Βόλλεϋ 2015-2016

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τρί 23 Ιουν 2015, 14:16

βιαζεσε φιλε βιαζεσε.....
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Black&White » Τρί 23 Ιουν 2015, 14:39

Αν ο Καλμαζίδης ζήτησε μεγάλη αύξηση σε εποχη κρίσης, καλά του έκανε. Δε νομίζω πως είναι και τόσο μεγάλη η συμμετοχή του προπονητή στο συγκεκριμένο άθλημα.

Εμένα με ενδιαφέρει περισσότερο η απόκτηση διεθνών Ελλήνων παικτών όπου φαίνεται πως υστερούμε. Δεν μπορεί ο πρωταθλητής να μην έχει ούτε έναν παίκτη στην εθνική!
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Suleymanoglu » Τρί 23 Ιουν 2015, 14:40

eorptol έγραψε:βιαζεσε φιλε βιαζεσε.....


Κατα ποίαν ένοια βιάζομαι? Εκτιμώ το βιογραφικό ενός επίδοξου προπονητή για την ομάδα μας που κατέκτησε το Ντάμπλ. Κατα τη γνώμη μου έπρεπε να παραμείνει ο καλύτερος προπονητής στην Ελλάδα, Καλμαζίδης. Δεν νομίζω να υπάρχει ομάδα σε άλλο άθλημα η οποία να κερδίζει το ντάμπλ και να αλλάζει τον προπονητή της. Αν φέρνανε προπονητή με καλύτερο βιογραφικό απο του Καλμαζίδη, τότε ΟΚ. Αλλά δεν συμβαίνει αυτό.
Suleymanoglu
 
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2015, 13:37

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό fossa » Τρί 23 Ιουν 2015, 14:55

Καθόλου μεγάλη αύξηση, λογικότατη ήταν για έναν προπονητή που σου έφερε τους πρώτους τίτλους στην ιστορία σου.
Μακράν ο καλύτερος Έλληνας προπονητής, 100% δική του επιτυχία, το στήσιμο, οι παίκτες, η διαχείριση.
Μας είχε πρώτους πριν κάνουμε τις μεγάλες μεταγραφές το χειμώνα και με τραυματισμούς!!!
Γνωστός προπονητοφάγος ο Ανδρέου, δεν τον έχω εμπιστοσύνη τον ξέρουμε 7 χρόνια, η καλύτερή του απόφαση ήταν όταν πήρε τον Καλμαζίδη και δικαιώθηκε!

...και στο χάντμπολ χάνουμε Αλβανό ??? :cry:
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τρί 23 Ιουν 2015, 15:10

Ας πάμε να πάρουμε κανένα διαρκείας.. Έκανε ο K_geo ένα πρόχειρο υπολογισμό εσόδων από διαρκείας για το μπάσκετ.. Ας κάνει κάποιος και για το volley.. Βασικά έβγαλε το volley διαρκείας;;

Με 500 διαρκείας, και 300 να πηγαίνουν στο γήπεδο σε κάθε εντός, άνοδος θα είναι.. Αν βγουν μεμονωμένα διαρκείας για το volley.

Από εκεί που ήμασταν παιδιά της φάπας και ομάδα των μεσαίων θέσεων της βαθμολογίας, οι πρώτοι 2 μας τίτλοι ήρθαν την ίδια χρονιά! Οφείλουμε ένα ευχαριστώ στην ομάδα, έμπρακτο, όσοι μπορούμε...
Και μπορεί με 1000 διαρκείας να ανανεώσει και ο Καλμαζίδης..
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Τρί 23 Ιουν 2015, 15:11

Έτσι ακούγεται. Όσο για καλμαζιδη έπρεπε να κάτσει με οποιοδήποτε κόστος, άλλωστε έτσι χτίζονται οι ομάδες. Διατηρώ ελπίδες
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2768
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Τρί 23 Ιουν 2015, 15:14

eorptol έγραψε:καλα να πεταξουμε πετρες και στον ανδρεου, αυτος σε εφερε τιτλους με τις επιλογες του αυτος αντεξε με 50 οπαδους να εχει την ομαδα τουλαχιστον αξιοπρεπη ,ας φερει εναν καλο προπονητη γιατι απο οτι φαινετε φερνει παιχταραδες ,θα κριθει στο τελος για μενα αυτοι οι 50 εχουν πρωτο λογο να τον κρινουν εμεις οι υπολοιποι παμε μονο στα πανηγυρια ,περιμενω απο το παιδι που σχολιαζει εδω και παει παντα στο γηπεδο με τους αλλους 49 να κρινει τις κινησεις ανδρεου και θα το σεβαστω οτι και να πει .....fossa και στο ποδοσφαιρο εχουμε αλβανο που εχει πολυ μεγαλυτερο παοκτσηδηλικι απο πολλους ελληναραδες του λοκου που εχουμε

Μη το πας αλλού,. Αλβανός είναι το όνομα του Έλληνα διεθνή παίχτη μας στο χάντμπολ.
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2768
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τρί 23 Ιουν 2015, 15:16

τσιριγώτης έγραψε:Έτσι ακούγεται. Όσο για καλμαζιδη έπρεπε να κάτσει με οποιοδήποτε κόστος, άλλωστε έτσι χτίζονται οι ομάδες. Διατηρώ ελπίδες

τα φραγκα ομως τα χωνει αυτος χωρις να εχει χορηγιες και εσοδα απο πουθενα ........τι θα πει με οποιοδηποτε κοστος ,εγω και εσυ πληρωνουμε αυτο το οποιοδηποτε κοστος ?
αυτο που γινομαστε απλες με τα λεφτα του αλλου ειναι απιστευτο .....
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τρί 23 Ιουν 2015, 15:18

τσιριγώτης έγραψε:
eorptol έγραψε:καλα να πεταξουμε πετρες και στον ανδρεου, αυτος σε εφερε τιτλους με τις επιλογες του αυτος αντεξε με 50 οπαδους να εχει την ομαδα τουλαχιστον αξιοπρεπη ,ας φερει εναν καλο προπονητη γιατι απο οτι φαινετε φερνει παιχταραδες ,θα κριθει στο τελος για μενα αυτοι οι 50 εχουν πρωτο λογο να τον κρινουν εμεις οι υπολοιποι παμε μονο στα πανηγυρια ,περιμενω απο το παιδι που σχολιαζει εδω και παει παντα στο γηπεδο με τους αλλους 49 να κρινει τις κινησεις ανδρεου και θα το σεβαστω οτι και να πει .....fossa και στο ποδοσφαιρο εχουμε αλβανο που εχει πολυ μεγαλυτερο παοκτσηδηλικι απο πολλους ελληναραδες του λοκου που εχουμε

Μη το πας αλλού,. Αλβανός είναι το όνομα του Έλληνα διεθνή παίχτη μας στο χάντμπολ.

παει μονο του
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Τρί 23 Ιουν 2015, 15:23

Το παλικάρι έγραψε για τον Έλληνα διεθνή. ΣΟΥ το έγραψα πιο πάνω. Εσύ διάβασες αλβανο κ το πήγες στην εθνικότητα,τώρα πώς πάει μόνο του μόνο εσύ το ξέρεις
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2768
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τρί 23 Ιουν 2015, 16:34

λαθος καταλαβα εχεις δικαιο σε αυτο....το αλλο ομως να κρατησουμε με οποιοδηποτε κοστος τον καλμα δεν το σχολιασες ......
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό παοκαρα23 » Τρί 23 Ιουν 2015, 17:05

Ο Καλματζιδης διαβασα οτι ζητησε 20% αυξηση.Λογικο ποσοστο με βαση τη συμμετοχη του στην κατακτηση του νταμπλ σε αντιθεση με τον Γκομεζ που ζητουσε τα διπλασια(!).Ο κουβανος που αποκτησαμε μαλλον θα ειναι ο αντικαταστατης του.Αν αποχωρησει ο Κουρνετας θα χρειαζομαστε κι εναν καλο πασαδορο(αν δεν κανω λαθος γιατι ηδεν το κατεχω το αθλημα)Απο κει και περα ο Ανδρεου πρεπει να στηριχθει,δεν γινεται να τα περιμενουμε ολα απο αυτον.
"Nobody needs to protect nobody.From who?From fans?"
"If you can't handle,go ballett.You can't play for ΠΑΟΚ,go away or in second division"
"No.In football my friend everything changes very fast.Very fast."
παοκαρα23
 
Δημοσιεύσεις: 1550
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2015, 03:07

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 23 Ιουν 2015, 17:11

νταξ.

δεν ειμαι και ειδικός που λέει ο λόγος, αλλά απο ότι έχω καταλάβει στο βόλευ (και αν κάνω λάθος διορθώστε με) τον καλό προπονητή (ή τις καλές ομάδες), σε αρκετά σημαντικό βαθμό, τον κάνει και ο καλός.... πασαδόρος.

αυτό με τη λογική ότι αν έχεις καλούς ακραίους και τους δέσεις με ένα πασαδόρο που θα μπορεί να σου κάνει σωστά το παιχνίδι ανεξάρτητα την πίεση, τότε λύνει πολλά, πάρα πολλά προβλήματα... :roll:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 23 Ιουν 2015, 17:31

K_geo έγραψε:νταξ.

δεν ειμαι και ειδικός που λέει ο λόγος, αλλά απο ότι έχω καταλάβει στο βόλευ (και αν κάνω λάθος διορθώστε με) ότι τον καλό προπονητή (ή τις καλές ομάδες), σε αρκετά σημαντικό βαθμό, τον κάνει και ο καλός.... πασαδόρος.

αυτό με τη λογική ότι αν έχεις καλούς ακραίους και τους δέσεις με ένα πασαδόρο που θα μπορεί να σου κάνει σωστά το παιχνίδι ανεξάρτητα την πίεση, τότε λύνει πολλά, πάρα πολλά προβλήματα... :roll:

Και ο λίμπερο και ο κεντρικός και όλοι.
Η άμυνα είναι εξ ίσου σημαντική, όπως και οι τοποθετήσεις των παικτών στο φιλέ και στο υπόλοιπο γήπεδο.
Κατά την γνώμη μου το μπλοκ και ο λίμπερο είναι τα σημαντικότερα σημεία της οποιασδήποτε τακτικής, διότι, αν αυτά δουλεύουν σωστά, τότε και ο πασαδόρος έχεις τις σωστές συνθήκες, για να φτιάξει παιχνίδι και να κάνει και μάγκες τον ακραίο και τον διαγώνιο.
Αλλά όντας εντελώς άσχετος με την πετοσφαίριση, περιμένω κι εγώ κάποιον να μας διαφωτίσει.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Τρί 23 Ιουν 2015, 17:42

οπως τα λεει ο Ale ειναι
ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΗ η υποδοχη, ομαδες με καλη υποδοχη, βοηθανε τον πασαδορο να παιξει και απο το κεντρο σε πρωτο χρονο, και απο τα πλαγια, και να βγαλει ευκολα επιθεσεις υπο καλες συνθηκες (μονο μπλοκ η και καθολου μπλοκ σπανιως)
αρα χρειαζεσαι καλο λιμπερο, και καλους ακραιους γιατι τη διαφορα τη κανει η υποδοχη
ο Σαφρανοβιτς εκανε παρα πολυ δουλεια που δε φαινοταν με την υποδοχη του
αντιστοιχως για να χαλασεις την υποδοχη των αντιπαλων θες καλο σερβις
το μπλοκ και ο συγχρονισμος γι αυτό, ειναι κατι που φτιαχνεται με το δεσιμο της ομαδας, ο ψηλος ο κεντρικος, η και ο πασαδορος θα βοηθησει εξτρα στο να καλυπτεται καλυτερα ο εναεριος χωρος..
ο διαγωνιος τελος ειναι αυτος που θα παρει τις περισσοτερες επιθεσεις (οπως ο Γκομεζ περισυ) και αντιστοιχα με καλα ποσοστα θα παρει σχεδον 20 ποντους σε ενα παιχνιδι 3-4 σετ...
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες