Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Πέμ 16 Αύγ 2018, 21:49

Λογίζεται για "ψηλός" ο Χαραλαμπόπουλος? :mrgreen:

Πέρσι δε μπορούσε να σπρώξει ούτε για μπλοκ-άουτ, ούτε για σκριν....
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 16 Αύγ 2018, 23:17

Εγώ δεν τον θέλω καθόλου. Δεν προσέφερε πέρσι τίποτα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 18 Αύγ 2018, 13:08

Ομολογώ ότι δεν τον έχω και σε μεγάλη υπόληψη εκ των προτέρων.
Διάβασα ότι έμεινε ελεύθερος από την αεκ ο Μαυροειδής και όπως έχει γραφτεί στο παρελθόν είχαμε δείξει ενδιαφέρον δεν ξέρω αν καταρχάς έχουμε χώρο στο μπάτζετ και αν πράγματι είναι ο ψηλός που λέμε ότι ίσως να ναι και η τελευταία πινελιά που θα αφορά στην ολοκλήρωση του ροστερ.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 18 Αύγ 2018, 18:53

Πλέον δεν χωράει άλλος παίκτης στο ρόστερ εκτός αν φύγει καποιος γκαρντ.
Αν χωρούσε θα έπρεπε να είναι κατά τη γνώμη μου τεσσάρι και σίγουρα δεν είναι τεσσάρι ο Χαραλαμπόπουλος.
Γενικά είναι από τα καλοκαίρια που νιώθω πολύ αισιόδοξος με τις κινήσεις που έγιναν για το μπάσκετ που θα δούμε, το μόνο που δε μου αρέσει στις μεταγραφές (λαμβάνοντας υπόψιν το μπάτζετ) είναι οτι στον άσο θα ήθελα έναν καλύτερο χειριστή μπάλας που να παίζει πιο γρήγορα από Χατσερ.
Γενικά πιστεύω πολύ Ουιλιαμς, Ποουπ, Μορέιρα, Γκος και είναι κρίσιμο να βγεί ο Τζόουνς καθώς και σε τι κατάσταση θα βρεθούν Αθηναίου και Χάτσερ.
Πρόβλεψη: Τρίτη θέση πάλι στο πρωτάθλημα και ας ενισχύθηκαν αεκ, προμηθέας, άρις και φάρος,
2ή πρόβλεψη: 8άδα Champions League
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό hellrider » Σάβ 18 Αύγ 2018, 20:19

Την ωρα που παιρναμε τον 9ο περιφερειακο μας ο Σαφτενααρ πηγαινε σε ομαδα Α2 (Ιωνικο Νικαιας)........ΤΣΑΜΠΑ θα ερχοτανε σε εμας......καταλαβαινω οτι ο κοουτς δεν θελει ενα βαρυ κλασσικο 5αρι αλλα να δω τελικα τι θα κανουμε μεσα στη ρακετα.....εμπιστευτηκαμε σε 2 ρουκι την φροντ λαιν......και ενας ΒΑΓΓΕΛΑΡΑΣ τι να πρωτοκανει;γενικα παντως εχω εμπιστοσυνη στον κοουτς παρολο που ολοι βλεπουμε αριθμητικο προβλημα στην ρακετα!

Παιδες επειδη βλεπω πολυ ενθουσιασμο μονο και μονο διαβαζοντας στατιστικα και βλεποντας video με highlights απο κολεγιακα......... ηρεμια και ψυχραιμια.....τα εχουμε δει αυτα πολλες φορες να μην επαληθευονται.......ΟΛΟΙ οι ξενοι, πλην των γνωστων μας χατσερ και γκος που ειναι εγγυηση ποιοτητας και αξιοπιστιας, ειναι ρισκο και μαλιστα πολλα μαζεμενα που εμενα λιγο με προβληματιζει.......ειδικα στην φροντ λαιν που εχεις ΠΟΣΟΤΙΚΟ προβλημα αν σου βγει ο ενας απο τους 2 αγγουρι, τοτε θα εχεις σοβαρο προβλημα......οπως και να χει πιστευω οτι ο καρρας πρεπει να παρει χρονο φετος και για να δουμε επιτελους αν κανει(μην πληρωνεται τσαμπα και φετος και του χρονου) αλλα και γιατι πρεπει να παρουν ανασες και οι υπολοιποι.....στην περιφερεια δεν ειναι μεγαλο το ρισκο γιατι και να μην σου βγουν οι τζοουνς και γουιλιαμς εχεις πολλες αλλες επιλογες........παντως η απορια που εχω εκφρασει εξαρχης παραμενει.....πολλοι σουτερ/σκορερ μαζευτηκαν και να δω ποιος θα παιξει αμυνα!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό cellophan » Σάβ 18 Αύγ 2018, 20:41

painkiller4 έγραψε:Ομολογώ ότι δεν τον έχω και σε μεγάλη υπόληψη εκ των προτέρων.
Διάβασα ότι έμεινε ελεύθερος από την αεκ ο Μαυροειδής και όπως έχει γραφτεί στο παρελθόν είχαμε δείξει ενδιαφέρον δεν ξέρω αν καταρχάς έχουμε χώρο στο μπάτζετ και αν πράγματι είναι ο ψηλός που λέμε ότι ίσως να ναι και η τελευταία πινελιά που θα αφορά στην ολοκλήρωση του ροστερ.


Lazaros Papadopoulos likes that..... :)

(με τις πάντες τον θέλω)
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 18 Αύγ 2018, 21:42

hellrider έγραψε:Την ωρα που παιρναμε τον 9ο περιφερειακο μας ο Σαφτενααρ πηγαινε σε ομαδα Α2 (Ιωνικο Νικαιας)........ΤΣΑΜΠΑ θα ερχοτανε σε εμας......καταλαβαινω οτι ο κοουτς δεν θελει ενα βαρυ κλασσικο 5αρι αλλα να δω τελικα τι θα κανουμε μεσα στη ρακετα.....εμπιστευτηκαμε σε 2 ρουκι την φροντ λαιν......και ενας ΒΑΓΓΕΛΑΡΑΣ τι να πρωτοκανει;γενικα παντως εχ ω εμπιστοσυνη στον κοουτς παρολο που ολοι βλεπουμε αριθμητικο προβλημα στην ρακετα!

Ο Μορειρα δεν είναι ρουκι, και το καλό σε τέτοιες περιπτώσεις (Γουλλιαμς, Πόουπ) είναι πως αν κάποιος δεν σου βγει τον αλλάζεις εύκολα μεσα στη σεζόν. Για αυτούς τους τρεις (συν τον Τζοουνς) κανείς δε βάζει το χέρι του στη φωτιά, όμως μπορεί κάποιος να δει μπασκετική λογική στην απόκτησή τους και επίσης οι αθλητικοί ψηλοί σημαίνουν θέαμα που τα 10+ τελευταία χρόνια το έχουμε ξεχάσει στο παλατάκι.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 19 Αύγ 2018, 11:12

Δεν θα διαφωνησω σε αυτα που εγραψες Ιασωνα.
Πάντως ηθελα να πω πως ολοι λεμε για την σημαντικη ενισχυση των σκουληκιων φετος εξαιτιας των 4 πολυ καλων ξενων που πηραν(τζοουνς-μακγκι-καιζερ-χαρις) ΑΛΛΑ ξεχναμε οτι εχασε 2 πολυ ποιοτικους ελληνες(αθηναιου-τσαιρελη) συν 2 καλα εργαλεια(πουλιανιτη και μουρτο). Το κενο τους ΣΙΓΟΥΡΑ δεν μπορει να το καλυψουν οι βεργινης, σλαφτσακης και ο γιος του αγγελου που αποκτηθηκαν. Επισης αν παρατηρησει κανεις το ροστερ τους βλεπει πως ενω στις θεσεις 3-4-5 ειναι πολυ καλα, εχουν σοβαρο προβλημα στην περιφερεια με φλιωνη,μποχωριδη,μπελ και νταλο.
Νομιζω πως και φετος θα τον γλεντησουμε τον συμπολιτη......
Και ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ μονο εμεις, ο προμηθεας και η αεκ ειμαστε πραγματικα ενισχυμενοι και το λαυριο,η κυμη και ο κολοσσος δειχνουν αποδυναμωμενοι σε σχεση με περυσι......εχουμε δρομο ομως ακομη και οι περισσοτεροι εχουν περιθωριο για 1-2 κινησεις ακομα!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Κυρ 19 Αύγ 2018, 19:50

Ρε παιδιά ακούω δεξιά και αριστερά για τις μεταγραφές του συμπολίτη και ειλικρινά κάθησα και είδα πριν λίγο το ροστερ του και απορώ ποιος θα βάζει τη μπάλα στο καλάθι. Ο Άρης έχει κάνει καλές μεταγραφές ΤΗΡΟΥΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΑΝΑΛΟΓΙΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΟΥ, τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
Έχει μαζέψει καλούς ρολιστες για Α1, δεν υπάρχει ούτε ένας σκόρερ, ενώ ο πάγκος του είναι ανύπαρκτος και στην ουσία θα στηριχτεί σε 6-7 παίχτες. Δε του δίνω παραπάνω από την 6η θέση.
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 19 Αύγ 2018, 21:31

Winter is coming...όταν οι παίκτες του Άρη δεν θα έχουν πετρέλαιο στα σπίτια των, θα φύγουν τρέχοντας.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 19 Αύγ 2018, 22:31

Όπως λέει και το σύνθημα στα αρ@α μου το γραφω εγώ το ρουλη στα α@ίδια μου την κίτρινη φυλή. Σιγά μην ασχοληθώ με το φαποκρατορα που όλη του η ύπαρξη είναι το μεταξύ μας παιχνίδι. Αυτό που είπα και σε άλλο ποστ προηγουμένως είναι (αν και δεν το βλέπω αυτό καθόλου να απασχολεί) αν τυχόν ενδιαφερθούν για τον Μαυροειδή. Άς παραβλέψουμε υποθετικά το γεγονός ότι δεν υπάρχει άλλο διαθέσιμο μπάτζετ θα απασχολήσει λέτε εν τέλει το τεχνικο επιτελείο; θεωρούν ότι ο Καρράς που θα του δωθει αυτός ο αντιστοιχος χρόνος είναι έτοιμος για να ανταποκριθεί; Δίχως άλλο τον συγκεκριμένο θεωρώ τεράστιο ταλέντο και γενικότερα είμαι υπέρ του ελληνικού στοιχείου μιας και ο Έλληνας αθλητης Και δη καλαθοσφαιρστης ειδικότερα το μπάσκετ το έχει μες στο DNA του.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 20 Αύγ 2018, 07:25

painkiller4, νομιζω πως η περιπτωση του μαυροειδη ειναι ιδια με του σαφτενααρ που εγραψα κι εγω πιο πανω.....ο κοουτς δεν θελει κλασικα βαρια 5αρια!
Παντως ο γουιλιαμς αποκτηθηκε νομιζω στη λογικη να παιξει στην θεση του ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΑΣ καθως οπως εχω ξαναγραψει μπορει κι αυτος να ειναι περιπτωση χαραλαμπιδη και να μην επιστρεψει ξανα μετα τον τραυματισμο του.......παντως 6 ξενους πριν τις 20 αυγουστου,2ετες σε αμερικανο(χατσερ) και σε ελληνα με καλο κασε(αθηναιου) δεν εχουμε ξαναδει.....μηπως ο ρωσος εχει αρχισει ηδη να μπαινει ή να ετοιμαζεται να μπει στην καε;
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 20 Αύγ 2018, 13:47

Ποιος ..ρωσος?Ποιον εννοεις?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 20 Αύγ 2018, 19:08

Γιατι ξερουμε κανεναν αλλον εκτος απο τον Ιβαν τον τρομερο;
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 20 Αύγ 2018, 23:18

Ο Ιβάν Σαββίδης δεν είναι Ρώσος.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες