Βόλλεϋ 2015-2016

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Βόλλεϋ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 28 Απρ 2016, 23:31

Παλαιολόγος έγραψε:σωστο αυτο το ειχα ξεχασει!
και πως στην ευχη ερχονταν εδω; λογω ανδρεου;

αληθεια δηλαδη τα κασε τους ειναι χαμηλα; :o



Δεν γνωριζω.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Βόλλεϋ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό nifs44 » Πέμ 28 Απρ 2016, 23:49

Παλαιολόγος έγραψε:
obanebane έγραψε:Οι κουβανοι δεν εχουν κασε,το που θα παιξουν το οριζει η κουβανικη ομοσπονδια.

σωστο αυτο το ειχα ξεχασει!
και πως στην ευχη ερχονταν εδω; λογω ανδρεου;

αληθεια δηλαδη τα κασε τους ειναι χαμηλα; :o




Κάπου διάβασα οτι μαζί πέρνουν 180.000
nifs44
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 19 Μαρ 2016, 21:41

Re: Βόλλεϋ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Πέμ 28 Απρ 2016, 23:55

Εγραψα στο 0-2 οτι δν βλεπω πως μπορει να γυρίσει το ματς...χαχαχχα...ποσο μ@λ@κ@ς πιαστηκα..δεν εβλεπες ρε αγόρι μου οτι αυτη η ομαδα εχει ΚΟΧΟΝΕΣ και τις σερνουν..;;;τι να πρωτοπω..ενα παλατακι φισκα κ εγω περιμενα το πολυ κανενα πεντοχιλιαρο λογω μερας..ενας χιμενεζ σαπιος για δυο σετ και μετα ΠΥΡΑΥΛΟΚΙΝΗΤΟΣ...ενας λι ΝΑΥΤΙΚΟΣ απο τους λιγους..ενας κουρνετας ΕΦΗΒΟΣ....κ ενας ΣΕΠΕΔΑ ΕΞΩΓΗΙΝΟΣ...τι ζουμε θεε μου...
Καλμα μενεις χωρις δευτερη σκεψη.
Πρόεδρε σε ευχαριστουμε για την συνεισφορα σου..
Ομαδαρα σας ευχαριστούμε για αυτα που μας χαριζετε...ΓΙΓΑΝΤΕΣ...
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3638
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Βόλλεϋ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Stelios Bagios » Παρ 29 Απρ 2016, 00:09

Πρωτάθλημα!!! Συγχαρητήρια στην ομάδα! Φοβερή ατμόσφαιρα και πάλι στο παλατάκι!

Τι χρονιά κι αυτή... Απίστευτα σκαμπανεβάσματα και ανατροπές. Μας βγήκε η ψυχή, αλλά στο τέλος τα καταφέραμε.
Άβαταρ μέλους
Stelios Bagios
 
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τετ 05 Μαρ 2014, 00:02

Re: Βόλλεϋ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Kid Shelleen » Παρ 29 Απρ 2016, 00:47

Υπέροχη βραδιά στο παλατάκι. Τιμώντας το πνεύμα των ημερών, ξεχείλιζε το πάθος παικτών και λαού, εβδομάδα των Παθών γαρ, όπως και η πίστη στην ομάδα και στην ανατροπή του αρχικού σκηνικού ψυχρολουσίας. Εκτός των άλλων η κερκίδα στο τέλος προσέφερε και ένα ανεπανάληπτο standing ovation στον ηττημένο, το οποίο άξιζε 100%. Κι εμείς όμως αξίζαμε το τρόπαιο και το κατακτήσαμε κόντρα σε θεούς και δαίμονες, όντες η πρώτη ομάδα που παίρνει πρωτάθλημα ξεκινώντας από την 4η θέση στα play-off. Μην αναφέρω και το ψυχολογικό ντεσαβαντάζ, λόγω δύο χαμένων τίτλων με τραγικό τρόπο.

Χίλια μπράβο στα παιδιά του Βόλεϊ και περιμένω του χρόνου το threepeat! Έως τότε λέω να αδειάσω την κάβα σήμερα :D :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Kid Shelleen
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί 23 Δεκ 2014, 00:54

Re: Βόλλεϋ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Απρ 2016, 00:54

Πρώτος τίτλος που βιώνω από κοντά στη ζωή μου και τον πανηγύρισα μέσα στο τάραφλεξ με τον αδερφό μου παρέα...
Για αυτό θα ευχαριστήσω τον Odi που με πήγε στο γήπεδο, τον Καλμαζίδη, τον Τσαλόπουλο και τους αίλουρους με ψυχή Δικέφαλου Αετού μέσα στο γήπεδο!! Και τον Ανδρέου για όσους περσινούς κατάφερε να ανανεώσει...
Και φυσικά ευχαριστώ τους σημερινούς πανηγυρτζήδες συνοπαδούς για τη γαμάτη ατμόσφαιρα (πέρα από καναδυό κροτίδες που έσκασαν) σήμερα στον Ναό!!!!

ΠΑΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:


Σειρά του χάντμπολ τώρα!!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:


RoMaN έγραψε:Είχα και ενδιαφέρον τετ-α-τετ με Paris...



Πριν τον αγώνα, έρχεται μπροστά μου και κάνει διατάσεις στα πόδια, απομακρυσμένος από τους άλλους...

- Έι Paris!
Με κοιτάει ο Paris..
- Άμα σε δώσω φανέλα Κλάους, θα έρθεις στον Π.Α.Ο.Κ.;;
- I don't speak Greek!
- (Επαναλαμβάνω στα Ενγκλέζικα)
- I have already!
Μετά γελάει και με κάνει με το χέρι νόημα "χαλαρά" και μετά με δείχνει "σσσ" με το δάχτυλο και λέει "Π.Α.Ο.Κ., Π.Α.Ο.Κ.!"

Μετά γύρω μου με έλεγαν να πω και στον Dokic να έρθει...αφού έπιασα τη μια μεταγραφή! :lol:




Marianov6 έγραψε:Μπραβο Ρομαν και σια για τις φωνες στους πανηγυρισμους στο τριτο σετ, ετσι πρεπει!! Δωστε πονοοοοο :opaokara: :opaokara:



:?: :?:
Με είδες κάπου και με κατάλαβες, ή από TV; :mrgreen:


ΑποστόληςΑ έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Όταν ο Φοίνικας, που αναγεννάται από τις στάχτες του, προηγηθεί 2-0 σετ στο Παλατάκι να δω ποιοι πραγματικοί ΠΑΟΚτσήδες θα εξακολουθούν να πιστεύουν ότι θα πάρουμε το πρωτάθλημα...
(κάτι που θα γίνει, τελικά).


Δώσε 5-6 ματσάκια για στοίχημα, να πάω πουθενά διακοπές...να πάρω και κανένα αμαξάκι.. :mrgreen:


paoktzis έγραψε:ξεσκιστε με



:lol: :lol: :lol: :lol:


chrisg4 έγραψε:Δεν είδα τα δυο πρώτα σετ οποτε δεν έχω άποψη. Στα τρία που πήραμε όμως είδα πολύ πάθος, πολύ ενέργεια και αποφασιστικότητα. Εμφάνιση πρωταθλητή με λίγα λόγια. Πολλά μπραβο στην ομάδα!!!

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:



Ε στα άλλα δύο το ανάποδο...


goran 64 έγραψε:Υ.Γ. Μετά το γυναικείο handball που ήμουν πάλι μέσα στον Τελικό Κυπέλλου, έχω 2/2 σήμερα στις κούπες!!!
Βοηθάω μεν στο "σήκωμα" αλλά...πφφφφφ...υπερκούπωση θα πάθω ρε συ Π.Α.Ο.Κ., δεν αντέχεσαι πια!!! :D


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


pyrgioths έγραψε:Το διλημμα μου πλεον ειναι τι μπλουζα να παραγγειλω.........Λι-Λι-Λι ή Σεεεεεεεεεεεεε-πεδααααα??????????Για καποιο λογο ο ναυτικος,ο Αμερικανος με τραβαει περισσσοτερο!!!!!!!Τον γουσταρω απιστευτα,αλλα και ο Κουβανος εκτος του οτι ειναι μικρος και εξελιξιμος φοραει και το αγαπημενο μου νουμερο,το 8..........
Μπορειτε να βοηθησετε??????
:roll: :?



Κουρνέτα ή Παντακίδη θα έπαιρνα εγώ!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλλεϋ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Απρ 2016, 01:16

Κάποιοι δεν έχασαν ευκαιρία και αμέσως μετά τον αγώνα βγήκαν για ποτό.... :twisted: :twisted:

Α ναι, τελείωσε το πρωτάθλημα αφού! :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλλεϋ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 29 Απρ 2016, 01:19

Παλατάκι και μετά κρασιά να το γιορτάσουμε. Τι κερκίδα αυτή σήμερα θεέ μου. Τι λαός. 100 μέρες θέλω να του σούρω τα μύρια όσα΄, και τη μία με κάνει να καταπιώ τη γλώσσα μου.

Απλά ΜΠΡΑΒΟ και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλη την ομάδα. Είστε μάγκες και αρχιδάτοι και συγχαρητήρια σε όλους σας :opaokara:

Μακάρι η ομάδα βόλευ να είναι η πρώτη δυναστεία του ΠΑΟΚ. Μακάρι. Και μετά την Ελλάδα η Ευρώπη.
Αλλά έχουμε καιρό. Σήμερα η Θεσσαλονίκη γιορτάζει και πανηγυρίζει για τα καμάρια της :pano:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Βόλλεϋ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Απρ 2016, 01:47

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλλεϋ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Απρ 2016, 01:55

Τα πρώτα 2 σετ τα δώσαμε για να καθίσει ο κόσμος περισσότερη ώρα και να κάνει μεγαλύτερο τζίρο το κυλικείο, ώστε να ενισχυθεί η ομάδα από τα έσοδα.
Με την ίδια λογική που δώσαμε τον αγώνα στη Σύρο, όπου το 1ο σετ απλά το πήγαμε στο 35-33 για ξεκάρφωμα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλλεϋ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 29 Απρ 2016, 02:16

ΠΑΟΚάρα μου σε ευχαριστώ για σήμερα.Ευτύχησα φέτος να δω 15 παιχνίδια και να παρακολουθήσω από κοντά την προσπάθεια..Τα εισιτήρια σε πακετάκι και θήκη με συλλεκτική αξία πλέον!!

Ακόμη και στο 0-2 το πίστευα ακράδαντα.Μπράβο στον λαό,μπράβο σε όλη την ομάδα για τα @ρχιδια που έδειξε και έκανε το δεύτερο back to back στην ιστορία του τεράστιου συλλόγου που λέγεται ΠΑΟΚ,μετά το handball.

Του χρόνου θα είναι ακόμη καλύτερα τα πράγματα,θα το δείτε.Όσο υπάρχει Τσαλόπουλος και Σαββίδης,μόνο προς τα πάνω θα πηγαίνουμε.

ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βόλλεϋ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 29 Απρ 2016, 02:22

Α ναι, ο τρόπος που ήρθε η σημερινή νίκη ελπίζω να κάνει ορισμένους να το σκέφτονται διπλά πριν πουν ότι ο ΠΑΟΚ δίνει παιχνίδια.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Βόλλεϋ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Yupis » Παρ 29 Απρ 2016, 02:32

Παλικάρια σας ευχαριστώ όλους βαθύτατα για τη χαρά που μα δώσατε σήμερα και συγχαρητήρια!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Yupis
 
Δημοσιεύσεις: 392
Εγγραφή: Τρί 23 Ιουν 2015, 04:55
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Βόλλεϋ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Marianov6 » Παρ 29 Απρ 2016, 03:12

Εαν οι σποντιτσες για την Συρο πανε σε μενα επειδη ειχα γραψει τοτε, εχω εξηγησει ηδη οτι καθαρα αθλητικα το παιχνιδι το παρατησαμε γιατι δεν βγηκε. Ειπα οτι επαιξε το χαρτι του ο Καλμα στην αρχη, δεν του βγηκε, και εκει τελειωσε το παιχνιδι καθαρα αθλητικα. Βασικα, για μενα τελειωσε απο την στιγμη που αποφασισε να παιξει ετσι γιατι ακομα και να το παιρναμε, ο Σεπεδα θα ηταν κομματια μετα. Τα εγραψα ολα αυτα. Θελετε να πειτε οτι εννοω στημενο? θελετε να πειτε οτι εννοω οτι το δωσαμε? πειτε οτι θελετε. Αλλα εαν δεν καταλαβαινομαστε δεν υπαρχει και λογος να ξοδευω και τον χρονο μου να γραφω.

Πολλα ποστ δεν εχω, 15-20 απο αυτα να ειναι στο βολλει. Ολες τις φορες εγραψα οτι εχουμε καλυτερη ομαδα απο ολους την στιγμη που πολλοι την κραζατε εδω μεσα. Το κραξιμο πηγαινε συννεφο και για τον Γιαμπλονσκι με χαρακτηρισμους "αστειος" κτλ και εγω εγραφα οτι κακος το κανετε γιατι ειναι καλος παιχτης. Και για τον Χιμενεθ τα ιδια, ακομα και για τον Σεπεδα ειπωθηκε. Αλλοι κανανε τουμπες μετα, οχι εγω. Απλα γνωριζω το αθλημα και ξερω τι γραφω, αλλα για ρετσινια με σποντιτσες δεν εχω δωσει δικαιωμα. Ειναι κριμα να το κανετε αυτο την ημερα που γιορταζουμε.
Marianov6
 
Δημοσιεύσεις: 1187
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν 2016, 22:12

Re: Βόλλεϋ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Παρ 29 Απρ 2016, 03:21

Νομίζω παρεξηγησες ;)
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11404
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες