Βόλεϊ 2016/17

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό aoratos » Κυρ 29 Ιαν 2017, 00:08

Ελειψαν πολυ τα καρφια του Σεπεδα και τα μπλοκ του Λι σημερα. Και επειδη και του δαφνομπουκομενου του εχει λειψει το καρφωμα ελπιζω ο Σταροβιτς να ερχεται ορεξατος.
Άβαταρ μέλους
aoratos
 
Δημοσιεύσεις: 1415
Εγγραφή: Παρ 06 Δεκ 2013, 00:36

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό freedom4 » Κυρ 29 Ιαν 2017, 00:25

Σήμερα η ομαδά απέδωσε τα αναμενόμενα ! Δυστύχως φέτος είμαστε χείροτεροι απο πέρυσι , φέτος έχουμε σωστή υποδοχή και εμπείρια ομως υστερούμε πολυ σε επιθεση . Λείπει ο παιχτης που θα τελειώσει μπάλες(διαγωνιος) λείπει κ ο 2ος ακραίος που θα σκωτωσει την μπαλα (χιμενεζ) . Φέτος ο ντάντε δεν μπορεί δεν έχει το άλμα και την εκρηκτικότητα , ο σαφράνοβιτσ τεχνίτης αλλα κάπου μπλοκάρει . Στην άμυνα δεν έχουμε γρήγορες αντιδράσεις ( μεγάλες ηλικίες ) ο γκαράς ένα τίμιο λίμπερο.Κέντρο έχουμε καλό , σταθερο που θα πάρεις κι 5-10 μπλοκ ανα αγωνα . Το μεγάλο μειονέκτημα δυστυχώς είναι ο πετκοβιτσ , μηδεν φαντασία στο παιχνίδι , αργός στα πόδια , αδύναμος επιθετικά , δεν παίζει γρηγορα ( side out ) στα ακρα .
Με την έλευση του διαγώνιου δυναμώνουμε κατα πολύ όμως πρέπει ν αλλαξει κι η πάσα , ο πασαδόρος είναι ο εγγέφαλος της ομάδας . Πολυ καλη περίπτωση του ιταλού αν έρθει.
Αν έρθει μόνο ο διαγώνιος τότε πρέπει να βελτιωθούμε στο σερβις ωστε να κλείνουμε καλύτερα στο μπλοκ κι να σπανε μπαλες , έπισης πρεπει ν παίζουμε παραπάνω με κέντρο και πιο γρηγορα .


Συγχωρέστε άπλως μεγάλωσα την εποχή που είχε ερθει στοn ηρακλή η αγια τριαδα του βολλευ Stanley-ball-hoff και οι συγκρίσεις γίνονται με έκεινους.
freedom4
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 23:57

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Κυρ 29 Ιαν 2017, 00:35

Την πάσα του Κουρνετα δεν τη βλέπω στον Πέτκοβιτς
Μια πάσα σε οξεία γωνία, που φθάνει γρήγορα στο στόχο της και οι αντίπαλοι δεν προλάβαιναν να στηθουν
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3478
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Κυρ 29 Ιαν 2017, 00:37

Πικρα σημερα
Χάσαμε εύκολα
Κακά τα ψέματα
Δύσκολα γυρνάει
:pano:
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3478
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 29 Ιαν 2017, 01:15

freedom4 έγραψε:Σήμερα η ομαδά απέδωσε τα αναμενόμενα ! Δυστύχως φέτος είμαστε χείροτεροι απο πέρυσι , φέτος έχουμε σωστή υποδοχή και εμπείρια ομως υστερούμε πολυ σε επιθεση . Λείπει ο παιχτης που θα τελειώσει μπάλες(διαγωνιος) λείπει κ ο 2ος ακραίος που θα σκωτωσει την μπαλα (χιμενεζ) . Φέτος ο ντάντε δεν μπορεί δεν έχει το άλμα και την εκρηκτικότητα , ο σαφράνοβιτσ τεχνίτης αλλα κάπου μπλοκάρει . Στην άμυνα δεν έχουμε γρήγορες αντιδράσεις ( μεγάλες ηλικίες ) ο γκαράς ένα τίμιο λίμπερο.Κέντρο έχουμε καλό , σταθερο που θα πάρεις κι 5-10 μπλοκ ανα αγωνα . Το μεγάλο μειονέκτημα δυστυχώς είναι ο πετκοβιτσ , μηδεν φαντασία στο παιχνίδι , αργός στα πόδια , αδύναμος επιθετικά , δεν παίζει γρηγορα ( side out ) στα ακρα .
Με την έλευση του διαγώνιου δυναμώνουμε κατα πολύ όμως πρέπει ν αλλαξει κι η πάσα , ο πασαδόρος είναι ο εγγέφαλος της ομάδας . Πολυ καλη περίπτωση του ιταλού αν έρθει.
Αν έρθει μόνο ο διαγώνιος τότε πρέπει να βελτιωθούμε στο σερβις ωστε να κλείνουμε καλύτερα στο μπλοκ κι να σπανε μπαλες , έπισης πρεπει ν παίζουμε παραπάνω με κέντρο και πιο γρηγορα .


Συγχωρέστε άπλως μεγάλωσα την εποχή που είχε ερθει στοn ηρακλή η αγια τριαδα του βολλευ Stanley-ball-hoff και οι συγκρίσεις γίνονται με έκεινους.


Σε ένα μήνα θα δεις άλλη ομάδα αδερφέ, αν και απ όλα όσα γράφεις και τώρα, μερικά δεν ισχύουν... :oops:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 29 Ιαν 2017, 01:20

Μακαρας έγραψε:Εγπω ένα θέλω να πώ. Μιας και το λιγκ καπ ονομάζεται ΣΑΜΑΡΑΣ ο παιχταρας από τον έβρο που είμαι και εγώ το σωστότερο είναι να γίνεται το φάιναλ 4 στον έβρο. Στην Ορεστιάδα ή σην πόλη μου Αλεξανδρούπολη. Και σε ουδέτερη πραγματικά έδρα τα ματς θα είναι σίγουρα 50-50....


+ 1926...

Αλλά..."αχ Ελλάδα σ αγαπώ, πριν λαλήσει πετεινός, 13 φορές σ αρνιέέέέμαιιιιιι..." τραγουδούσε ο συχωρεμένος ο Παπάζογλου...Κι έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα...δυστυχώς!!!! Υποκριτές και Φαρισαίοι εκ χαβούζας!!!!

Ελλάδα είναι μονάχα το μπορντέλο του χαβουζολίμανου για κάποιους...ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!!!! :x :twisted: :redcard:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 29 Ιαν 2017, 01:36

Σε κάθε περίπτωση η Διοίκηση δεν πρέπει να επιτρέψει ανάλογες μεθοδευσεις για το Final Four του Κυπέλλου, για το οποίο είχε δεσμευθει η Ομοσπονδία πέρσι ότι θα γίνει στη Θεσσαλονίκη(αφού πέρσι για ακόμη μια φορά είχε γίνει στην Αθήνα με τα δήθεν σχολεία και μαθητές τύπου Τσουκαλα).

Αν η ομοσπονδία τολμήσει να ορίσει το Final Four αλλού δεν νομίζω ότι πρέπει να συμμετάσχουμε.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Metagrafakias » Κυρ 29 Ιαν 2017, 04:48

Αμα θελουμε παιδες κυπελο και πρωταθλημα κακα τα ψεματα πας και κλεινεις τραβιτσα αυριο και προσπαθεις να βρεις εναν κιλερ ακραιο!!!γιαντον νταντε δυστυχως περασαν τα χρονια...καλος στην υποδοχη αλλα στη επιθεση λιγα πραγματα!!! Ο χιμενεζ πηδουσε στον θεο και καρφωνε πανω απο το μπλοκ που να τα κανει αυτα ο νταντε!!!!
Metagrafakias
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 15:55

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό aver4a » Κυρ 29 Ιαν 2017, 08:33

Καλημέρα αλάνια δεν έχει άλλη αλλαγή.
Οπότε ηρεμούμε κ στηρίζουμε την ομάδα.
Θ την βρουμε την λύση έχουμε φοβερό ρόστερ δεν γίνετε να εμφανιστεί έτσι ξανά η ομάδα μέχρι το τέλος.
aver4a
 
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 08:49

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Pr.Jon » Κυρ 29 Ιαν 2017, 12:19

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει για το Ντάντε.?
έτσι έπαιζε πάντα γιατί βαρύς μου φαίνεται..
Μπορεί να μην είναι θεαματικός βέβαια αλλά βάζει πόντους. Απλά δεν είδα ούτε καλά σερβίς.
Λίγο καλές υποδοχές είδα!

Επίσης γενικά τι δεν βγήκε στην ομάδα και μας έχει ο γαύρος στο 6-1 σύνολο?
Pr.Jon
 
Δημοσιεύσεις: 1141
Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2014, 14:30

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Marianov6 » Κυρ 29 Ιαν 2017, 12:20

Μακαρας έγραψε:Εγπω ένα θέλω να πώ. Μιας και το λιγκ καπ ονομάζεται ΣΑΜΑΡΑΣ ο παιχταρας από τον έβρο που είμαι και εγώ το σωστότερο είναι να γίνεται το φάιναλ 4 στον έβρο. Στην Ορεστιάδα ή σην πόλη μου Αλεξανδρούπολη. Και σε ουδέτερη πραγματικά έδρα θτα ματς θα είναι σίγουρα 50-50....


Αυτο ειναι και το πιο σωστο εφοσον γινεται προς τιμην του, στην Ορεστιαδα 'η πουθενα αλλου.
Marianov6
 
Δημοσιεύσεις: 1187
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν 2016, 22:12

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Volleykos » Κυρ 29 Ιαν 2017, 12:21

Καλημέρα παιδες.Ειναι η πρωτη φορά που σχολιαζω αν και παρακολουθω την συζητηση εν τι γενεσει της.Βασικά Aver ο travica δεν θα ειχε πρόβλημα να συνεννοηθει με τον starovic καθως ειναι πολιτογραφημενος Ιταλός αλλα Σέρβος. Γενικότερα σευχαριστω για τις ενημερώσεις σου, εισαι λιρα εκατό. Για το χθεσινο παιχνίδι εχω να κάνω καποιες επισημανσεις: Ο Πετκο στο 1ο σετ δεν ήταν κακός. Με καλη υποδοχή έβγαλε αρκετές παιπ και πρωτους χρόνους με μονο ή ασυντονιστο διπλό μπλοκ.Μετα χαλασε η υποδοχή και τα πολλα λάθη καθορισαν το παιχνίδι. Για το σερβις είναι πραγματικά ανεξηγητη η εικονα.Δεν πιεζαμε στο σερβις καθόλου και βγαζαν ευκολες επιθέσεις.Αν εξαιρεσεις καποια απο τα γνωστα του σαφρα ολοι οι υπόλοιποι σερβιραν σαν έφηβοι.Δεν πιστευω οτι κρυψαν τόσο τον τσουπκο οσο οτι εμείς αποτυχαμε να τον βρούμε. Ο Ανδρεαδης σερβιρε χθες με jump speed, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.Το πρόβλημα ειναι πως χωρις πίεση στο σερβις με τον Στεφάνου και Κοκκινάκη να υποδεχονται θα εχουμε μεγάλο προβλημα να τους ανακοψουμε.Και ο σταροβιτς δεν ειναι σερβερ τυπου σεπεδα ή γκομεζ.Νομιζω οτι χρειαζομαστε κάτι άλλο.Ισως και στην πασα ισως και πιο αθλητικο ακραιο..Και φυσικα οχι αλλο γκαρα...
Volleykos
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιαν 2017, 12:05

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Marianov6 » Κυρ 29 Ιαν 2017, 12:34

cellophan έγραψε:Δεν τον ξέρω, σουπερ το βιντεάκι, μακάρι λοιπόν αν και όπως βλέπω τον Πέτκοβιτς, χειρότερος αποκλείεται να είναι. Ας μας πει όμως κάποιος που ξέρει ρε παιδιά από βόλει. Εγώ βλέπω τα εξής στον Πέτκοβιτς, ας τα επιβεβαιώσει ή απορρίψει κάποιος:

1. Συμμετοχή στο μπλοκ: Σίγουρα μεγαλύτερη απο Κουρνέτα. Είναι όμως πετυχημένη; Δεν είμαι σίγουρος.

2. Συμμετοχή στην αμυντική λειτουργία. Οι αντιδράσεις του στην πίσω ζώνη δεν είναι και οι καλύτερες. Μάλλον αργές αντιδράσεις, βαρύ κορμί και κατά συνεπεια πολλές φορές λάθος σώμα(εδώ ο Ντάντε έχει πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα) και πολλά λάθος χέρια.

3. Μοιρασμα παιχνιδιού: Δεν έχω ιδέα τι ποσοστό αυτενέργειας στις επιλογές έχει μέσα στο παιχνίδι ο πασαδόρος, και δε θα σχολιάσω το που. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το πως. Ας μας πει κάποιος που ξέρει, πως κρίνεται ο Πέτκοβιτς στο κομμάτι της ακρίβειας στις πάσες του. Και δε μιλάω για τις δύσκολες περιπτώσεις μετά από πολύ κακή υποδοχή. Ρωτώ για τις φάσεις που είναι πιο σετ. Μόνο εγώ βλέπω πρόβλημα εκεί;

4. Ένας πασαδόρος ύψους 2.01, θα έπρεπε να είχε περισσότερες δικές τους επιθέσεις, ιδίως όταν παίζει κοντά στο φιλέ. Σήμερα, δεν είδα καμία.

5. Είναι και ο μπαγάσας τύπος Μπάνε......λες και βαριέται, ψιλομπλαζέ. Βέβαια ο Μπάνε ήταν μπλαζέ, αλλά σου έσκαγε και 4-5 τρίποντα κολλητά και τον έπαιρνες χαμπάρι......εδώ δε ξέρω τι παίζει.

Με άλλα λόγια και σχωρνάτε με αν βλέπω βόλει του καναπέ, ρε παιδιά, είναι καλός ο Πέτκο ή δεν είναι τελικά;


Για το 2, ο πασαδορος δεν συμμετεχει στην αμυνα γιατι ειναι αυτος που παντα θα παρει την δευτερη μπαλια (την πασα δηλαδη).
Marianov6
 
Δημοσιεύσεις: 1187
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν 2016, 22:12

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 29 Ιαν 2017, 13:32

Δεν μπόρεσα να δω τίποτα χθες από το παιχνίδι λόγω δουλειάς αλλά αυτό που θέλω να πω είναι ας δείξουμε λίγο ψυχραιμία και σύνεση. Μάγκες δεν ξέρω πολλά από βόλεϊ αλλά μετά και την παραμονή του Πετκοβιτς σύμφωνα με τον aver η ομάδα αποκλείεται να είναι με το ίδιο κακό πρόσωπο. Έχω εμπιστοσύνη στον Καλμα και θα τη βρει την άκρη άλλωστε ο Πετκοβιτς ήταν ένας από τους λόγους που ήρθε και ο Σταροβιτς και ποντάρω πολύ στο δίδυμο αυτό.
Ας το βάλουν στο πάτο τους αυτό το κυπελλάκι οι απόγονοι αφού με τα γνωστά καραγκιοζιλικια που ξεφτιλιστηκε όλος ο θεσμός αυτού του κυπέλλου ήταν αναμενόμενο το αποτέλεσμα. Αυτός ο θεσμός πρέπει να γίνεται μόνο στην γενέτειρα του ανθρώπου που είναι προς τιμήν του και πουθενά αλλού τέλος.
Μακάρι να νομίζουν ότι είναι το φαβορί για την συνέχεια πρωταθλήματος, είμαι σίγουρος ότι θα έρθει και πάλι η σφαλιάρα και τώρα θα είναι ακόμα πιο δυνατή από τις προηγούμενες φορές το μόνο που χρειάζεται είναι στήριξη και υπομονή και χρόνο για να δέσει και ο Σέρβος με όλο το σύνολο. :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 29 Ιαν 2017, 13:50

+ 1926... :nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες