Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαϊκές διοργανώσεις

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαικές διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό aver4a » Πέμ 19 Ιαν 2017, 23:05

pyrgioths έγραψε:αβερ!!!!κανε τα κουμαντα σου να γινει το 2ο μεσα!!!! :lol:
Ειμαστε αγνωριστοι και στην πιεση που ΔΕΝ ασκουμε στο σερβις να προσθεσω....Μερα με τη νυχτα....

υγ:αβερ για την σελιδα "PAOK V.C." στο facebook ποια η γνωμη σου????Εγραψαν πως ειναι ζεστη η υποθεση Σταροβιτς...



Αδελφέ για την σελίδα το παιδί που την έχει τον βλέπω χρόνια στο ΠΑΛΑΤΑΚΙ ξέρει πολλά κιλά βόλεϊ τον έχω κ προσωπικό φίλο στό φβ αυτός δεν ξερει πιος είμαι εγώ γιατί δεν γράφω καν για βόλεϊ στο προφίλ μου απλά εγω ξέρω οτι είναι αυτός επειδή γράφει τ ίδια κάνει καλή προσπάθεια αλλά δεν έχει σχέση με ΜΜΕ αυτό το ξέρω καλά
aver4a
 
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 08:49

Re: Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαικές διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 19 Ιαν 2017, 23:36

Κατά την άποψη μου σήμερα την ροή του παιχνιδιού την άλλαξε άρδην ο Θάνος Τερζής με την παρουσία-απόδοση του, μιας και ο Πέτκοβιτς μου φαινόταν από πολύ αργός έως σχεδόν αδιάφορος!!!! :shock:

Ίσως νόμιζε ότι η πρόκριση ήταν τελειωμένη υπόθεση αλλά στο 1-2 άρχισαν να μας ζώνουν όλους τα φίδια...

Πολύ καλός-ανεβασμένος ο Ντάντε μέχρι το 3ο σετ και με κάποιες μεμονωμένες μεν αλλά στοχευμένες πολύ καλές ενέργειες του στο 4ο, στο οποίο η εμπειρία του βοήθησε πολύ στο να το πάρουμε τελικά και να εξασφαλίσουμε την πρόκριση...

Ψυχάρα ο Σακόγλου, ειδικά όταν καρφώνει κάνα ενάμισι μέτρο πίσω απ τον φιλέ, η δύναμη που βγάζει το καρφί του προσωπικά μου θυμίζει του Σεπέδα, αν και δεν έρχεται από τόσο ψηλά όσο εκείνου!!!! Κοντά στον φιλέ όταν σηκώνεται θαρρώ ότι κόβεται σχετικά πολύ πιο εύκολα και θα ήθελα την άποψη του για το αν γίνεται αυτό που πρόσεξα αλλά και για ποιους πιθανά λόγους απ τον φίλο Marianov6...

Συγχαρητήρια σε Κάλμα για την πολύ καλή του διαχείριση και φυσικά σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν, χαρίζοντας μας την αποψινή νίκη-πρόκριση του Π.Α.Ο.Κ. στους 16!!!!

:pano: :nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαικές διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό Hermann » Πέμ 19 Ιαν 2017, 23:43

aver4a έγραψε:
pyrgioths έγραψε:αβερ!!!!κανε τα κουμαντα σου να γινει το 2ο μεσα!!!! :lol:
Ειμαστε αγνωριστοι και στην πιεση που ΔΕΝ ασκουμε στο σερβις να προσθεσω....Μερα με τη νυχτα....

υγ:αβερ για την σελιδα "PAOK V.C." στο facebook ποια η γνωμη σου????Εγραψαν πως ειναι ζεστη η υποθεση Σταροβιτς...



Αδελφέ για την σελίδα το παιδί που την έχει τον βλέπω χρόνια στο ΠΑΛΑΤΑΚΙ ξέρει πολλά κιλά βόλεϊ τον έχω κ προσωπικό φίλο στό φβ αυτός δεν ξερει πιος είμαι εγώ γιατί δεν γράφω καν για βόλεϊ στο προφίλ μου απλά εγω ξέρω οτι είναι αυτός επειδή γράφει τ ίδια κάνει καλή προσπάθεια αλλά δεν έχει σχέση με ΜΜΕ αυτό το ξέρω καλά


Ισχύουν, άρα, αυτά που λέει για Starovic;
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαικές διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό aver4a » Πέμ 19 Ιαν 2017, 23:58

Ισχύουν φίλε απλά πολλά χρήματα κ δεν ξέρω κατά πόσο θέλει να έρθει κ Ελλάδα μιλάμε για τρελά λεφτά κ μεγάλος παίχτης τι να πω. Απλά να κλείσει άμεσα έχουμε να διεκδικήσουμε τίτλο κ Ευρώπη
aver4a
 
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 08:49

Re: Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαικές διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό Hermann » Παρ 20 Ιαν 2017, 00:33

Μάλιστα... Μακάρι φίλε μου! Αναμένουμε...
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαικές διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό P.A.O.K AGAINST ALL » Παρ 20 Ιαν 2017, 14:42

συγχαρητηρια στην ομαδα για την προκριση ..ηταν μαθηματικα επιβεβαιωμενο οτι θα γινει με τετοιον τροπο η προκριση γιατι Π.Α.Ο.Κ ΕΙΣΑΙ ..για μενα εφοσον πηγε το παιχνιδι ετσι ,προσωπικα μου αρεσε πολυ ο γκαρασ ..νομιζω χαρη σε αυτον καναμε το 2-2 ..εβγαλε καποιεσ ωραιες αμυνεσ ..για τον νταντε περιμενω παραπανω..συχαρητηρια στον καλμαζιδη και βασικα σε ολη την ομαδα ,,ενταξει αφου το λενε ολοι ασ το πω και εγω..χρειαζομαστε διαγωνιο ,.περαστικα μεγαλε ερνταντο γκομεζ..
P.A.O.K AGAINST ALL
 
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: Κυρ 24 Απρ 2016, 15:55

Re: Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαικές διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό Marianov6 » Σάβ 21 Ιαν 2017, 11:31

Γρηγορη

Το 1,5 μετρο ειναι θεωρητικα η ιδανικη αποσταση για διαγωνιο και για ακραιο, στα 30 εκατοστα με μισο μετρο περιπου ειναι για τον κεντρικο. Ολα ειναι σχετικα βεβαια γιατι εξαρταται απο τα χαρακτηριστικα του καθε παικτη. Ο Σεπεδα που λες, ερχοταν απο πιο πισω, σηκωνοταν απο στα 2.5 μετρα περιπου μακρια, και αυτο γιατι εχει αλμα ο τυπος. Σημασια επισης εχει και τι μπλοκ θα εχει απεναντι σου, αν ειναι μονο, διπλο 'η τριπλο δηλαδη. Λογικο ειναι παντως κοντα στο φιλε ο ακραιος να κοβεται ευκολα απεναντι σε οργανωμενο μπλοκ και τακτικα καλο, εκει παιζει ρολο το χτυπημα που θα κανει ο ακραιος, το μυαλο που ειχα γραψει καποια στιγμη. Μπορεις να χτυπησεις την μπαλλα με τετοιο τροπο ωστε να παρεις το μπλοκ αουτ για παραδειγμα, δεν ειναι αναγκη να σκοτωνεις καθε μπαλλα στο τερεν ακομα και οταν δεν ειναι καλη. Επισης ειναι θεμα αντιληψης, να δει δηλαδη αν υπαρχει κενο στην ευθεια γιατι ο ακραιος μπλοκερ δεν την εχει κλεισει και να καρφωσει εκει 'η αντιστοιχα αν δεν εχει προλαβει ο κεντρικος των αντιπαλων να καλυψει, να παει για την μικρη διαγωνιο (στα 3 μετρα δηλαδη).

Εμενα ο Σακογλου μου αρεσε απο περυσι, θεωρω οτι εχει στοιχεια απο αυτα που εγραψα πιο πανω, απλα η διαφορα του με τον Γκομεζ πχ ειναι στην ψυχολογια. Ο Γκομεζ εχει τρομερη αυτοπεποιηθηση και τρομερη ψυχραιμια πανω στην φαση. Ο Σακογλου θελει περισσοτερη εμπειρια για να τα αποκτησει αυτα, εκει χανει το παιχνιδι οταν η μπαλλα παει κοντα στο φιλε.
Marianov6
 
Δημοσιεύσεις: 1187
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν 2016, 22:12

Re: Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαικές διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό Stelios Bagios » Σάβ 21 Ιαν 2017, 14:58

Συγχαρητήρια στην ομάδα για την πρόκριση!

Η εμφάνισή μας δεν ήταν καλή, η αλήθεια είναι ότι με προβλημάτισε πολύ. Επίσης, είδα και μερικά σχόλια προβληματισμού εδώ μέσα.

Νομίζω ότι την εξήγηση τη δίνει ο Ανδρεάδης:
"Όλο αυτό το διάστημα προετοιμαζόμαστε για το Λιγκ Καπ και με βάρη και στις προπονήσεις. Ίσως να τους υποτιμήσαμε και λίγο, πιστεύαμε ότι θα τους κερδίζαμε εύκολα."

Αυτό είναι καλό να το γνωρίζουμε γενικότερα, όχι μόνο για την ομάδα του βόλλεϋ. Οι ομάδες και οι παίκτες δε δίνουν σε όλα τα παιχνίδια το 100%, όχι επειδή βαριούνται, αλλά επειδή αυτό είναι το σχέδιο. Δε λέω ότι οι παίκτες δε βαριούνται ποτέ, συμβαίνει συχνά, απλά λέω ότι πολλές φορές αποδίδουν λιγότερο βάσει σχεδίου.

Καμιά φορά βλέπουμε κάποιον παίκτη να σέρνεται και τσατιζόμαστε ("μα καλά στραβός είναι ο προπονητής, γιατί δεν τον βγάζει;"), αλλά δεν μπορούμε να ξέρουμε αν ο προπονητής του έχει πει να παίζει πιο χαλαρά.
Άβαταρ μέλους
Stelios Bagios
 
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τετ 05 Μαρ 2014, 00:02

Re: Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαικές διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 21 Ιαν 2017, 20:33

Είσαι απόλυτα κατανοητός φίλε Mariano και μ αρέσει να μαθαίνω από σένα κάποια "μυστικά" του βόλεϊ γιατί ξέρω (απ όσα έχεις πει) ότι το έχεις παίξει το άθλημα και το κατέχεις...Να είσαι καλά για την απάντηση!!!! 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαικές διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό Stelios Bagios » Κυρ 29 Ιαν 2017, 23:14

Την Τετάρτη παίζουμε εντός με την Τουρ για τη φάση των 16 του CEV cup. Την είχαμε αντιμετωπίσει και πέρυσι στο Champions League, πριν ενισχυθούμε με τους Αμερικάνους. Είχαμε χάσει και εκεί και εδώ με 3-1.

Δύσκολος αντίπαλος, αλλά όχι όσο η Σκρα που αντιμετωπίσαμε το φθινόπωρο, δεν είναι απίθανο να περάσουμε στους 8.

Λογικά θα είναι στην ομάδα και ο Στάροβιτς.
Άβαταρ μέλους
Stelios Bagios
 
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τετ 05 Μαρ 2014, 00:02

Re: Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαικές διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 30 Ιαν 2017, 22:02

Για το μεθαυριανό ματς κόντρα στην Τουρ:

http://www.laola1.tv/en-int/livestream/ ... urs-vb-len
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαικές διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τετ 01 Φεβ 2017, 15:27

Odi έγραψε:Για το μεθαυριανό ματς κόντρα στην Τουρ:

http://www.laola1.tv/en-int/livestream/ ... urs-vb-len


Τηλεοπτική δεν έχει παιδιά πουθενά;;;; Ούτε ΕΤ3 ας πούμε;
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαικές διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τετ 01 Φεβ 2017, 16:15

ΟΤΕ

SM-G935F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαικές διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τετ 01 Φεβ 2017, 16:40

pilotos έγραψε:ΟΤΕ

SM-G935F


Δεν έχω.......Λα Λόλα Λα Ελα Λήλο, Λάολα.

:pano:
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Βόλλευ 2016/17: Ευρωπαικές διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό panta » Τετ 01 Φεβ 2017, 19:03

Ξεκινάει ο Σταροβιτς!
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4061
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες