Βόλλεϋ 2017/18

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Pablito » Τετ 09 Μάιος 2018, 21:44

Για να μην τρεφουμε αυταπατες.. ο κοσμος δε στηριξε την ομαδα φετος,που ειχαμε ηδη 3 σερι.. Του χρονου τι πιστευετε οτι θα γινει;
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τετ 09 Μάιος 2018, 21:47

Πάντως, εν καιρώ κρίσης, για ομάδα Βόλλευ, τα παραπάνω από 1.000 διαρκείας ρε παιδιά δεν είναι και λίγα. Είναι ένα σεβαστό νούμερο.

Και πιστεύω εάν από την αρχή χτιστεί ομαδάρα με σοβαρότητα ο κόσμος και παραπάνω θα στηρίξει με διαρκείας και θα έρχεται περισσότερο σε αγώνες.

By the way, ο aver που χάθηκε;
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3475
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό k8ou » Τετ 09 Μάιος 2018, 21:57

1200 τα διαρκείς φέτος...
Στήριξη δεν είχε ρε παιδιά, τι να λέμε τώρα? συνδεσμίτες,εκτός απο 20-30 άτομα που είναι παντού και πάντα κανείς άλλος. εδώ στον αγώνα της Κυριακής δεν έφεραν ένα τύμπανο να δώσει ρυθμό.
Του χρόνου θέλω Μαρούλη και Ζήση απο Σύρο. Τακουρίδη και Πέλε. Αν μείνει ο Ρίτσι θα μείνει και ο Κουμεντάκης που δε με τρελένει. Ο Σάφρα είναι η προσωπική μου καψούρα και θα ήθελα να μείνει.
Απο εκεί και πέρα στήριξη μάγκες σε όλα τα τμήματα του ΑΣ που μας φέρνουν τίτλους και που έχουν ανθρώπους που νιώθουν απο ΠΑΟΚ...
k8ou
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 19:16

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 09 Μάιος 2018, 22:56

Pablito έγραψε:Για να μην τρεφουμε αυταπατες.. ο κοσμος δε στηριξε την ομαδα φετος,που ειχαμε ηδη 3 σερι.. Του χρονου τι πιστευετε οτι θα γινει;

Προσωπικά είμαι ένας απ αυτούς που θα πάω να ανανεώσω το διαρκείας, την 1η μέρα που θα χω το δικαίωμα... :ugeek:

Αυτή η ομάδα, (όποια) διοίκηση, (όποιοι) παίχτες και (όποιο) προπονητικό team, με έχουν βγάλει 4 χρόνια τώρα απ την ανυπαρξία στο volley και μ έχουν κάνει περήφανο και με τα τρόπαια που κέρδισαν και με τον τρόπο που τα κέρδισαν, VS σε πουστογ@ύρικες διοικήσεις Ομοσπονδί@ς και μέσα στα μούτρα πουστόγ@υρων βρωμόσκυλων!!!!

:pano:

Επίσης μ έκαναν να αγαπήσω και το άθλημα του volley, οπότε θα μαι τουλάχιστον αχάριστος αν δεν τους στηρίξω!!!!

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό adamroxas » Πέμ 10 Μάιος 2018, 00:42

Συγχαρητηρια στο τμημα απο μενα οπως και να χει.
"Δεν πιστεύω τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Άβαταρ μέλους
adamroxas
 
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: Τρί 08 Δεκ 2009, 12:26

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Pablito » Πέμ 10 Μάιος 2018, 02:33

goran 64 έγραψε:
Pablito έγραψε:Για να μην τρεφουμε αυταπατες.. ο κοσμος δε στηριξε την ομαδα φετος,που ειχαμε ηδη 3 σερι.. Του χρονου τι πιστευετε οτι θα γινει;

Προσωπικά είμαι ένας απ αυτούς που θα πάω να ανανεώσω το διαρκείας, την 1η μέρα που θα χω το δικαίωμα... :ugeek:

Αυτή η ομάδα, (όποια) διοίκηση, (όποιοι) παίχτες και (όποιο) προπονητικό team, με έχουν βγάλει 4 χρόνια τώρα απ την ανυπαρξία στο volley και μ έχουν κάνει περήφανο και με τα τρόπαια που κέρδισαν και με τον τρόπο που τα κέρδισαν, VS σε πουστογ@ύρικες διοικήσεις Ομοσπονδί@ς και μέσα στα μούτρα πουστόγ@υρων βρωμόσκυλων!!!!

:pano:

Επίσης μ έκαναν να αγαπήσω και το άθλημα του volley, οπότε θα μαι τουλάχιστον αχάριστος αν δεν τους στηρίξω!!!!

:nairepaok:


Μακάρι όλοι να σκεφτόντουσαν σαν εσένα
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Πέμ 10 Μάιος 2018, 07:19

Κι εγώ θα συνεχίσω να στηριζω

Καλό θα ήταν η διοικηση να κάνει τον προγραμματισμό της όσο νωρίτερα γίνεται

Χαίρομαι για τους πολλούς Ελληνες παίκτες που έχουμε στην ομάδα

Η χρονιά ήταν επιτυχημένη
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3478
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 10 Μάιος 2018, 08:53

Amon Tobin έγραψε:Το πρωτάθλημα φέτος στήθηκε για να το πάρει ο gay.
Ξεκίνησε με την τοποθέτηση Ταρνατώρου και Καραμπέτσου στις κατάλληλες θέσεις.
Συνεχίστηκε με τον νόμο έκτρωμα για τους ξένους, και κλείδωσε με τους διαιτητές.
Αν συνυπολογήσεις και το γεγονός οτι έριξαν παρα πολύ χρήμα για ακόμα μια χρονιά(να 'ναι καλά ο Εσκομπάρ) εεεε τι άλλο να κάνουν....
Βέβαια κάναμε κι εμείς λάθη, σοβαρότερα των προηγούμενων ετών,τα οποία μπορούσαν να διορθωθούν τον Ιανουάριο.
Το μεγαλύτερο κατα την άποψή μου ήταν στη θέση του λίμπερο.Όχι απαραίτητα γιατί διώξαμε ή δεν κάναμε τα χατήρια του Γκαρά.
Όταν όμως βλέπεις οτι δε συμφωνείς με τον βασικό σου λίμπερο, δεν πας να πάρεις τον Παπαδημητρίου.
Οκ πιστέψαν στον Κωνσταντινίδη κι εγώ τον πιστεύω(πάρα πολύ μάλιστα) αλλά δεν είναι ακόμα απόλυτα έτοιμος.
Για να καταλαβαίνουμε πόσο πολύ μας εγκλώβισαν στο θέμα των ξένων σκεφτείτε απλά οτι τα δυο τελευταία χρόνια δεν παίρνουμε τον david lee ή κάπιον αντίστοιχου επιπέδου στους κεντρικούς γιατί δεν μας φτάναν οι θέσεις ξένων.
Αν ξέραμε για τον νόμο όπως ο gay θα μπορούσαμε να πάρουμε και κεντρικό και λίμπερο.
Ανυπομονώ να δώ τι θα σκαρφιστούν για του χρόνου οι αρμόδιοι της λίγκας για να βοηθήσουν την ομάδα της καρδιάς τους.
Να κρατήσουμε το Ρίτσι όπως και δήποτε.
Αν γίνει αυτό δε φοβάμαι τίποτα.
Εντάξει αν κρατήσουμε Τακουρίδη Κουμεντάκη, ακόμα καλύτερα.

Συμφωνώ απόλυτα έτσι όπως τα αναφέρεις και με την σειρά που τα γράφεις. Έτσι είναι ο γαύρος το στησε όλο αυτό το πανηγυρακι εξαρχής και το κατάφερε με την συμμετοχή και μιας κόκκινης Ομοσπονδίας που είναι ολοι κωλογαυροι και με μια απόφαση έκτρωμα σου επέφερε τον απόλυτο αιφνιδιασμό.
Τώρα όσο αφορά τον σχεδιασμό θα θελα να χτίσουμε πάνω στο ελληνικό στοιχείο με Τακουριδη Κουμεντακη Πελεκουδα και μακάρι με επιστροφή Γκαρα. Αποκτηση 3 ξένων που να κάνουν την διαφορά με κεντρικό παικταρά ο Βαλκιερς εμένα μου αρέσει θα τον ήθελα να παραμείνει όπως και ο Ουτσικοφ.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Πέμ 10 Μάιος 2018, 09:32

Η χρονιά κλείνει με πικρή γεύση, αλλά οι χαρές που μας έχει δώσει η ομάδα βόλεϊ δεν μπορούν να σκιασουν τις προσπάθειες παικτών και διοίκησης
Σε μια χρονιά, όπου ο γαύρος αβανταρίστηκε ξεδιαντροπα από την ΠΕΟΕ ΕΣΑΠ, πήραμε το κύπελλο και ήμασταν στον τελικό.
Ο σχεδιασμός πρέπει να ξεκινήσει άμεσα και να διορθώσει τα εμφανή λάθη του φετινού ρόστερ.
Εκτός από Σαφρα, Βαλκιερς, υπό προϋποθέσεις, Τακουριδη, Κουμεντακη, Πέλεκουδα, Κωνσταντινιδη απαιτείται ποιοτική αναβάθμιση και καλές επιλογές ξένων.

Συγχαρητήρια για την φετινή προσπάθεια και συνεχίζουμε να στηρίζουμε!

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Πέμ 10 Μάιος 2018, 09:38

Με καθαρο μυαλο πλεον θα πω οτι ο γκει ξεκαθαρα ειχε καλυτερη ομαδα απο εμας ΑΛΛΑ σε αυτο συνεβαλε η ξεδιαντροπη ομοσπονδια...
Παρολα αυτα θα ηθελα να ευχαριστησω αυτην την ομαδα για οτι μου εχει χαρισει..ας μην ξεχναμε οτι πηραμε κυπελλο φετος..
Με σωστο προγραμματισμο και βοηθεια οικονομικη απο τον μεγαλο παλι θα επιστρεψουμε...
ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ....
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3636
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Banksy » Πέμ 10 Μάιος 2018, 09:56

Νομίζω ο μεγάλος Σάφρα ήρθε η ώρα να αποχωρήσει. Μη το κάνουμε Γκόμεζ νο2 σίριαλ. Θα κρατούσα Τακουρίδαρο, Πελεκούδα για να παίζουν δίπλα σε ξένο κεντρικό μεγάλης κλάσης. Βάλκιερς προσωπικά μου αρέσει πολύ και θα τον κρατούσα και του χρόνου. Αλλά με καλύτερη υποδοχή από πίσω του.Όχι να τρέχει συνεχώς να σώζει σκοτωμένες μπάλες. Οπωσδήποτε αξιόπιστο λίμπερο. Παπαδημητρίου δεν υπάρχει. Ο πιτσιρικάς ο Κωνσταντινίδης βελτιώθηκε αρκετά αλλά δεν είναι έτοιμος να σηκώσει το βάρος μόνος του. Από κει και πέρα θα κρατούσα και Κουμεντάκη αν έχει διάθεση να μείνει και θα έφερνα έναν ακραίο ολοκληρωμένο με καλή υποδοχή και επιθετικά χαρακτηριστικά σαν του Μαρτίνεθ. Διαγώνιο επίσης δυναμίτη από το καλοκαίρι αν γίνεται. Ρίτσι δε θα κρατούσα. Δε μου άρεσε η διαχείριση και ο παραγκωνισμός του Μαρτίνεθ στους τελικούς. Θέλω προπονητή με δίψα για διακρίσεις.
Εννοείται ότι θα ανανεώσω το διαρκείας και εγώ. Η ομάδα μου έδωσε χαρά και φέτος. Και μάλιστα πρόσθεσε ένα ακόμα μάγκικο τρόπαιο στην τροπαιοθήκη της. Κόντρα σε φωτογραφικές διατάξεις υπέρ του γάβρου, με ξένο λιγότερο, με ό,τι κάναν με τα εισιτήρια στον ημιτελικό της Ρόδου κλπ κλπ. Δε λέω ότι δεν έγιναν λάθη στο μεταγραφικό σχεδιασμό του Ιανουαρίου. Έγιναν και μάλιστα μεγάλα. Αλλά λάθη θα γίνονται πάντα. Αρκεί να μην επαναλαμβάνονται.
Συνεχίζουμε δυνατά ΠΑΟΚΑΡΑ μου. Του χρόνου τρεμπλ!
Άβαταρ μέλους
Banksy
 
Δημοσιεύσεις: 1277
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 20:34

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 10 Μάιος 2018, 10:50

Συμφωνώ με όσα γράφει από πανω ο Banksy, πλην του κομματιού με τον Ρίτσι και τον Γκιόν και εξηγούμαι...
Δεν ξεχνάω ότι ο Ρίτσι ήταν αυτός που επέλεξε να κρατήσει τον Γκιόν, ενώ όταν ήρθε ήταν υπ ατμόν απ την διοίκηση, η οποία γι αυτό άλλωστε έφερε και τον Κουμεντάκη...Όχι μόνο τον κράτησε λοιπόν αλλά, απ όσα μάθαινα από "volley-ικούς" φίλους, τον έκανε και ιδιαίτερη ατομική προπόνηση για να βελτιώσει την υποδοχή του, που ήταν "για τα σκυλιά" που λέμε...

Μαζί με τα παραπάνω, οι δηλώσεις του Ρίτσι κάποια στιγμή, όταν εξοργισμένος είπε στους ΑΡΔ ότι "δεν καταλαβαίνω γιατί με κάνετε αυτές τις ερωτήσεις, εσείς δεν είστε όλη μέρα και κάθε μέρα με τους παίχτες για να ξέρετε καλύτερα από μένα", αλλά και η βαθιά γνώση που έχει για το volley, προσωπικά με κάνουν να εμπιστεύομαι τις επιλογές του ως τώρα, έστω κι αν έγιναν λάθη, οδηγώντας με στο σκεπτικό ότι θα τον ήθελα του χρόνου απ την αρχή στην ομάδα, γιατί φυσικά θα χει και το μεγάλο κίνητρο να αποδείξει ότι μπορεί να πάρει το Πρωτάθλημα, όντας "γέρος και ξεπερασμένος" για κάποιους, με επιλογές που θα κάνει και θα στηρίξει ο ίδιος στον καταρτισμό του νέου ρόστερ...Αν και φέτος φάνηκε καθαρά ότι "μπορούσε"...

Ευχαριστώ τον Σάφρα για όσα έδωσε στην ομάδα, αλλά συμφωνώ ότι δεν πρέπει να γίνει ένας "Γκόμεζ Νο 2"...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:01

Θεωρώ πολύ σημαντικό η διοικηση να δωσει εντός του Ιουνίου τη δυνατότητα σε όσους θέλουν να ανανεώσουν το διαρκείας τους
Σοβαρός προγραμματισμός μπορεί να γίνει μόνο εάν ξέρει η διοικηση πόσα έχει!!!!
Να μην πω τέλη Μαΐου
Το γοργόν και χάριν εχει
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3478
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:17

Δυστυχως η ομαδα στηθηκε λαθος
και δε μπορεσαμε φετος για αλλη μια χρονια με τις αλλαγες να αλλαξουμε την κατασταση
τη μερα που αντι για ξενο κεντρικο ανακοινωσαν τον Στιγγα της α2, εδωσαν το πρωταθλημα στον γκευ
ετσι απλα
καλυτερος προγραμματισμος φετος, με καλυτερες επιλογες ξενων
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:34

Αυτή η ομάδα που στήθηκε λάθος και συμφωνώ από την αρχή χωρίς να την πιστεύει κανείς σήκωσε το Κύπελλο... Περισσότερη στήριξη από όλους μας του χρόνου και αυτό θα το αναφέρω συνέχεια και φυσικά λίγο το χέρι πιο βαθιά στην τσέπη αν θέλουμε να φτάσουμε και πάλι στην κορυφή... Του χρόνου αν γίνουν αυτά που ακούγονται από εδώ και από εκεί το πρωτάθλημα θα είναι ακόμα δυσκολότερο... Στήριξη και πάλι στήριξη... :opaokara: :nairepaok: :pano:

ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ!!!
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες