Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 01:24

Και καλή μας σεζόν!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 01:58

Ποιος ήταν ο παίκτης που ήρθε να δει έναν αγώνα του Π.Α.Ο.Κ. τις προάλλες και μετά ρωτούσαν τον Παπ στη συνέντευξη για τον συγκεκριμένο;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Κυρ 10 Ιουν 2018, 10:57

Lebron James?
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 11:47

Lebroom James*
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 10 Ιουν 2018, 11:57

Α για τον LeBron μιλάμε καλός παίκτης αλλά να δούμε πρώτα αν ταιριάζει στην φιλοσοφία του παπαλουτσου...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 12:40

Δεν είναι σε καλή ηλικία. Προτιμώ να αγοράσουμε τον

Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 15:24

Stefan Korfas
όποτε έρχομαι στην Ελλάδα προπονούμαι στο Παλατάκι και παρακολουθώ αγώνες της ομάδας.




Και Kelsey Barlow



Πέρα από επικοινωνιακά, θα ωφεληθούμε πάρα πολύ και αγωνιστικά.

O μεν Στέφαν είναι "αμερικανός" (αμερικανική μπασκετική παιδεία) με ελληνική υπηκοότητα που θα μπορούσε να αντικαταστήσει Κατσίβελη, ενώ ο δε Kelsey θα είναι φθηνότερος από πέρσι, καθώς από τον Φλεβάρη είναι χωρίς ομάδα, ενώ έκανε κακή σεζόν στο χανούμι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 15:29

Και μιας η Κ.Α.Ε. παίζει μπάλα με ατζέντηδες...
Ατζέντης του Kelsey Barlow είναι ο Andy Bountogianis. Σ'αυτόν ανήκει και ο Darnell Jackson, ο Releford, o Lypovyy, o Dixon της Κύμης και ο Harris του Κολοσσού.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 15:37

Και ένα post που έκανα μέσα στη σεζόν για τους ατζέντηδες της ομάδας...

(Τι ωραία που δίνω πάσες στον εαυτό μου για κουβέντα :mrgreen: )


Ζαντός έγραψε:Εδώ ταιριάζει ΠΟΛΥ καλύτερα...

--------------------------------------------------------------------------------

palok έγραψε:
KalamarGiannis έγραψε:Θα ήθελα όμως να μην υπάρχει καμία υπόνοια και να βγουν να το ξεκαθαρίσουν, όταν γράφτηκε από οπαδούς ότι "αν δημοσιευτεί δίπλα στο όνομα του κάθε παίκτη ο μάνατζερ του θα είναι σα να μπήγεις το μαχαίρι στην καρδιά του βρυκόλακα" έπρεπε να απαντήσουν, αν είναι καθαρά τα πράματα να το αποδείξουν.


http://basketball.eurobasket.com/team/G ... 269?Page=1



Με τη βοήθεια του παραπάνω link:


Δελημπαλταδάκης.....Delta Agency (Ousman Krubally, Αντώνης Κόνιαρης, Βασίλης Χαραλαμπόπουλος)
[url]http://deltaservices.gr/el/λίστα-παικτών[/url]
Στη Del.Ta βρίσκονται επίσης οι πιτσιρικάδες μας: Δημήτρης Κλωναράς, Κωνσταντίνος Λαζαρίδης και Δημήτρης Κωνσταντινίδης.


Ej Krushner.............Haight Brand Sports (Lucky Jones)
https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/EJ-Kusnyer/780
Θα βρείτε επίσης: Darryl "Truck" Bryant (ελεύθερος σήμερα).


Νίκος Λώτσος.........Sports ProMotion (Κατσίβελης)
(υπάρχει σελίδα, αλλά είναι password protected η database τους)


Θοδωρής Φυλλιούδης...(Δεν βρίσκεται σε εταιρία) (Βαγγέλης Μαργαρίτης)


Πάνος Καπάζογλου....Kappa Sports Management (Λίνος Χρυσικόπουλος, Θοδωρής Ζάρας)
http://www.kapasports.gr/players-2/ (Από εδώ έχουμε ψωνίσει κι άλλες φορές)


Bill Duffy.................BDA Sports Management (top πανευρωπαϊκά) (Brandon Triche)
https://bdasportsinternational.com/clients/


Mike Kneisley......The Neustadt Group (Phil Goss)
https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/Mike-Kneisley/386
Στο παραπάνω link, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Phil Goss..


Δημήτρης Μπουράς.....(Δεν φαίνεται να έχει εταιρεία) (Απόλλων Τσόχλας)


Γεώργιος Πάνου........Octagon Europe (top εταιρεία) (Θοδωρής Καρράς)
https://www.octagonbe.com/portal/our-clients



Matt Slan.............Slan Sports Management (Owen Klassen)
http://slansportsmanagement.com/athletes


Εταιρείες ατζέντηδων στην Ελλάδα:
http://www.eurobasket.com/Greece/basketball-Agents.asp


Fun fact: Γιάννης Αντεντοκούνμπο, Steph Curry, Seth Curry, είναι στην ίδια εταιρεία, μαζί με τον Καρρά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 10 Ιουν 2018, 15:43

Συγνώμη αλλά δεν θα άλλαζα κανέναν εκ των γκος,λακυ, πετεγουει για τον Μπάρλοου

Για μένα πρέπει να γίνει ότι είναι δυνατόν για να μείνουν αυτοί οι τρεις. Να μας βρει και ο παλοκ έναν άσσο άσσο που να μπορεί να συνδυαστεί αμυντικα και επιθετικά με τον γκος.
Να βρούμε και έναν Έλληνα ψηλό είτε στο 4 όπου να μπορεί να δώσει αυτά που θέλαμε να μας δώσει ο Χαραλαμπόπουλος ή στο 5 και να φέρουμε κ δύο ψηλούς αμερικανακια και θα τα πάμε πολύ καλύτερα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 15:52

O Terran Petteway ανήκει στη Sport Law Group, που στο site της δεν δημοσιεύει τους πελάτες της, αλλά παίζει μπάλα με NBAers αρκετά...

Από το Twitter της μπορείς να βρεις παίκτες που έχει.

Για τον Goss δεν έχω πολλές πληροφορίες, αλλά βρήκα μόνο ότι

https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/Mike-Kneisley/386 Εδώ έχει λίστα παικτών που εκρποσωπούνται από το The Neustadt Group, στο οποίο είναι ανώτατο στέλεχος ο Mike Kneisley που εκπροσωπεί τον Goss. Στην παραπάνω λίστα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο GOSS, ΑΛΛΑ στο basketball.eurobasket.com δίνει ότι ο Goss ανήκει εκεί.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 15:54

desperando έγραψε:Συγνώμη αλλά δεν θα άλλαζα κανέναν εκ των γκος,λακυ, πετεγουει για τον Μπάρλοου

Για μένα πρέπει να γίνει ότι είναι δυνατόν για να μείνουν αυτοί οι τρεις. Να μας βρει και ο παλοκ έναν άσσο άσσο που να μπορεί να συνδυαστεί αμυντικα και επιθετικά με τον γκος.
Να βρούμε και έναν Έλληνα ψηλό είτε στο 4 όπου να μπορεί να δώσει αυτά που θέλαμε να μας δώσει ο Χαραλαμπόπουλος ή στο 5 και να φέρουμε κ δύο ψηλούς αμερικανακια και θα τα πάμε πολύ καλύτερα



Δεν χρειάζεται να φύγει κάποιος από τους 3 που λες στην αρχή. Μπορεί να φύγει ο Ζάρας, ο οποίος βέβαια έχει συμβόλαιο και για του χρόνου... Με 2 Αμερικανούς στο 3 θα πετάμε.

Για το 4 που λες, μπορεί να έρθει ο Zanis Peiners. Δεν θα με χαλούσε και ο Faye ή ο Σαλούστρος, αν και ο τελευταίος δεν νομίζω να μας γουστάρει... Εναλλακτικά, νοικιάζουμε μια αποθήκη για 2 μήνες, βάζουμε 2 μπασκέτες και 50 μπάλες μέσα και κλειδώνουμε τον Λίνο για όλο το καλοκαίρι μέσα. ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ όμως, να μη δει ούτε τη μάνα του. Και φυσικά χωρίς κινητό. Αν δεν βγει από μέσα 4ρι Ευρωλίγκας, να με κόψετε τα @@.

Επίσης, μπορεί να έρθει και ο Keith Clanton, για να έχουμε μεγαλύτερη ποικιλία στο 4-5.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 10 Ιουν 2018, 16:28

Αυτή τη στιγμή έχουμε είδη δύο αμερικανακια τριάρια
Και ένα στο δυο. Δεν μπορείς να δώσεις και άλλη θέση ξένου στο 2-3,άσε που ο ζαρας είναι αρκετά αξιόπιστος για να έχει τον ρόλο των 8-10 λεπτών όπου θα πάρει κάποια σουτ και θα ξεκουράσει τον γκος.

Ο Λίνος αν είχε την ψυχή του μαργαρίτη θα έπαιζε σε τοπ ομάδα Ευρωλίγκας. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το πρόβλημα δεν είναι οι μπασκετικές του ικανότητες.

Στο 4 και μένα το μυαλό μου πάει σε κάτι στιλ φαγιε,ίσως λίγο καλύτερο στη ρακέτα. Σίγουρα όμως θέλω να έχει αξιόπιστο σουτ απ έξω μιας και Λίνος Μαργαρίτης ( άσε που ο Μαργαρίτης πλέον το 80% του χρόνου θα τον παίρνει στο 5) δεν είναι αξιόπιστοι σουτέρ.

Το ερωτηματικό είναι το 5.
Εκεί ας δώσει τα φώτα του ο ξερολας
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 16:48

desperando έγραψε:Αυτή τη στιγμή έχουμε είδη δύο αμερικανακια τριάρια


Ξέχασα τον Tairran! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 10 Ιουν 2018, 17:37

Καλά ρε ξεχνιέται το πουλεν?
Εδώ έχουμε βάλει τα μεγάλα μέσα να τον κρατήσουμε
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Επόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες