Βόλλεϋ 2014-2015

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τρί 14 Απρ 2015, 22:03

Ekatnetworkltd έγραψε:
Taseos έγραψε:Να μας πουν τα βαζελοα του φορουμ ποια χειρονομια ειδαν. Που δεν την ειδε κανεις ουτε ο σχολιαστης ουτε ο σπικερ. Ελα μιληστε ελευθερα

Taseos επειδή σε σέβομαι σε διαβάζω και σε εκτιμώ πάρτο πίσω σε παρακαλώ!

Φιλε δεν μιλησα για κανενα προσωπικα. Μιλωντας με 2 ατομα που ηταν στο γηπεδο κ δημοσιογραφο που ηταν στο γηπεδο, κανεις δεν ειδε τιποτα. Ο διατητης εδειξε κοκκινη μετα απο υποδειξη παραγοντων του παναθηναικου. Πηγαν δηλαδη στον διατητη και του παν οτι ο χιμενεθ εκανε χειρονομια. Αυτα δε γινονται ουτε στο καζακσταν. Ποσο μαλλον σε σετ 15 ποντων. Και χειρονομια να κανε πανηγυρισμου δε δινεις κοκκινη, ενω γυρω σου οεφτουν μπουκαλια μπυρες νερα κ τα συν αυτω. Ειμαι απο αυτους που ευθεως οταν κανουμε κατι στραβο εμεις στο γηπεδο το κατακρινω. δε δεχομαι σε site του ΠΑΟΚ να διαβαζω γοα χειρονομιες. Σε λογο θα ζηταμε να μην πανηγυριζουν οι παικτες. Δηλαδη αν ερθει εδω μεσα 5αγωνας κ πανηγυρισει ο ορωτοψαλτης πρεπει να μπουμε μεσα να τον κανουνε τοπι στο ξυλο; Να κανουμε σφαιροβολια με ρετσινες; Ημαρτον. Εφυγε ο καλμαζιδης στο 9-9 κ ο σχολιαστης αντι να πει για τα επεισοδια κατηγορει τον καλμαζιδη που δεν ανεχθηκε τον βοθρο. Καθιστε να σας πηδανε μη θορυβειτε μην χειρονομειτε.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3862
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τρί 14 Απρ 2015, 22:08

eorptol έγραψε:Τι σιχαμερη ομάδα ο βάζελος από παίκτες παράγοντες μέχρι οπαδούς η αποθέωση της πουστιας σε όλα τα επίπεδα


ΑΥΤΟ ακριβώς ρε αδερφέ! Και γω δεν τους αντέχω πλέον. Μας έχουν πάρει τον αέρα και πλέον μας νικάνε ακόμα και στο τάβλι! Βοηθάνε εννοείτε και τα κοράκια μια ζωή! Αλλά όπως και να το δει κανείς, τους βλέπεις περισσότερο ψυχωμένους, περισσότερο σίγουρους για τη νίκη! Εγώ το είπα σε όλη την παρέα σήμερα πως θα πάει 3-2. Το ίδιο ήξεραν και οι παίχτες της ζέλας. ΜΑΚΑΡΙ να γίνει κάποιο θαύμα και να το γυρίσουμε, αλλά δύσκολο!
Βέβαια ΠΑΟΚ είσαι και ελπίζεις! :mrgreen:
Υ.γ. Μην μαλώνετε ρε σεις! Έλεος...
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9541
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Τρί 14 Απρ 2015, 22:12

Taseos έγραψε:
Ekatnetworkltd έγραψε:
Taseos έγραψε:Να μας πουν τα βαζελοα του φορουμ ποια χειρονομια ειδαν. Που δεν την ειδε κανεις ουτε ο σχολιαστης ουτε ο σπικερ. Ελα μιληστε ελευθερα

Taseos επειδή σε σέβομαι σε διαβάζω και σε εκτιμώ πάρτο πίσω σε παρακαλώ!

Φιλε δεν μιλησα για κανενα προσωπικα. Μιλωντας με 2 ατομα που ηταν στο γηπεδο κ δημοσιογραφο που ηταν στο γηπεδο, κανεις δεν ειδε τιποτα. Ο διατητης εδειξε κοκκινη μετα απο υποδειξη παραγοντων του παναθηναικου. Πηγαν δηλαδη στον διατητη και του παν οτι ο χιμενεθ εκανε χειρονομια. Αυτα δε γινονται ουτε στο καζακσταν. Ποσο μαλλον σε σετ 15 ποντων. Και χειρονομια να κανε πανηγυρισμου δε δινεις κοκκινη, ενω γυρω σου οεφτουν μπουκαλια μπυρες νερα κ τα συν αυτω. Ειμαι απο αυτους που ευθεως οταν κανουμε κατι στραβο εμεις στο γηπεδο το κατακρινω. δε δεχομαι σε site του ΠΑΟΚ να διαβαζω γοα χειρονομιες. Σε λογο θα ζηταμε να μην πανηγυριζουν οι παικτες. Δηλαδη αν ερθει εδω μεσα 5αγωνας κ πανηγυρισει ο ορωτοψαλτης πρεπει να μπουμε μεσα να τον κανουνε τοπι στο ξυλο; Να κανουμε σφαιροβολια με ρετσινες; Ημαρτον. Εφυγε ο καλμαζιδης στο 9-9 κ ο σχολιαστης αντι να πει για τα επεισοδια κατηγορει τον καλμαζιδη που δεν ανεχθηκε τον βοθρο. Καθιστε να σας πηδανε μη θορυβειτε μην χειρονομειτε.

Το μάτς είναι εύκολο την Πέμπτη,στην έδρα μας θα δυσκολευτούμε!
ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ ΤΟΝ ΛΑΓΟ!
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό e8nos » Τρί 14 Απρ 2015, 22:13

Καλά ότι μερικοί εδώ μέσα ''δίνετε'' ραντεβού έξω από παλατάκι και τούμπα σας κάνει αστείους (το πιο light που μου βγήκε)

Νομίζω ήρθε η ώρα του λαού να βγάλει γούστα με τους λαγούς που κάνουνε και τους νταήδες στο κοτέτσι τους.

:pano:
Άβαταρ μέλους
e8nos
 
Δημοσιεύσεις: 877
Εγγραφή: Κυρ 04 Μάιος 2008, 08:31
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τρί 14 Απρ 2015, 22:24

giapas έγραψε:δυστυχώς το λινκ μου κόλλαγε και δεν είδα καθαρά αν έκανε ο Κουβανός χειρονομία. Η αλήθεια είναι πως ήταν νευριασμένος αλλά δε ξέρω αν έκανε κάτι τέτοιο που να δικαιολογεί αυτή τη ποινή. Βέβαια 10 λεπτά διακοπή και αντικείμενα κλπ κλπ είναι πράγματα που δε πρέπει να περνάνε στο ντούκου. Δε ξέρω ακριβώς τους κανονισμούς , γενικά φάνηκε να έχει πολλές δύσκολες και οριακές φάσεις το ματς και υπήρχαν διαμαρτυρίες και από τις 2 ομάδες.

Το ματς ήταν ματσάρα. Με ανατροπές , με συγκινήσεις , με διακοπες .. Ντέρμπυ που κρίθηκε σε λεπτομέρειες. Δεν είναι ανάγκη να τα ισοπεδώνουμε όλα.

Πιο γεμάτη ομάδα και πεινασμένη ομάδα η ζέλα , με καλύτερες μονάδες εμείς που όταν τραβάνε είμαστε μια κλάση πάνω.. Αν όχι , τότε έχουμε πρόβλημα...δυστυχώς ο η ζελα έχει διαβάσει πολύ καλά το Γκομεζ ο οποίος μπλοκαρίστηκε με όλους τους δυνατούς τρόπους. Επίσης τόσο ο Χιμενες όσο κι ο Γκόμεζ νομίζω το παράκαναν μερικές φορές εκβιάζοντας καρφιά σχεδόν με επιτόπιο δίνοντας εύκολα μπλοκ στους λαγούς. Τέλος απορώ πως είναι δυνατό να είναι τόσο κακός ο πρώτος χρόνος μας , παρόλο που κάποιες φορές δοκιμάστηκε με καλή υποδοχή. Και αντίστοιχα , σχεδόν αλάνθαστος ο πρώτος χρόνος της ζέλας.

Σαφές προβάδισμα πλέον ο λαγός, στο επόμενο ματς θα φανούνε άντερα από όλους... Έχουμε σφυγμό και το δείξαμε στο 2-0 σήμερα..ας το βγάλουμε στο φιλέ

Πες τα χρυσοστομε
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 14 Απρ 2015, 23:03

Α καλά.... Μερικοί έχετε ξεφύγει εντελώς εδώ μέσα....

Λοιπόν.... Όποιος κάνει σχόλιο όπως τα προηγούμενα,οριστικά και αμετάκλητα εκτός Φόρουμ.

Στα του τοπικ, θεωρώ ότι θα είναι ανεπιτρεπτο ο επόμενος.αγώνας να γινει με βαζελους.ελεεινα τραγικά ανθρωπάκια...
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 14 Απρ 2015, 23:04

Καλό ξημέρωμα !!
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9448
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Τρί 14 Απρ 2015, 23:04

Besuch 2 έγραψε:ΥΓ Επειδη ως λαος οι Ελληνες εχουμε ενα θεμα με τις μοναδες μετρησης, ΑΥΤΟΙ ειναι 3000...


Το κλειστό της Κυψέλης χωράει κάτι παραπάνω από 1.000 άτομα. Η Πυλαία κοντά στις 8.500, ξεγελάει πολύ στο μάτι.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 14 Απρ 2015, 23:05

ήθελα να το γράψω κι εγώ για τη Κυψέλη. Εϊναι πολυ μικρό το γήπεδο , μη ξεγελιέστε.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9448
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό e8nos » Τρί 14 Απρ 2015, 23:10

Εγώ θυμάμαι πριν μερικά χρόνια είχαμε πάει καμία 300αρα περίπου και είχαμε γεμίσει σχεδόν τα 3/4 της μεγάλης κερκίδας.Οι βάζελοι μόνο μέσα στα κοτέτσια τους μπορούν να το παίξουν νταηλίκη.
Άβαταρ μέλους
e8nos
 
Δημοσιεύσεις: 877
Εγγραφή: Κυρ 04 Μάιος 2008, 08:31
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό nothu » Τρί 14 Απρ 2015, 23:11

Η πιο ύπουλη και πουστικια ομάδα στον πλανήτη. Πάντα υποχθονια και πισώπλατα. Με διάφορα οι πιο σιχαμεροι απ τους κάτω οι βρωμο βαζελοι.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5028
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 14 Απρ 2015, 23:22

giapas έγραψε:δυστυχώς το λινκ μου κόλλαγε και δεν είδα καθαρά αν έκανε ο Κουβανός χειρονομία. Η αλήθεια είναι πως ήταν νευριασμένος αλλά δε ξέρω αν έκανε κάτι τέτοιο που να δικαιολογεί αυτή τη ποινή. Βέβαια 10 λεπτά διακοπή και αντικείμενα κλπ κλπ είναι πράγματα που δε πρέπει να περνάνε στο ντούκου. Δε ξέρω ακριβώς τους κανονισμούς , γενικά φάνηκε να έχει πολλές δύσκολες και οριακές φάσεις το ματς και υπήρχαν διαμαρτυρίες και από τις 2 ομάδες.

Το ματς ήταν ματσάρα. Με ανατροπές , με συγκινήσεις , με διακοπες .. Ντέρμπυ που κρίθηκε σε λεπτομέρειες. Δεν είναι ανάγκη να τα ισοπεδώνουμε όλα.

Πιο γεμάτη ομάδα και πεινασμένη ομάδα η ζέλα , με καλύτερες μονάδες εμείς που όταν τραβάνε είμαστε μια κλάση πάνω.. Αν όχι , τότε έχουμε πρόβλημα...δυστυχώς ο η ζελα έχει διαβάσει πολύ καλά το Γκομεζ ο οποίος μπλοκαρίστηκε με όλους τους δυνατούς τρόπους. Επίσης τόσο ο Χιμενες όσο κι ο Γκόμεζ νομίζω το παράκαναν μερικές φορές εκβιάζοντας καρφιά σχεδόν με επιτόπιο δίνοντας εύκολα μπλοκ στους λαγούς. Τέλος απορώ πως είναι δυνατό να είναι τόσο κακός ο πρώτος χρόνος μας , παρόλο που κάποιες φορές δοκιμάστηκε με καλή υποδοχή. Και αντίστοιχα , σχεδόν αλάνθαστος ο πρώτος χρόνος της ζέλας.
Σαφές προβάδισμα πλέον ο λαγός, στο επόμενο ματς θα φανούνε άντερα από όλους... Έχουμε σφυγμό και το δείξαμε στο 2-0 σήμερα..ας το βγάλουμε στο φιλέ



Απο τα λιγα που ξερω,θεωρω οτι ο λιμπερο μας ειναι κακος παιχτης και γενικα η υποδοχη μας ειναι μετρια.
Ο ισραηλινος ειναι ισως ο καλυτερος υποδοχεας του πρωταθληματος αλλα ειχαμε την ατυχια να τραυματιστει και να μην μπορει να προσφερει στη σειρα με το βαζελο.
Ο Κουρνετας κανει οτι μπορει αλλα δειχνει οτι σε αυτο το σημειο του πρωταθληματος δεν τον βοηθαει το σωμα του και με κακη υποδοχη ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα.
Στο πρωτο σετ επαιξαν καθοριστικο ρολο οι αποφασεις των διαιτητων και το εκριναν υπερ του βαζελου.
Ενας καθαρος ασος του κουρνετα δοθηκε αουτ (ως δια μαγειας καταπιε τη γλωσσα του ο γκουρου του αθληματος Λωλης ενω το ριπλει ηταν ξεκαθαρο) οπως επισης ενα μπλοκ αουτ του γκομεζ δοθηκε αουτ ενω φανηκε καθαρα οτι η μπαλα καλυψε σχεδον ολα τα δαχτυλα του μπλοκερ του βαζελου,και αυτο γαργαρα ο Λωλης.
Και οι δυο φασεις ηταν σε καθοριστικοτατο σημειο.
Χαρακτηριστικο ειναι οτι στο δευτερο σετ σε σημειο που ηταν ακομα στους πρωτους 6-7 ποντους, παιρνει επανω του ο διαιτητης φαση που ηταν καθαρα μεσα και το εδειξε και ο εποπτης,επιμενωντας οτι ηταν καθαρο αουτ.
Εκει ο Λωλης ειπε οτι ειναι μεσα μιας και δεν κρινοταν τιποτα με αυτη τη φαση.
Ειναι ξεκαθαρο οτι δεν θελουν σε κανενα αθλημα να υπαρχει αμφισβητηση των δυο βρυκολακων του ελληνικου αθλητισμου.
Κανενας κυριοι ουτε οι προεδροι των ομοσπονδιων των αθληματων ουτε η πολιτεια ουτε οι διαιτητες και πολυ περισσοτερο οι δημοσιογραφοι.

Υ.Γ Αν δεν συνελθει ο Σαφρανοβιτς (πραγμα πολυ δυσκολο) και με τους διαιτητες να παιζουν εδρα δινοντας παλι σετ στο βαζελο δε νομιζω οτι εχουμε μεγαλη τυχη.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Τρί 14 Απρ 2015, 23:24

Εμένα δε με απασχολεί αυτά που πετάξανε οι βάζελοι. Υπάρχουν 6-7 ομάδες με "λαό" στην Ελλάδα και όλοι κάνουν τα ίδια. Μη πω ότι το βρίσκω και εντελώς ξενέρωτο και βαρετό να κλαίμε επειδή πετάξανε οι ζέλες 5 μπύρες. Καλά το ότι υπάρχουν κάποιοι ΠΑΟΚτσήδες που στολίζουν με απίστευτες λέξεις συνοπαδούς τους σε αντίστοιχα δικά μας περιστατικά, αυτό κι αν με ξεπερνάει. Όταν μιλάμε για έδρες φωτιά και καμίνια και πίτσες μπλε, όλα αυτά περιλαμβάνονται στο πακέτο.

Αυτό όμως δεν αναιρεί την εμφανέστατη εύνοια υπέρ του βάζελου. Χάνεται το μομέντουμ μας και στο τέλος παίρνουν οι άλλοι πόντο ενώ το ματς διακόπτεται με υπαιτιότητα δικιά τους, χαλάνε και τη ψυχολογία του Κουβανού. Και κερατάδες και δαρμένοι.

Εν κατακλείδι δε βλέπω εσκεμμένη αυτή την εύνοια γιατί αν το ήθελαν, θα μπορούσαν απλά να δώσουν μπλοκ άουτ στο 9-8 (δεν είναι) και να κάνουμε όλοι τουμπεκί.

Το σπικάζ για άλλη μια φορά σε κάνει να θες να σπάσεις τη τιβί. Η άλλη η δηλωμένη αδερφή δε που έκανε το σχόλιο, ο φιλοΠΑΟΚτσής ντεμέκ, εύχομαι να βρει ζεστές τις παντόφλες του όταν γυρίσει σπίτι.

ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟ ΜΠΟΥΣΤΗ ΤΟ ΠΑΘΑΝΑΪΚΟ.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τρί 14 Απρ 2015, 23:55

Πραγματικά θα είναι πολύ κρίμα όλη η πολύ καλή προσπάθεια όλης της χρονιάς να πάει χαμένη
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Βόλλεϋ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Τετ 15 Απρ 2015, 00:43

Φυσικά και θα είναι μεγάλο κρίμα αυτή η ομάδα να μη μας χαρίσει το ΝΤΑΜΠΛ. Αν δεν μπούμε στον τελικό, η χρονιά θα είναι αποτυχημένη. Αυτή είναι η αλήθεια. Δυστυχώς ο ΠΑΟΚ (ούτε εμείς οι οπαδοί του) δεν έχει νοοτροποία μεγάλης ομάδας σε κανένα άθλημα.

Τα πανηγύρια για το κύπελλο κράτησαν πάρα πολύ. Επίσης άνοιξε η κουβέντα για τα διοικητικά του βόλευ λίγο πριν την έναρξη των Πλευ Οφ, όταν ΟΛΟΙ έπρεπε να αφοιωθούν στην επίτευξη του στόχου της κατάκτησης του Πρωταθλήματος. Όλα αυτά αποσυντόνισαν την ομάδα και τον κόσμο. Μεγάλο λάθος του ΑΣ.
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες