Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 15 Ιουν 2017, 12:14

Θα αρχισω και εγω να γινομαι κακος αν ισχυουν τα περι δανεισμου Χαραλαμποπουλου.
Να παρουμε εναν παιχτη δανεικο απο τον βαζελο για ποιο λογο,για να μας βοηθησει στην εκπληρωση των στοχων που δεν εχουμε;
Θα γινει ο ΠΑΟΚ προπονητηριο του Γιαννακοπουλου;
Μονο ως αστειο θα δεχθω το συγκεκριμενο δημοσιευμα γιατι αν εχει βαση τοτε το πανε πολυ στραβα το καραβι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 15 Ιουν 2017, 12:15

1 Τάλτον (ρεθμυνο) Κόνιαρης Βεργίνης
2 Αθηναίου ή Μποχωρίδης (η μόνη υπερβαση), Σάιμπερτ
3 Πέινερς Γιαννόπουλος
4 Χρυσικόπουλος Μαργαρίτης, Βασιλόπουλος ή έστω Μανωλόπουλος
5 Ρεντικ Φαγιέ (Προμηθέας) ή Ορτον (Κυμη) ή κάποιος κάπως έτσι

Τέσσερις ξένοι και σχεδόν κανονικοί Ελληνες μπασκετμπολίστες[/quote]

γιατί Sibert αφού Γιαννόπουλος?
γιατί Βεργίνης?
στο 5 δεν κατάλαβα, βασικός ρέντικ, και από πίσω όρτον ή φαγέ? δλδ σύνολο 5 ξένοι?
γιατί έστω Μανωλόπουλος και όχι ένα 4αρακι αμερικανός να πηδάει μόνο και να καρφώνει?[/quote]

Σωστό 5 ξένοι το ρόστερ είναι περιγραφικό μην το κρατάτε κατα γράμμα
Μανωλόπουλος για το σουτ χρειάζεται ένα τεσσάρι με καλό σουτ και Βασιλόπουλος για την άμυνα, τις αλλαγές στο πικ εν ρολ και τις ασιστ στην επίθεση. Αν έχεις Φαγιέ μπορείς να τον κατεβάσεις στο τέσσερα και να έχεις το αλτικο τεσσάρι
Σάιμπερτ δεν ξέρω μου άρεσε πολύ πιστεύω οτι του χρόνου θα είναι καλύτερος λόγω προσαρμογής (θα ήμουν σίγουρος αν δεν τραυματιζόταν αν και ο τραυματισμος δεν είναι στον καλό του ώμο οπότε δεν του επηρρεάζει την μηχανική του σουτ). Μπορεί να παίξει κατ ανάγκη στο δύο με τριάρι χωρις σουτ, με τρίπλα (π.χ. Πέινερς Βασιλόπουλος? Λίνος?) όχι για όλο το παιχνίδι αλλά για ένα διάστημα όπως και φέτος. Ο Γιαννόπουλος είναι κατα τη γνώμη μου ο καλύτερος Ελληνας στην χώρα πλην όσων παίζουν σε γαυροβάζελους
Βεργίνης σαν τρίτος ποιντ γκαρντ μονο και μόνο για τον χειρισμό της μπάλας επειδή ο Κόνιαρης Τσόχλας μερικές φορές στο χειρισμό της μπάλας είναι σαν να ντριπλάρω εγώ.
Γενικά σαν στοιχείο πέρυσι και πρόπερσι λείπει το σουτ (φαίνεται και στις βολές) και ειδικά το τρίποντο Δε φτάνει να έχεις Βασιλειάδη ή Σ΄΄αιμπερτ και οι άλλοι 4ρις να σουτάρουν με 20 % προσαρμόζονται οι άμυνες.
Γνώμη μου πάντα δεν είμαι ιδιαίτερος γνώστης του χώρου σαν φίλαθλος μιλάω.
Το ποιντ γκαρντ του Κοροιβου δεν το έχω δει οπότε δεν έχω άποψη
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2535
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 15 Ιουν 2017, 12:28

Κοροϊδεύανε αυτά που είπε ο πανακας στη συνέλευση του ΑΣ αλλά όλα αυτά δεν μοιάζουν τόσο μακρινά.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Πέμ 15 Ιουν 2017, 12:53

Μαλλον αυτη ηταν η ...αλλαγη φιλοσοφιας στην καε :oops:
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό paok_basket » Πέμ 15 Ιουν 2017, 13:11

Ο δανεισμός ενός έτους θα είναι τραγικός και επικοινωνιακά (κυρίως) και αγωνιστικά.
Ο διετής δεν θα είναι κάτι τόσο παράλογο.
Αν τον αφήσουν ελεύθερο και τον πάρουμε θα είναι σούπερ αν και μου μοιάζει δύσκολο.
Τελευταία επεξεργασία από paok_basket και Πέμ 15 Ιουν 2017, 13:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
paok_basket
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Παρ 15 Απρ 2016, 15:55

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Kevin » Πέμ 15 Ιουν 2017, 13:20

Αν αρχίσουν δανεισμοί από λαγό και γκέι τότε μπαίνουμε σε πολύ τραγική φάση... :evil:
Άβαταρ μέλους
Kevin
 
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 12:48
Τοποθεσία: Βερολίνο

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό dtown » Πέμ 15 Ιουν 2017, 13:33

Βασικα ειχε γραφτει ως φημη και για δανεισμο του..Λουντζη οποτε δεν πεφτω απο τα συννεφα με τα σημερινα δημοσιευματα για Χαραλαμποπουλο..Θελοντας και μη αρχιζω να αναρωτιεμαι,ο Κονιαρης ειμαστε σιγουροι οτι ηρθε ως ελευθερος σε εμας η θα ξυπνησουμε ενα πρωι και θα τον παει ο Δελημπαλταδακης παλι πισω στον Βαζελο?

Οποιος ασχολειται παντως με τα παρασκηνιακα του μπασκετ δεν πρεπει να εκπλησετται..Δειτε ποιος στηριξε Γαλατσοπουλο για προεδρο στον Εσακε η τη σχεση της οικογενειας Παπαθεοδωρου με τον Βαζελο..για να το πω ευγενικα φιλικα προσκειμενο σωματειο ειμαστε..

Ενοειται οτι συμφωνω με ολους εσας,τετοιες ειδησεις μου ανεβαζουν το αιμα στο κεφαλι..δεν ειναι Μαρουσι ο ΠΑΟΚ να ψηνει ταλεντα των αιωνιων..
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 15 Ιουν 2017, 15:44

Ο σημερινός μπασκετικός ΠΑΟΚ δυστυχώς δεν είναι ούτε καν Μαρούσι

Εμείς οι ίδιοι καταφέραμε και φέραμε την ομάδα σε αυτό το σημείο.

Ας είχε σε κάθε αγώνα 5000 χιλιάδες κόσμου που θα τραγουδάμε ανεξαρτήτου αποτελέσματος και αντιπάλου,και σου λέω αν μετά δεν βρίσκαμε έναν αξιόπιστο άνθρωπο που θα χώσει πέντε φράγκα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 15 Ιουν 2017, 15:57

desperando έγραψε:Ο σημερινός μπασκετικός ΠΑΟΚ δυστυχώς δεν είναι ούτε καν Μαρούσι

Εμείς οι ίδιοι καταφέραμε και φέραμε την ομάδα σε αυτό το σημείο.

Ας είχε σε κάθε αγώνα 5000 χιλιάδες κόσμου που θα τραγουδάμε ανεξαρτήτου αποτελέσματος και αντιπάλου,και σου λέω αν μετά δεν βρίσκαμε έναν αξιόπιστο άνθρωπο που θα χώσει πέντε φράγκα




Είναι τραγικό το πόσο άδειο είναι το γήπεδο αλλά είναι υπεραπλούστευση να θεωρείς πως ο λόγος που δεν έχουμε ματσο πρόεδρο είναι αυτός. Όλοι ξέρουν πόσος κόσμος παρακολουθεί τον ΠΑΟΚ ο "επενδυτής" δεν θα έρθει από αλλο πλανήτη
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2535
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 15 Ιουν 2017, 16:46

Πιστεύω ότι στο μυαλό κάποιου που θα έρθει να βάλει τα ωραία του λεφτακια γνωρίζοντας ότι δεν πρόκειται να υπάρξει άμεσο κέρδος, δεν είναι πόσοι παρακολουθούν τον μπασκετικό ΠΑΟΚ αλλά πόσοι στηρίζουν το τμήμα αυτό.

Γιατί κακά τα ψέματα ο ΠΑΟΚτσης ειδικά για το τμήμα του μπάσκετ δεν δέχεται τίποτα άλλο πλην μιας ομάδας που θα κοντραρει τους βρικόλακες.

Υπόθεση εργασίας
Μπαίνει ο Χ επιχειρηματίας ο οποίος μπορεί να στηρίξει μια ομάδα των δύο εκατομμύριων περίπου.
Δηλαδή μια ομάδα βαριά βαριά με ταβάνι την τρίτη θέση.
Θα έχει αυτός ο επιχειρηματίας την ανάλογη στήριξη που επιθυμεί και για πόσο καιρό?
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 15 Ιουν 2017, 17:38

desperando έγραψε:Πιστεύω ότι στο μυαλό κάποιου που θα έρθει να βάλει τα ωραία του λεφτακια γνωρίζοντας ότι δεν πρόκειται να υπάρξει άμεσο κέρδος, δεν είναι πόσοι παρακολουθούν τον μπασκετικό ΠΑΟΚ αλλά πόσοι στηρίζουν το τμήμα αυτό.

Γιατί κακά τα ψέματα ο ΠΑΟΚτσης ειδικά για το τμήμα του μπάσκετ δεν δέχεται τίποτα άλλο πλην μιας ομάδας που θα κοντραρει τους βρικόλακες.

Υπόθεση εργασίας
Μπαίνει ο Χ επιχειρηματίας ο οποίος μπορεί να στηρίξει μια ομάδα των δύο εκατομμύριων περίπου.
Δηλαδή μια ομάδα βαριά βαριά με ταβάνι την τρίτη θέση.
Θα έχει αυτός ο επιχειρηματίας την ανάλογη στήριξη που επιθυμεί και για πόσο καιρό?



Να κανω και εγω μια υποθεση εργασιας. Εισαι επιχειρηματίας και εχεις 500000 το χρονο για πεταμα - προσωπική προβολή. Γιατί να πας πρόεδρος στον ΠΑΟΚ και να μπλέξεις με οπαδούς που απαιτούν πρωτάθλημα και οποτε δεν κερδίζει η ομάδα βρίζουν μανες, ΜΜΕ που απαιτούν τάισμα, πολιτικούς που κολλάνε δίπλα σου σαν βδελλες και παράγοντες γυρω γύρω που κανουν μονο εύκολη κριτικη, και να μην πας για πρόεδρος στα τρικαλα π.χ. να ριξεις τα 250000 στην ομάδα. Συν τα εσοδα τηλεοπτικα εισιτηρια χορηγοί, να ριξεις τα άλλα 250000 σε ακαδημίες να εισαι καθε χρονο 4ος εως 8ος να βγάλεις και κανενα ταλεντακι και να σε έχουν όλα τα μμε ως το παράδειγμα προς μίμηση και καλά για κάθε παράγοντα στη χώρα.
Και να λέμε και εμείς οι παοκτσηδες καλα έναν σαν τον χ Παπαδόπουλο των τρικαλων πουειναι και ΠΑΟΚτσης δε μπορούμε ναβρουμε?
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2535
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 15 Ιουν 2017, 22:11

paok_basket έγραψε:Ο δανεισμός ενός έτους θα είναι τραγικός και επικοινωνιακά (κυρίως) και αγωνιστικά.
Ο διετής δεν θα είναι κάτι τόσο παράλογο.
Αν τον αφήσουν ελεύθερο και τον πάρουμε θα είναι σούπερ αν και μου μοιάζει δύσκολο.


τον παίρνεις για 2 χρόνια και έχει μ.ο. 3.5 πόντους ξερω γω. Τον αφήνει ελεύθερο ο ΠΑΟ, τον παίρνεις εσύ και λές μλκ τί ταλέντο πήρα, τους έπιασα κορόιδο με τους 3.5 πόντους...

τον παίρνεις για 2 χρόνια και έχει 13.5 πόντους ξερω γω, εσύ σταθερά τεταρτοπέμπτος. Τον παίρνει πίσω ο ΠΑΟ, και λές εσύ πώ ρε πστ μου, σε λίγα χρόνια με αυτόν και τον Κόνιαρη θα χτυπούσα ευρωλίγκα...

διάλεξε σενάριο και πάρε.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10604
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 15 Ιουν 2017, 22:20

κλείνει λέει (η metrosport διαβάζοντας από την κεντρική του paokmania) η θέση του point guard αν έρθει ο κατσίβελης. δλδ πέρυσι είχα milienovic (ο μίλος των φτωχών), κόνιαρη, τσόχλα και τελείωσα μια άθλια παραγωγική σεζόν με 424 ασσιστ-449 λάθη (πίσω από Λαύριο-Κόροιβο-Κολοσσό και Ρέθυμνο πέραν των 4ων πρώτων ομάδων!). Το σενάριο κατσίβελη (νέος Διαμαντίδης?), κόνιαρη (βελτιωμένο),τσόχλα (1 χρόνο γερασμένο) πόσο καλύτερο μπορεί να είναι?

PS: ρε μυαλό δε βάζετε. Ψόφιοι για ξύλο που λένε και στο χωριό του πατέρα μου.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10604
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 15 Ιουν 2017, 22:33

Ιάσονας έγραψε:4 Χρυσικόπουλος Μαργαρίτης, Βασιλόπουλος ή έστω Μανωλόπουλος


φοβερά αδύναμος στο 4, βασικά ελέω παντελούς ΑΣΤΑΘΕΙΑΣ όλων των παραπάνω. ούτε αξιόπιστο σουτ απέξω σαν να χες gecevski ή fitzpatrick ρεθύμνου, ούτε άμυνα, ούτε rebound. Βασικά με προβληματίζει αρκετά η θέση αυτή και η αλήθεια είναι οτι αν αποκτηθεί και βασικός αμερικανός σε αυτήν, ο Λίνος πολύ πιθανό να χαθεί. Αλλά ΟΚ δεν θα γίνουμε και η νταντά του Λίνου...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10604
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό paok_basket » Πέμ 15 Ιουν 2017, 23:08

palok έγραψε:κλείνει λέει (η metrosport διαβάζοντας από την κεντρική του paokmania) η θέση του point guard αν έρθει ο κατσίβελης. δλδ πέρυσι είχα milienovic (ο μίλος των φτωχών), κόνιαρη, τσόχλα και τελείωσα μια άθλια παραγωγική σεζόν με 424 ασσιστ-449 λάθη (πίσω από Λαύριο-Κόροιβο-Κολοσσό και Ρέθυμνο πέραν των 4ων πρώτων ομάδων!). Το σενάριο κατσίβελη (νέος Διαμαντίδης?), κόνιαρη (βελτιωμένο),τσόχλα (1 χρόνο γερασμένο) πόσο καλύτερο μπορεί να είναι?

PS: ρε μυαλό δε βάζετε. Ψόφιοι για ξύλο που λένε και στο χωριό του πατέρα μου.


Μια χαρά χρονιά είχε ο Κατσίβελης στην Αστάνα πάντως με γύρω στις 7+ πόντους, 4+ ασίστ και 3+ ριμπάουντ στα ματς της καλύτερης από το ελληνικό πρωτάθλημα VTB..

Το πρόβλημα σε αυτή την τριάδα (που νομίζω οτί χτίζεται έτσι για να αναλάβει πρωταγωνιστικό ρόλο ο Κόνιαρης), είναι το σουτ και όχι η δημιουργία.. αυτό λύνεται με τους Αμερικανους που θα έρθουν περιφέρεια..
Άβαταρ μέλους
paok_basket
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Παρ 15 Απρ 2016, 15:55

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες