Βόλεϊ 2016/17

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Σάβ 28 Ιαν 2017, 21:50

Για το "κεφαλι" εχεις δικιο αλλα για το μπλοκ γιατι?
Η συγκριση του ειναι με τον Κουρνετα....Ποσα μπλοκ εκανε ο Βασιλης στα παιχνιδια?
2m υψος εχει ο Πετκοβιτς
Τελευταία επεξεργασία από BlackBlockAttack και Σάβ 28 Ιαν 2017, 21:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό paokpravi » Σάβ 28 Ιαν 2017, 21:50

Ότι ο γαύρος σαν τακτική θα τον κάλυπτε ήταν δεδομένο.Ότι όμως κι εμείς δεν πιέσαμε καθόλου σ αυτό ήταν στα μάτια μου προφανές επίσης.Απ το δεύτερο σετ ξεκίνησα να το παρατηρώ και στο τρίτο ήταν εμφανές.Ακόμη και τα φλοτ σέρβις δεν πήγαιναν στην πλευρά Τσούπκοβιτς.Ξαναλέω ο Τσούπκοβιτς έπαιρνε υποδοχή στο 5 και η μπάλα σε σερβίς του Πέτκοβιτς πάει διαγώνια στο 1.
ΥΓ:Θέλω να ελπίζω ότι δεν έβλεπα φαντάσματα και στο ματς της άλλης Δευτέρας θα απαντηθεί αυτό που λέω.
paokpravi
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 21:09

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Σάβ 28 Ιαν 2017, 21:54

BlackBlockAttack έγραψε:Για το "κεφαλι" εχεις δικιο αλλα για το μπλοκ γιατι?
Η συγκριση του ειναι με τον Κουρνετα....Ποσα μπλοκ εκανε ο Βασιλης στα παιχνιδια?
2m υψος εχει ο Πετκοβιτς


ο βασιλης φιλε μου ειχε το καλο οτι προσεφερε μια θεση ξενου για να εχουμε καθε χρονια εναν εξαιρετικο κεντρικο (ραγκελ προπερσυ και λι περισυ)...φετος που δεν ειχαμε αυτην την πολυτελεια και ο πασαδορος θα επρεπε ουσιαστικα να καλυπτει αυτο το "κενο"...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Σάβ 28 Ιαν 2017, 21:57

Δε παει ετσι στο βολλευ....Δε φταει αυτος που ειναι ξενος η δε βρηκαμε καποιον Ελληνα....Ο Πετκοβιτς κανει μπλοκ στη θεση που εκανε και ο Κουρνετας και σε αυτο ειναι καλυτερος απο τον Βασιλη
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Marianov6 » Σάβ 28 Ιαν 2017, 21:57

συμφωνω Σερα για τον Πετκοβιτς, θα στρωσει με τον Σασα, αυτο πιστευω και εγω. Απλα τωρα ειναι λιγο εκτος κλιματος, η παρεα με συμπατριωτη του θα τον φερει στα ισα του. Ας μην ξεχναμε οτι το βολλει ειναι περισσοτερο αθλημα ψυχολογιας απ'οτι ολα τα αλλα.

Ενταξει, δεν μπορω να πω οτι εχουμε το καλυτερο μπλοκ στον κοσμο αλλα σου λεω με σιγουρια ειμαστε πιο γρηγορο μπλοκ απο του γαυρου, καλυτερο. Δεν ειναι στα ποδια το προβλημα, στο μυαλο ειναι, στον χρονο αντιδρασης, και εκει εχουν το προβλημα αυτοι
Marianov6
 
Δημοσιεύσεις: 1187
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν 2016, 22:12

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

συμφωνω μαριανοφ ο γαυρος ειναι μια ασχημα στημενη ομαδα με κακες επιλογες ξενων (για καλη του τυχη εχει καλους ελληνες ομως) και θα τον περιποιηθουμε και φετος....

αρκει ο σταροβιτς να εκπληρωσει τις προσδοκιες και ο πετκοβιτς να παιξει φυσιολογικα :nairepaok:
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό cellophan » Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:16

Πρόβλημα στο μπλοκ δεν πιστεύω ότι έχουμε. Και εννοώ σε στήσιμο και συνοχή. Προφανώς λείπει το σκιάχτρο στο μπλοκ (>2.05) αλλά σε χρονισμούς, συνεκτικότητα και στήσιμο χεριών, νομίζω πως είμαστε καλύτεροι από γαύρο. Το ύψος δεν είναι το παν στο μπλοκ βέβαια, άσε που όσο πιο ψηλά πηδήξεις τόσο πιο αργά θα κατέβεις, αλλά παρόλα αυτά δε θα έλεγα όχι για έναν παίκτη σαν τον Σπίνου για παράδειγμα, αντί για έναν από τους Σμαραγδή ή Τακουρίδη.

Ούτε στην υποδοχή πιστεύω πως υπάρχει θέμα. Και ας μην κρίνουμε τν υποδοχή του τρίτου σετ, που τα γόντα αέχουν λυθεί και η ψυχολογία έχει πάει περίπατο. Οδηγός μας θα πρέπει να είναι η υποδοχή του α' σετ που ήταν στο 83%.

Εκεί που υπάρχει σοβαρό πρόβλημα είναι στον διαγώνιο - killer, που θα τελειώνει σκωτομένες μπαλιές και θα παίζει πάνω απο το μπλοκ. Ο Σακόγλου είναι παλικάρι το παιδί και κάνει ότι μπορεί και το έχω πει πολύ νωρίς πόσο τον πίστευα (μην ξεχνάτε πως πέρσι και πρόπερσι ο αντίστοιχος μας Σακόγλου ήταν ο Ευφραιμίδης) αλλά παίζει ή για το μπλοκ άουτ η για το δίπλα. Το πάνω σε στημένο μπλοκ δεν το έχει εύκολο ή σχεδόν καθόλου. Το πρόβλημα στον διαγώνιο έχει και ουρές στο σερβίς που είναι το δεύτερο σημείο που πονάμε πολύ. Κλειδί αν ο Στάροβιτς έχει καλό σερβίς (δεν έχω ιδέα) και αν ο Ντάντε μπορέσει να βοηθήσει σε αυτό το κομμάτι (σήμερα ήταν απογοητευτικός, νομίζω έχασε 5-6 από τα δέκα που χτύπησε).....

Αυτά είδα ο δόλιος με τα λίγα που ξέρω για το άθλημα.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Μακαρας » Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:20

Εγπω ένα θέλω να πώ. Μιας και το λιγκ καπ ονομάζεται ΣΑΜΑΡΑΣ ο παιχταρας από τον έβρο που είμαι και εγώ το σωστότερο είναι να γίνεται το φάιναλ 4 στον έβρο. Στην Ορεστιάδα ή σην πόλη μου Αλεξανδρούπολη. Και σε ουδέτερη πραγματικά έδρα θτα ματς θα είναι σίγουρα 50-50....
Μακαρας
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Πέμ 22 Δεκ 2016, 00:10

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Descartes » Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:24

Καλησπέρα και απο εμένα, είμαι κάτοχος διαρκείας στο βόλεϊ, το οποίο στηρίζω ανελλιπώς τα τρία τελευταία χρόνια.

Δεν μου άρεσε η ομάδα σήμερα. Παλέψαμε το πρώτο σετ, αλλά παραδωθήκαμε σχετικά άνετα στα επόμενα. Ανεξήγητη η κατάσταση με το σερβίς και τα λάθη. Δυστυχώς δεν μας βγήκανε φέτος ούτε οι Κεντρικοί. Ο Τακουρίδης ίσως είναι ο καλύτερος κεντρικός μας. Ενώ ο Ρανγκέλ ήταν ο καλύτερος κεντρικός που είχαμε τα τελευταία χρόνια, και ίσως ο πιο υποτιμημένος απο τους ξένους που ήρθαν στον ΠΑΟΚ. Ελπίζω σε άμεση βελτίωση όλης της ομάδας, με την έλευση του νέου διαγωνίου, ωστόσο όπως σωστά επισημάνθηκε και στις προηγούμενες σελίδες, ο Σακόγλου ήταν -τουλάχιστον επιθετικά- ισάξιος του Αγκάμεζ. Το μεγάλο μας πρόβλημα αποδείχθηκε τα χαμένα σερβίς και το μπλοκ. Η αποχώρηση του τεράστιου Βασίλη Κουρνέτα σε συνδιασμό με την υπόθεση Κάλβο δυσκόλεψαν τα πράγματα στον πασαδόρο. Ο τραυματισμός του Γκόμεζ και η απώλεια αυτού του ηγέτη είχαν καταλητικό αποτέλεσμα.

Δεν μου άρεσε το κλίμα στο τέλος με τις αγκαλιές συγκεκριμένων παικτών μας με αυτών του γαύρου. Χάθηκε ένας τίτλος σχετικά εύκολα και θα έπρεπε να τους προβληματίσει. Αν ο Γκόμεζ ήταν εκεί θα τους έπαιρνε στην άκρη και θα τους μιλούσε. Σωστά επισημάνθηκε και η απουσία της διοίκησης για καταγγελία των πανό, αντεθνικών συνθημάτων και αντικοιμένων που έπεσαν. Σε γενικές γραμμές, κατεβήκαμε εξαιρετικά χαλαροί.

Όλοι στο παλατάκι με Τούρ και γαύρο!
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό pyrgioths » Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:58

Απο PAOK V.C.:
"Θέμα Τράβιτσα υπάρχει και η περίπτωση του είναι εξαιρετικά εφικτή.Αύριο η τελική απόφαση..Αναμένονται εξελίξεις.."
Αβεεεεεεεεεεεερρρρρρρρρρρρ. . . . . . . . . . . .. .
:pano:
Άβαταρ μέλους
pyrgioths
 
Δημοσιεύσεις: 1779
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 01:17
Τοποθεσία: pyrgos-athina

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό cartman » Σάβ 28 Ιαν 2017, 23:10

Χωρις να ξερω και πολυ βολει μου φαινεται χειροτερη η ομαδα φετος
Η ομαδα το καλοκαιρι του 2024 θα παιξει προκριματικα με κεντρο Τσιγγαρα, Οζντοεφ.
Άβαταρ μέλους
cartman
 
Δημοσιεύσεις: 339
Εγγραφή: Σάβ 27 Αύγ 2016, 20:24

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό aver4a » Σάβ 28 Ιαν 2017, 23:24

Επειδή όπως όλοι μας την κάναμε ψώνιο δεν το έψαξα κ πολύ για πετκο αλλά πιστεύω δεν θ φύγει γιατί ο πετκο θ βοηθήσει τον σταροβιτς να μπει πιο γρήγορα στην ομάδα αν φύγει μπορεί να στραβώσει το πράγμα. Απλά απο την άλλη σκέφτομαι ο ένας ιταλός κ ο Σέρβος κάτι θ ξέρει απο ιταλικά στα τόσα χρόνια.
Θ προσπαθήσω να μάθω κ θ ενημερώσω ελπίζω μην με προλάβει το ΤΑΠ.
Σε οτι αφορά τον τελικό απλά προπόνηση μας έκαναν κ αυτό είναι που με τρελαίνει. Αυτό με το σέρβις μας συμβαίνει σε ολα τ παιχνίδια απλά δεν φαίνεται γιατί είμαστε καλή στην επίθεση κ η αντίπαλοι είναι άθλιοι γενικώς πλην λίγο του βάζελου που είναι σοβαρός κ μας κέρδισε κιόλας
Αλλά για να πω κ την αλήθεια θέλω αλλαγή
Η ομάδα σε κανένα σημείο δεν μου άρεσε.
Απορώ πως δεν έπαιξε ο σμαρα
Και κάτι τελευταίο απο γαύρο δεν έπαιξε ο νταφ κ συν οτι δεν χρειάστηκε να παίξει Φράγκος Κοκκινάκης κ φιλλιποφ ωρα.
Τέσπα τελείωσε αυτό πάμε για άλλα
aver4a
 
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 08:49

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 28 Ιαν 2017, 23:26

Μακαρας έγραψε:Εγπω ένα θέλω να πώ. Μιας και το λιγκ καπ ονομάζεται ΣΑΜΑΡΑΣ ο παιχταρας από τον έβρο που είμαι και εγώ το σωστότερο είναι να γίνεται το φάιναλ 4 στον έβρο. Στην Ορεστιάδα ή σην πόλη μου Αλεξανδρούπολη. Και σε ουδέτερη πραγματικά έδρα θτα ματς θα είναι σίγουρα 50-50....

Πολύ σωστό και δίκαιο αυτό πού λες
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό ABALAEA2 » Σάβ 28 Ιαν 2017, 23:30

Τον παίρνεις και παίρνεις πρωτάθλημα...

Άβαταρ μέλους
ABALAEA2
 
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2008, 20:14
Τοποθεσία: Gerakas Attika

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό cellophan » Σάβ 28 Ιαν 2017, 23:49

Δεν τον ξέρω, σουπερ το βιντεάκι, μακάρι λοιπόν αν και όπως βλέπω τον Πέτκοβιτς, χειρότερος αποκλείεται να είναι. Ας μας πει όμως κάποιος που ξέρει ρε παιδιά από βόλει. Εγώ βλέπω τα εξής στον Πέτκοβιτς, ας τα επιβεβαιώσει ή απορρίψει κάποιος:

1. Συμμετοχή στο μπλοκ: Σίγουρα μεγαλύτερη απο Κουρνέτα. Είναι όμως πετυχημένη; Δεν είμαι σίγουρος.

2. Συμμετοχή στην αμυντική λειτουργία. Οι αντιδράσεις του στην πίσω ζώνη δεν είναι και οι καλύτερες. Μάλλον αργές αντιδράσεις, βαρύ κορμί και κατά συνεπεια πολλές φορές λάθος σώμα(εδώ ο Ντάντε έχει πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα) και πολλά λάθος χέρια.

3. Μοιρασμα παιχνιδιού: Δεν έχω ιδέα τι ποσοστό αυτενέργειας στις επιλογές έχει μέσα στο παιχνίδι ο πασαδόρος, και δε θα σχολιάσω το που. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το πως. Ας μας πει κάποιος που ξέρει, πως κρίνεται ο Πέτκοβιτς στο κομμάτι της ακρίβειας στις πάσες του. Και δε μιλάω για τις δύσκολες περιπτώσεις μετά από πολύ κακή υποδοχή. Ρωτώ για τις φάσεις που είναι πιο σετ. Μόνο εγώ βλέπω πρόβλημα εκεί;

4. Ένας πασαδόρος ύψους 2.01, θα έπρεπε να είχε περισσότερες δικές τους επιθέσεις, ιδίως όταν παίζει κοντά στο φιλέ. Σήμερα, δεν είδα καμία.

5. Είναι και ο μπαγάσας τύπος Μπάνε......λες και βαριέται, ψιλομπλαζέ. Βέβαια ο Μπάνε ήταν μπλαζέ, αλλά σου έσκαγε και 4-5 τρίποντα κολλητά και τον έπαιρνες χαμπάρι......εδώ δε ξέρω τι παίζει.

Με άλλα λόγια και σχωρνάτε με αν βλέπω βόλει του καναπέ, ρε παιδιά, είναι καλός ο Πέτκο ή δεν είναι τελικά;
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες