Βόλλεϋ 2017/18

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Descartes » Πέμ 20 Ιούλ 2017, 14:37

Δυνατή μεταγραφή. Κανένα νέο για τον αριθμό ξένων/Κοινοτικών?
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Τετ 26 Ιούλ 2017, 00:13

Μπα... Δεν αποφάσισε ακόμα ο gayρος...
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Τετ 26 Ιούλ 2017, 00:18

Τέτοιο ρημάδι που είσαι... Λογικό να είσαι και gay...ρος... Πάντα σε έκραζα γιατί όπως και να το κάνουμε αυτό το στυλ του όρθιου κρέατος δεν το πάω με ΤΙΠΟΤΑ... Σταμάτησα αναγκαστικά για ένα χρόνο αλλά τώρα στα τελευταία σου στον αθλητισμό θα ξεσπάσω πάνω σου να το ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΩ...

«Ο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.-Τ.Α.Α. ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον Ανδρέα Ανδρεάδη. Ο διεθνής Έλληνας κεντρικός υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο.

«Είμαι πολύ χαρούμενος που επιστρέφω στην ομάδα που υποστηρίζω από μικρός και έχω ζήσει μαζί της στο παρελθόν πολλές ένδοξες στιγμές. Είναι μεγάλη τιμή για εμένα που με εμπιστεύονται οι άνθρωποι του Ολυμπιακού, θέλω να τους διαβεβαιώσω ότι ακόμα έχω το μάτι του τίγρη και μεγάλη δίψα για διάκριση. Είναι πολλά για τον Ολυμπιακό τρία χρόνια χωρίς πρωτάθλημα και για αυτό έχουμε έρθει όλοι οι παίκτες, για να επαναφέρουμε την ομάδα στην κορυφή. Δεν θέλω να πω κάτι παραπάνω, μας περιμένει πολύ σκληρή δουλειά μέσα στο γήπεδο και στο τέλος ευελπιστώ να είμαστε εμείς που θα χαμογελάσουμε τελευταίοι!»», ανέφερε στις δηλώσεις του ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ.
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 26 Ιούλ 2017, 02:04

:lol: :lol: Τι βλακάκος ρε.. Πήγε στη Σύρο, δεν του έκατσε, ήρθε εδώ να πάρει γκαφρά και πρωτάθλημα και ένα ευχαριστώ στον κόσμο δεν είπε που ήμασταν όλοι μαζί του και βρίζαμε Agamez... Και τώρα έχει το μάτι της τίγρης για να σταματήσει τα 3 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα από το να γίνουν 4... :lol: :lol: :lol: :lol:

Πρόσεχε τίγρη, γιατί για πότε μπήγει ο αετός τα νύχια του στα μάτια της τίγρης, χαμπάρι δεν παίρνεις.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47100
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 26 Ιούλ 2017, 02:41

Βρε ΟΥΣΤ ΚΟΠΡΙΤΗ ΤΡΑΒΕΛΟΓ@ΥΡΕ...ΝΑ ΜΗΝ ΣΩΣΕΙΣ!!!! :x
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 26 Ιούλ 2017, 08:13

Ρε τον μαλακα.... Πάντα αχώνευτος από την φάτσα ξεκινώντας μέχρι τον χαρακτήρα......
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Hermann » Δευτ 07 Αύγ 2017, 15:33

Άμα αποκλειστούμε στους ομίλους του Ch.L. τέλος η Ευρώπη ή "πέφτουμε" στο CEV;
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Δευτ 07 Αύγ 2017, 16:58

Ο Ανδρεάδης ήταν πάντα ο ίδιος. Στον αγύριστο...

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6131
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό fotis » Δευτ 07 Αύγ 2017, 23:36

Λαμόγιο....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
fotis
 
Δημοσιεύσεις: 913
Εγγραφή: Δευτ 21 Μαρ 2011, 15:34
Τοποθεσία: athens

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Δευτ 21 Αύγ 2017, 23:59

Καλή χρονιά με υγεία και γούστα!

Διάρκειας πήρε κανείς άλλος;

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6131
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 22 Αύγ 2017, 22:24

"Στόχος η διάκριση στο Champions League"


Ο τεχνικός της ομάδας βόλλεϊ του ΠΑΟΚ, Χόρχε Ελγκέτα, μίλησε για την έναρξη της προετοιμασίας και τους στόχους της ομάδας...

Αναλυτικά τα όσα είπε στον Arena fm:

"Ξεκινήσαμε από χτες, ήταν η πρώτη μέρα, τώρα σιγά σιγά θα προσπαθήσουμε να δουλέψουμε δυνατά"

Για την κατάσταση στην οποία βρίσκεται ο Γκόμεζ, είπε: "Ο Γκόμεζ έκανε προπονήσεις στην Αμερική, αλλά ακόμη εμείς δεν τον είδαμε σε συνθήκες δυνατές, μέχρι τώρα πάντως δείχνει καλά"

Για το αν ο ΠΑΟΚ περιμένει άλλη μεταγραφή: "Όχι δεν περιμένουμε άλλη μεταγραφή. Έχουμε τελειώσει με τις μεταγραφές. Περιμένουμε μόνο τον Βέλγο πασαδόρο να τελειώσει με την Εθνική ομάδα και να έρθει. Τίποτε άλλο"

Για τον νέο συνεργάτη του Freddy Brooks, ανέφερε: "Ήταν μεγάλος παίκτης και τώρα είναι ο βοηθός μου"

Για τον νεοπακτηθέντα ακραίο Ramon Renaldo Martinez: "Είναι ένας παίκτης που θέλει να παίξει, όλοι περιμένατε να πάρουμε έναν super star, όμως εμείς δεν μπορούσαμε. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την απόκτησή του και πιστεύω ότι ο Ramon θα κάνει τη δουλειά του πολύ καλά και θα βοηθήσει πολύ την ομάδα, όπως και ο Παπαγγελόπουλος και οι άλλοι παίκτες μας. Γενικά το ρόστερ της ομάδας είναι γεμάτο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το διαθέσιμο ρόστερ"

Για τους στόχους του ΠΑΟΚ: "Πρώτα από όλα πρέπει να κοιτάξουμε σε τι όμιλο θα παίξουμε στο Champions League, o δικός μου στόχος είναι να μπορέσουμε να κάτι σε αυτή τη διοργάνωση. Βέβαια είναι δύσκολα τα πράγματα γιατί υπάρχουν πολύ δυνατές ομάδες αλλά αυτός είναι ο πρώτος στόχος και θα προσπαθήσουμε να κάνουμε ένα βήμα παραπάνω φέτος. Ο ΠΑΟΚ πρέπει να πρωταγωνιστεί σε όλα τα γήπεδα στα οποία αγωνίζεται"

Για τον κόσμο της ομάδας, είπε: "Είναι πολύ σημαντικό να είναι δίπλα μας, το ξέρουμε αυτό πολύ καλά, θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο, χωρίς τον κόσμο είμαστε μόνοι μας"

Για τις προπονήσεις της ομάδας, ανέφερε: "Ξεκινάμε με διπλές προπονήσεις πρωί - απόγευμα μέχρι το Σάββατο, την Κυριακή έχει ρεπό και από Δευτέρα και πάλι διπλές προπονήσεις"

Τέλος σε ερώτηση αν η ομάδα θα πάει για προετοιμασία στο εξωτερικό δήλωσε: "Η προετοιμασία θα γίνει εδώ, ίσως στα τέλη Σεπτεμβρίου να δώσουμε κάποια φιλικά παιχνίδια στο εξωτερικό"
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47100
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Τετ 23 Αύγ 2017, 17:29

Θα σταθώ στην απάντηση του κόουτς ότι όλοι περιμένατε έναν super star να πάρουμε αλλά εμείς δεν μπορούσαμε... Τι ακριβώς εννοείς ρε κόουτς;;;

Να αναφέρω ακριβώς τι είχε πει σε δηλώσεις του ο Ιβάν... Μόλις το πήραμε το πρωτάθλημα με πήρε τηλέφωνο κατευθείαν ο γιος μου (Γιώργος) και μ είπε μπαμπά πρέπει να βοηθήσουμε αυτό το τμήμα... Και εγώ το λέω δημόσια θα στηρίξω αυτό το τμήμα...

Έχουμε το ποδόσφαιρο που δεν έρχονται οι παίκτες που θέλουμε όπως ανέφερε ο Γιώργος Σαββίδης και στο βόλεϊ τα ίδια κρούσματα έχουμε;;; Θέλαμε super star αλλά δεν ήθελε να έρθει;;; Η μόλις ακούσαμε το ποσό απλά γυρίσαμε πλευρό;;;

Ε όχι και να δουλευόμαστε μεταξύ μας... Και το λέω εγώ που έχω "μαλώσει" εδώ μέσα ενώ δεν είναι του στυλ μου με τους περισσότερους...

Φυσικά αυτό δεν αλλάζει την άποψή μου ότι έρχεται και το 4ο συνεχόμενο αλλά για την Ευρώπη.... :oops:
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 23 Αύγ 2017, 17:47

Τώρα καιγόμαστε για το ποδόσφαιρο Απόστολε... :shock:

Εδώ έχουμε αρκετά χρονικά περιθώρια ακόμα για να φέρουμε έναν super star...
Άσε που πρέπει πρώτα να δοκιμάσει στα γερά κι ο Χάρυ...Οπότε ψυχραιμία... ;)

Πιστεύω ότι θα θυμηθεί τα λόγια του Γιώργη και την υπόσχεση του ο Ιβάν, έστω αργότερα... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 23 Αύγ 2017, 21:06

Τα έσκασε στο μπάσκετ (?) και δεν του έμειναν για volley... :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47100
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Hermann » Πέμ 24 Αύγ 2017, 21:55

In the meantime (το τμήμα του Βόλλευ που ούτε λεφτά επενδυτή έχει ούτε 5ετή πλάνα με γηπεδάρες και προσπάθειες για 20άδα στην Ευρώπη) πήραμε 2 πολλά υποσχόμενους παίκτες με 5ετή συμβόλαια και τους στείλαμε δανεικούς να αναπτυχθούν. Ο ένας είναι ένας 19χρόνος Έλληνας διαγώνιος και ο άλλος ένας Κολομβιανός 23χρόνος ακραίος που έπαιζε Ορεστιάδα πέρυσι. Συνεχής αναβάθμιση κάθε χρόνο αυτό το τμήμα. Μπράβο ρε παιδιά!
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες