Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 17 Ιούλ 2018, 20:55

Ενα αθλητικο "σκιαχτρο" που να προστατευει το καλαθι και να μην εχει ανατροφη αγγλου ευγενη του 15ου αιωνα. Τοσο δυσκολο ειναι? Μονο Μπαλαμπαν υπαρχουν εκει εξω?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 17 Ιούλ 2018, 21:39

Θα καραγούσταρα αν ερχόταν ο Hatcher σαν αντι Τσόχλας.
Αν και ο Τσόχλας δεν αντικαθίσταται...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 17 Ιούλ 2018, 21:58

δεν ξερω αν ταιριαζουν αλλά νομιζω οτι δεν θα παρουν αλλον ακριβο παικτη στην περιφερεια, ειδικα στο 1 που έχουμε κόνιαρη.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 18 Ιούλ 2018, 01:05

Με Κόνιαρη - Hatcher στο 1 και Goss στο 2, νομίζω ότι θα ήμασταν αρκετά επικίνδυνοι.. Με Ζάρα και Σχίζα πάντα να παίρνουν χρόνο στο 2. Αν και ο Σχίζας δεν έχω καταλάβει αν είναι 2-3 ή 3-4. Περισσότερο στο 2ο κλίνω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 18 Ιούλ 2018, 09:14

palok έγραψε:δεν ξερω αν ταιριαζουν αλλά νομιζω οτι δεν θα παρουν αλλον ακριβο παικτη στην περιφερεια, ειδικα στο 1 που έχουμε κόνιαρη.

Μην μας τα χαλάς τώρα :mrgreen:
Έναν άσσο άσσο θέλουμε λίγο μακρύ για να μην έχουμε αμυντικά προβλήματα όταν παίζουν μαζί με τον γκος.
Δεν μπορεί κατι καλό θα χει η Ντι Λίγκ για την τσέπη μας

Υγ ο Σχίζας έχω την εντύπωση ότι είναι καθαρό 3
Δεν έχει το ύψος και τη δύναμη για 4 αλλά ούτε και βάζει καλά την μπάλα στο παρκέ για 2.
Όπως είπε και ο παλοκ,το 90% του παιχνιδιού του είναι χωρίς την μπάλα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό dtown » Τετ 18 Ιούλ 2018, 12:45

Η ομαδα χρειζεται καθαρο ασσο.Οχι κομπο.Οχι Μιλιενοβιτς. Οχι να παρουμε καποιον συμπληρωματικο για να μην κοψουμε την εξελιξη του Κονιαρη.Κουπερ,Γκος(του γαυρου) χρειαζομαστε.Αν μετα απο Τεπιτς,Μιλιενοβιτς,Ντιλαρντ παλι καταφερουν να μην παρουν ασσο τι να πω..γιατι διαβαζω κατι αρθρα για κομπο γκαρντ και τρομαζω.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 18 Ιούλ 2018, 19:40

δε λέω οτι δε θα ναι καλός, λέω οτι θα τον πάρουν να μοιράζεται το χρόνο με τον κόνιαρη όπως έγινε και πέρυσι με κατσίβελη. πέρυσι είχε 19-20', δεν μπορεί φέτος να πάει λιγότερο. άρα βλέπω παίκτη τύπου ρούκυ και όχι χάτσερ 30'. Αν πάρουν παίκτη τόσο καλό στον άσσο, δεν θα πάρουν άλλο γκαρντ και θα μείνουμε με ζάρα-σχίζα-τζαμάλ στην περιφέρεια. Σε αυτή τη line up, μόνο αμα μου φέρεις τον shane larkin θα είσαι το ίδιο καλός με πέρυσι. Προτιμώ 2 αμερικανούς στην περιφέρεια ακόμα (+ 2 ψηλούς). Το μεγάλο μας κόλπο πέρυσι ήταν το βαθύ ρόστερ (για πρώτη φορά στα χρονικά). Γιατί να χαλάσουμε φέτος την πατέντα?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 18 Ιούλ 2018, 20:26

Τον γκος ξέχασες παλοκ
Άσσος αμερικανος- κονιαρης- πιτσιρικας
Γκος-ζαρας
Τζαμαλ- Σχίζας
Αμερικανος-λινος
Αμερικανός*2 - Μαργαρίτης
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 18 Ιούλ 2018, 21:54

δεν τον ξέχασα, αυτό λέω, δεν μου αρέσει το lineup αυτό. είσαι ένας παίκτης μείον με πέρυσι στην περιφέρεια όπου η παρουσία μετα τον μάρτη του petteway έκανε τη διαφορά. γιατί να περιμένω μάρτη να πάρω τον 6ο αμερικανό? τότε που θα χω αποκλειστεί από κύπελλο και τσουλου?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό dtown » Τετ 18 Ιούλ 2018, 22:03

palok έγραψε:δε λέω οτι δε θα ναι καλός, λέω οτι θα τον πάρουν να μοιράζεται το χρόνο με τον κόνιαρη όπως έγινε και πέρυσι με κατσίβελη. πέρυσι είχε 19-20', δεν μπορεί φέτος να πάει λιγότερο. άρα βλέπω παίκτη τύπου ρούκυ και όχι χάτσερ 30'. Αν πάρουν παίκτη τόσο καλό στον άσσο, δεν θα πάρουν άλλο γκαρντ και θα μείνουμε με ζάρα-σχίζα-τζαμάλ στην περιφέρεια. Σε αυτή τη line up, μόνο αμα μου φέρεις τον shane larkin θα είσαι το ίδιο καλός με πέρυσι. Προτιμώ 2 αμερικανούς στην περιφέρεια ακόμα (+ 2 ψηλούς). Το μεγάλο μας κόλπο πέρυσι ήταν το βαθύ ρόστερ (για πρώτη φορά στα χρονικά). Γιατί να χαλάσουμε φέτος την πατέντα?



Υπεραισιοδοξο το σεναριο οτι θα παρουμε αλλους δυο αμερικανους γκαρντ.Απ'οτι εχω καταλαβει απο δηλωσεις και ρεπορταζ απο εδω και απο εκει στο ξεκινημα τουλαχιστον της σεζον με 5 αμερικανους θα κατεβουμε.Αρα μας μενει ενας,ελπιζω, ασσος και δυο ψηλοι.Και το πολυ να παρουμε κανεναν τυπου Σταματη για αντι Τσοχλα.Τωρα για τον χρονο του Κονιαρη,τι να πω.Αυτος πρεπει να κερδιζεται οχι να δινεται εκ των προτερων.Ασε που νομιζω οτι του Κονιαρη του ταιριαζει περισσοτερο ενας ρολος αλλα Μαντζαρη,βοηθητικου γκαρντ που να παιζει διπλα σε εναν καλυτερο παρα να ειναι το κουμαντο της ομαδας.Δεν εχει δειξει ακομα τα απαιτουμενες οργανωτικες ικανοτητες για μενα.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 18 Ιούλ 2018, 22:19

palok έγραψε:δεν τον ξέχασα, αυτό λέω, δεν μου αρέσει το lineup αυτό. είσαι ένας παίκτης μείον με πέρυσι στην περιφέρεια όπου η παρουσία μετα τον μάρτη του petteway έκανε τη διαφορά. γιατί να περιμένω μάρτη να πάρω τον 6ο αμερικανό? τότε που θα χω αποκλειστεί από κύπελλο και τσουλου?

Στο δικό σου το σενάριο είμαστε όμως -1 στους ψηλούς.
Αναγκαστικά θα δώσουμε την Πέμπτη θέση στον καρα.
Εκτός και αν βρεθεί κάποιος άλλος Έλληνας
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 18 Ιούλ 2018, 22:44

όχι σε σχέση με το σενάριό σου. 2 αμερικανοί ψηλοί, μαργαρίτης, λίνος και καρράς. ΑΠλά είπα πιο πάνω οτι μπορεί να κάτσει κανα τρελό σενάριο με καββαδά ή μαυροειδή και να κάνεις μια υπέρβαση. Μπορούν να πούν στον Ιβάν οτι ο παίκτης που θα πάρουμε παίζει σε Ουκρανία, τον ξέρει ο Μίχελ και του χει κάνει Like σε ποστ istangram o γιός του.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Τετ 18 Ιούλ 2018, 22:51

Palοk 2 ψηλους θα παρουμε ....στο 4 θα παμε με Λινο Μαργαριτη και ισως καποιον ακομα Ελληνα.
Αληθεια υπαρχει κανενας Ελληνας ελευθερος 4αρι που να μας κανει ??

Αν και να πω την αληθεια τον Μαυροειδη θα τον ηθελα ....το θεμα ειναι αν ταιριαζει σ αυτο που παιζαμε
περσυ.
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 19 Ιούλ 2018, 03:11

Μας πήραν τον Παπαγιάννη μέσα από τα χέρια οι βάζελοι...

BigBaby, ο Σαλούστρος θα συνεχίσει με Προμηθέα..
Ο άλλος ο μούσιας ο Γιαννόπουλος που έπαιζε στο Ρέθυμνο, τεσσάρι είναι;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 19 Ιούλ 2018, 07:58

Θα θελα και εγώ τον Γιαννόπουλο αλλά δυστυχώς μας πρόλαβε η κούλα και υπέγραψε εκεί συμβόλαιο.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες