Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 11 Ιουν 2018, 10:48

O Μουρ άραγε είναι για το πορτοφόλι μας?
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Pablito » Δευτ 11 Ιουν 2018, 11:06

Chuck Norris έγραψε:Όχι και για Ποσειδώνιο ο Moody! Μια χαρά παίκτης είναι, απλά πιο πολύ φέρνει σε Goss πάρα σε αυτό που λέω εγώ. Pablito μάλλον ο Krubally δεν μπορεί να κάνει ούτε το 1/10 από αυτά που κάνει ο Κλαντον όχι το αντίθετο, απλά αυτά που μπορεί να κάνει ο κρουμπαλι είναι αυτά που χρειάζεται η ομάδα. Ίσως θα άξιζε να ρισκάρουμε να τον αντικαταστήσουμε, μπας και βρούμε κάτι καλύτερο Επιθετικά


O Goss ειναι μια χαρα κοντρολαρισμενος και ξερει ποτε πρεπει να πασαρει και ποτε να σουταρει.. Ο Moody είναι ακριβώς αυτό που λέω, για street ball. Οσο αφορά τον Κλάντον και τον Κρουμπάλι, ο Κλάντον την άμυνα που παίζει ο Κρουμπάλι στις αλλαγές των σκριν δεν μπορεί να την παίξει. Προφανώς και στο σκοράρισμα είναι καλύτερος, αλλά αυτό φαινόταν γιατί ο Σούλης έπαιζε με τους ψηλούς. Με τα λεφτά που δίνουμε για τη θέση και με τα χαρακτηριστικά που θέλουμε να έχει ο παίχτης μέχρι τον Κρουμπάλι φτάνουμε.
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 11 Ιουν 2018, 11:12

Αν δεν κανω λαθος ο κρουμπαλι ειναι στο τοπ 3 των πιο υψηλομισθων. Θυμαμαι κατι για 160 χιλ. Αν κ στην αμυνα ειναι πολυ καλος στην επιθεση ειναι τραγικος ακομα κ για τα λεφτα του.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Δευτ 11 Ιουν 2018, 11:32

Άλλη κλαση ο Goss ,αλλά και οι δύο παίκτες είναι περισσότερο σκόρερ και λιγότερο άσσοι. Ναι ο Κρουμπάλι μπορεί να μαρκάρει καλύτερα στις αλλαγές στα σκριν , αλλα ο κλαντον μπορεί να ποστάρει , να τελειώσει κοντα στο καλάθι , είναι επίσης καλυτερος ριμπαουντερ , ρίχνει τάπες , και μπορει να μαρκάρει και πιο βαριά σεντερ ... Αν και ξαναλέω πιστεύω για την ομάδα που έχουμε τώρα ο Κρουμπάλι ειναι πιο χρήσιμος , αλλά ίσως μπορούμε να βρούμε κάποιον καλύτερο , σαν λαχείο

Buffalo νομίζω 90.000 ηταν το συμβόλαιο
Despe πιστεύω ο Moor με την χρονιά που έκανε δεν έρχεται με τίποτα
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 11 Ιουν 2018, 11:42

Οκ μπορει να ειναι 90. Δεν θυμαμαι. Ειναι παντως μανταλακιας. Την μπάλα δεν μπορει να την πιασει κ δεν ξερω κιολας που οφείλεται αυτο. Καλο ειναι να εχουμε ενα αθλητικο 4αρο5αρι αλλα προσωπικα δεν τον θέλω. Ασε που νομιζω οτι θα θελησει να κανει κ στεπ απ στον μισθο του μετα απο αυτην την χρονια "καταξιωσης". Οποτε ας παμε σε αντικατάσταση σε αυτην την θεση.

Απο την αλλη θελω να μεινει ο τζακσον που με προετοιμασια κ προπονηση θα ειναι πολυ καλύτερος
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 11 Ιουν 2018, 11:50

Για βαρύ συμβόλαιο, τάξως 120.000, μόλις έμαθα για τον,
πολύ γρήγορο στα πόδια, αλτικότατο, συμπαθέστατο μεν,
αλλά μανταλάκια και βλέποντα το καλάθι ως δαχτυλήθρα...

Ρε συ Μπιλ...Τι πού οφείλεται αυτό δηλαδή?
Δεν το βλέπεις το παιδί, που, κάθε κλάσμα του
δευτερολέπτου, σπαρταράει σαν βουβό κομπρεσέρ,
σχεδόν πάντα και με τα δυο του πόδια στον αέρα?

Εδώ για να σουτάρει βολές, κάνει συνεχόμενα μια "μητσοτακική"
κίνηση των ώμων, μέχρι να νιώσει ότι βιδώθηκε στο πάτωμα... :ugeek:

Πάντως, απ ότι έμαθα, θα εξαρτηθεί απ το θέλω του προπονητή, το αν θα μείνει... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Δευτ 11 Ιουν 2018, 12:29

Το πόστ του γκοραν μου θυμίζει τα βυζια της Πάμελα Άντερσον , επεξεργάζεται ξανα και ξανα για να προσθέσει επιπλέον πράγμα :lol:

Αμα πάει ο Μαργαρίτης στο 5 θα μπορουσαμε να ψάξουμε για ενα 4/5αρι που να εχει και σουτ και ας μην ειναι τοσο καλος στο ριμπαουντ
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 11 Ιουν 2018, 12:42

Εγώ πάντως μετά από σχετική σκέψη λεω ότι θα τον κρατουσα τον κρουμπαλι αλλά θα τον πλαισιωνα με άλλον ψηλό και όχι τον Τζάκσον. Πιο πολύ μάλλον προς κλάνουν στιλ.
Οκ μπορεί ο κρουμπαλι να είναι ακίνδυνος, ακόμα ακόμα και εκνευριστικος πολλές φορές επίθετικα, αλλά την άμυνα που παίζει στους κοντούς την παίζουν μόνο παίκτες επιπέδου γκιστ και λασμε στα καλά τους.

Μπορεί να δώσει 15-17 λεπτά σε χρονικά σημεία που θα παίζουμε πιο σκληρα και επιθετικα.
Και εδώ που τα λέμε, μια ομάδα που σκοράρει κατά μέσο όρο 80 πόντους έχει το περιθώριο να έχει και έναν τέτοιο παίκτη στο ρόστερ της.

Για μένα πολύ πιο σημαντικό είναι ( με την βοήθεια του Σαββίδη) να κρατήσουμε γκος,λσκυ, πετεγουει και να φέρουν τον Μουρ στον άσσο.

Θα ήθελα η ομάδα του χρόνου να είναι κάπως έτσι

Άσσος Μουρ,Κόνιαρης,Καραϊβικής
Δύο γκος,ζαρας
Τρία πετεγουει,λακυ
Τέσσερα. Λινος, Μανωλόπουλος
Πέντε Μαργαρίτης, κρουμπαλι, κλαντον
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 11 Ιουν 2018, 12:47

Chuck Norris έγραψε:Το πόστ του γκοραν μου θυμίζει τα βυζια της Πάμελα Άντερσον , επεξεργάζεται ξανα και ξανα για να προσθέσει επιπλέον πράγμα :lol:

Αμα πάει ο Μαργαρίτης στο 5 θα μπορουσαμε να ψάξουμε για ενα 4/5αρι που να εχει και σουτ και ας μην ειναι τοσο καλος στο ριμπαουντ

:lol: :lol: :lol: :lol:

Last year που λένε όμως Άκη μου, μιας και τελευταία η Πάμελα τα "επεξεργάζεται" μόνο για να αφαιρέσει... :opaokara:

Εκείνος ο τέως του ρούλεως, που ήταν στο Παλατάκι πρόσφατα (ρώτα τον Ζαντό) μας κάνει για αντιμανταλάκιας?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Δευτ 11 Ιουν 2018, 12:49

Ο Γουίβερ νομίζω ήταν στο παλατακι , αν λες αυτόν , όχι δεν τον θέλω , λίγος είναι

Αυτον τον Σακιλ Χαινς του Κόροιβου τον έχει παρακολουθήσει κανενας ?
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 11 Ιουν 2018, 13:11

Τον Σακίλ Ο Νηλ τον παρακολουθούσα...Αυτόν που λες, μπαααααα...
Ρε συ, ο ρούλης της καρδιάς μας είχε ένα 5άρι, αδύνατο, με "κυανοπώγωνο" μουσάκι ψιλομακρύ, που με άρεζε...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Δευτ 11 Ιουν 2018, 13:16

Ναι τον Μπενσον , ωραίος παίκτης
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Pablito » Δευτ 11 Ιουν 2018, 13:34

Ο Κρουμπαλι 100.000 συμβολαιο εχει. Στο 1 σιγουρα θελουμε ενα παιχτη που να μπορει να σκοραρει κιολας. Ο Κατσιβελης αν μεινει(εχει ακομη ενα χρονο συμβολαιο, αλλα αν βρει προταση απο ομαδα ευρωλιγκας φευγει) ειναι καλος στην αμυνα, αλλα επιθεση οχι πολλα πραγματα. Ο Κονιαρης παιζει εκπληκτικη αμυνα πανω στην μπαλα αλλα στην επιθεση ειναι με τις μερες του.

Στα 5αρια συμπαθητικος μου φαινεται ενας μαυρος της Ροδου, αλλα μου διαφευγει το ονομα τωρα.
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 11 Ιουν 2018, 13:37

Chuck Norris έγραψε:Ναι τον Μπενσον , ωραίος παίκτης

Αααα να γεια σου...
Εμένα ο Τζάκσον μαζί μ αυτόν και τον αρχηγό θα με κάλυπταν στο 5...
Με Λίνο και ένα ακόμα πιο "καθαρό" 4, θα κλεινα την front line μας για του χρόνου, δίχως Κρουμπάλαρο... ;)
Τώρα θα με πεις ότι δεν είμαι ούτε κόουτς ούτε διοίκηση και θα χεις και δίκαιο, αλλά κουβέντα κάνουμε.... :D
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Δευτ 11 Ιουν 2018, 14:01

Pablito έγραψε:Ο Κρουμπαλι 100.000 συμβολαιο εχει. Στο 1 σιγουρα θελουμε ενα παιχτη που να μπορει να σκοραρει κιολας. Ο Κατσιβελης αν μεινει(εχει ακομη ενα χρονο συμβολαιο, αλλα αν βρει προταση απο ομαδα ευρωλιγκας φευγει) ειναι καλος στην αμυνα, αλλα επιθεση οχι πολλα πραγματα. Ο Κονιαρης παιζει εκπληκτικη αμυνα πανω στην μπαλα αλλα στην επιθεση ειναι με τις μερες του.

Στα 5αρια συμπαθητικος μου φαινεται ενας μαυρος της Ροδου, αλλα μου διαφευγει το ονομα τωρα.



Τον Keith Wright εννοείς;
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες