Βόλλεϋ 2015-2016

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό fossa » Τρί 23 Ιουν 2015, 18:02

Έτσι είναι μη κοιτάτε μόνο τις θεαματικές επιθέσεις.
Ο Γκόμεζ ήταν παικτάρα και στην άμυνα.Τα έκανε όλα.
Τα διαρκείας έπρεπε να είχαν βγει μια βδομάδα μετά τις κούπες.
Όσο αργούνε τόσο το χειρότερο...Πέρσι είχε 30 ευρώ όλος ο ΑΣ, φέτος δεν θα γίνει αυτό προφανώς...
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 23 Ιουν 2015, 18:06

Ale έγραψε:Αλλά όντας εντελώς άσχετος με την πετοσφαίριση, περιμένω κι εγώ κάποιον να μας διαφωτίσει.


το αυτό.

δεν διαφωνώ. απλά εγώ το έθεσα στη βάση του ότι ο πασαδόρος συνήθως θα δώσει και το σύστημα που θα βγάλει η ομάδα ή θα παρει την απόφαση για το που θα ανοίξει παιχνίδι κτλ.. προπονητής εντός γηπέδου... :roll:

καλός ο Γκόμεζ. παιχτάρα, αλλά άμα ήθελε τα διπλάσια...

απο αυτά που διαβάζω πάντως και ο Σεπέντα είναι πάρα πολυ καλός και πολύ πιο μικρός σε ηλικία... και αρχηγός Κούβας. νταξ. :D
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Τρί 23 Ιουν 2015, 18:54

eorptol έγραψε:λαθος καταλαβα εχεις δικαιο σε αυτο....το αλλο ομως να κρατησουμε με οποιοδηποτε κοστος τον καλμα δεν το σχολιασες ......

με την έννοια ότι είναι ο αρχιτέκτονας της περσινής καταπληκτικής χρονιάς
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τρί 23 Ιουν 2015, 18:56

ρεσιταλ ασχετοσυνης

για οποιον ενδιαφερεται
1 διαρκειας θα βγουν ξεχωριστα για βολλευ-χαντμπολ 50 και 30 ευρω αντιστοιχα
2 η ομαδα μπηκε μεσα περσι και αν χαναμε στην κυψελη θα ειχαμε διαλυθει
3 μικροτερο κατα πολυ το μπατζετ λογω ευρωπης
4 εκτος και αν βρει χορηγιες
5 με 1000 διαρκειας και δεν κανεις ομαδα
6 αν δεν κοψεις πανω απο 1000 εισητηρια στο τσ λου ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ
7 ο ανδρεου δινει ενα μεγαλο ποσο στον μανατζερ μαργαριτη για να εχει επαφες με την κουβανικη ομοσπονδια(και καμια μιζα δεν ειναι κακο :D )
και να παιρνει παιχτες με μικρο ποσο καμια εμπλοκη σαββιδη στο θεμα
8 ο καλμαζιδης ζητησε την λογικη αυξηση που θα ζητουσε καθε ενας που θα εκανε τετοια χρονια
τι θα πει σε εποχες κρισης? αθλητισμος ειναι
9 ο γκομεζ επαιρνε 55 χιλ και ζητηησε 90 λογικη αυξηση θα βρει αλλου τα λεφτα και πιο πολλα(βρηκε 120 ) αλλα εμεις δεν εχουμε να τα δωσουμε
10 ο προπονητης παιζει καθοριστικο ρολο στο βολλευ απο την επιλογη των παιχτων μεχρι σε ποιον παιχτη θα σημαδευει το σερβις μας φυσικα και στον τομεα ψυχολογιας

μεταγραφικα
ο παντακιδης δεν πηγε βελγιο επειδη ειναι δικος μας
ερχεται ο σμαραγδης παλιος δικος μας κεντρικος με περασμα απο γαυρο εμπειριες και παρουσιες πολλες και σε ευρωπη ισως ο καλυτερος ελληνας κεντρικος
ακομα ενας κεντρικος θα ερθει(βλεπω επιστροφη απο ρουλη του στιγγα που ειχε καλο αριθμο μπλοκ)
και τον πιτσιρικο τον μηλη αν μπορουμε να παρουμε για αναπληρωματικο καλα θα ειναι)

