Βόλεϊ 2016/17

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Κυρ 29 Ιαν 2017, 14:17

Descartes έγραψε:Σε κάθε περίπτωση η Διοίκηση δεν πρέπει να επιτρέψει ανάλογες μεθοδευσεις για το Final Four του Κυπέλλου, για το οποίο είχε δεσμευθει η Ομοσπονδία πέρσι ότι θα γίνει στη Θεσσαλονίκη(αφού πέρσι για ακόμη μια φορά είχε γίνει στην Αθήνα με τα δήθεν σχολεία και μαθητές τύπου Τσουκαλα).

Αν η ομοσπονδία τολμήσει να ορίσει το Final Four αλλού δεν νομίζω ότι πρέπει να συμμετάσχουμε.


Για ΣΕΦ το βλεπω φετος :lol: :lol:
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 29 Ιαν 2017, 16:16

Σαφέστατα θέλει στήριξη η ομάδα, οποιαδήποτε και αν είναι η σύνθεσή της. Δυστυχώς ο γαύρος δεν χρησιμοποίησε τον βασικό κεντρικό τους, τον Καναδό Justin Duff. Έτσι και με δεδομένη την απουσία του Starovic δύσκολα μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα για το ποιά θα είναι η ισορροποία δυνάμεων στα play off.

Ωστόσο θα πρέπει να θυμόμαστε οτι όπως έχουν τα πράγματα σήμερα, θα πρέπει να σπάσουμε την έδρα του βάζελου για να φθάσουμε στον τελικό με τον γαύρο. Aυτό δεν θα είναι καθόλου εύκολο, ενώ βλέπω οτι επικρατεί η άποψη οτι θα τους περάσουμε άνετα και χαλαρά. Πολύ αμφιβάλο γι'αυτό. Ο βάζελος στάθηκε καλύτερα απέναντι σε έναν πλήρη γαύρο και φυσικά μας έχει κερδίσει στο παλατάκι σχετικά άνετα, χωρίς Gomez και στην πρώτη παρουσία του Dante.

Πάντως απο τα βίντεο που παρακολούθησα, ο Starovic είναι σχετικά "βαρύς". Οπότε συγκρίσεις με τον Cepeda και τον Gomez δύσκολα μπορούν να γίνουν. Σε κάθε περίπτωση και στο παρελθόν είχαμε φέρει τεράστιους ξένους παίκτες επιπέδου Cepeda και Gomez, οπως ο Kράβαρικ, ο Κονσταντίνοφ, Stanley. Σε άλλες ηλικίες φυσικά. Ελπίζω να μας βγεί και ο Starovic. Είμαι αισιόδοξος.

Sekeris4 έγραψε:
Descartes έγραψε:Σε κάθε περίπτωση η Διοίκηση δεν πρέπει να επιτρέψει ανάλογες μεθοδευσεις για το Final Four του Κυπέλλου, για το οποίο είχε δεσμευθει η Ομοσπονδία πέρσι ότι θα γίνει στη Θεσσαλονίκη(αφού πέρσι για ακόμη μια φορά είχε γίνει στην Αθήνα με τα δήθεν σχολεία και μαθητές τύπου Τσουκαλα).

Αν η ομοσπονδία τολμήσει να ορίσει το Final Four αλλού δεν νομίζω ότι πρέπει να συμμετάσχουμε.


Για ΣΕΦ το βλεπω φετος :lol: :lol:


Δεσμέυτηκαν για Final Four Κυπελλου στη Θεσσαλονίκη. Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να δεχθεί η Διοίκηση οποιαδήποτε μεθόδευση. Κακώς δέχθηκαν τον τελικό με "κλήρωση" στην Αθήνα για το Λίγκ Καπ. Έβρο ή πουθενά.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Κυρ 29 Ιαν 2017, 19:35

εμενα μου φαινεται παντως πως ιδιως στο βολευ το τελευταιο πραγμα που μετρα ειναι η εδρα
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό freedom4 » Κυρ 29 Ιαν 2017, 20:29

ο καλμαζίδης πιστεύω πως θα πιέσει την διοίκηση για μία προσθήκη πασαδόρου . Ξέρει το ταβάνι της ομάδας κι βλέπει οτι ο πέτκοβιτσ δεν ταίριαζει στο στυλ που παίζουμε . Πασαδόρος παλιάς κοπής με μεγάλες μεταβιβάσεις της μπάλας απο το 2 στο 4 απο το 4 στο 1 . Ο νταντε για τελειώσει μπαλιές πρέπει να ειναι στον ενάμιση χρόνο η πάσα ( επίθεση με άμυνα απο την ζώνη 6 ) , στις μακρινές μπαλιές και σε δευτερο χρόνο κυνηγάει μπλοκ αουτ , το ίδιο κι σαφράνοβιτσ ! Ο πέτκο δεν παίζει με τους κεντρικούς είτε κόντα του είτε μακρία του είτε πίσω του , και πάλι οι κεντρικοί μας πλήν του τακουρίδη αργές μεταβιβάσεις σε επιθέσεις γήγορες του αντιπάλου

- έκανε τρικ ο προπονητής του γαύρου , με την προσθήκη του διαγώνιου στην θέση ακραίου(τσουπκοβιτσ) ωστε να έχει καθαρά κι δυνατά χτυπήματα. Μειονεκτημά του που χρησιμοποιεί τον στιβαχτή , δεν μπορεί ν κλείσει ευκολα στο μπλοκ ομως εμάς μας λείπει το οβερ χτύπημα

Δύσκολα φέτος είμαστε γτ κι σε σχέση με τον παο υστερούμε και πάλι σε χτυπήματα , γρήγορη ομάδα ο βάζελος και πολύ τακτικός
freedom4
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 23:57

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Stelios Bagios » Κυρ 29 Ιαν 2017, 22:13

Άνετη νίκη του Ολυμπιακού και συγχαρητήρια. Εμείς έχουμε δρόμο ακόμα.

Ελπίζουμε ο Στάροβιτς να αποδώσει τα αναμενόμενα, ώστε να βελτιωθούμε σημαντικά.
- Αυτή τη στιγμή δεν έχουμε παίκτη για να πάρει τις δύσκολες μπάλες, μετά από κακή υποδοχή, ή άμυνα. Πιστεύω ότι θα βοηθήσει πολύ σε αυτόν τον τομέα.
- Θα ελευθερώσει λίγο τους υπόλοιπους, καθώς το μπλοκ των αντιπάλων θα στρέφεται πάνω του.
- Θα βοηθήσει στο σερβίς, ίσως και στο μπλοκ.

Δεν ξέρω αν όλα αυτά θα γίνουν στο βαθμό που χρειάζεται, αλλά πρόκειται για πολύ καλό παίκτη. Είναι σε πτωτική πορεία, αλλά μιλάμε για πτωτική πορεία συγκρίνοντας με πρόπερσι που ήταν 2ος σε πόντους ανά σετ στο Ιταλικό πρωτάθλημα και με 48% στην επίθεση (πέρυσι 43.4% και φέτος 41.2%, απλά φέτος έπαιζε στην τελευταία ομάδα). Επίσης, μην περιμένετε το σούπερ αθλητικό παίκτη. Μπορεί να είναι 2.07, αλλά δεν έχει πολύ άλμα.

Πολλοί λένε ότι δεν είναι ικανοποιημένοι από τον Ντάντε. Με τις λίγες γνώσεις που έχω για το βόλλεϋ, αυτό που βλέπω είναι ότι ο Ντάντε είναι ήδη πολύ καλύτερος του Χιμένεθ. Μπορεί ο Ντάντε να μην είναι τόσο εντυπωσιακός όσο παλιά, αλλά είναι πολύ ουσιαστικός παίκτης:
- Έχει καλή υποδοχή για επιθετικογενής ακραίος, καμία σχέση με Χιμένεθ ή Τσούπκοβιτς.
- Είναι καλός στο μπλοκ.
- Έχει πολύ καλό σερβίς, αλλά όχι για πολύ καθώς δε φορτσάρει για να κρατάει δυνάμεις
- Είναι πολύ καλός στην επίθεση, ειδικά όταν η πάσα είναι γρήγορη, κάτι που δυσκολεύει το αντίπαλο μπλοκ.
- Το μειονέκτημά του είναι στην αντοχή.

Χθες πάντως ήταν ο καλύτερός μας παίκτης. Αν χθες είχαμε εμείς τον Τσούπκοβιτς και αυτοί τον Ντάντε, θα μας είχαν διαλύσει και θα λέγαμε τι παικταράς είναι αυτός ο Ντάντε. Ο Τσούπκοβιτς βγήκε δίκαια MVP, αλλά όλος ο Ολυμπιακός δούλευε για αυτόν: οι Κοκκινάκης - Στεφάνου ανέλαβαν την υποδοχή και ο Αγκάμεζ έπαιρνε πάνω του το μπλοκ μας (σε αυτό βοήθησε και ο Άθος Κόστα).

Επίσης, πολλοί λένε ότι ο Πέτκοβιτς δεν αποδίδει καλά. Ίσως να έχουν δίκιο, δεν ξέρω, δεν έχω αρκετές γνώσεις για να καταλάβω. Το ότι σκεφτόμαστε να τον αλλάξουμε με τον Τράβιτσα δε μου λέει και πολλά, ο Τράβιτσα είναι άλλη κλάση. Ένα πράγμα που δε μου αρέσει στον Πέτκοβιτς είναι ότι περίμενα να βοηθήσει περισσότερο στο μπλοκ. Όπως και να έχει η θέση του είναι κομβική, και εξαρτώμαστε σε μεγάλο βαθμό από τη συνεργασία του με το Στάροβιτς.

Συνολικά η ομάδα πιστεύω ότι θα είναι πολύ καλύτερη από την περσινή, απλά δεν ξέρω αν αυτό αρκεί. Ο Ολυμπιακός φέτος είναι πολύ καλύτερος από πέρυσι. Το ίδιο και ο Παναθηναϊκός ο οποίος δεν έχει ακριβό ρόστερ, αλλά του έχουνε βγει όλες οι μεταγραφές και έχουν δέσει πολύ καλά μεταξύ τους.
Άβαταρ μέλους
Stelios Bagios
 
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τετ 05 Μαρ 2014, 00:02

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 02 Φεβ 2017, 13:18

Όπως σωστά αναφέρουν πολλοί πρέπει να γεμίσει η Τούμπα το ίδιο θα λεγα ότι πρέπει να συμβεί ειδικά σε αυτή την ομάδα του βόλεϊ που είναι και πρωταθλήτρια. Τώρα που μας χρειάζεται πρέπει την Δευτέρα το παλατάκι να βράζει απέναντι στο σίχαμα του gay και να τους δώσουμε να καταλάβουν μέσα στα σκατενια μυαλά τους ότι εμείς είμαστε και θα παραμείνουμε πρωταθλητές.Ο Σταροβιτς απέναντι σε μια σοβαρή ομάδα χθες έδειξε κάποια δείγματα από την αξία του μόλις δέσει με όλους τους υπόλοιπους θα δούμε ωραία γούστα.
Γερά ρε ΠΑΟΚΑΡΑ!
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό pyrgioths » Τρί 21 Φεβ 2017, 15:50

Ειναι ευκολο να μου πειτε ποιο λεωφορείο παιρνω για παλατάκι;;;;;;;; κατα προτίμηση απο εγνατια.......
Άβαταρ μέλους
pyrgioths
 
Δημοσιεύσεις: 1779
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 01:17
Τοποθεσία: pyrgos-athina

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 21 Φεβ 2017, 15:59

Το 2 και το 8 Γιώργο...
Μάλλον δεν θα πάω αύριο αδερφέ... :oops:
Είναι στις 7 το ματς με την Σάλκε και θέλω να το δω... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό pyrgioths » Τρί 21 Φεβ 2017, 16:02

Ευχαριστω goran!!
Εχει δωρεαν εισοδο για τους κατόχους διαρκείας μολις ειδα!!
Θα μαζευτείτε καπου με τα παιδια απο εδω;;;;
Άβαταρ μέλους
pyrgioths
 
Δημοσιεύσεις: 1779
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 01:17
Τοποθεσία: pyrgos-athina

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 21 Φεβ 2017, 16:07

Όχι Γιώργο...Τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω κάτι...
Στο σπίτι θα το δούμε με τον αδερφό και τον ανιψιό μου...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό WestBlock4 » Τετ 22 Φεβ 2017, 16:42

Παιδια ξερει κανεις αν εχει τηλεοπτικη μεταδοση?
Άβαταρ μέλους
WestBlock4
 
Δημοσιεύσεις: 1762
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 23:19

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 22 Φεβ 2017, 17:01

Π.Α.Ο.Κ. θυμήσου...Την πρόκριση την θέλουνε χιλιάδες οπαδοί σου!!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες