαιωση η μεγαλη αποτυχια με πολλες συνεπειες ......
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Κυρ 03 Ιουν 2018, 09:07

Τα στατιστικά του Αγκαμεζ στην Πορτογαλία επ ουδενί δεν δικαιολογούν τα παράπονα στον Ριτσι

Οι μεγάλες ομάδες φτιάχνονται από μεγάλες προσωπικότητες
Φέτος δεν είχαμε μια τέτοια - πέρα από τον Σαφρανοβιτς, κι αυτή από το χρόνο φθαρμενη - γι αυτό και χάσαμε

Είχαμε φτιάξει όμως έναν καταπληκτικό ελληνικό κορμό - και τώρα πάμε να χαλάσουμε κι αυτόν...
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 03 Ιουν 2018, 09:23

Ποιά Πορτογαλία? Είδατε που υπέγραψε για την επόμενη σεζόν ο Αγκάμεζ? Δηλαδή ο Ουτσίκοφ που θα παίζει του χρόνου και τι έκανε στους τελικούς των Play Off?

Το έχω ξαναγράψει οτι οι (Βορειοι και Νότιοι) Αμερικάνοι μας πηγαίνουν ως κουλτούρα περισσότερο απο όλους και ειδικότερα τους Βαλκάνιους.

Συμφωνώ οτι η Διοίκηση έχει κάνει αρκετά λάθη. Ειδικά φέτος. Αλλά μη παρουσιάζουμε τους προπονητές ως θύματα. Και αυτοί κάνουν λάθη. Πολλά και κρίσιμα λάθη.

Το σκουλήκι του νότου έχει κλήσει τον Θεσσαλονικιό Τζιουμακα ως διαγώνιο που έπαιζε εδω και 3 χρόνια Ιταλία και πασσαδόρο έναν αργεντίνο με καλό βιογραφικό και χαρακτηριστικά. Ο Βάζελος μάλλον ετοιμάζεται και δυναμικό comeback.

Η φυγή του Κουμεντάκη θα είναι πολύ μεγάλο πλήγμα. Ο Πετρέας έχει κλήσει πουθενά? O Πρωτοψάλτης?
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό danirifle » Κυρ 03 Ιουν 2018, 09:49

marley να σαι καλά για τις πληροφορίες και τις εξηγήσεις
να χουμε και μεις που είμαστε μακριά μια πιο σφαιρική οπτική των πραγμάτων
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10173
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό Disharmonic » Κυρ 03 Ιουν 2018, 10:43

Αν δεν κατέβουν από το καλάμι εκεί στη διοίκηση η φετινή χρονιά θα είναι πολύ δύσκολη. Μεγάλη απώλεια ο Κουμεντάκης αν φύγει τελικά.
Άβαταρ μέλους
Disharmonic
 
Δημοσιεύσεις: 323
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:04

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Κυρ 03 Ιουν 2018, 10:45

Εύχομαι να κρατήσουμε όλους τούς πρωτοκλασατους Έλληνες και γιατί όχι να ενισχυθουμε και με άλλους(Φιλιπποφ,Πρωτοψαλτης πχ)Το επόμενο πρωτάθλημα φαντάζει το πιο ανταγωνιστικό και πρέπει να είμαστε δυνατοί.Σε καμμία περίπτωση αποδυνάμωση
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Κυρ 03 Ιουν 2018, 10:59

Ωραίος ο Μαρλευ.

Σε περίπτωση συμφωνίας με Φιλιποφ λοιπόν , πάμε για 4 ξένους -2 ακραίους-κεντρικό- διαγώνιο. Καλό ακούγεται φτάνει να είναι παικταραδες που κάνουν την διαφορά. Έτσι , δεν μας χρειάζονται και οι Κουμεντακης-Πελεκουδας που μπορούν να αποχωρήσουν ΑΝ τους δώσουν περισσότερα αλλού.

Ο ελληνικός κορμός που πρέπει να παραμείνει είναι , κατά την γνωμη μου, οι : Σωτηριου-Σακογλου-Τερζης-Τακουριδης-Παντακιδης -Κωνσταντινιδης και να επενδύσουμε σε Ελληνα πολύ καλό λίμπερο.

Αυτό με την διοίκηση και τις αποφάσεις της είναι όντως άσχημο . Αλλά μας έδωσε 3 πρωταθλήματα και 2 κύπελλα...πως να τους πεις ότι έχουν άδικο?

Πάντως απ ότι φαίνεται το "κάνουμε ομάδα για τα πλει-οφ" και το "μπορούμε να αλλάξουμε την ομάδα τον χειμώνα κατά το δοκούν" δεν θα ξαναγίνει. Είναι καιρός να αλλάξει και η νοοτροπία ...
Και στην τελική πόσο δύσκολο είναι να βρούνε ένα προπονητή που να τον εμπιστευτούνε ?
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό Stelios Bagios » Κυρ 03 Ιουν 2018, 11:00

Thanks marley για τα όσα γράφεις.

Από ότι φαίνεται και φέτος θα επενδύσουμε στις αλλαγές του Γενάρη με όλα τα καλά και κακά που αυτό συνεπάγεται.

Κρίμα που έφυγε ο Βάλκιερς, ο Φιλίποφ είναι μία καλή εναλλακτική αν είναι σε καλή κατάσταση.
Κρίμα που φεύγει και ο Κουμεντάκης, αλλά είναι αλήθεια ότι ο Ολυμπιακός δίνει μεγαλύτερα συμβόλαια από μας. Ο Χιμένεθ προσωπικά δε μου πολυαρέσει.
Θα ήθελα να κρατήσουμε Ουτσίκοφ, αν και δεν ακούγεται πουθενά κάτι τέτοιο.

Νομίζω ότι ο Ουτσίκοφ είναι καλύτερος του Αγκάμεζ ο οποίος έκανε τραγική σεζόν στην Πορτογαλία. Σίγουρα η διαφορά τους δεν είναι τέτοια που να δικαιολογεί το επιχείρημα ότι αν είχαμε πάρει Αγκάμεζ θα παίρναμε το πρωτάθλημα. Ίσως να μην παίρναμε ούτε το κύπελλο, κανείς δεν ξέρει. Όπως και να έχει αυτή η συζήτηση μόνο εσωστρέφεια φέρνει, δεν έχει κάποια άλλη λογική.
Άβαταρ μέλους
Stelios Bagios
 
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τετ 05 Μαρ 2014, 00:02

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 03 Ιουν 2018, 11:07

Είμαστε σε ένα κομβικό σημείο για αυτό το τμήμα και η επόμενη χρονιά θα κριθεί από τον φετινό σχεδιασμό του καλοκαιριού. Οι μέχρι τώρα ενδείξεις που υπάρχουν δεν με προϊδεάζει για αισιοδοξία του χρόνου αν από την ομάδα φύγει αυτός ο ελληνικός κορμός που ήδη έχει κάνει πρωταγωνιστή τον ΠΑΟΚ και με δεδομένο ότι παίκτες με προσωπικότητα όπως ο σαφρανοβιτς σιγα φτάνει στο πλήρωμα του χρόνου τυχόν απώλεια και Κουμεντακη και ταυτόχρονα ενδυνάμωση του ανωμαλου εχθρού αλλάζουν εντελώς οι ισορροπίες μετά. Έχουν κάνει πολλά λάθη στην διοίκηση με αποκορύφωμα την δήλωση του Παπαδόπουλου που ουσιαστικά άδειασε τον προπονητή και ταυτόχρονα έκανε αποθάρρυνση στον οποιοδήποτε επόμενο να σκέφτεται να καθίσει στον πάγκο όταν γνωρίζει ότι θα έχει διακοσμητικό ρόλο. Επιβάλλεται να έρθει σίγουρα καινούργιος προπονητής με παραστάσεις και να έχει επιβλητική παρουσία.
Όταν απέναντι σου πέρα από την εμπλοκή του τρακη στο βόλεϊ βλέπω και την χάρτινη να ενισχύεται οι πόλοι αυξάνονται η άμεση ανάγκη για ενίσχυση του τμήματος από τον Σαββίδη είναι επιτακτική...
Τελευταία επεξεργασία από painkiller4 και Κυρ 03 Ιουν 2018, 11:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Γενικά νέα για το βόλλεϋ

Δημοσίευσηαπό Disharmonic » Κυρ 03 Ιουν 2018, 11:10

kastrakis έγραψε:Πάντως απ ότι φαίνεται το "κάνουμε ομάδα για τα πλει-οφ" και το "μπορούμε να αλλάξουμε την ομάδα τον χειμώνα κατά το δοκούν" δεν θα ξαναγίνει. Είναι καιρός να αλλάξει και η νοοτροπία ...
Και στην τελική πόσο δύσκολο είναι να βρούνε ένα προπονητή που να τον εμπιστευτούνε ?

Όταν δηλώνεις ότι ο προπονητής είναι μόνο για να προπονεί, η διοίκηση θα αποφασίζει για τους παίκτες, μάλλον πολύ.
Άβαταρ μέλους
Disharmonic
 
Δημοσιεύσεις: 323
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:04

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

cron