λιμπερο
γκαρας η στεφανου

μενει ο σαφρανοβιτς επειση ειναι η λατρεια του ανδρεου και ειναι και παιχταρας

ξενος καλος πασαδορος ερχεται

μοντελο 8-9 παιχτων παλι και ο θεος βοηθος


αντιπαλοι

βαζελος
εχασε τον πολυ καλο αμερικανο κουκ πηγε ιταλια
εφυγε ο πασαδορος στιβαχτης για γαυρο
πηρε τον μετριο κεντρικο καννελο και τον ανπληρωματικο πασαδορο μαρουλη απο γαυρο
αν φυγει και ο πρωτοψαλτης παει ο βαζελος
δεν νομιζω να βρει τοσα λαβρακια


γαυρος φαβορι για του χρονου
πηρε προπονηταρα
επεστρεψε ο φιλιποφ(πασαδορος) που ειχε συνεργασια με τον προπονητη του στην πολωνια αν δεν κανω λαθος
πηρε λιμερο τον ταμπουρατζη της κιφησιας πολυ καλος και τον ξενο της αεκ
πηρε 2 κεντρικους απο κιφησια και συρο
επιστρεφει ο γιορντανοφ η θα παρει σουπερ διαγωνιο
και μας εφαγε τον σακογλου απο μεντ αναπληρωματικος διαγωνιος
μενει ενας ακραιος ακομα λοιπον
πιο ετοιμη ομαδα με πιο πολλες λυσεις ο γαυρος
μομο με υπερβαση παιρνουμε τιτλο του χρονου

πρπει να μεινει παση θυσια ο καλμα
ξερει την ομαδα ειναι αριστος σε θεματα τακτικης και ψυχολογιας
και ξερει απο πρωταθλητισμος
με δεδομενο οτι δεν υπαρχει αλλος ελληνας για εμας αλλα ουτε ελληνικη ομαδα για αυτον αναμενω
αν παμε σε ξενο θελεθ χρημα που δεν διαθετουμε

η εμπειρια που μας λειπει στο ροστερ θα καλυφθει απο σαφρα σμαραγδη και στεφανου
ο κουβανος ειναι παιχταρα μεσα στο τοπ 15 παγκωσμιως στους διαγωνιους αλλα θελει προσαρμογη μπορει να σου παρει μονος το πρωταθλημα? ΟΧΙ


και επειδη λογια και λογια και λογια ολοι
50 ευρω ειναι το διαρκειας και 30 στο χαντπολ
που εκει δεν παιζουμε ευυρωπη που εφυγε ο γουργουμης για βελγιο και ο αλβανος δεν θα παει αεκ
η βλακεια ειναι που δεν καναμε τελικα το διετες περσι αλλα εδω θα μεινει

υγ με ενα απλο ψαξιμο στο youtube θα βρειτε ολοκληρα ματς τησ κουβας πχ με αργεντινη και σερβια που παιζουν και οι 2 και με αναφορα σε ΠΑΟΚ
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 23 Ιουν 2015, 19:06

Ωραίος ο Μπομπ!
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Hayate » Τρί 23 Ιουν 2015, 19:19

Αν παρουμε Στεφανου,Σμαραγδη δευτερο κεντρικο,κρατησουμε Σαφρανοβιτς και παρουμε επισης ξενο καλο πασαδορο οπως λες Marley δεν προκειται να ειναι φαβορι ο γαυρος.
Ιδιως αν γινει ανατροπη και κρατησουμε και Καλμαζιδη
Άβαταρ μέλους
Hayate
 
Δημοσιεύσεις: 1089
Εγγραφή: Πέμ 31 Ιούλ 2014, 23:20

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό fossa » Τρί 23 Ιουν 2015, 19:25

Τον Rangel τον ξεχνάμε τελείως...
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Suleymanoglu » Τρί 23 Ιουν 2015, 19:26

Ευχαριστώ τον Marley κυρίως για αυτά που έγραψε για τους αντιπάλους, τα οποία δεν τα ήξερα.

Καταλίγουμε στο ίδιο συμπέρασμα οτι:
marley 4 έγραψε:10 ο προπονητης παιζει καθοριστικο ρολο στο βολλευ απο την επιλογη των παιχτων μεχρι σε ποιον παιχτη θα σημαδευει το σερβις μας φυσικα και στον τομεα ψυχολογιας
πρπει να μεινει παση θυσια ο καλμα
ξερει την ομαδα ειναι αριστος σε θεματα τακτικης και ψυχολογιας
και ξερει απο πρωταθλητισμος
με δεδομενο οτι δεν υπαρχει αλλος ελληνας για εμας αλλα ουτε ελληνικη ομαδα για αυτον αναμενω

αν παμε σε ξενο θελεθ χρημα που δεν διαθετουμε


Πολλοί απο εσάς υποτιμάτε την εμπειρία και την συμβολή του Προπονητή. Σας ξαναρωτάω, έχετε δεί μεγάλη ομάδα να κατακτά Ντάμπλ και να διώχνει τον προπονητή?

Hayate έγραψε:.
Ιδιως αν γινει ανατροπη και κρατησουμε και Καλμαζιδη

Εκεί κρίνονται πολλά κατα τη γνώμη μου. Ο Καλμαζίδης ξέρει τον γαύρο και τον βάζελο σαν την τσέπη του.
Suleymanoglu
 
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2015, 13:37

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τρί 23 Ιουν 2015, 19:52

καλμα η βουλγαρο προπονητη με παρουσιες στην ελλαδα λενε πλεον

αντε ρε καλμα ριξε λιγο τις απαιτησεις σου


υγ καλη κινηση ζελας πηρε τον πολυ καλο βραζιλιανο της λαμιας
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 23 Ιουν 2015, 19:53

marley 4 έγραψε:ρεσιταλ ασχετοσυνης


:mrgreen:

marley 4 έγραψε:με δεδομενο οτι δεν υπαρχει αλλος ελληνας για εμας αλλα ουτε ελληνικη ομαδα για αυτον αναμενω


αυτό θεωρώ είναι το πιο σημαντικό.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Black&White » Τρί 23 Ιουν 2015, 20:25

marley, στα δύο που με αφορούν. Είπα πως σε εποχή κρίσης δύσκολο να ζητάς μεγάλη αύξηση. Και απάντησες πως 20% αύξηση είναι λογική.
Γιατί είναι λογική; Στην Ελλάδα των μειώσεων και των απολύσεων σου φαίνεται λογική 20% αύξηση. Και παρακάτω λες πως θα έχουμε μικρότερο μπάτζετ και ίσως λιγότερα έσοδα!!!
Άρα η λογική απαίτησή του σε άλλες εποχες για αύξηση σήμερα μάλλον δείχνει πως είναι εκτός τόπου και χρόνου. Ας πάει να τα βρει αλλού.

Δεύτερον, στο πόσο σημαντικός είναι ο προπονητής. Σαφώς και είναι ακόμη και στο γκολφ. Αλλά θα μου επιτρέψεις να σου πω πως το ποιον θα συμαδέψει το σερβίς το βρίσκει και το πεντάχρονο παιδί μου.
Το ότι ο Γκόμεζ , ο Κουρνέτας και ο Σαφράνοβιτς κλπ είναι παικταράδες το ξέρει και ο Ανδρέου. Και πως το θέμα της ψυχολογίας είναι πολύ σχετικό. Πόσο καλύτερος ψυχολόγος ήταν ο προπονητής του βάζελου που παραλίγο να μας αποκλείσει.

Δεν εννοούσα λοιπόν πως δεν κάνει πράγματα ο προπονητής. Το θέμα είναι πόσα περισσότερα ξέρει ο Καλμαζίδης απ' τον Ζελιάσκοφ σε ένα άθλημα χωρίς επαφή των αθλητών και των τριών επαφών με την μπάλα.

Υ. Γ. Θα μπορούσες να αποφύγεις τα περι ασχετοσύνης εκτός αν είσαι προπονητής βόλλευ ή επαγγελματίας παίκτης. Αλλιώς είσαι το ίδιο άσχετος με μένα που παρακολουθώ πολλά χρόνια και έπαιζα στο σχολείο αρκετά καλά. Να σου κάνω εγώ επιθετικό σερβίς ... :D
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τρί 23 Ιουν 2015, 20:50

βγαζω υποδοχη παιζω σε πρωτο χρονο και σου παιρνω το σετ
περι ασχετοσυνης δεν εδειξα καποιον προσωπικα γενικο ηταν


παμε στην ελλαδα της κρισης ναι αλλα δεν εισαι σουπερ μαρκετ αθλητισμος ειναι
και οι τιμες εχουν διαφορα
αν ο καλμα και ο καθε καλμα μετα το νταμπλ δεν ζητησει αυξηση ποτε θα ζητησει δηλαδη?
στην ελλαδα της κρισης θα δωσεις στον πχ βιειρινια 200 χιλ επειδη υπαρχει κριση?
ο καλμα ζητησε αυτα που ζητησε δεν κανει ληστεια δεν θες να τα δωσεις μην τα δωσεις

ζελιασκοφ λες αρα γνωριζεις ναι η καλμα η αυτος ειναι ο προπονητης για του χρονου

περι προπονητη αν ειναι ετσι να παρουμε τον μελκα η να τον παρει η ζενιτ καλυτερα
αν ξερει και ενα παιδι σε ποια ζωνη-παιχτη να παει το σερβις η ποιος παιχτης να εκδηλωσει επιθεση αν 8α παιξουμε σε 1 χρονο η οχι κτλ
ελα σε παρακαλω προσβαλεις εσενα πρωτα πρωτα με το να αμφισβητεις την αναγκη καλου προπονητη σε τακτικη και ψυχολογια
με την ιδια λογικη ο πασαδορος μοιραζει την μπαλα να παω εγω κα εσυ κανε τον διαγωνιο


ο βουλγαρος σαν παιχτης εχει παραστασεις μεγαλες σαν προπονητης οχι
ο καλμα εδεσε την ομαδα πηρε απο ολους το 100% των δυνατοτητων ειδικα με την φυγη λοουσον
εφερε κουρνετα και γκομεζ οχι μονο για την παιχτικη αξια τους

βλεπεις και Γκεοργκι Μπρατοεφ για πασαδορο?
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Black&White » Τρί 23 Ιουν 2015, 21:00

Να στο θέσω αλλιώς. Αν ο Καλμαζίδης πέρυσι ήταν στο βάζελο και ο Ανδρεόπουλος σε μας, πόσο θα άλλαζαν τα δεδομένα;

Υποθετική ερώτηση αλλά θέλω να σου πω ,πόσο καλύτερο θεωρείς τον Καλμαζίδη; Εγώ καθόλου.
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τρί 23 Ιουν 2015, 21:11

Black&White έγραψε:Να στο θέσω αλλιώς. Αν ο Καλμαζίδης πέρυσι ήταν στο βάζελο και ο Ανδρεόπουλος σε μας, πόσο θα άλλαζαν τα δεδομένα;

Υποθετική ερώτηση αλλά θέλω να σου πω ,πόσο καλύτερο θεωρείς τον Καλμαζίδη; Εγώ καθόλου.


ο ανδρεοπουλος ειναι σαν τον αα δεν μπορει με μεγαλους παιχτες μονο σε μια ομαδα μπορει γιατι εχει παθος εκει
δεν ειναι για σοβαρη δουλεια ειναι του στυλ αντε παλικιαρια
δεν εχει ιδεα απο πρωταθλητισμο δεν μπορει απο θεση φαβορι δεν δεν δεν

σε ξαναρωταω να παρει η ζενιτ τον μελκα?


ο καλμα εχει αποδειξει ποιος ειναι τι μπορει να κανει και τι οχι

στην πραξη δεν τιθεται συγκριση τωρα η φωτοβολιδα του χωρις αγχους και παμε οτι και αν γινει περσινου βαζελου δεν λεει τιποτα συγκρινεις γχ με σαντος με λιγα λογια
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: ΒόλεΪ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό stephanos » Τετ 24 Ιουν 2015, 02:17

Αυτος ειναι ο Marley που (μου) ελειπε τοσο καιρο.
Ευχαριστω πολυ για την καταπληκτικη αναλυση.
Ξέρει ο Φρανκ.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Cylon-4, PAOKARA DEPO και 6 επισκέπτες