Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 10 Αύγ 2017, 15:04

dtown έγραψε:Ντρεπονται να τον ανακοινωσουν τον δανεικο που ειναι κλεισμενος εδω και μηνα...αυτο τα λεει ολα για αυτη την κινηση.

Κατα τ'αλλα τον Καρρα τι να τον κανουμε?Οποιος ειδε u20 καταλαβαινει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να σταθει στην Α1 αυτη τη στιγμη ουτε σαν 5ος.Αν δεν πηραν τον Μουρατο γιατι θελουν να προωθησουν τον Καραμανωλη να κανουν το ιδιο με τον Καμπουριδη.Η φροντ λαιν δεν μου γεμιζει το ματι.Μαργαριτης παταει τα 35,Χρυσικοπουλος ξεκινησε καλα και μετα θυμισε το αιωνιο ταλεντο.Χαραλαμποπουλος υποτιθεται οτι θα παιξει στο 4 αλλα ειναι τεραστιο ερωτηματικο ποσο μπορει να σταθει εκει σε επιπεδο ανδρων..Υπαρχει μια κενη θεση ξενου.Συντομα θα καταλαβουν οτι πρεπει να τη χρησιμοποιησουν γιατι με αυτη την 5αδα ψηλων δεν βγαινει η χρονια.


Απο που προκυπτει αυτο οτι ντρεπονται και γιατι να ντρεπονται? Αλλου ειναι η ντροπη εδω και χρονια
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Πέμ 10 Αύγ 2017, 17:44

palok έγραψε:
McCarthy έγραψε:1. To μπάτζετ θα είναι γύρω στα 800 χιλιάρικα. Τσοντάρει ο ρώσος και φέτος είμαστε πιο χαλαρά με τα χρέη.


ε τότε είναι μ@λ@κες. τους ειχα έτοιμους 6 αμερικανάκια μούρλια. και ήμουνα και θεςς τόσο καιρό θα κανα την προεργασία μου. Φτού σας, έχασα και την προμήθεια από τους φίλοι μου τους μανατζαρέοι.

PS: από την άλλη δεν είναι λίγο κουφό να χεις 800 και να μην μπορείς να χτυπήσεις έναν εκ των αθηναίου, κατσίβελη, τσαιρέλη, καββαδά?


Κοίτα...Κόνιαρης, Τσόχλας, Ζάρας, Χαραλαμπόπουλος, Μαργαρίτης και Χρυσικόπουλος είναι πάνω κάτω στα 40-50 χιλιάρικα, οπότε μάνι μάνι πάμε στα 300, ε βάλε κι ένα 500άρικο για τους υπόλοιπους 5 ξένους (ο Λάκι είναι λίγο πιο κάτω νομίζω) και από 15 χιλιάρικα οι δύο μικροί, φτάσαμε στα 800.000.
Ο Καββαδάς κάπου διάβασα πως ζητάει 150, για τη θέση του Τσαϊρέλη ο Τέλης φαντάζομαι δε θα ήθέλε να κακοκαρδίσει τον Μαργαρίτη και τον Κούκοτς των φτωχώνε, πήρανε και τον Κρουμπάλι, οπότε δε προχώρησαν.
Κι εμένα πάντως δε μου βγαίνει στους ψηλούς. Μοναδικό σοβαρό κορμί είναι ο Καναδός, ο Κρουμπάλι είναι πολύ σοφτ, ο Μαργαρίτης δεν είναι ο παλιός Μαργαρίτης, ο Λίνος φοβάται και τη σκιά του και ο Καρράς πέρσι δεν έπαιζε ούτε στην Α2. Αν είναι ας κρατούσαν τον Κώττα.

Και στην τελική αν τερμάτισες το μπάτζετ σου, αλλά βλέπεις ότι δε βγαίνει στους ψηλούς, δώσε ένα 30άρι και πάρε έναν μαύρο Τσέκο σαν εκείνον τον απίθανο τον Πέτγουει που μας είχαν φέρει (όχι την παιχτούρα τον συγχωρεμένο), τη χρονιά που έδιναν κολώνιες δώρο, να μπαίνει μέσα για κανένα 7λεπτο-8λεπτο να κάνει 5 φάουλ και να βγαίνει!
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 11 Αύγ 2017, 06:06

Εναν ιγκορ κουντελιν εχω απωθημενο να δω στον ΠΑΟΚ, οποιος τν θυμαται καταλαβαινει τι εννοω
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 11 Αύγ 2017, 07:51

10 Ιουλίου

RoMaN έγραψε:Πέρσι στις αρχές της χρονιάς ήσαν όλοι απαισιόδοξοι, αλλά εγώ αισιοδοξούσα..

Φέτος βλέπω τις τελευταίες ώρες (από τον Lillard και μετά κυρίως) μια ίσως συγκρατημένη αισιοδοξία..την οποία εγώ δεν μοιράζομαι. Προβλέπω 5ο-6η θέση, χωρίς βέβαια να έχω δει το ρόστερ συμπληρωμένο, αλλά δεν έχω καλό προαίσθημα για φέτος.



11 Αυγούστου και έχουν καταφέρει να μεταστρέψουν τη ψυχολογία μου, με τις μεταγραφές που ήρθαν και τους 2-3 που περιμένουμε για να κλείσει το ρόστερ... Τώρα με έχει φτάσει η τσαπού στο σαγόνι από τη καύλα και περιμένω πώς και πώς να αρχίσουν τα φιλικά να ρίξουμε 80άρες και να ξεκινήσουμε ακμαίοι το πρωτάθλημα τον Οκτώβρη!! Μη γίνει καμιά πουστιά στη κλήρωση και χάσω τους αγώνες με γαύρο (εντός-εκτός) και κανένα εντός έδρας ντέρμπι......

ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΙ ΠΟΡΝΕΣ ΟΙ ΜΕΡΕΣ!!!!!!!!!!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 11 Αύγ 2017, 17:59

Κι εγω φουλ ενθουσιασμενος ειμαι με το μπασκετ
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 19:23

PNG

Ζήτησε να μείνει ελεύθερος ο Χαραλαμπόπουλος
Σύμφωνα με φημολογία των τελευταίων ωρών, ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος ζήτησε να μείνει ελεύθερος από τον ΠΑΟ και να συνεχίσει στον ΠΑΟΚ με ελεύθερη μεταγραφή, υπογράφοντας πολυετές συμβόλαιο με τον Δικέφαλο του Βορρά του Ηλία Παπαθεοδώρου. Παρ΄ότι χαρίζει, όλο του το συμβόλαιο στους Πράσινους, ο εκνευρισμός του Δημήτρη Γιαννακόπουλου είναι έκδηλος.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 12 Αύγ 2017, 19:48

Πάμε να τους τρυπήσουμε και στο μπάσκετ; γουστάρω!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 19:55

Τρυπαμε τον βαζελο εεεεε :opaokara: :opaokara:
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 12 Αύγ 2017, 20:01

Μαυρο Χιονι έγραψε:Πάμε να τους τρυπήσουμε και στο μπάσκετ; γουστάρω!


τί εννοείς?

PS: υπάρχει και ποστάρισμα ΔΓ. κατέβηκε :?:
PS2: έτσι και τον πάρουμε ελεύθερο παίρνω φανέλα χαραλαμπόπουλος :mrgreen: :opaokara:
Τελευταία επεξεργασία από palok και Σάβ 12 Αύγ 2017, 22:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 12 Αύγ 2017, 20:41

Να τον πάρουμε ελεύθερο εννοώ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 12 Αύγ 2017, 20:43

ναι η ερώτησή μοθ είναι ποιό τρύπημα τους κάναμε στη μπάλα? έχουμε πάρει καναν παίκτη τους τα τελευταία 90 χρόνια?

PS: τρύπημα σε μια ομάδα με 6 πρωταθλητριών αν της πάρεις τον χαραλαμπόπουλο? οκ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 12 Αύγ 2017, 20:55

Ειναι τρυπηματακι Θωμα μου,οπως και να το κανουμε,το να φτηνει ενας νεαρος τον εξαστερο ιδιοκτησιας πρεζακια-κοκακια για τα ματια του ΠΑΟΚ του αρθρου 99 δεν ειναι λιγο πραγμα.
Εχω και κατι αλλο στο μυαλο μου που δεν θελω να το γραψω ακομα,αν παντως ο παιχτης δεν ερθει δανεικος η ΚΑΕ κερδιζει ενα διαρκειας ακομα απο εμενα,οπως εγραψα δεν ειχα σκοπο να παρω φετος.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 12 Αύγ 2017, 21:00

Όσο να ναι στο ποδόσφαιρο είμαστε από πάνω, το ίδιο και στο βόλεϊ. Γενικά στα ερασιτεχνικά αθλήματα δε μας βλέπουν πλέον στα περισσότερα, ένα μπάσκετ τους έμεινε. Και όσο να ναι ο ΠΑΟΚ των στρμωγμενων οικονομικών έστω και αυτό το θεωρώ τρυπημα
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 12 Αύγ 2017, 21:35

obanebane έγραψε:Ειναι τρυπηματακι Θωμα μου,οπως και να το κανουμε,το να φτηνει ενας νεαρος τον εξαστερο ιδιοκτησιας πρεζακια-κοκακια για τα ματια του ΠΑΟΚ του αρθρου 99 δεν ειναι λιγο πραγμα.


αν και η συζήτηση είναι σε παντελώς θεωρητικό επίπεδο διαφωνώ. δεν φτύνει κανέναν τράκη. ο τράκης έδιωξε γιάνκοβιτς για πλάκα, πήρε αντετοκούμπο-λοτζέσκι, κράτησε ρίβερς, ο χαραλαμπό θα παίξει του αγιού λούτσου ανήμερα. Η πρέζα του τράκη είναι οι τίτλοι, τίποτε άλλο, κανένας χαραλαμπόπουλος. Επί της ουσίας αυτό που κραυάω είναι το ίδιο το παιδί να κατάλαβε οτι αυτή τη στιγμή, αθλητικά κυρίως, δεν είναι για ΠΟΛΛΑ. όταν λέω πολλά μιλάω για νέο φάνη, γαλακτερό, οικονόμου, περπέρογλου, παπανικολάου κλπ. Μακάρι να το κατάλαβε αυτό και να βάλει το κεφάλι κάτω και να δουλέψει. Του εύχομαι κάθε επιτυχία ακόμα και μακριά απο΄την ομάδα μου.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 12 Αύγ 2017, 22:03

Το παιδί αυτό υπόγραψε πρόσφατα 8ετες συμβόλαιο στον βαζελο,το να το διαγράφει θέλοντας ουσιαστικά να παίξει,πράγμα που δεν θα έκανε εκεί για τα επόμενα 1-2 χρόνια τουλάχιστον,κάτι λέει.
Δεν είπα ότι θα τους πάρουμε τον Ριβερς η τον Καλαθη,πάμε να τους πάρουμε όμως έναν παίχτη που τον θεωρούν ότι πιο ελπιδοφόρο έχουν.
Αν δεν τον πείραζε τον κοκακια αυτο που παει να γινει δεν θα έγραφε αυτά που έγραψε,βέβαια το κατέβασε αμέσως οπότε κάτι άλλαξε.
Σε γενικές γραμμές δε διαφωνώ με το ποστ σου,άλλωστε τη γνώμη μου για τον παίχτη την έχω γράψει.
Για να ζήτησε να φύγει θεωρεί ότι δεν πρόκειται να παίξει ποτέ οταν υπαρχουν έξι Αμερικάνοι στο ροστερ μιας ομάδας που κυνηγάει Ευρωλίγκα.
Σίγουρα όμως θα τον πλανεψαν και τα λόγια του Παπαθεοδωρου για σημαντικό ρόλο στον ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες