Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Τρί 19 Δεκ 2017, 01:55

Όχι και αθλητικός ο Κλαντον βρε παιδιά!!! Άλλον παίκτη βλέπαμε πέρσι; Με το ζόρι καρφώνει και είναι 2.06, δεν είναι σε καμία περίπτωση πιο αθλητικός από τον Κλασεν, απλά είναι πιο δυνατός και με εξαιρετικές καλύτερες τοποθετήσεις. Αθλητικός σε καμία περίπτωση
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό proedros » Τρί 19 Δεκ 2017, 02:08

Chuck Norris έγραψε:Όχι και αθλητικός ο Κλαντον βρε παιδιά!!! Άλλον παίκτη βλέπαμε πέρσι; Με το ζόρι καρφώνει και είναι 2.06, δεν είναι σε καμία περίπτωση πιο αθλητικός από τον Κλασεν, απλά είναι πιο δυνατός και με εξαιρετικές καλύτερες τοποθετήσεις. Αθλητικός σε καμία περίπτωση


Πως είναι δυνατόν ρε φίλε να παίρνεις όλα τα σκουπίδια με χαώδη διαφορά από τον δεύτερο και μάλιστα τα περισσότερα επιθετικά και να μην μπορείς να πηδήξεις??Άντε έχεις καλές τοποθετήσεις αλλά είναι δυνατόν να φτάνει μόνο αυτό??Και από την άλλη να μπορείς να κόψεις ψλότερους παίκτες από σένα όντας ο κορυφαίος μπλοκέρ στο πρωτάθλημα?!! Όσο για το κάρφωμα φίλε δεν έχει καμία σχέση το ύψος...Έχεις δει το Τσαιρέλη να καρφώνει συχνά??Τον Μαργαρίτη??Δεκάδες περιπτώσεις ψηλών έχουν περάσει που για διάφορους λόγους προτιμούσαν αντί να καρφώνουν, απλά να σπρώχνουν την μπάλα στο καλάθι...Επιμένω πως δείχνει βαρύς αλλά στην ουσία δεν είναι...Όπως και να έχει μακάρι να έρθει στην ομάδα...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4538
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 19 Δεκ 2017, 02:20

Chuck Norris έγραψε:Όχι και αθλητικός ο Κλαντον βρε παιδιά!!! Άλλον παίκτη βλέπαμε πέρσι; Με το ζόρι καρφώνει και είναι 2.06, δεν είναι σε καμία περίπτωση πιο αθλητικός από τον Κλασεν, απλά είναι πιο δυνατός και με εξαιρετικές καλύτερες τοποθετήσεις. Αθλητικός σε καμία περίπτωση


Ενταξει ρε συ, ποιος ειναι ο ορισμος του αθλητικο παικτη για σενα? Οκ δεν ειναι και Μπατιστ αλλα ειναι παρα πολυ αθλητικος ο Κιθ. Απλα το στυλ του θυμιζει παλιο σκαρι 5αρι
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τρί 19 Δεκ 2017, 02:24

proedros έγραψε:
cellophan έγραψε:
Dimg4 έγραψε:Οχι και αντικατασταση Κρουμπαλι, ειδικα τωρα που βρισκει τα πατηματα του. Νομιζω με κλαντον θα ταιριαξουν απολυτα και επιτελους θα εχουμε αθλητικο διδυμο


Αθλητικό δίδυμο με τον έναν από τους δύο να είναι ο Κηθ, δεν υφίσταται....αν ήταν και αθλητής θα έπαιζε στην άλλη μεριά του ατλαντικού γιατί ταλέντο έχει μπόλικο.


Για να έχεις κατά μέσο όρο 10 ριμπάουντ ανά αγώνα δεν νομίζω να αρκεί να κάνεις μόνο μάγια στην μπάλα...Πρέπει και να πηδάς λιγάκι...Επιπροσθέτως δεν νομίζω να βγήκε τυχαία πέρσι στο πρωτάθλημα πρώτος ριμπάουντερ (ο δεύτερος είχε 67 ριμπάουντ λιγότερα!) και πρώτος μπλοκέρ...Κοίταξε το λίγο αυτό...Μπορεί το στυλ του να είναι λίγο αναχρωνιστικό και να θυμίζει άλλες εποχές αλλά την δουλεια του την κάνει και μάλιστα πολύ καλά.


Αναμφισβήτητα την κάνει τη δουλειά του....δεν είναι το στυλ του μόνο αναχρονιστικό....είναι και το κορμί του....είναι σαν να βγήκε από τα 80s. Και επειδή ακριβώς κάνει τη δουλειά του, τονίζω το ταλέντο του. Γιατί αθλητικά πάσχει πολύ.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3113
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 19 Δεκ 2017, 02:25

Τον Μπεργουολντ μου θυμιζει!
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Odi » Τρί 19 Δεκ 2017, 09:07

Προφανώς δεν είναι αθλητικός ο Κλάντον. Ο Κρουμπάλι από την άλλη παίζει καθαρά λόγω αθλητικών προσόντων. Ο τύπος είναι 100+ κιλά και παίζει να μην έχει γραμμάριο λίπους επάνω του.

Ο Κλάσεν είναι πολύ soft και στην άμυνα οι αντιδράσεις του θυμίζουν ερασιτέχνη ορισμένες φορές. Μπορεί δηλαδή να χάνουμε σε ύψος, αλλά κερδίζουμε σε σημείο αναφοράς στην ρακέτα, άμυνα και ριμπάουντ και επίθεση.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Τρί 19 Δεκ 2017, 10:28

Καλημέρες
Ο Κιθ, λόγο της τρομερής δύναμης και της μαχητικοτητας του μπορει, παίρνει πολύ καλές θέσεις κάτω από την ρακέτα, αυτό είναι που τον κάνει να μαζεύει τα ριμπάουντ με το τσουβάλι.
Αθλητικό θεωρώ εγώ έναν παίκτη που θα είναι και γρήγορος αλτικος και δυνατός (Κρουμπαλι από το φετινό μας ροστερ, Γλυνιαδακης από το περσινό :lol: , αλλά και παίκτες όπως ο Γκιστ,Σινγκλεντον,Μπιρτς ή τα σαπάκια αμερικάνους που είχε φερει στο 5 ο αρης πέρσι, οι οποίοι ήταν κακοί παικτες ,αλλά αθλητικοί Τζακσον κ Μπακνερ τα ονοματα τους αν θυμαμαι καλα).
Το σίγουρο είναι πως, άμα έρθει, δυναμώνει την ομάδα σε τομείς που είχε τεράστιο πρόβλημα και επιτρέπει να προσθέσει μερικά καινούρια στοιχεία στο παιχνίδι της. Αλλά επιμένω πως με τίποτα δεν θα παίρνει τα περσινά λεπτα , κάτι που ίσως βοηθήσει να είναι πιο συγκεντρωμένος.
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Γιώργος Μάτζου 4 » Τετ 20 Δεκ 2017, 21:40

Ο ΠΑΟΚ προχωράει για τον Νταρνέλ Τζάκσον!

Άμεσα κινείται ο ΠΑΟΚ για την ενίσχυσή του, αφού βρίσκεται σε προχωρημένες συζητήσεις με τον Αμερικανό σέντερ Νταρνέλ Τζάκσον (32, 2.06), που αγωνίστηκε πέρσι στην Ρόζα Ράντομ και φέτος στην Γαλλική Μπουλαζάκ...

Δεν αφήνει τον χρόνο να κυλήσει ο ΠΑΟΚ για την αντικατάσταση του Όουεν Κλάσεν. Οι Θεσσαλονικείς είναι σε προχωρημένες συζητήσεις με τον Αμερικανό σέντερ Νταρνέλ Τζάκσον (32, 2.06) που πέρσι αγωνίστηκε στην Πολωνική Ρόζα Ράντομ και φέτος στη Γαλλική Μπουλαζάκ...

Aπο SDNA
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Μάτζου 4
 
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: Πέμ 11 Μάιος 2017, 13:17
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Γιώργος Μάτζου 4 » Τετ 20 Δεκ 2017, 21:54

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον Αμερικανό καλαθοσφαιριστή Darnell Jackson ως το τέλος της αγωνιστικής περιόδου 2017-18.

O Darnell Jackson αναμένεται στη Θεσσαλονίκη στις αρχές της ερχόμενης εβδομάδας.

Ο Darnell Jackson γεννήθηκε στις 7 Νοεμβρίου του 1985 στην Oklahoma, έχει ύψος 2.06 και αγωνίζεται στη θέση του σέντερ.

Μετά τη θητεία στο High School του Midwest City, ο Jackson κέρδισε μια θέση στο κολέγιο του Kansas. Στην τελευταία του χρονιά στην κολεγιακή του καριέρα κατέκτησε το NCAA, έχοντας πολύ σημαντικό ρόλο στην ομάδα του, καθώς είχε 11.2 πόντους και 6.7 ριμπάουντ ανά αγώνα.

Στις 26 Ιουνίου του 2008 επιλέχθηκε στο νούμερο 52 του draft από τους Miami Heat, αλλά μέσω ανταλλαγής που πραγματοποιήθηκε την ίδια μέρα βρέθηκε στους Cleveland Cavaliers. Έμεινε στο ΝΒΑ για 4 χρόνια, έχοντας συνολικά 138 συμμετοχές με τους Cleveland Cavaliers (78 παιχνίδια), Milwaukee Bucks (1 παιχνίδι) και Sacramento Kings (59 παιχνίδια), με 2.2 πόντους και 1.5 ριμπάουντ σε 7.5 λεπτά συμμετοχής ανά αγώνα.

Κατά τη διάρκεια του lock out του NBA το 2011, ο Darnell Jackson ήρθε για πρώτη φορά στην Ευρώπη, παίζοντας στην BC Donetsk, με την οποία είχε 8 πόντους και 3.6 ριμπάουντ στο Eurocup και 7.8 πόντους και 4.9 ριμπάουντ στο ουκρανικό πρωτάθλημα.

Το ξεκίνημα της σεζόν 2012-2013 τον βρήκε στην Κίνα, όπου σε 11 παιχνίδια με τους Xinijang Flying Tigers, είχε 18 πόντους και 9.9 ριμπάουντ, ενώ στη συνέχεια της σεζόν επέστρεψε στην Αμερική για την αναπτυξιακή λίγκα του ΝΒΑ και τους Reno Bighorns, όπου σε 19 ματς είχε 13.8 πόντους και 6.7 ριμπάουντ.

Στην αρχή της επόμενης σεζόν (2013-2014) υπέγραψε με τους Indiana Pacers, αλλά έμεινε ελεύθερος λίγο πριν την έναρξη του πρωταθλήματος, με αποτέλεσμα να υπογράψει στους Shanghai Dongfang Sharks (Κίνα) με τους οποίους είχε 21.8 πόντους και 11.2 ριμπάουντ κατά μέσο όρο σε 37 συμμετοχές.

Τη σεζόν 2014-2015 αγωνίστηκε σε 45 παιχνίδια με τους Westchester Knicks (NBA G-League), μετρώντας 16.1 πόντους και 7.7 ριμπάουντ, ενώ το καλοκαίρι του 2015 έπαιξε και πάλι στην Κίνα (Anhui) έχοντας 17.6 πόντους και 10.5 ριμπάουντ.

Τον Νοέμβριο του 2016 υπέγραψε στην Yesigiresun Belediye (Τουρκια), με την οποία σε 16 παιχνίδια είχε 16.2 πόντους (51.8% στα δίποντα, 36.4% στα τρίποντα, 74.7% στις βολές), ενώ στο τέλος της σεζόν έκανε ένα μικρό πέρασμα από τη Βενεζουέλα και τον Άγιο Δομίνικο.

Τη σεζόν 2016-2017 είχε υπέγραψε στην πολωνική Rosa Radom, με την οποία είχε 10.5 πόντους (52.6% στα δίποντα, 34.5% στα τρίποντα και 70.9% στις βολές) και 6 ριμπάουντ σε 35 συμμετοχές στο πρωτάθλημα Πολωνίας, ενώ σε 14 αγώνες του Basketball Champions League είχε 13.4 πόντους (53% στα δίποντα, 45.5 % στα τρίποντα και 57.8% στις βολές) και 6.9 ριμπάουντ.

Φέτος, ο Darnell Jackson ξεκίνησε την χρονιά στη Γαλλία και συγκεκριμένα στην Bouzalac, με την οποία αγωνίστηκε σε 10 ματς του γαλλικού πρωταθλήματος, μετρώντας 10.6 πόντους (49.1% στα δίποντα, 47.4% στα τρίποντα και 71.4% στις βολές), 4.7 ριμπάουντ και 1.4 ασίστ σε 24.5 λεπτά συμμετοχής ανά αγώνα.
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Μάτζου 4
 
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: Πέμ 11 Μάιος 2017, 13:17
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό dtown » Τετ 20 Δεκ 2017, 21:57

Οτι να ναι...Καλυτερα να κρατουσαν τον Κλασεν..Ειλικρινα.Τον θυμαμαι απο τα ματς περοσυ.Ενα βαρυ κορμι,που βαρουσε και κανα τριποντο.Τιποτα σπουδαιο.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 20 Δεκ 2017, 22:13

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47076
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 20 Δεκ 2017, 22:15

Η million-dollar question είναι: Ποιος θα φύγει;

α) Ο Klassen που αρχίζει να ανεβαίνει;
β) Ο Krubally;
γ) Ο Triche;


Εγώ θέλω το γ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47076
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό theodorosstefan » Τετ 20 Δεκ 2017, 22:19

Ζαντός έγραψε:Η million-dollar question είναι: Ποιος θα φύγει;

α) Ο Klassen που αρχίζει να ανεβαίνει;
β) Ο Krubally;
γ) Ο Triche;


Εγώ θέλω το γ.


και οι τρεις γινεται?
Άβαταρ μέλους
theodorosstefan
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Δευτ 29 Δεκ 2014, 00:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 20 Δεκ 2017, 22:26

Και θα μπαίνω εγώ να δίνω ανάσες στον Darnell;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47076
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Γιώργος Μάτζου 4 » Τετ 20 Δεκ 2017, 22:29

Εγω που θέλω το Καρτερ πίσω ;
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Μάτζου 4
 
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: Πέμ 11 Μάιος 2017, 13:17
Τοποθεσία: Καλαμαριά

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες