Τελ. Κυπέλλου,ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ.,27-29, σχόλια & παραλειπόμενα

Τελ. Κυπέλλου,ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ.,27-29, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 27 Μαρ 2015, 22:29

η ώρα για το πρώτο τρόπαιο της χρονιάς στο Χάντμπολ έφτασε!!!

Το κλειστό της Πυλαίας υποδέχεται το 33ο τελικό Κυπέλλου Χειροσφαίρισης μεταξύ της αεκ και του ΠΑΟΚ. Σήμερα τα κορίτσια μας, απέναντι σε μια εξαιρετικά καλή αντίπαλο, δεν τα κατάφεραν δυστυχώς.

ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ!

η αεκ είναι μια νεανική μεν, δυνατή δε ομάδα, που μάλιστα απέκλεισε τον Διομήδη Άργους, πρωτοπόρο του πρωταθλήματος, για να φτάσει στον τελικό. βασίζεται στη συμπαγή άμυνα των παιχτών της χωρίς όμως φέτος να έχει καταφέρει να εντυπωσιάσει καθώς φαίνεται να "κολλάει" λιγο στην επιθετική της λειτουργία δεδομένης και της απειρίας πολλών παιχτών της.

απο την άλλη η ΠΑΟΚΑΡΑ μας, διατηρεί φέτος την καλύτερη επίθεση στην Ελλάδα και με αιχμή του δόρατος τον καλύτερο -ίσως- Έλληνα παίχτη όλων των εποχών, τον Αλέξανδρο Αλβανό (δεξι Ίντερ), ο ΠΑΟΚ είναι φαβορί για το κύπελλο.

προσωπικά βέβαια, κατι μου λέει οτι ο μεθαυριανός αγώνας θα κριθεί απο την απόδοση των ακραίων (εξτρέμ) και το πόσο καλά θα μπορέσουν να κάνουν την κόντρα.

ΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΩΘΗΣΗ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ!

ΑΣ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΛΑΤΑΚΙ ΜΕ ΦΩΝΗ ΚΑΙ ΠΑΛΜΟ!

ΑΝΤΕ ΠΑΟΚΑΡΑ ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ!!!
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Τελ. Κυπέλλου, ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ., 29/3/15, 15:00, ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 27 Μαρ 2015, 22:51

μεγαλο ατου μας ο Αλεξανδρος Αλβανός

Ηχητική βια απο ολους και θα το παρουμε το ματσακι !
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Τελ. Κυπέλλου, ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ., 29/3/15, 15:00, ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 28 Μαρ 2015, 11:28

Η ανακοίνωση της ΟΧΕ:

"33ος ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ ΑΕΚ- ΠΑΟΚ (29/3, 15:00)

Θα εκδοθούν από την ΟΧΕ 3.600 εισιτήρια και 500 προσκλήσεις

Η ομάδα του ΠΑΟΚ θα παραλάβει 1.000 εισιτήρια

Η ομάδα της ΑΕΚ θα παραλάβει 1.000 εισιτήρια

Η Ομοσπονδία 1.600 εισιτήρια και 500 προσκλήσεις για τους επισήμους.

Οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ θα τοποθετηθούν στις θύρες 16 έως 19 και θα εισέλθουν από τις θύρες 16 και 18.

Η προσέλευση των φιλάθλων θα πραγματοποιηθεί μεμονωμένα από την Γεωργικής Σχολής και Αντ. Τρίτση.

Δεν θα λειτουργήσουν εκδοτήρια την ημέρα του αγώνα στο γήπεδο και τα εισιτήρια θα παραληφθούν νωρίτερα και θα διατεθούν με μέριμνα του ΑΣ ΠΑΟΚ ονομαστικά σε κάθε φίλαθλο και με την επίδειξη της Αστυνομικής Ταυτότητας.

Θα διατεθούν 10 διαπιστεύσεις για την ομάδα περιφρούρησης που θα διαθέσει ο ΑΣ ΠΑΟΚ.

Οι φίλαθλοι της ΑΕΚ θα τοποθετηθούν στις θύρες 7 έως 10 και θα εισέλθουν από τις θύρες 7 και 8.

Δεν θα λειτουργήσουν εκδοτήρια την ημέρα του αγώνα στο γήπεδο και τα εισιτήρια θα παραληφθούν νωρίτερα και θα διατεθούν με μέριμνα του Σωματείου ΑΕΚ ονομαστικά σε κάθε φίλαθλο και με την επίδειξη της Αστυνομικής Ταυτότητας.

Όσοι φίλαθλοι- εκδρομείς της ΑΕΚ θα κινηθούν με λεωφορεία, αυτά θα βρίσκονται αρκετά νωρίς πριν την έναρξη του αγώνα στα διόδια Ν. Μαλγάρων και θα οδηγηθούν από τις αστυνομικές δυνάμεις σε ειδικό χώρο που θα καθοριστεί από τον επικεφαλής των μέτρων, όπου και θα ελεγχτούν και ακολούθως θα συνοδευτούν στο γήπεδο.

Όσοι κινηθούν οργανωμένα με λεωφορεία οφείλουν να αποστείλουν εγκαίρως στο Σωματείο ΑΕΚ όλα τα απαραίτητα στοιχεία και η ερασιτεχνική με την σειρά της θα τα γνωστοποιήσει στην Δ/νση Αστυνομίας Θεσσαλονίκης.

Οι κάτοχοι των 500 προσκλήσεων και των 1.600 εισιτηρίων που δικαιούται η ΟΧΕ θα εισέλθουν από τις θύρες 3 και 5 και θα καταλάβουν τις θέσεις VIP 1,2,3,4,5.

Οι θύρες του γηπέδου θα είναι ανοιχτές δυόμιση ώρες πριν την έναρξη του αγώνα.

Δεν θα επιτραπεί η είσοδος σε θύρες φιλάθλων που θα έχουν στην κατοχή τους εισιτήρια τα οποία αντιστοιχούν σε διαφορετικές θύρες.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Τελ. Κυπέλλου, ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ., 29/3/15, 15:00, ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 28 Μαρ 2015, 12:35

αναλυτικά, οι πρώτοι σκορερ του πρωταθλήματος και απο τις δύο ομάδες:

Εικόνα

εύκολα αντιληπτό ότι δύναμη της αεκ είναι στα εξτρέμ (ακραίοι) με τον Μπακαούκα παρα τα 36+ χρόνια του να είναι σταθερά πρώτος σκόρερ στην Ελλάδα αλλά και τον ταλαντούχο Γεωργιάδη στην απέναντι πλευρά (αριστερό εξτρέμ) να προσφέρει και αυτός στο σκοράρισμα. οι επιδόσεις τους οφείλονται κυρίως στο ότι η αεκ ψάχνει πολύ την κόντρα, η οποία πάντα ευνοεί τους ακραίους.

απο την άλλη ο ΠΑΟΚ με αιχμή του δόρατος τον Αλβανό, παρουσιάζει μεγαλύτερο πλουραλισμό στο σκοράρισμα με αξιοσημείωτο το γεγονός ότι εκ των πρώτων σκόρερ του είναι ο Κοκκώνης που παίζει στο πίβοτ. Επίσης σημαντικός παίχτης ο Τσακίρης που παρα τον τραυματισμό που είχε φετος, κατάφερε σε 16 αγώνες να έχει 65 γκόλ.

γενικά, ξανατονίζω, ότι οι άμυνες και το κατα πόσο θα δώσουν ευκαιρία αντεπίθεσης, θα κρίνουν τον αγώνα...

ο ΠΑΟΚ προτιμάει το set Παιχνίδι, αρέσκεται σε σουτ έξω απο την γραμμή των 9 μέτρων και παίζει αρκετά με το πίβοτ.

θα είναι σίγουρα ένα σκληρό και δύσκολο μάτς, αλλα πιστεύω ότι στο τέλος, ΘΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ!!
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Τελ. Κυπέλλου, ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ., 29/3/15, 15:00, ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό aisiodoksos » Σάβ 28 Μαρ 2015, 12:56

Καλη επιτυχια σε ενα τμημα που μας εχει κανει περηφανους στο προσφατο παρελθον! Προσοχη με τα χανουμια και οχι επεισοδια..Οσοι ειναι να πατε , πατε για να δειτε μια γιορτη ενος πολυ ωραιου αθληματος. Κερδισουμε ή χασουμε πρεπει να διδαξουμε ΠΑΟΚ!
ΤΑ ΚΑΣΤΡΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΑΠΟ ΜΕΣΑ
Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΤΗ
Άβαταρ μέλους
aisiodoksos
 
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 23:45
Τοποθεσία: Θεσσσαλονίκη

Re: Τελ. Κυπέλλου, ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ., 29/3/15, 15:00, ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό paoktzis » Σάβ 28 Μαρ 2015, 13:08

μετα το χθεσινο θρασος τους φοβαμε οτι αυτοι οι 700 που θα ερθουν θα το μετανιωσουν πικρα
ΠΑΝΤΑ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΤΗΣ ΓΚΡΙΝΙΑΣ ΤΗΣ ΜΙΖΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΧΥΠΟΨΙΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ
Άβαταρ μέλους
paoktzis
 
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 16:42

Re: Τελ. Κυπέλλου, ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ., 29/3/15, 15:00, ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 28 Μαρ 2015, 13:13

Ποιο θρασος; Το ξυλικι που εφαγαν; Κ μιλαει το γκετο κλαμπ για απωλειες; Ελα ρε σοβαρευτειτε. Αυριο σηκωνεις κουπα
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Τελ. Κυπέλλου, ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ., 29/3/15, 15:00, ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό paoktzis » Σάβ 28 Μαρ 2015, 13:18

Taseos έγραψε:Ποιο θρασος; Το ξυλικι που εφαγαν; Κ μιλαει το γκετο κλαμπ για απωλειες; Ελα ρε σοβαρευτειτε. Αυριο σηκωνεις κουπα


Τελικα τι παιχτηκε ακριβως?
ΠΑΝΤΑ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΤΗΣ ΓΚΡΙΝΙΑΣ ΤΗΣ ΜΙΖΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΧΥΠΟΨΙΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ
Άβαταρ μέλους
paoktzis
 
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 16:42

Re: Τελ. Κυπέλλου, ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ., 29/3/15, 15:00, ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 28 Μαρ 2015, 13:39

Θα σου απαντουσα αλλα δεν αναγνωριζω την υπαρξη του nickname σου. Ο οπαδος του ΠΑΟΚ ειναι ΠΑΟΚτσης, και ο εργατης που ριχνει μπετα μπετατζης.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Τελ. Κυπέλλου, ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ., 29/3/15, 15:00, ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό paoktzis » Σάβ 28 Μαρ 2015, 14:01

Taseos έγραψε:Θα σου απαντουσα αλλα δεν αναγνωριζω την υπαρξη του nickname σου. Ο οπαδος του ΠΑΟΚ ειναι ΠΑΟΚτσης, και ο εργατης που ριχνει μπετα μπετατζης.


φιλε επειδη μαλλον δεν με παρακολουθεις το θεμα αυτο του nickname το εχουμε λυσει
η εγγραφη μου εγινε το 2008 οταν ημουν 13 ετων και δεν ηξερα απο υπολογιστες και μου το εκανε αλλος σε ενα ιντερνετ καφε
ΠΑΝΤΑ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΤΗΣ ΓΚΡΙΝΙΑΣ ΤΗΣ ΜΙΖΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΧΥΠΟΨΙΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ
Άβαταρ μέλους
paoktzis
 
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 16:42

Re: Τελ. Κυπέλλου, ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ., 29/3/15, 15:00, ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 28 Μαρ 2015, 14:20

paoktzis έγραψε:
Taseos έγραψε:Θα σου απαντουσα αλλα δεν αναγνωριζω την υπαρξη του nickname σου. Ο οπαδος του ΠΑΟΚ ειναι ΠΑΟΚτσης, και ο εργατης που ριχνει μπετα μπετατζης.


φιλε επειδη μαλλον δεν με παρακολουθεις το θεμα αυτο του nickname το εχουμε λυσει
η εγγραφη μου εγινε το 2008 οταν ημουν 13 ετων και δεν ηξερα απο υπολογιστες και μου το εκανε αλλος σε ενα ιντερνετ καφε

Μα δε σε μεμφομαι ρε συ. Ουτε εχω θεμα. Το θεωρω απλα αντιαισθητικο. Μπορεις να μπεις στο fb του γκετο κλαμπ που κκαιγονται τα χανουμια να μαθεις τι εγινε
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Τελ. Κυπέλλου, ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ., 29/3/15, 15:00, ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό paoktzis » Σάβ 28 Μαρ 2015, 14:27

Taseos έγραψε:
paoktzis έγραψε:
Taseos έγραψε:Θα σου απαντουσα αλλα δεν αναγνωριζω την υπαρξη του nickname σου. Ο οπαδος του ΠΑΟΚ ειναι ΠΑΟΚτσης, και ο εργατης που ριχνει μπετα μπετατζης.


φιλε επειδη μαλλον δεν με παρακολουθεις το θεμα αυτο του nickname το εχουμε λυσει
η εγγραφη μου εγινε το 2008 οταν ημουν 13 ετων και δεν ηξερα απο υπολογιστες και μου το εκανε αλλος σε ενα ιντερνετ καφε

Μα δε σε μεμφομαι ρε συ. Ουτε εχω θεμα. Το θεωρω απλα αντιαισθητικο. Μπορεις να μπεις στο fb του γκετο κλαμπ που κκαιγονται τα χανουμια να μαθεις τι εγινε


δεν εγινε κατι αδερφε απλα μακαρι να μπορουσα να το αλλαξω αλλα δεν γινεται.
χαχχαχαχαχαχα κλαιω για το ποστ τους χαχαχαχαχ
ΠΑΝΤΑ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΤΗΣ ΓΚΡΙΝΙΑΣ ΤΗΣ ΜΙΖΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΧΥΠΟΨΙΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ
Άβαταρ μέλους
paoktzis
 
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 16:42

Re: Τελ. Κυπέλλου,ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ.,29/3/15,15:00,ΝΕΡΙΤ plus

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 28 Μαρ 2015, 17:26

πάντως, διαβάζοντας τα παραπάνω θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση....

πέρα από τα γεγονότα της Λαμίας, η Χειροσφαίριση στην Ελλάδα ήταν ένα φίλαθλο σπορ. φυσικά, με την είσοδο ομάδων όπως ο ΠΑΟΚ, η αεκ και ο ρούλης (έχω φάει μπουκάλι και κροτίδα εκεί μέσα δε λέγεται... :evil: ) μπήκαν στο κόλπο και οι... οπαδοί.

όμως, παρόλα ταύτα, το άθλημα θεωρείται ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ από τα "ευγενικά" σπορ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ. παρόλη την σκληρότητα που το χαρακτηρίζει, το πάθος και τη δύναμη που απαιτεί, η χειροσφαίριση είναι ένα άθλημα που ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ και οι αθλητές σέβονται τον αντίπαλο αλλά και ο κόσμος στην κερκίδα το ίδιο. ίσως είναι η σκληρότητα του αθλήματος που "εξαντλεί" την όποια βίαιη τάση. δεν ξέρω.

Αλλά δεν ξεχνώ ποτέ, όταν μας είχε βάλει ο τότε προπονητής μου να παρακολουθήσουμε μαγνητοσκοπημένο ένα τελικό κυπέλλου της τότε Γιουγκοσλαβίας μεταξύ Παρτιζάν και Ερυθρού Αστέρα με κόσμο και από τις δυο ομάδες. στην κερκίδα γινόταν χαμός (με την καλή έννοια), πάθος και φωνές. στο γήπεδο ακόμα περισσότερο. σκισμένες φανέλες, ματωμένα πρόσωπα, γρατζουνισμένα μπράτσα. ο τελικός κρίθηκε υπέρ της Παρτιζάν ( :opaokara: ) με γκολ-φάουλ σε νεκρό χρόνο στην παράταση! ένας πραγματικά απίστευτος αγώνας!

στο τέλος, όλοι οι παίχτες μαζί, αγκαλιασμένοι στο κέντρο του γηπέδου χαιρέτησαν τον κόσμο, ο κόσμος το ανταπέδωσε και το ματς έληξε χωρίς έκτροπα.

ελπίζω να γίνομαι κατανοητός.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Τελ. Κυπέλλου,ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ.,29/3/15,15:00,ΝΕΡΙΤ plus

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 28 Μαρ 2015, 18:42

Μεγάλη αυτοπεποίθηση στις τάξεις του ΠΑΟΚ, περηφάνια για όσα έχει καταφέρει φέτος.

Αναλυτικά όσα ειπώθηκαν:

Κώστας Γκαντής (πρόεδρος ΟΧΕ) «Ήρθε η ώρα να γίνει ένας μεγάλος αγώνας μεταξύ δύο ομάδων με τεράστια βάση σε όλη τη χώρα. Δυνατά ρόστερ, δύο από τους καλύτερους προπονητές. Όλοι έχουν συνείδηση του τι διακυβεύεται για το άθλημά μας. Προσέξτε όλοι της συμπεριφορά σας. Το λέω παρουσία δημοσιογράφων. Ευχαριστούμε τους χορηγούς μας, Λουξ και ΙΕΚ Ξυνή. Ευχαριστούμε τον ΠΑΟΚ για την παραχώρηση ενός από τα πιο όμορφα γήπεδα της χώρας».

Για το αν ανησυχεί για τη συμπεριφορά των οπαδών: «Καθόλου. Οι δύο ομάδες συμπλέουν, οι δημοσιογράφοι έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά ώστε να κυλήσουν όλα ομάδα. Τα μηνύματα που παίρνουμε είναι ενθαρρυντικά. Έχουμε όλοι τον ίδιο στόχο».

Νίκος Γεωργιάδης (προπονητής ΠΑΟΚ)
«Αξίζουν συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες που είναι εδώ. Συγχαρητήρια στην αεκ για όσα έχει καταφέρει φέτος. Είμαστε προετοιμασμένοι γι’ αυτό τον τελικό. Θέλουμε να είμαστε η πρώτη ομάδα στην ιστορία του ΠΑΟΚ που θα σηκώσει κύπελλο σε αυτό το γήπεδο και θα το πάρουμε».

Για τις αγωνιστικές ιδιαιτερότητες του αγώνα:
«Νομίζω ότι θα είναι σημαντικό ποια ομάδα θα ελέγξει το ρυθμό. Περιμένουμε την αεκ να κρατήσει ένα χαμηλό ρυθμό, εμείς θα επιδιώξουμε να είμαστε πιο γρήγοροι. Θα παίξουν πολλά πράγματα ρόλο αναφορικά με το ρυθμό που θα επικρατήσει. Εμείς είμαστε προετοιμασμένοι ακόμη και για τα μυστικά τους».

Για το γεγονός ότι διεκδικεί το κύπελλο με δεύτερη διαφορετική ομάδα, δέκα χρόνια μετά τη νίκη του με το Κιλκίς «Είναι διαφορετικές καταστάσεις, πολύ διαφορετικό το άθλημά μας. Ακόμη κι εγώ τότε είχα μαλλιά. Ήμουν πολύ πιο άπειρος. Θεωρώ τον εαυτό μου εξίσου τυχερό που συνεργάζομαι με αθλητές που ήθελα να συνεργαστώ, σε μία ομάδα που μπορεί να βάζει το χάντμπολ σε τέτοια μεγάλα γήπεδα».

Θοδωρής Πετρίδης (αρχηγός ΠΑΟΚ) Συγχαρητήρια στις δύο ομάδες και στο Χριστόφορο που μία ακόμη φορά κατάφερε να αναδειχθεί πρώτος σκόρερ στην Α1. Προετοιμαστήκαμε για τον τελικό, θέλω να πιστεύω ότι θα γίνει μία γιορτή και ας κερδίσει ο καλύτερος.

Για την επιστροφή στο PAOK Sports Arena μετά τους προ πενταετίας αγώνα στο τσάμπιονς λιγκ « Το αυριανό παιχνίδι είναι διαφορετικό από εκείνα, ίσως τότε ακόμη δεν είχαμε πείσει τον κόσμο για το μέγεθος της ομάδας».
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Τελ. Κυπέλλου,ΑΕΚ- Π.Α.Ο.Κ.,29/3/15,15:00,ΝΕΡΙΤ plus

Δημοσίευσηαπό orfeas11 » Κυρ 29 Μαρ 2015, 11:39

Ξέρεις κανείς κανένα τρόπο να δούμε τον αγώνα από το Νεριτ στο εξωτερικό? Προχθές στο τελικό των γυναικών (και στο τελικό του βόλει), δεν έπαιζε το κανάλι την ώρα του αγώνα. Τώρα παίζει αλλά είμαι σίγουρος ότι την ώρα του αγώνα θα σταματήσει το streaming. Όποιος ξέρει ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
orfeas11
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 20:01

Επόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης