Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό dtown » Κυρ 09 Ιούλ 2017, 18:57

φoβερη ντετεκτιβικη δουλεια αδερφε..ετσι εξηγειται η καθυστερηση..περιμεναμε να βολεψουμε και την γκομενα του..

παντως σε αρθρο του ο Βλαχοπουλος λεει οτι οποιος παρει τον Χαραλαμπουλο θα τον πληρωσει κιολας!!τουλαχιστον ενα κοματι απο τα 200 χιλιαρικα που παιρνει..Οποτε ξεχαστε το τζαμπα και τα λεφτα να πανε σε καλο αμερικανο

απο αθρο του Κουση

"Ο ΠΑΟΚ έκλεισε, λέει η φήμη, πολύ καλό περιφερειακό, πέραν του Ντίλαρντ. Νομίζω το γράφει κι ο ιερέας του ΠΑΟΚτσήδικου μπασκετικού ρεπορτάζ με το φιλοσοφικό όνομα. Ο Κλείτος. Απλά εμείς επειδή γράφουμε μόνο φήμες, προσθέτουμε ότι πρόκειται για παικτρόνι ολκής, που θα κάνει – στα λόγια – καλό δίδυμο με τον Ντίλαρντ! Για να δούμε και στο παρκέ"

Στην αρενα στο εξωφυλο λεει για εναν Χαρπερ,δεν ξερω αν εννοει αυτον..αντε βρες ποιος Χαρπερ ειναι απο τους 1000 που υπαρχουν.Αν καποιος την αγορασε και ξερει ας μας πει.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 09 Ιούλ 2017, 21:44

paok_basket έγραψε:3) Ειναι ενας παικτης για τον οποίο δεν μπορεις με βεβαιοτητα οτι ειναι scoring guard ή play maker. Ο λόγος ειναι οτι ειναι αξαιρετικος στο pnr, τόσο δημιουργία μέσα από αυτό, όσο καο στην εκτέλεση.


θα ήθελα πολύ να μου ποστάρεις ένα scouting report ή video στο οποίο φαίνεται οτι ο παίκτης είναι play maker. Καταρχάς παίκτης playmaker ο οποίος σε 800 videoς που έχω δεί δεν τον έχω δεί να πασάρει σε ΜΗ pick"roll offence κάνει νιάου νιάου οτι ΔΕΝ είναι playmaker. To ασσιστ/to ratio λέει επίσης πολλά το οποίο άφησες ασχολίαστο. Ας μην μπώ σε advanced stats, είχα ποστάρει εδώ όχι πολύ παλιά ένα πολύ ωραίο άρθρο από το bleachreport για τα είδη των παικτών που παίζουν στον άσσο. Στο 80% των περιπτώσεων όπου παίζει κυρίως κεντρικό p&r αλλά και πλάγιο εκτελεί. Την πάσα δίπλα σε σουτέρ προσωπικά δεν την κατατάσσω ως πάσα οργανωτή. Μέσα-έξω παιχνίδι δεν βλέπω ΕΠΟΥΔΕΝΙ να έχει. Court vision πολύ χαμηλό (διότι ο παίκτης ΕΚΤΕΛΕΙ όπως και όποτε θέλει- OK και ο Westbrook PG είναι για το ΝΒΑ). Πασάρει καλά στον roller. OK ναι, έτσι δείχνει. Ερώτηση? ποιός θα είναι ο screener στην pick&roll offence Του Παπαθεοδώρου? Θα παίξει pick&roll offence o παπαθεοδώρου? φαντάζεσαι οτι πρέπει να ναι μανούλα ο roller *τύπου μπόγρης) για να ταιστεί ε? A και για να μην το ξεχάσω, και ο περσινός Bryant έπαιζε ΠΟΙΝΤ ΓΚΑΡΝΤ στη Siena. OMG. Και κάτι τελευταίο για να μην μαλώνουμε: πές μου με ποιόν παίκτη μοιάζει ο Dillard Και πές μου 3-4 ομάδες που έχουν τέτοιο παίκτη στον άσσο και ποιούς άλλους έχουνε μαζί του στο back court.

paok_basket έγραψε:Γνώμη μου λοιπόν ειναι οτι, από την στιγμή που υπάρχει και ο Κόνιαρης, δεν θα έρθει άλλο γκαρντ που θα χρειάζεται τοσο πολυ την μπάλα στα χέρια του.


μπορούμε να συζητήσουμε αρκετά για το αν ο Harrow είναι ο παίκτης που πρέπει να κολλήσει δίπλα στον Dillard ή ο Odum ας πούμε. Αλλά κλείνω τα μάτια μου και όσους βαθμούς ελευθερίας και να αφήσω στο σύστημα, η χημεία λέει οτι τέτοιοι παίκτες θέλουν ένα άσσο δίπλα τους. Για Κόνιαρη, αν ο Dillard (πρώην πρώτος σκόρερ στην Α1 όσο έπαιξε) υπολογίζεται για 27', ο Κόνιαρης στα 19 του πόσο θα παίζει? Και αν ο Dillard παίζει στον άσσο όπως προτείνεις, γιατί αυτός που θα είναι στο 2 πρέπει ΠΑΙΚΤΙΚΑ να λέγεται Κόνιαρης? Και όχι ένας άλλος αμερικανός ας πούμε (ας πούμε οτι εγώ κάνω ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΛΑΘΟΣ και βάζω τον Dillaard λάθος στο 2)? Και αν ο Dillard πάει για 27, ο Κόνιαρης για 19' (λογικό ακούγεται), πώς στο διάολο θα βγούν τα υπόλοιπα ποιοτικά 34' ? Με τον ΑΠόλλωνα και τον μουράτο?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 10 Ιούλ 2017, 01:47

Πέρσι στις αρχές της χρονιάς ήσαν όλοι απαισιόδοξοι, αλλά εγώ αισιοδοξούσα..

Φέτος βλέπω τις τελευταίες ώρες (από τον Lillard και μετά κυρίως) μια ίσως συγκρατημένη αισιοδοξία..την οποία εγώ δεν μοιράζομαι. Προβλέπω 5ο-6η θέση, χωρίς βέβαια να έχω δει το ρόστερ συμπληρωμένο, αλλά δεν έχω καλό προαίσθημα για φέτος.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 10 Ιούλ 2017, 09:59

Truck against Dinkinks (Lillard)
:)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Δευτ 10 Ιούλ 2017, 10:40

dtown έγραψε:φoβερη ντετεκτιβικη δουλεια αδερφε..ετσι εξηγειται η καθυστερηση..περιμεναμε να βολεψουμε και την γκομενα του..

παντως σε αρθρο του ο Βλαχοπουλος λεει οτι οποιος παρει τον Χαραλαμπουλο θα τον πληρωσει κιολας!!τουλαχιστον ενα κοματι απο τα 200 χιλιαρικα που παιρνει..Οποτε ξεχαστε το τζαμπα και τα λεφτα να πανε σε καλο αμερικανο

απο αθρο του Κουση

"Ο ΠΑΟΚ έκλεισε, λέει η φήμη, πολύ καλό περιφερειακό, πέραν του Ντίλαρντ. Νομίζω το γράφει κι ο ιερέας του ΠΑΟΚτσήδικου μπασκετικού ρεπορτάζ με το φιλοσοφικό όνομα. Ο Κλείτος. Απλά εμείς επειδή γράφουμε μόνο φήμες, προσθέτουμε ότι πρόκειται για παικτρόνι ολκής, που θα κάνει – στα λόγια – καλό δίδυμο με τον Ντίλαρντ! Για να δούμε και στο παρκέ"

Στην αρενα στο εξωφυλο λεει για εναν Χαρπερ,δεν ξερω αν εννοει αυτον..αντε βρες ποιος Χαρπερ ειναι απο τους 1000 που υπαρχουν.Αν καποιος την αγορασε και ξερει ας μας πει.


O Ron Harper λες βγαζει καμια χρονια Ελλαδα?
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Δευτ 10 Ιούλ 2017, 15:54

Αν θυμάμαι καλά ο aver είχε αναφέρει για το όνομα του πιτσιρικά Βασίλη Μουρατου εδώ μέσα και σήμερα έχουν βγάλει και άρθρο κάποιοι.
Από inpaok: Οι μεταγραφικές εξελίξεις τρέχουν στον ΠΑΟΚ και μετά την απόκτηση των Θοδωρή Ζάρα και Κέβιν Ντίλαρντ, στρέφεται στις υπόλοιπες περιπτώσεις που εξετάζει.
Με στόχο να μπουν οι βάσεις για το μέλλον, στον Δικέφαλο ασχολούνται με την περίπτωση του Βασίλη Μουράτου, που πρόσφατα έμεινε ελεύθερος από τον Ολυμπιακό.
Συγκεκριμένα, ο 20χρονος γκαρντ διατηρεί εξαιρετικη σχέση με τον Ηλία Παπαθεοδώρου, ο οποίος εκτιμάει το ταλέντο και τις δυνατότητες του, έχοντας συνεργαστεί με μεγάλη επιτυχίες στην εθνική ομάδα.
Έτσι, ειναι πολύ πιθανό οι επιτελείς της «ασπρόμαυρης» ΚΑΕ το επόμενο διάστημα να κινηθούν για την απόκτησή του, καθώς επιθυμούν η ομάδα να στελεχωθεί με ταλαντούχους και εξελίξιμους παίκτες, όπως είναι φυσικά ο Αντώνης Κόνιαρης, που αποτελεί πια βασικό μέλος.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 10 Ιούλ 2017, 16:44

διάβασα τον Κλείτο σήμερα περί Dillard Και μπερδεύτηκα. Τελικά τί παίκτη θέλει στο 2 ο Dillard αφού αυτός είναι οργανωτής? με ποιά έννοια ιδιανικός είναι ο Κόνιαρης? Ποιά είναι η ομάδα σε CL, Eurocup και Euroleague που έχει βασικό Point guard Παίκτη τύπου Dillard (δλδ τύπου Tyrese Rise ή παλιού Φρανκι κινγκ)?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 10 Ιούλ 2017, 17:24

palok έγραψε:διάβασα τον Κλείτο σήμερα περί Dillard Και μπερδεύτηκα. Τελικά τί παίκτη θέλει στο 2 ο Dillard αφού αυτός είναι οργανωτής? με ποιά έννοια ιδιανικός είναι ο Κόνιαρης? Ποιά είναι η ομάδα σε CL, Eurocup και Euroleague που έχει βασικό Point guard Παίκτη τύπου Dillard (δλδ τύπου Tyrese Rise ή παλιού Φρανκι κινγκ)?


Η σκέψη του να παίζει ο Κόνιαρης με τον Dillard είναι ακριβώς η ίδια με το να παίζει ο Σπανούλης με το Μάντζαρη.
Σπανουλης και Ντιλαρντ είναι άσοι που δημιουργουν καταστάσεις πικ εν ρολ με συγκεκριμένους ψηλους (οχι ίδιου επιπέδου αλλά ακριβώς το ίδιο στυλ) με ανάγκη να κρυφτουν στην αμυνα από σκληρό αμυντικό στο 1-2 που και οι δύο έχουν ανάγκη από βοήθεια στο κατεβασμα της μπάλας αν δεν έχουν ασό δυο δίπλα τους και που σουτάρουν και οι δύο πολύ συχνα κατευθείαν μετα το σκριν.
Χρειάζεται καλό αμυντικό τριάρι με σουτ για βασικό, ο Μουράτος δεν είναι κακή κινηση και με δύο αθλητικά μαυράκια στο 5 είσαι τετράδα.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 10 Ιούλ 2017, 17:27

dtown έγραψε:Ασχετο αλλα περα απο τις ενστασεις λογω Βαζελου και αγωνιστικα να το δεις ο Χαραλαμποπουλος αυτη τη στιγμη ειναι χειροτερος απο τον Πεινερς..Πολυ χειροτερος.Το οτι εκανε παππαδες στις μικρες εθνικες δεν μου λεει πολλα.Και ο Σιπαχι ηταν σουπερ σταρ σε αυτες τι ηλικιες και τωρα βολοδερνει απο τη μια μεσαια τουρκικη ομαδα στην αλλη..ο Χαραλαμοπουλος ειναι τελειως λαπας αθλητικα..Πως θα κανει αυτος καριερα στο 3 δεν ξερω,αμα γινει το αναποφευκτο θα παει χαμενη τζαμπα μια θεση στο 3 και οσοι περιμενουν οτι θα ερθει και θα χωνει 25αρες θα απογοητευτουν.


Συμφωνώ 100 % με μία υποσημείωση, ο Πέινερς δεν έχει σουτ που είναι σημαντικό για τριαρι, αλλά ναι ανάμεσα στους δύο εννοείται τον Πεινερς.
Υ. Γ. Δε νομιζω να πήρε τοσα πολλά ο Ζάρας όσα ανέφερες (110 για δύο χρόνια).
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό dtown » Δευτ 10 Ιούλ 2017, 19:08

Ιάσονας έγραψε:Υ. Γ. Δε νομιζω να πήρε τοσα πολλά ο Ζάρας όσα ανέφερες (110 για δύο χρόνια).



H Forza το εγραψε..και εμενα μου φανηκε μεγαλο το ποσο.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 10 Ιούλ 2017, 20:34

Ιάσονας έγραψε:
palok έγραψε:διάβασα τον Κλείτο σήμερα περί Dillard Και μπερδεύτηκα. Τελικά τί παίκτη θέλει στο 2 ο Dillard αφού αυτός είναι οργανωτής? με ποιά έννοια ιδιανικός είναι ο Κόνιαρης? Ποιά είναι η ομάδα σε CL, Eurocup και Euroleague που έχει βασικό Point guard Παίκτη τύπου Dillard (δλδ τύπου Tyrese Rise ή παλιού Φρανκι κινγκ)?


Η σκέψη του να παίζει ο Κόνιαρης με τον Dillard είναι ακριβώς η ίδια με το να παίζει ο Σπανούλης με το Μάντζαρη.
Σπανουλης και Ντιλαρντ είναι άσοι που δημιουργουν καταστάσεις πικ εν ρολ με συγκεκριμένους ψηλους (οχι ίδιου επιπέδου αλλά ακριβώς το ίδιο στυλ) με ανάγκη να κρυφτουν στην αμυνα από σκληρό αμυντικό στο 1-2 που και οι δύο έχουν ανάγκη από βοήθεια στο κατεβασμα της μπάλας αν δεν έχουν ασό δυο δίπλα τους και που σουτάρουν και οι δύο πολύ συχνα κατευθείαν μετα το σκριν.
Χρειάζεται καλό αμυντικό τριάρι με σουτ για βασικό, ο Μουράτος δεν είναι κακή κινηση και με δύο αθλητικά μαυράκια στο 5 είσαι τετράδα.


αν θυμάμαι καλά ήμουν ο πρώτος τουλαχιστον εδω μεσα που έγραψα οτι ο Κόνιαρης πρέπει να γίνει Μάντζαρης, αυτό του ταιριάζει, πολύ πολύ πρίν φέρουμε τον Ντίλαρντ. Εδώ όμως υπάρχει ένα αλλά: ο Κόνιαρης δεν είναι ακόμα Μάντζαρης, το σουτ του είναι αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι αναξιόπιστο και επίσης οι playmaking Ικανότητες υπό αμφισβήτηση (ξαναλέω τώρα που μιλάμε). Το ερώτημα λοιπόν είναι, με δυνατότητα να πάρεις άλλους 5 αμερικανούς, ποιός ο λόγος να έχω βασικό τον Κόνιαρη? και επίσης, τελικά εσύ συμφωνείς οτι ο Χ Κόνιαρης (Μάντζαρης) πρέπει να είναι ο βασικός άσσος και στο 2 ο Dillard (Σπανούλης)?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 10 Ιούλ 2017, 21:28

Αν ρωτάς αν ο Κονιαρης ειναι στο επίπεδο του μαντζαρη δεν είναι όμως ο μαντζαρης στο περιστέρι ειχε 55% στις βολες, το potential του κονιαρη είναι σαφως καλύτερο. Επίσης άλλο eurocup και άλλο ευρωλίγκα. Γενικά ο Κονιαρης δεν ειναι για βασικός στον ΠΑΟΚ απο την άλλη ποσα μεγαλυτερα ταλέντα βλέπεις στο πρωτάθλημα, ας πουμε ο φλιωνης και ο διπλαρος απο το ρουλη ειναι αστείοι μπροστα του, αν το σκεφτείς μονο αυτος και ο Παπαδάκης του κολοσσού εδειξαν κάποια πράγματα φετοςσαν ταλεντα. Αν ήμασταν παρτιζαν αντι ΠΑΟΚ δεν θα διανοουμασταν να μην ειναι βασικος ακριβως επειδή είναι 20χρονος. Τωρα που μιλάμε για ασο δυο στον ΠΑΟΚ έχοντας το συγκεκριμένο μπατζετ ποσο καλύτερο παικτη απο τον κονιαρη θα παρεις απο Αμερική έχοντας κανει υπέρβαση με ντιλλαρντ με τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά ειδικά στην άμυνα, ποσο γρηγορα θα προσαρμοστεί και τι νόημα έχει να τον ετοιμάζεις για την επομενη του ομάδα πχ οντουμ.
Προσωπικά ήθελα θα ηθελα και αλλον έναν αμερικανό ποιντ γκαρντ με καλύτερο ball handling για συνδυασμό με ζαρα στο δυο, και στο τρια πεινερς και εναν αθλητικο με τριποντο, αλλά σας ζευγάρι ασος δυο δενουν πολυ πιστεύω αν και ολα στο παρκέ θα κριθούν. Παντως είναι απο τις χρονιές που εχω αισιοδοξία για το τι θα δούμε σαν θέαμα μέχρι στιγμής και οι δυο μεταγραφές μου αρέσουν και γενικά σαν να θέλουν να παίξουν μετα απο χρόνια κανονικο μπασκετ.
Αν παρει και δυο αθλητικούς ψηλούς στο 4 και στο 5 προβλεπω καλή χρονιά τουλάχιστον δε θα μας τρελάνουν με αλλοπρόσαλλο μπασκετ.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 10 Ιούλ 2017, 22:11

Τον Dillard τον θυμάμαι από την πετυχημένη του θητεία σε Απόλλωνα. Επίσης έχει πλούσια ευρωπαϊκή εμπειρία. Στον ΠΑΟΚ πιστεύω ότι θα έχει "licence to kill". Με τον νέο κόουτς μάλλον θα δούμε πολυ run and gun ρυθμούς. Oι Κονιαρης - Τσόχλας θα αναλάβουν να ηρεμούν την ομάδα για κάποια διαστήματα.
Για Χαραλαμπόπουλο: αν έρθει θα πρέπει (για τον εαυτο του) να αρπάξει την ευκαιρία απο τα μαλλιά και να κάνει γεμάτη (και κυρίως στα ατομικά στατιστικα του..) σεζόν. Αυτό μπορει να βγει σε καλό και της ομάδας αλλά μπορεί και να μας κάνει ζημιά!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3621
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 11 Ιούλ 2017, 09:40

αυτός ο μουράτος λέει 15 πόντους, 7 rewbounds, 6 assists, 2 κλεψίματα. lebron?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 11 Ιούλ 2017, 09:59

οφφτοπικ αλλα να το δειτε οι μπασκετικοι

Πραγματοποιείται σήμερα στη Γενεύη η κλήρωση των τριών προκριματικών φάσεων, αλλά και της κανονικής περιόδου του Basketball Champions League, όπου μετέχει και ο ΠΑΟΚ.
Η διαδικασία θα ξεκινήσει στις 15:00 και θα μεταδοθεί ζωντανά μέσα από την σελίδα του ΠΑΟΚ στο facebook.

http://www.paokbc.gr/news/news/5658
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες