Βόλλεϋ 2017/18

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Βόλλευ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 28 Ιουν 2017, 14:28

Αυτή είναι η λογική του ΠΑΕΠΑΟΚτσή. Υπομονή 0, κριτική πριν δούμε το οτιδήποτε και στη γωνιά...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλλευ 2017/18

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 28 Ιουν 2017, 14:50

Ρε εδώ τους έχουμε ξεκωλιασει με δυο σερί πρωταθλήματα σπάζοντας την έδρα τους και ειδικά φέτος ουσιαστικά χωρίς διαγώνιο και πασαδορο,άσχετα αν τα ελληνόπουλα κάλυψαν τέλεια αυτά τα κενά και που ο φετινός τίτλος αξίζει για 10 δικά τους και θα τους φοβηθώ τώρα;Η ομάδα μου αρέσει ευελπιστώ σε εύστοχη κίνηση με τον ακραίο ελπίζω ο φίλος aver αν έχει κάτι νεότερο να μας ενημερώσει μιας και δεν εμπιστεύομαι κανένα αρδ.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Βόλλευ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τετ 28 Ιουν 2017, 15:09

Πότε θα βγει επιτέλους η γ@μημενη απόφαση για τους ξένους; Για ποιο λόγο καθυστερούν τόσο;
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3490
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βόλλευ 2017/18

Δημοσίευσηαπό koulis4 » Τετ 28 Ιουν 2017, 18:04

Ε κατεβα με κανα χιμενεθ ακραιο και πανε να κοντραρεις το γαυρο..Δεν ειναι καθε χρονο πασχαλια να κατεβαινεις με πολυ μικροτερο μπατζετ και να σηκωνεις την κουπα. Επισης δεν εχει καμια σχεση γαυρος με κοκκινακη βασικο ακραιο και στιβαχτη πασαδορο και αυτους που εφερε φετος. Και δεν εχει καμια σχεση ο προπερσυνος γκομεζ με τον προπερσινο σαφρανοβιτς και τον προπερσυνο χιμενεθ.
Αυτο που με ενοχλει περισσοτερα απολα ειναι τα παχια λογια που ακουστηκαν φετος οτι κανουμε ομαδα για Ευρωπη και οτι θα αυξηθει το μπατζετ και παει λεγοντας..
Μακαρι να μας ξευτιλισει η διοικηση και να φερει δυνατο ακραιο. Με Χιμενεθ ομως δεν πας πουθενα. Παικτης που εφυγε νυχτα στην πρωτη του χρονια στην ιταλια στην οποια καταφερε να στεριωσει μεχρι κ ο Φραγκος με τον Κουμεντακη. Οποιος δεν τα βλεπει αυτα μαλλον δεν ξερει απο βολευ..
Και τα περσυνα δωρα του γαυρου να φαει δυο θεσεις ξενων σε κεντρικους αποτι φαινεται πεθαναν.
koulis4
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ 13 Νοέμ 2016, 11:31

Re: Βόλλευ 2017/18

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Τετ 28 Ιουν 2017, 18:19

Vasilis pap έγραψε:
eorptol1 έγραψε:
koulis4 έγραψε:Μεγαλη βομβα απο τον Ολυμπιακο στη θεση του πασαδορου. Εμεις φεραμε καλο και αυτοι φερανε ακομα καλυτερο. Ο Ολυμπιακος χωρις πολλα λογια κανει την υπερβαση του και αν δεν φερουμε ενα βαρβατο ακραιο δεν εχουμε καμια τυχη φετος. Οι δικοι μας στο λογια φετος θα κανανε αυξηση 20%. Τωρα πως γινεται να κανεις αυξηση και να σαι πανω κατω στα ιδια με περσυ και στη θεση του ακραιου ενω ειχες Νταντε να ψαχνεις για λαχειο με 80.000 δεν μπορω να το καταλαβω. Τουλαχιστον μην λες οτι κανεις αυξηση, μην κοροιδευεις..
Δεν εχω σκοπο να κραξω τη διοικηση, εχω σκοπο να κανω λιγη κριτικη μηπως και φερουν καποιο σοβαρο ακραιο για να κοντραρουμε φετος το γαυρο..

Πάλι κλαίμε; και πέρσι τα ίδια αλλά η ομάδα μας έκανε ρόμπα.... Δεν περιμένεις καν, για να κράξεις δες πρώτα ολοκληρομενες τις κινήσεις μας και κάνε αυστηρότερη κριτική.... Πέρσι ήρθε ο αγκαμεζ και μόνο που δεν είχαμε αυτοκτονίες εδώ.... Τα παθήματα μαθήματα

Φίλε ως δεν έχει και πολύ άδικο ο Κούλης. Οι μετεγγραφές φέτος του γαύρου είναι πολύ καλές! Φέτος έχουν Μουνιόθ έχουν έναν πασαδόρο που είναι στο τοπ 10 στον κόσμο . Επίσης δεν κάνουν το ίδιο λαθος με 2 ξένους στο κέντρο. Βελτιώνπνται παντού αντιθέτως εμείς αν εξαιρέσεις την πάσα που αλλού ενισχύθηκαμε? Οι κεντρικοί που πήραμε θεωρείς είναι καλύτεροι από τους περσινους? Εύχομαι να είναι αλλά το βιογραφικό λέει αλλά..
Και όσον αφορά λέγανε ότι θα αυξηθεί το μπάτζετ . Εμείς εδώ όχι μόνο δεν βλέπουμε αύξηση του μπάτζετ αλλά μείωση. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να βγουν μάπα οι μεταγραφές του γαύρου για να πάρουμε το 4ο αλλά είναι κομματάκι δύσκολο .

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Γαμώτο και φέτος θα χάσουμε το πρωτάθλημα;;; Ε όχι δεν πάει άλλο........ :nairepaok:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Βόλλευ 2017/18

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τετ 28 Ιουν 2017, 18:40

Κακά τα ψέμματα
Αυτή είναι η ομορφιά του αθλητισμού
Ο συναγωνισμός
Μια εμείς μια οι άλλοι
Μη βλέπετε που τους πηγαίνουμε τρεις εμείς καμία αυτοί
Αυτό δε μπορεί να γίνεται συνέχεια. ..
Χωρίς να σημαίνει αυτό ότι δε γουστάρω να τους ρίξουμε πξσ και φέτος
Άλλο είναι το βασικό
Να δημιουργησουμε έναν βολλευμπολικο οπαδικο κορμό
Να δουλέψουμε τις ακαδημίες μας
Παρεπιπτωντος όταν εγω έπαιζα βολλευ οι ακαδημίες του ΠΑΟΚ ήταν από τις χειρότερες
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 28 Ιουν 2017, 18:46

Ας είμαστε πρώτοι εμείς παντού και 2οι αυτοί, δεν με χαλάει. Αρκεί να είναι από κάτω μας. Είναι ίσως το μόνο σωματείο που θέλω να εξαφανιστεί από προσώπου γης. Οι άλλοι δεν με ενδιαφέρουν, αρκεί να είναι από κάτω μας.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τετ 28 Ιουν 2017, 18:50

δεν είναι σωματείο.
Είναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ που εμπλέκεται στα πάντα του κοινωνικού βίου, με σκοπό την αποκόμιση , είτε οικονομικού κέρδους, είτε πρεστίζ, είτε εξουσίας
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 28 Ιουν 2017, 18:51

koulis4 έγραψε:Ε κατεβα με κανα χιμενεθ ακραιο και πανε να κοντραρεις το γαυρο..Δεν ειναι καθε χρονο πασχαλια να κατεβαινεις με πολυ μικροτερο μπατζετ και να σηκωνεις την κουπα. Επισης δεν εχει καμια σχεση γαυρος με κοκκινακη βασικο ακραιο και στιβαχτη πασαδορο και αυτους που εφερε φετος. Και δεν εχει καμια σχεση ο προπερσυνος γκομεζ με τον προπερσινο σαφρανοβιτς και τον προπερσυνο χιμενεθ.
Αυτο που με ενοχλει περισσοτερα απολα ειναι τα παχια λογια που ακουστηκαν φετος οτι κανουμε ομαδα για Ευρωπη και οτι θα αυξηθει το μπατζετ και παει λεγοντας..
Μακαρι να μας ξευτιλισει η διοικηση και να φερει δυνατο ακραιο. Με Χιμενεθ ομως δεν πας πουθενα. Παικτης που εφυγε νυχτα στην πρωτη του χρονια στην ιταλια στην οποια καταφερε να στεριωσει μεχρι κ ο Φραγκος με τον Κουμεντακη. Οποιος δεν τα βλεπει αυτα μαλλον δεν ξερει απο βολευ..
Και τα περσυνα δωρα του γαυρου να φαει δυο θεσεις ξενων σε κεντρικους αποτι φαινεται πεθαναν.


Post γεμάτο υποθέσεις, χωρίς καμία βάση ως τώρα, με μηδενισμό των επιλογών της διοίκησης που έχει τρία σερί χρόνια τον ΠΑΟΚ πρωταθλητή και ταυτόχρονη αποθέωση των επιλογών του γαύρου.

Πέρυσι διαβάζαμε για τον διαστημικό Αγκάμεζ, τον τρομερό "πύργο" Άθος Κόστα, το "πυροβόλο" Τσούπκοβιτς κλπ κλπ.Φέτος διαβάζουμε για τις φετινές τρομακτικές του μεταγραφές. Κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 28 Ιουν 2017, 18:54

Αν στηριχθεί η ομάδα από τους οπαδούς μας όπως της αξίζει, δεν θα έχουμε πρόβλημα πουθενά. Λεφτά και καναδυό χιλιάρικα στα κάγκελα θέλει για να καυλώνουν οι παίχτες.

Αλλά μιλάμε για λαό χωρίς αθλητική παιδεία, που αθλητισμός είναι το ποδόσφαιρο... Π.Α.Ο.Κ. - Άρης στο μπάσκετ πέρσι, 3000 οπαδοί στη κερκίδα, μπαίνουν οι βολλεϋμπολίστες μας και κανείς δεν φώναξε "να τοι να τοι οι πρωταθλητές!"...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Vasilis pap » Τετ 28 Ιουν 2017, 19:38

HOOL4IGAN έγραψε:
Vasilis pap έγραψε:
eorptol1 έγραψε:[quote="koulis4"]Μεγαλη βομβα απο τον Ολυμπιακο στη θεση του πασαδορου. Εμεις φεραμε καλο και αυτοι φερανε ακομα καλυτερο. Ο Ολυμπιακος χωρις πολλα λογια κανει την υπερβαση του και αν δεν φερουμε ενα βαρβατο ακραιο δεν εχουμε καμια τυχη φετος. Οι δικοι μας στο λογια φετος θα κανανε αυξηση 20%. Τωρα πως γινεται να κανεις αυξηση και να σαι πανω κατω στα ιδια με περσυ και στη θεση του ακραιου ενω ειχες Νταντε να ψαχνεις για λαχειο με 80.000 δεν μπορω να το καταλαβω. Τουλαχιστον μην λες οτι κανεις αυξηση, μην κοροιδευεις..
Δεν εχω σκοπο να κραξω τη διοικηση, εχω σκοπο να κανω λιγη κριτικη μηπως και φερουν καποιο σοβαρο ακραιο για να κοντραρουμε φετος το γαυρο..

Πάλι κλαίμε; και πέρσι τα ίδια αλλά η ομάδα μας έκανε ρόμπα.... Δεν περιμένεις καν, για να κράξεις δες πρώτα ολοκληρομενες τις κινήσεις μας και κάνε αυστηρότερη κριτική.... Πέρσι ήρθε ο αγκαμεζ και μόνο που δεν είχαμε αυτοκτονίες εδώ.... Τα παθήματα μαθήματα

Φίλε ως δεν έχει και πολύ άδικο ο Κούλης. Οι μετεγγραφές φέτος του γαύρου είναι πολύ καλές! Φέτος έχουν Μουνιόθ έχουν έναν πασαδόρο που είναι στο τοπ 10 στον κόσμο . Επίσης δεν κάνουν το ίδιο λαθος με 2 ξένους στο κέντρο. Βελτιώνπνται παντού αντιθέτως εμείς αν εξαιρέσεις την πάσα που αλλού ενισχύθηκαμε? Οι κεντρικοί που πήραμε θεωρείς είναι καλύτεροι από τους περσινους? Εύχομαι να είναι αλλά το βιογραφικό λέει αλλά..
Και όσον αφορά λέγανε ότι θα αυξηθεί το μπάτζετ . Εμείς εδώ όχι μόνο δεν βλέπουμε αύξηση του μπάτζετ αλλά μείωση. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να βγουν μάπα οι μεταγραφές του γαύρου για να πάρουμε το 4ο αλλά είναι κομματάκι δύσκολο .

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Γαμώτο και φέτος θα χάσουμε το πρωτάθλημα;;; Ε όχι δεν πάει άλλο........ :nairepaok:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]
Φίλε μάλλον μπερδέψες τα λεγόμενα μου! Εγώ είπα μακάρι να πάμε να πάρουμε το 4ο συνεχόμενο απλά λέω πως φέτος θα είναι πιο δύσκολο βλέποντας τις μεταγραφές της ομάδας του πρεζεμπορα! Μακάρι η ομάδα να κάνει το τρεμπλ! Δεν ξέρεις πόσο το εύχομαι όχι μόνο εγώ ούτε και εσύ αλλά όλοι μας!
Απλά δεν γίνεται να αγνοήσουμε το γεγονός πως ο γαύρος έφερε πασαδόρο που είναι τρομερός αν μη τι άλλο έχει ελαφρώς πιο δυνατή δυάδα στα λίμπερο από εμάς . Για του ακραίους τους δικούς του και τους δικούς μας θα δείξει.
Επίσης περιμένουμε να δούμε τι γίνεται με τον 5ο ξένο.
Επίσης μην αρπαζεστε ο καθένας ρε παιδιά. Ο καθένας εκεί την άποψη του και βλέπω πως κανένας μας δεν προσβάλλει κανέναν άρα κάθε γνώμη είναι σεβαστή.
Υ.Γ. έχω άδικο αυτό που λέω για το μπάτζετ πως υποσχέθηκαν πως θα είναι μεγαλύτερη ενώ έχει μικρύνει. Στην τελική ας μην το έλεγαν ώστε να μην πετάνε κάποιοι στα σύννεφα. Εγώ τουλάχιστον όχι.
Πάμε γερά για ακραίο τώρα και ας ελπίζουμε να είναι καλά ο Γκόμεζ βλέποντας κιόλας τις μετεγγραφές του γκει

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Vasilis pap
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Σάβ 30 Απρ 2016, 12:14

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Vasilis pap » Τετ 28 Ιουν 2017, 19:39

Στήριξη με διαρκείας να πάρουμε όλοι φυσικά ! Κάτω από 3.000 είναι αποτυχία ρε παιδιά

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Vasilis pap
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Σάβ 30 Απρ 2016, 12:14

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Vasilis pap » Τετ 28 Ιουν 2017, 19:49

RoMaN έγραψε:Αυτή είναι η λογική του ΠΑΕΠΑΟΚτσή. Υπομονή 0, κριτική πριν δούμε το οτιδήποτε και στη γωνιά...

Φίλε μου Ρόμαν καθαρά άποψη είναι αυτή που εκφράζεται από τα παιδιά εδώ. Και κάποιες φορές η καλοθελητη κριτική καλό κάνει. Βέβαια όχι γκρίνια μιζέρια και μηδενισμό που παρατηρείται έντονα στο ποδόσφαιρο. Τεσπά βλέπουμε. Έχουμε πολύ καιρό ακόμα . Γτ οι πρώτοι μας αγώνες Οκτωβρίο θα γίνουν όσοι δεν το ξέρουν

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Vasilis pap
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Σάβ 30 Απρ 2016, 12:14

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 28 Ιουν 2017, 19:57

Η περσινή χρονιά πρέπει να είναι μάθημα. Μέχρι και τον Απρίλιο, ξεγραμμένους μας είχαν! Παρ'όλο που πρώτη φορά τερματίσαμε 2οι στη κανονική διάρκεια...

Ξεγραμμένους μας είχαν και πάρα πολλοί ΠΑΟΚτσήδες..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Vasilis pap » Τετ 28 Ιουν 2017, 20:01

Βάζω και εμένα μέσα που με εξέθεσε η ομάδα καθώς δεν είχαμε νίκη πριν τα πλέι οφ έναντι γαυροβαζελου.
Ευτυχώς ελγκετα και παίκτες με διέψευσαν και μπράβο τους γιατί ήταν το πιο μαγκικό πρωταθλημα που έχω δει στην ομάδα μας σε όλα τα αθλήματα.
Αλλά την μέρα που πήραμε πρωτάθλημα πήγε στο αεροδρόμιο αν θυμάσαι και ο κύριος Σαββίδης και είπε θα ενισχύσω και το ένα και το άλλο.. αλλά μέχρι τώρα δεν αποτυπώνεται. Θέλω να σου πω δηλαδή πως παράδειγμα ο πασαδόρος που πήραν τώρα τα αμερικανακια αν τον παίρναμε εμείς θα βγάζαμε τελάλη και πολύ καλά θα κάναμε! Ευτυχώς και ο Ματίας βαλκιερς είναι εξαιρετικος πασαδόρος.
Ο αβερα μήπως μας έχει καμία ειδησουλα για το τι γίνεται στην ομάδα?

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Vasilis pap
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Σάβ 30 Απρ 2016, 12:14

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες