Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 12 Ιουν 2018, 22:51

Με τι λεφτά;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό evripidis4 » Τρί 12 Ιουν 2018, 22:54

Γιατί θέλει και λεφτά;;;

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΚΙ ΟΤΑÎ
Άβαταρ μέλους
evripidis4
 
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 11 Μαρ 2008, 19:03

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 12 Ιουν 2018, 23:10

Ζαντός έγραψε:Με τι λεφτά;

Εκεί θα τα χαλάσουμε? :?
Καπάζογλου speaking... :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό paok_basket » Τετ 13 Ιουν 2018, 00:19

Δεν είναι του Καπάζογλου ο Λάκι...

Τα πλεονεκτήματα του Άρη είναι η παρουσία του Αγγέλου (αυτός τον έφερε Ελλάδα στον Προμηθέα) και το οτι θα ειναι ηγέτης παίζοντας 30+ λεπτά

Τα (μεγαλύτερα κατά την γνώμη μου μειονέκτηματα) είναι η κακή φήμη του Άρη στις πληρωμές και το γεγονός ότι μάλλον δεν θα έχει Ευρώπη.

Γενικά νομίζω ότι πρώτος στόχος είναι ο Γκος και μετά θα γίνει προσπάθεια για Λάκι-Τεράν. Του Λάκι η περίπτωση είναι σαφώς πιο εύκολη.

-Από Έλληνες μένουν όλοι πλην Χαραλαμπό. Ίσως ο Κασελάκης να ήταν ιδανικός για να πάρει τη θεση του..

-Αλήθεια ο Λουκάς τι κάνει; Δεν του έλειψε η πατρίδα;

-Ο Τσαϊρέλης που ακούγεται για Προμηθέα μήπως θέλει να παραμείνει στην Θεσσαλονίκη;

-Μάρβιν Τζόουνς του Κολοσσόυ που έγραψε κάποιος νομίζω ότι θα ήταν εξαιρετική κίνηση και vfm.
Άβαταρ μέλους
paok_basket
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Παρ 15 Απρ 2016, 15:55

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 13 Ιουν 2018, 09:19

Τον Τσαιρέλη από προσωπική κόντρα :mrgreen: δεν θα τον ήθελα πίσω. Τον κάναμε άνθρωπο, ακόμα με θυμάμαι με τον Olivares να τον εμψυχώνουμε στην Κηφισιά ή στην Ελευσίνα, και αυτός επέστρεψε στην ομάδα της καρδιάς του. Μπασκετικά καθαρά ο ΠΑΟΚ με αυτόν και έναν rim protector (τύπου Marvin Jones ή της Κύμης) γίνεται ΑΝΙΚΗΤΟΣ μέσα στο ζωγραφιστό.

lucky κρατάς, δεν το συζητώ. key component της ομάδας. ποιός παίκτης θέλει να ξαναπάει να παίξει για τον αγγέλου? Εγώ ακόμα και στα 15 μου όταν ερχόταν στις προπονήσεις και έβαζε τρίποντα από την εξέδρα και πίσω από το καλάθι χωρίς να βγάλει το μπουφάν πάλι αντιπαθητικός μου φαινόταν...

θες και παίκτη στο 1 και με ανησυχεί που ο paok basket δεν ανεφέρεται καθόλου. Ελπίζω να το κάνει προσεχώς. In κοντοπούτανους we trust πλέον στο ευρωπαικό μπάσκετ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Τετ 13 Ιουν 2018, 10:26

palok έγραψε:Γιάννη έχω φάει κολλημα με γκος=πες μου τρία αμερικανικα γκαρντ που έχουνε κάνει καλύτερα 40+ Ματς σε μια σεζόν στον ΠΑΟΚ. Από την εποχή του Ραντ.



Φράνκι Κινγκ σεζον 1998-99
Ντι Τζέι Κούπερ
Και Φιλ Γκος
ΧαχαχΧαχ
Τελευταία επεξεργασία από ilovegame27 και Τετ 13 Ιουν 2018, 10:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Τετ 13 Ιουν 2018, 10:30

palok έγραψε:Τον Τσαιρέλη από προσωπική κόντρα :mrgreen: δεν θα τον ήθελα πίσω. Τον κάναμε άνθρωπο, ακόμα με θυμάμαι με τον Olivares να τον εμψυχώνουμε στην Κηφισιά ή στην Ελευσίνα, και αυτός επέστρεψε στην ομάδα της καρδιάς του. Μπασκετικά καθαρά ο ΠΑΟΚ με αυτόν και έναν rim protector (τύπου Marvin Jones ή της Κύμης) γίνεται ΑΝΙΚΗΤΟΣ μέσα στο ζωγραφιστό.

lucky κρατάς, δεν το συζητώ. key component της ομάδας. ποιός παίκτης θέλει να ξαναπάει να παίξει για τον αγγέλου? Εγώ ακόμα και στα 15 μου όταν ερχόταν στις προπονήσεις και έβαζε τρίποντα από την εξέδρα και πίσω από το καλάθι χωρίς να βγάλει το μπουφάν πάλι αντιπαθητικός μου φαινόταν...

θες και παίκτη στο 1 και με ανησυχεί που ο paok basket δεν ανεφέρεται καθόλου. Ελπίζω να το κάνει προσεχώς. In κοντοπούτανους we trust πλέον στο ευρωπαικό μπάσκετ.



Γνώμη μου ο Μαργαρίτης αε αυτην την ηλικια ακόμα είναι πιο ποιοτικός και πολύτιμος από τον Τσαιρελη.
Ο Λάκι κανει πολλές δουλειές που δεν φαίνονται και επισης μπορεί να μαρκάρει τον αντίπαλο κοντό με επιτυχία .
Ο Γκος με την απόκτηση μας ανεβασε επιπεδο
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 13 Ιουν 2018, 10:42

palok έγραψε:...

θες και παίκτη στο 1 και με ανησυχεί που ο paok basket δεν ανεφέρεται καθόλου. Ελπίζω να το κάνει προσεχώς. In κοντοπούτανους we trust πλέον στο ευρωπαικό μπάσκετ.

Καλοί οι κοντοπο@τανοι αλλά σε φαντάζεσαι αμυντικά με τον γκος και έναν τύπου Ντι Τζέι μέσα?
Για μένα ο Αμερικανός άσσος θα πρέπει να είναι σωματικά τουλάχιστον οντουμ
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τετ 13 Ιουν 2018, 11:02

Πρώτα πρέπει να οριστικοποιηθουν οι παραμονές Ελλήνων και ξένων στην ομάδα για να δούμε σε τι προσθήκες θα προχωρήσουμε ανάλογα με τα κενά που θα δημιουργηθούν.Ιδανικά για μένα θα ήταν η παραμονή όλων πλην των Χαραλαμποπουλου-Krubally.Ο Απο καλό είναι να παραμείνει τιμής ένεκεν αλλά ουσιαστικά δεν μπορούμε να υπολογίζουμε σε αυτόν.Υποθετικά λοιπόν με το παραπάνω σενάριο χρειαζόμαστε 4 προσθήκες.Επίσης μην αποκλείσουμε το γεγονός αναβάθμισης κάποιων νεαρών πχ Καρράς(με την κατάλληλη δουλειά κυρίως στον τομέα της ενδυνάμωσης θα κάνει ωραία πράγματα.Μπάσκετ ξέρει) και Καραμανωλη.Τσαιρελης και Λουκάς είναι persona non grata για εμένα μετά τις τελευταίες συμπεριφορές αχαριστιας απεναντι μας.Σαλουστρος πολυ καλός αν και μάλλον δεν θέλει ν'ακούει για εμάς μετά απο την συμπεριφορά μας προς αυτόν.Ο Μπογρης είναι απο αυτούς που διατηρούμε άριστες σχεσεις αλλά πολύ αλμυρός.Clanton και Peiners είναι "ερωτευμένοι" μαζί μας και έχουμε ενα συν για μία μελλοντική συνεργασία.Έχω μια διαίσθηση ότι θα έχουμε επιστροφή Κασελακη που τον θεωρώ πολύ καλή προσθήκη.Θα δείξει ο χρόνος και η διάθεση του Ιβάν για όλα τα παραπάνω.ΥΓ Ιβαναρε μου "ψησε" κάνα φιλαράκι σου επιχειρηματία για το μπασκετακι μας και θα δούμε ωραία πράγματα
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 13 Ιουν 2018, 11:02

Την απόκτηση του Τεράν Πέτεγουεϊ, που από τον Φεβρουάριο μέχρι και πριν λίγες ημέρες, αγωνίστηκε με την φανέλα του ΠΑΟΚ, ανακοίνωσε η Ντινάμο Σάσαρι, με τον Αμερικανό γκαρντ να υπογράφει μονοετές συμβόλαιο συνεργασίας.

sdna
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 13 Ιουν 2018, 11:05

Μπαμ μπαμ
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 13 Ιουν 2018, 11:06

desperando έγραψε:Καλοί οι κοντοπο@τανοι αλλά σε φαντάζεσαι αμυντικά με τον γκος και έναν τύπου Ντι Τζέι μέσα?
Για μένα ο Αμερικανός άσσος θα πρέπει να είναι σωματικά τουλάχιστον οντουμ


δε με χαλάει ο όντουμ, κάθε άλλο αλλά δεν είναι πλέον για τα δόντια μας (ούτε θέλω να φανταστώ τί συμβόλαιο έχει στη νίζνι). Αλλά είναι πολύ κοντά σε κόνιαρη-κατσίβελη. θες κοντοπόύτανο τύπου μοχάμεντ άλι πως τον λένε αυτόν της φενέρ (και πρώην καρσίγιακα). Που να πιέζει τη μπάλα κιόλας.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τετ 13 Ιουν 2018, 11:07

Όχι ρε γαμωτο......Προλαβαίνουμε να φέρουμε τουλάχιστον ξανά πίσω τον Sobey; Καταραμένη φτώχεια.Πφφφφ
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 13 Ιουν 2018, 11:09

ilovegame27 έγραψε:Γνώμη μου ο Μαργαρίτης αε αυτην την ηλικια ακόμα είναι πιο ποιοτικός και πολύτιμος από τον Τσαιρελη.


απαντάω αν και μπορεί να μην είχε να κάνει με μένα αυτό που έγραψες :mrgreen: : τσαιρ, μαργαρίτης, λίνος, ένα τεσσάρι και ένας rim protector εννοούσα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 13 Ιουν 2018, 11:10

seaman έγραψε:Την απόκτηση του Τεράν Πέτεγουεϊ, που από τον Φεβρουάριο μέχρι και πριν λίγες ημέρες, αγωνίστηκε με την φανέλα του ΠΑΟΚ, ανακοίνωσε η Ντινάμο Σάσαρι, με τον Αμερικανό γκαρντ να υπογράφει μονοετές συμβόλαιο συνεργασίας.

sdna


εντωμεταξύ έχουνε πλάκα αυτά τα γουστάρω ΠΑΟΚ, θέλω να ξανάρθω κλπ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες