Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 17 Νοέμ 2017, 17:03

Εντάξει μην τα ισοπεδώνουμε κιόλας ούτε εμένα μ'αρέσει το μπάσκετ με αυτόν τον προπονητή που μας κουβάλησαν αλλά είναι πολύ υπερβολικό να λέγεται ότι πάει για σωτηρία φέτος. Έχουν γίνει λάθη ή μάλλον ακόμα και για αποτυχημένο σχεδιασμό σε όλα αν θέλετε αλλά εντάξει όχι και να λέμε αν θα σωθούν.
Αυτό που θα θελα να ξερα είναι ότι ενώ υποτίθεται θα πήγαιναν να φέρουν ένα καθαρό σουτιγκ γκαρντ ολα δείχνουν ότι ο νέος αμερικανός είναι ενας νέος ντιλαρντ. Δηλαδή ενας άσσος που κατεβάζει την μπάλα και εκτελεί...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 17 Νοέμ 2017, 18:02

κάτσε ρε συ, δεν ειναι σουτιγκ γκαρντ ένας παίκτης που μπορεί να σουτάρει σποτ, να δημιουργήσει χώρο με τρίπλα;;
ποιντ είναι ένας παίκτης όταν ψάχνει πρώτα την πάσα και μπορεί να δημιουργήσει για τους άλλους...
νομίζω ότι είναι καθαρό scoring guard αυτός, 34 είναι δεν θα μάθει τώρα το μπάσκετ...

όσο για υποβιβασμό αυτά είναι μαλακίες. διώχνεις τον προπονητή και η ομάδα με λίγες βασικές αρχές μπορεί να κάνει σερί νίκες. Υλικό έχεις.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 18 Νοέμ 2017, 22:12

Πείτε τώρα:
υπάρχει έστω κι ένας που πιστεύει ότι έχει ικανότητες αυτός ο προπονητής;; μετά από νίκη είναι πιο εύκολο να το συζητήσουμε νηφάλια.
Εγώ ξέρω ότι όταν πας καινούριος κάπου , δεν δηλώνεις "να κάνουμε ομάδα ΠΙΟ γρήγορη, αθλητική κτλ." συγκρίνοντας ουσιαστικό το ανύπαρκτο ακόμα έργο σου με το έργο του πετυχημένου προηγούμενου.
Επίσης, δεν αποκόβεις παίκτες και είδαμε τον εξαφανισμό από τη συμμετοχή παλιών παικτών (Τσόχλα, Χρυρικόπουλου) που στη συνέχεια όταν τους έβαλε τον άδειασαν με την προσφορά τους.
Επίσης, δεν ξενερώνεις Αμερικανό με τέτοιες αλλαγές μετά από δίλεπτο όπως τον Τρις. Έτσι δεν θα σου προσφέρει ποτέ, και από ψυχολογία και γιατί θέλει το χρόνο του για να αποδώσει.
τέλος, όταν η κερκίδα σε κράζει δεν το κάνεις θέμα που κάνει το σύλλογο μπουρδέλο.
Για τα συστήματα του και την άμυνα που τρώει 80αρες ας πούμε ότι δεν θα τον κρίνω, γιατί υποτίθεται ότι πρέπει να ξέρεις πολλά για το μπάσκετ για να μπεις σε τέτοια ανάλυση. Τα αποτελέσματά του πάντως ήταν οικτρά ως πριν μια βδομάδα, και τώρα έχει νικήσει απλά μετριότατες ομάδες και γλυτώνουμε τους φόβους για τα χειρότερα.
Σε κάθε περίπτωση δεν του έχει βγει ο σχεδιασμός και φταίνε λέει οι τραυματισμοί. ΟΚ, για να δούμε από δω και πέρα. Περιμένετε να δούμε σωστό μπάσκετ με αυτόν στον πάγκο;; γιατί εμένα δε με πείθει...
Ας πάρει ψηλό μαύρο να δέσει λίγο τη ρακέτα τουλάχιστον...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 18 Νοέμ 2017, 22:16

Μου θυμίζει λιγο δωνη αλλα σε κακο προπονητη
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 18 Νοέμ 2017, 22:31

KalamarGiannis έγραψε:Πείτε τώρα:
υπάρχει έστω κι ένας που πιστεύει ότι έχει ικανότητες αυτός ο προπονητής;; μετά από νίκη είναι πιο εύκολο να το συζητήσουμε νηφάλια.
.................................
.......... γιατί εμένα δε με πείθει...

Αυτο που βλεπουμε μεχρι τωρα δε νομιζω οτι πειθει και κανενα.Απλα εχω μαθει στη ζωη να μη κρινω απ την πρωτη εντυπωση καποιον.Εχω πεσει τραγικα εξω(πχ Γκαρσια) και το παθημα γινεται μαθημα. Δε διαφωνω στα περισσοτερα που λες αλλα γι ασφαλη συμπερασματα θα θελα να δω την ομαδα χωρις τραυματισμους και με 2 υποφερτους ξενους σε 2 και 5.Εχει κι αυτος ευθηνη σιγουρα για τις επιλογες αλλα δε ξερουμε ποιες ηταν κι οι εναλλακτικες.Αυτο ομως ειναι κατι που γινεται χρονια Δε ξεχναω κατι Truck κατι Μπαλαμπαν κλπ.Απλα ο τυπος δεν ειναι Μαρκοπουλος να κανει μαγικα με τα λιμα.Με αυτον διαφορετικο μπασκετ περιμεναμε να δουμε κι ελπιζω καποια στιγμη να τα καταφερουμε.


Υγ Σωνομαστε τελικα η μπα?
Τελευταία επεξεργασία από kataramenos5 και Σάβ 18 Νοέμ 2017, 22:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Σάβ 18 Νοέμ 2017, 22:35

Γιαννη δεν εχει περασει στην ομαδα τιποτα απ αυτα που υποσχεθηκε.
Τα φιλικα καλως ή κακως εχουν πολυ πιο χαλαρες αμυνες ....η εικονα μας εκει ηταν καλη
γιατι απλα εμεις κανουμε αυτο που κανουμε και τωρα στην αμυνα.
Σημερα παλι ειχαμε θεματα στις αλλαγες στην αμυνα...ξεχνιοντουσαν οι παικτες σε πολλα σημεια
του παιχνιδιου. Παλι καλα που το Ρεθυμνο ειναι κακη και ασυνδετη ομαδα. Στηριζουν πολλα
στον Αρμστεντ και στον Γιαννοπουλο....σουταρουν πολλα τριποντα και αν τους βγει τους βγηκε.
Η ομαδα θελει παικτη ηγετη για την στιγμη που κολλαει....σημερα ηρθε ο Ζαρας του 1 ποντου στον
αγωνα και εβαλε τα σουτ (δεν υπαρχει περιπτωση να το κανει συνεχεια....γνωμη μου οτι θα το κανει
πολυ σπανια). Μακαρι ο Γκος να ειναι τετοιος παικτης και να ξεμπλοκαρει την ομαδα...
Τον Τρις τον αδικει πολυ τελευταια...σημερα στο 1ο δεκαλεπτο τραβηξε στο σκορ (εκανε και λαθη)
αλλα τον ξαναβαλε στο 4ο δεκαλεπτο....τραγικη διαχειρηση. Ο Κατσιβελης εβαλε 4 συνεχομενους ποντους
και εκανε αρκετα λαθη αλλα τον εμπιστευτηκε παραπανω... Αν δεν τους θες τους διωχνεις...διωξε
τον Τρις και τον Κλασες και παρε ενα καλο 5αρι....θα μπει και ο Χαραλαμποπουλος οποτε θα εχουμε
υπεραριθμια στο ροστερ...θα αφηνουμε παικτες εκτος αποστολης....
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό theodorosstefan » Σάβ 18 Νοέμ 2017, 23:04

ενα σεντερ 2,10+ αμερικανο θεριο δεν μπορουμε να φερουμε?

Στάλθηκε από το SM-J110H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
theodorosstefan
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Δευτ 29 Δεκ 2014, 00:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό theodorosstefan » Σάβ 18 Νοέμ 2017, 23:05

και ενα τεσαροπενταρι τυπου... σαβιτς..... να γεμισουμε την ρακετα

Στάλθηκε από το SM-J110H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
theodorosstefan
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Δευτ 29 Δεκ 2014, 00:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Κυρ 19 Νοέμ 2017, 00:45

thnx για την απαντηση,πιστευω τις εχουμε τις 8,σημερα δειξαμε λιγο σφυγμο

α ρε μαρκοπουλε :(
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό dtown » Τρί 21 Νοέμ 2017, 13:40

Δεν ακουγεται τιποτα για νεα μεταγραφη.Διαβαζω μαλιστα το φοβερο οτι ο Τρις κερδιζει χρονο και περιμενουν να δουν πως θα δεσει με τον..Γκος,που παιζουν ακριβως την ιδια θεση!!Τον προγραμματισμο των μπσκετανθρωπων αδυνατω πραγματικα να τον καταλαβω..Θα ξοδευουμε θεση αμερικανου για την αλλαγη της αλλαγης.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 21 Νοέμ 2017, 14:48

όχι δεν παίζουνε ίδια θέση. ο goss είναι σαν τον jason rich αν είδες καθόλου την αβελίνο στο αλεξάνδρειο. ο Triche είναι 2-2, επουδενί ΠΟΤΕ στον άσσο, ίσως θα τον σκεφτόμουνα για λίγο και στο 3 (όπως έχεις δηλώσει και ο ίδιος δλδ). ο goss είναι 2-1 ή 1-2 αν προτιμάς.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 21 Νοέμ 2017, 16:08

Εδώ ταιριάζει ΠΟΛΥ καλύτερα...

--------------------------------------------------------------------------------

palok έγραψε:
KalamarGiannis έγραψε:Θα ήθελα όμως να μην υπάρχει καμία υπόνοια και να βγουν να το ξεκαθαρίσουν, όταν γράφτηκε από οπαδούς ότι "αν δημοσιευτεί δίπλα στο όνομα του κάθε παίκτη ο μάνατζερ του θα είναι σα να μπήγεις το μαχαίρι στην καρδιά του βρυκόλακα" έπρεπε να απαντήσουν, αν είναι καθαρά τα πράματα να το αποδείξουν.


http://basketball.eurobasket.com/team/G ... 269?Page=1



Με τη βοήθεια του παραπάνω link:


Δελημπαλταδάκης.....Delta Agency (Ousman Krubally, Αντώνης Κόνιαρης, Βασίλης Χαραλαμπόπουλος)
[url]http://deltaservices.gr/el/λίστα-παικτών[/url]
Στη Del.Ta βρίσκονται επίσης οι πιτσιρικάδες μας: Δημήτρης Κλωναράς, Κωνσταντίνος Λαζαρίδης και Δημήτρης Κωνσταντινίδης.


Ej Krushner.............Haight Brand Sports (Lucky Jones)
https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/EJ-Kusnyer/780
Θα βρείτε επίσης: Darryl "Truck" Bryant (ελεύθερος σήμερα).


Νίκος Λώτσος.........Sports ProMotion (Κατσίβελης)
(υπάρχει σελίδα, αλλά είναι password protected η database τους)


Θοδωρής Φυλλιούδης...(Δεν βρίσκεται σε εταιρία) (Βαγγέλης Μαργαρίτης)


Πάνος Καπάζογλου....Kappa Sports Management (Λίνος Χρυσικόπουλος, Θοδωρής Ζάρας)
http://www.kapasports.gr/players-2/ (Από εδώ έχουμε ψωνίσει κι άλλες φορές)


Bill Duffy.................BDA Sports Management (top πανευρωπαϊκά) (Brandon Triche)
https://bdasportsinternational.com/clients/


Mike Kneisley......The Neustadt Group (Phil Goss)
https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/Mike-Kneisley/386
Στο παραπάνω link, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Phil Goss..


Δημήτρης Μπουράς.....(Δεν φαίνεται να έχει εταιρεία) (Απόλλων Τσόχλας)


Γεώργιος Πάνου........Octagon Europe (top εταιρεία) (Θοδωρής Καρράς)
https://www.octagonbe.com/portal/our-clients



Matt Slan.............Slan Sports Management (Owen Klassen)
http://slansportsmanagement.com/athletes





Εταιρείες ατζέντηδων στην Ελλάδα:
http://www.eurobasket.com/Greece/basketball-Agents.asp


Fun fact: Γιάννης Αντεντοκούνμπο, Steph Curry, Seth Curry, είναι στην ίδια εταιρεία, μαζί με τον Καρρά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 14 Δεκ 2017, 09:59

ουσιαστικά κοροιδεύουμε τους εαυτούς μας κρατώντας στην ομάδα 2 ρολίστες ξένους ψηλούς (krubally-klassen). Και οι 2 μαζί δεν κάνουνε μισό Barlow (τον μπαμπά).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 14 Δεκ 2017, 12:44

Θα συμφωνήσω Palok, μόνο όμως αν μου πιστοποιήσεις ότι, ως "μισό", εννοείς το αριστερό του............@.... :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 14 Δεκ 2017, 12:57

όταν συναντήσω τον κεν, θα του ζητήσω το αριστερό @@ πρός ζύγιση για να δούμε. Οφείλουμε να είμεθα ακριβείς στις απαντήσεις μας κύριε goran!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες