Βόλλεϋ 2014-2015

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό northend4 » Πέμ 30 Απρ 2015, 14:09

chrisg4 έγραψε: το γεγονός ότι ήταν πρωταθλητές πριν ακόμα ξεκινισουν οι τελικοί εμενα προσωπικά με έκαναν να νιώσω πιο περήφανος ακόμα και από τον ίδιο τον τίτλο.

Αυτό που λες είναι το ποιο σημαντικο που είχε αυτή η ομάδα. ΠΑΝΤΑ φταναμε κοντα κάπου αλλά πάντα κάτι δεν ηταν αρκετο.
Αυτή ομάδα έπαιξε σαν να έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΦΑΝΕΛΑ.
northend4
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τρί 04 Μαρ 2014, 13:06
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό dim72 » Πέμ 30 Απρ 2015, 14:23

Να γίνω λίγο κακός? Πρέπει να σταματήσει αυτή η παπ@ριά να μπαίνει ο κόσμος μέσα σε κάθε νίκη σε κάθε άθλημα. Το πιο θλιβερό είναι ότι όλοι αυτοί που μπήκαν πήγαν στο volley μόνο στα πλέι οφ και ίσως να μην έχουν πάει ποτέ σε αγώνα κανονικής περιόδου. Οι ίδιοι "πανηγυρτζήδες" θα πάνε και σε τελικό σκουός αν φαβορί είναι παίκτης του Π.Α.Ο.Κ. όπως και φυσικά σε μπάσκετ,χάντμπολ, πόλο κ.λ.π. Θέλω να δω πόσο κόσμο θα έχει την επόμενη σεζόν στο volley ειδικά μετά από καμιά σφαλιάρα.
Τίποτα δεν είναι αδύνατο όταν βάζεις άλλους να το κάνουν!
Άβαταρ μέλους
dim72
 
Δημοσιεύσεις: 647
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:10

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Πέμ 30 Απρ 2015, 14:27

Karelias έγραψε:
τσιριγώτης έγραψε:Παρότι πολλοί βρίζετε τη νοβα, να πω για σήμερα ότι έκανε τρομερή μετάδοση και ακόμα πιο καλό ρεπορτάζ. Ο δημοσιογράφος δε ήταν μες στη καυλα.


Σωστός.


Etsi
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3492
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό koylispontios » Πέμ 30 Απρ 2015, 14:40

Επιτέλους!
Ισως για πρώτη φορά τα έσοδα από τους αγώνες πάνε σε τμήμα του συλλόγου
και όχι σε πρόστιμα.π.χ. τα 120χιλ. για τις βλαχομαγκιές στην Λαμία.
Για μένα αυτό είναι υγεία και πρόοδος. :D ατό είναι :pano:
Οι Ελληνες θα επαναστατίσουν όταν τους κόψουν το νερό και δεν θα μπορούν να κάνουν φραπέ.
Άβαταρ μέλους
koylispontios
 
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Δευτ 03 Μαρ 2014, 11:01

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Πέμ 30 Απρ 2015, 14:46



εντάξει. τέλειο βίντεο, λιγο μλκς ο ρεπόρτερ με τα τραγούδια του... αλλα δεν γ@μ@ς... βίντεο... ΠΑΟΚ με χάι λαϊτ το....μεγάλο μπλόκ ( :mrgreen: ) που δείχνει ο Γκόμεζ για τον Κουρνέτα στο 6.58.... σύν φυσικά τα συνθήματα μέσα στα αποδυτήρια....

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό CCCP » Πέμ 30 Απρ 2015, 15:43

northend4 έγραψε:
chrisg4 έγραψε: το γεγονός ότι ήταν πρωταθλητές πριν ακόμα ξεκινισουν οι τελικοί εμενα προσωπικά με έκαναν να νιώσω πιο περήφανος ακόμα και από τον ίδιο τον τίτλο.

Αυτό που λες είναι το ποιο σημαντικο που είχε αυτή η ομάδα. ΠΑΝΤΑ φταναμε κοντα κάπου αλλά πάντα κάτι δεν ηταν αρκετο.
Αυτή ομάδα έπαιξε σαν να έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΦΑΝΕΛΑ.


Ειναι γιατι ειμασταν πραγματικα η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ομαδα. Ειδες τι καυλα ειναι να εισαι πραγματικα ο καλυτερος. Αυτο γουσταρω εγω, οχι απλα να κερδισω ενα τιτλο αλλα να κερδισω γιατι ειμουν πραγματικα ο καλυτερος. Και ειμασταν γαματη ομαδα.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6150
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό CCCP » Πέμ 30 Απρ 2015, 15:49

Για να επεκτεινω αυτο που ειπε ο τσιριγιωτης για την νοβα, ηθελα κι εγω να πω οτι ειμαι πραγματικα φοβερα εντυπωσιασμενος απο την κάλυψη του βολλευ απο τη νοβα. Ποτε δεν εχω δει τοσο καλο και με βαθος σχολιασμο απο ειδικους, φοβερη επισης και οι καλυψη απο τους ρεπορτερ στο παγκο.

Αθληματα οπως το βολλευ δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις τι γίνετε γενικα, αλλα ειναι πολυ δυσκολο να καταλαβεις την ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ. Και ηταν πολυ καλο να εχεις τους ρεπορτερ να σου λενε ακριβως τι εντολες δεινουν οι προπονητες και οι ειδικοι σχολιαστες να σου εξηγουν ακριβως τι κανουν και γιατι το κανουν, γιατι το ταδε ροτεισον, πια ειναι η στρατιγικη στο μπλοκ, ποιος και πως κρυβεται στην υποδοχη σε καθε ροτεισον κτλ

Ποτε μου δε θυμαμαι να βλεπω αγωνα βολευ και να ξερω ακριβως τι γινετε σαν να ειμαι μεσα στις ομαδες. Για οσους εδω λεγανε πως θελουν να μαθουν ποιο πολλα για βολλευ, αυτοι οι αγωνες ηταν πολυ καλη ευκαιρεια για οποιον μπορουσε να δει τις μεταδωσεις.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6150
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Karelias » Πέμ 30 Απρ 2015, 16:09

ΠΟΠΗ ΜΟΥΝΑΡΑ
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΟΚΑΡΑ
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 30 Απρ 2015, 16:13

ΠΑΟΚΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Π.Α.Ο.Κ., ΜΑΝΣΕΤΕΣ, ΡΕΤΣΙΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΣΕΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:

ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΟΥ Α.Σ. ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΡΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, ΚΑΙ 40 ΕΥΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΝΕ, ΑΞΙΖΕΙ!!!


che4 έγραψε:Υ.γ. Μεγαλη μορφη το παλξκαρι στην εξεδρα που ειναι ντυμενος ναυτης με αμερικανικη σημαια :lol: :lol: :lol:


Όχι, δεν ήμουν εγώ, δεν το έσκασα από το βαπόρι... :mrgreen:


τσιριγώτης έγραψε:Έβαλα τα κλάματα. ....χυνω να τους βλέπω στα αποδυτήρια. ..χάσανε τα λόγια τους. .πόσο ΠΑΟΚ θεέ μου


Με αυτό το σχόλιο ανατρίχιασα και άρχισαν να ανεβαίνουν δάκρυα στα μάτια μου... Α ρε ΠΑΟΚάρα...ΠΑΟΚΑΡΑ!!!!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 30 Απρ 2015, 16:26

Ένα πράγμα ακόμη:

ΤΟ ΠΡΩΤΟ DOUBLE ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ. ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΑΛΑΤΑΚΙ!!! ΑΝ ΞΑΝΑΚΑΛΕΣΕΙ Ο ΜΠΑΝΕ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ, ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ!!!


Α ρε πούστη μου να μην έχω αρκετά καλό Internet να δω τα video...α ρε πουτάνα ξενιτιά που με στερείς τον Π.Α.Ο.Κ., γαμώ το σπίτι...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 30 Απρ 2015, 17:30

Ξαναμπήκα, τελειωμό δεν έχω.. :mrgreen:

Τώρα κολλάει να ξαναανεβεί το άρθρο "Π.Α.Ο.Κ. και στη Μουνιχία που είχε ανεβεί στη κεντρική μια μέρα πριν το φετινό γαύρος - Π.Α.Ο.Κ. στο ποδόσφαιρο... Με εκείνον τον τρελό έξω από το τηγάνι.. ;) (Κλείνω το μάτι προς τους διαχειριστάς της κεντρικής)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 30 Απρ 2015, 17:48

μεγαλη μερα η χθεσινη , πραγματικη εκρηξη στο " το μεγαλυτερο μπουρδελο.. "

αυτα και αλλα πολλα ( μακαρι ) του χρονου
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29866
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Πέμ 30 Απρ 2015, 18:53

Πόσο πούστηδες και μικροί είναι τελικά;

Την περασμένη Δευτέρα ο Ολυμπιακός εξέδωσε ανακοίνωση σύμφωνα με την οποία διαμαρτυρόταν γιατί δεν είχε γίνει αντιντόπινγκ κοντρόλ στους δύο πρώτους τελικούς της Volleyleague, όταν ρητά το επιβάλλει η προκήρυξη της διοργανώτριας ΕΣΑΠ, αναφέροντας επίσης πως «σε ένα επαγγελματικό Πρωτάθλημα, όπου οι αγώνες είναι συνεχόμενοι και με μεγάλη αγωνιστική διάρκεια, σε ένα Πρωτάθλημα με λίγους αθλητές, πολλοί από τους οποίους σε μεγάλη αθλητική ηλικία και δυστυχώς σε ένα πρωτάθλημα που στο παρελθόν υπήρξαν κρούσματα ντόπινγκ»… φωτογραφίζοντας τον Ερνάντο Γκόμεζ.

Το ΕΣΚΑΝ έδωσε το παρών στην Πυλαία και μετά το φινάλε του 3ου τελικού έκανε αντιντόπινγκ κοντρόλ, μόνο που δεν αρκέστηκε στην καθιερωμένη κλήρωση η οποία ανέδειξε τους Γιούρισιτς και Σαμπάνη, αλλά στοχευμένα επέλεξε έναν αθλητή από κάθε ομάδα και συγκεκριμένα τον Γκόμεζ από τον ΠΑΟΚ και τον Κοκκινάκη από τον Ολυμπιακό.

Οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ αρχικά αντέδρασαν, ενώ ο 33χρονος διαγώνιος και MVP του πρωταθλήματος ήταν ιδιαίτερα εκνευρισμένος για αυτό το γεγονός, ωστόσο δικηγόρος του Συλλόγου τους επεσήμανε ότι η διαδικασία είναι απόλυτα νομότυπη. Το ΕΣΚΑΝ καλύπτεται από τον αθλητικό νόμο και έχει το δικαίωμα σε αγώνες που θα επιλέξει το ίδιο, να μην ακολουθήσει την συνηθισμένη διαδικασία (κλήρωση δύο αθλητών), αλλά να επιλέξει αθλητές και εκτός κλήρωσης.

Αφού ξεπεράστηκε το διαδικαστικό οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ είχαν και ηθικό ζήτημα, αφού θεωρούν ότι δεν μπορεί η αντίστοιχη στοχευμένη επιλογή από πλευράς Ολυμπιακού να είναι ο Κοκκινάκης, ο οποίος είχε μικρή συμμετοχή στους τελικούς σε σχέση με άλλους παίκτες των «ερυθρολεύκων» που είχαν σημαντική παρουσία και ηλικιακά βρίσκονται σε μεγάλη ηλικία.

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/8428 ... -apo-gomez

Ο Κοκκινάκης!!! Έπαιξε καθόλου αυτός;
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Suleymanoglu » Πέμ 30 Απρ 2015, 23:03

Glory Days.

Απο την επόμενη εβδομάδα πρέπει να αρχίσει ο σχεδιασμός της νέας σεζόν. Αυτή η ομάδα εφόσον χτίστηκε τόσο δύσκολα απο τη Διοικηση, και εφόσον υπήρξε τόσο επιτυχημένη ΠΡΕΠΕΙ να παραμείνει ενωμένη και να ενισχυθεί με κάθε τρόπο αγωνιστικά, οικονομικά και οργανωτικά για να Κυριαρχήσει στο συγκεκριμένο Αθλημα στην Ελλάδα και στην Ευρώπη.

Πρέπει να βοηθήσουν όλοι ώστε να παραμείνουν ο Προπονητής και οι Παίκτες και να πλαισιωθούν και με άλλους ποιοτικούς παίκτες που θα δώσουν βάθος στην ομάδα και τη δυνατότητα να Κυριαρχήσει.

Η ιστορία μέχρι προχθές έγραφε οτι ο ΠΑΟΚ δεν είχε κατακτήσει ΝΤΑΜΠΛ ποτέ, σε Ομαδικά Αθλήματα σε επίπεδο Ανδρών. Ελπίζω το ΝΤΑΜΠΛ που κατακτήθηκε εχθές να αποτελέσει την αρχή μιας περιόδου στην οποία ο ΠΑΟΚ θα Κυριαρχίσει στο βόλευ. Ο κόσμος και ολόκληρος ο Σύλλογος έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΝΑΓΚΗ απο μια ομάδα του ΠΑΟΚ που θα Κυριαρχίσει σε ένα άθλημα. Ρο ποδόσφαιρο και το Μπάσκετ είναι πάρα πολύ βρώμικα και ακριβά για να φτιάξεις πετυχημένη ομάδα.

Είναι τεράστια ευκαιρία αυτή η ομάδα που θα κυριαρχίσει και θα δυναμώσει τη φλόγα του κόσμου για τον ΠΑΟΚ, να είναι του η ομάδα του Βόλευ.
Suleymanoglu
 
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2015, 13:37

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό ApollonAthens » Παρ 01 Μάιος 2015, 00:37

Συγχαρητηρια για το βολεϋ μαγκες. Χαρηκα πολυ για σας. Και τι κοσμος ε ; Κολαση το κανατε.
ApollonAthens
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2015, 23:52

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες